Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli to prawda to wielkie dzięki i troche się uspokoiłem.

Martwi mnie jednak właśnie opis z instrukcji. W załączniku D z opisem komunikatów FF - boot attempt, a na 3 stronie instrukcji z tabelą najważniejszych komunikatów FF to: żle wsadzony chip biosu, zła wersja biosu, problem z płyta główną lub z jakąś kartą dodatkową. No i o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać że FF jeszcze oznacza uszkodzenie procesora :)

 

Może powiem to inaczej... Jeżeli po przejściu POSTu zacznie się ładować system i pisze FF to wszystko jest w nalerzytym pożądku a jeżeli komp się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> i pisze FF wtedy albo bios albo procesor padł :)

 

Moja rada. Na płycie dostarczonej w pudełku jest program USDM jak go zainstalujesz i zrestartujesz kompa to po włączeniu systemu będziesz miał napisaną temperature na wyświetlacu. Znika to jak wyłączasz program.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda zauważyłem to juz wcześniej, że wskaźnik pokazuje temp przy załączonym UMDS (jest zresztą w konfiguracji ustawienie na port 80 aby to robił).

Czyli wszystko gra. Dzięki. Podpytam jeszcze skoro tak sobie piszemy o pamięci na Epoxie oczywiście. Widzę z podpisu, że timingi u kolegi 3,3,3,4. Tu na forum wyczytałem w podstawach kręcenia pamiątek, że ostatnia cyfra powinna być sumą pozostłych (+-0,5). U mnie ponieważ mam Kingstony kvr333 słabo skrętne dając 400 musiałem dać jak w podpisie. Płyta w ustawieniach Optimal proponuje 2,5 4,4,9 ale to 9 nie pasuje mi do tej reguły z sumą i Prime 95 szybciej wywala. Zastanawiam czy lepiej było zostawić FSB 166 aby pamięci pracowały z niższą szyną ale mniejszymi timingami czy dać 200 ale dłuższe czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie stalo, komp sie zawiesil i juz nie wstal. Prubowalem go wlączyc dwa razy ale za drugim razem uslyszalem jakby przeskok iskry(nic nie bylo widac)i ten zapach, ten zapach oczywiscie kazdy wie czego... spalenizny. czekam juz ponad 2 tyg. shit ten komputronik nie spieszy sie. Pozdro for all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie tak ;] ja mam epoxa 8rda3+ i chcialem sie dowiedziec ile by mozna teraz wyciagnac za ta plytke sprzedajac ja ?? ;]

A odnosnie resetow na tej plytce mialem takie zeczy :mur: ale po zmianie pasty z sylikonowej na srebrna odeszly w niepamiec jak narazie..... terasz zastanawiam sie na ile bedzie stac mojego procka  :twisted:  :twisted:

1532593[/snapback]

rozwaliles mnie resety przez paste :))))))))))))))))))mzoe zle zalorzyles procesor!!!!!!!! ja nie mam zadnych resetow plytka jest rewelacyjna jak dla mnie na rowni z a

bitkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG przejrzalem 4 strony tego topicu ( wieciej nie dalem rady ...:() i stwierdzam ze tu siedza jacys ograniczeni intelektualnie ludzie ( lekko mowiac) ... sorry nie chce mi sie uzasadniac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie: bawił się ktoś z Was już tym biosem od Merlina dla EP8rda3i?. jeśli tak to mógł by ktos napisac jak wrażenia, czy wnosi coś itp. :) Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosy merlina do 8rda3i NON PRO

http://forum.hslab.pl/viewtopic.php?t=2131)

 

flashowalem ED i zero problemow. nie testowalem jeszcze dokladnie ale poki co widze ze jest duzo stabilniej na max dotychczasowym fsb. moze pojdzie jeszcze wyzej... w kazdym razie ED dziala ok.

 

JAK FLASHOWAC?

w archwium z ED sa 2 foldery - 1wszy z biosem, a 2gi(source code) z awdflash i zrodlami. ktos probowal flasha przez alt+f2 ale ponoc z ta wersja to nie dziala. merlin zaleca flash z dyskietki i awdflasha z 2giego katalogu(to plik 8.59.exe). i teraz spod dosa:

 

awdflash.exe 8rda3i.bin /py /sn /cd /cp /cc /R /f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam epox 8rda3+ ogolnie nie mam zarzutu plyta ok ale wentyl na plycie totalna porazka , mam pytanie sciagnalem ten bios http://www.epox.com/USA/article.asp?ID=1691 nigdy nie wgrywalem biosu moglby mi ktos pomoc jak mam to zrobic i czy to zwiekszy wydajnosc czy cos wogole czy wgrywac mam ten bios czy nie sorki ale nigdy nie bwalilem sie plytami i co mam zrobic gdyz jak sie uruchamia komputer to sie dlugo czeka i pisze ctrl +s bodajrze to raid utility jak to skonfigorowac pozdro z gory dzieki

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sledzacych temat i zadaje pytanko :) jakie pamieci lepsze sa dla epoxów Twinmosy czy Geile ?

Czytałem gdzies ze z Geilami sa kłopoty na Epoxach :|

Obecnie mam Twimosy 2x 512 na M-Tec'ach i max fsb to 220, czytałem równiez ze Geile chodza powyzej 230 fsb(mowa o tych z najnizszej pólki, niebieski radiator), a mam okazje zmienic pamieci i nie wiem czy nie zrobie głupstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problme panowie skonczylo mi sie zapas vcora i cos czuje ze nb tez potrzebuje dowoltowania zarzuccie jak z modowac mobo (szkoda ze merlin dal tylko 3mhz =) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtrancam nie natemat ale zaraz usune ten post chodzi mi o podanie linka do programu który sprawdza stabilnosc kompa ze dziala do blędu i jak np bedzie dzialac 10 - 15 min bez blędów tzn ze komp jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 12v

 

kurde zrobilem moda na 5v na ramie i plyta do wymiany teraz juz wiem czemu mowili zeby nie przekraczac 4v

uwaga na nisko latajace mofsety muahaha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł Epox 8rda+ !!!

padł ale jakoś dziwnie.

Od marca stał u kumpeli i robił za maszynę do pisania (Word i internet).

Zanim padł krzyknął że "niepowiodła się próba overclockingu" - patrzę do biosa a tam default, żadnego kręcenia (kumpela nawet nie wie kto to jest ten bios ;-), restart i ... [gluteus maximus]

na poscie błąd c1 - patrzę w manual; błąd pamięci. Pamięci wsadziłem w to co mam w podpisie i gra, moje geile w epoxa i znów d...pa.

Reset cmosa i nic

bateryjka out i nic

 

macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam Epoxa 8RDAE...mam go prawie 2 lata. Cały czas procek(AXP2400) jest ostro podkręcany. Płyta ma wspaniałe możliwosc OC, Dual Channel. Jestem zadowolony z niej na maxa. Przeżył już spaloną na nim kartę grafiki dysk i zasilacz...jednak płyta się trzyma świetnie. Mój kolega ma Epoxa, który liczy sobie 12 lat i żyje...dobrze się miewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam Epoxa 8RDAE...mam go prawie 2 lata. Cały czas procek(AXP2400) jest ostro podkręcany. Płyta ma wspaniałe możliwosc OC, Dual Channel. Jestem zadowolony z niej na maxa. Przeżył już spaloną na nim kartę grafiki dysk i zasilacz...jednak płyta się trzyma świetnie. Mój kolega ma Epoxa, który liczy sobie 12 lat i żyje...dobrze się miewa.

1702625[/snapback]

Co tu mowic - Epox to dobra marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 3 spalonych Abitach NF7 miałem dosyć. Kupiłem 8RDA3+ PRO więc moge się wypowiedzieć co do porównań.

 

Lepiej wykonana od abita.

Głośny wiatrak nb (u abita imo był cichszy ale i tak pasywa mam)

Bardziej wytrzymały laminat, można lepiej docinąć bloczki na WC.

Dodatkowe wyposazenie to duży plus.

Lepszy układ zasialjący procka (mniejsze wahania vcore). zdziwiło mnie to bardzo, bo płyta ma małe mosfety.

 

Minusy:

cały czas w idlu gra mi jakiś "świerszcz" i za holerę ni emoge tego elementu zlokalizować. Napewno nie jest to twardziel, grafa ani zasiłka. Więc zostaj mobo.

 

Kiepsko z Fsb, przy wyższym mostek nie wydala ze slotami PCI (mam karte sieciową co odmawia posłuszeństwa).

 

Ogólnie dużo lepsza niż NF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...