Skocz do zawartości
Sid

Czy oni się nie mogą pogodzić z przegraną?Aż rzygać się chce

Rekomendowane odpowiedzi

czego sie oni czepiają - jakie znaczenie ma jakaś gierka w porównaniu z historią IIwŚ, szkoda ze grą zajmują się typy co nie za wiele mają do czynienia z historią :lol: :lol: BTW czytam sobie obecnie mein kampf - ciekawa lektura IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego sie oni czepiają - jakie znaczenie ma jakaś gierka w porównaniu z historią IIwŚ,  szkoda ze grą zajmują się typy co nie za wiele mają do czynienia z historią  :lol:  :lol: BTW czytam sobie obecnie mein kampf - ciekawa lektura IMO

Jak to jakie znaczenie ? Myslisz ze jak takie dziecko pogra w taką giere to jak będzie postrzegało Polske?? ;)

 

PS. Mein Kampf - Otto von Bismarck ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sqr...... i tyle i na dodatek dzieki nieuniknionemu (IMO specjalnie tak zrobili ) szumowi , tylko sprzedaz im sie zwieksza

 

BTW kiedys jak sie spytalem u mnie we wsi w bibliotece czy maja mein kampf to kpanienka z okienka takie gały zrobiła a puzniej pusciła mi laser i oczywisice zaprzeczyła ( chcialem ja przejzec z czystej ciekawosci , zeby niwe bylo ze jestem nazi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie...ni niemcy...

wyplenic ogniem i kukurydze zasiac :evil: :twisted:

 

...ale coponiektorzy, tutaj "polacy", sa dumni z naszych sasiadow, nosza naszywki itd...

 

niemiec z Polakiem Nigdy nie bedzie bratem :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poprzedniego postu sie pomylilem :D nie wiem co to Mein Kampf , a Bismark wypuścił w życie Kulturkampf ;)

 

a co do gry jestem delikatnie mowiac oburzony, a nie-delikatnie nie powiem bo owoca dostane :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie...ni niemcy...

wyplenic ogniem i kukurydze zasiac :evil:  :twisted: 

 

...ale coponiektorzy, tutaj "polacy", sa dumni z naszych sasiadow, nosza naszywki itd...

 

niemiec z Polakiem Nigdy nie bedzie bratem :twisted:  :evil:

a ciekawe co na to "nasz" Niemiec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pie...ni niemcy...

wyplenic ogniem i kukurydze zasiac :evil:  :twisted: 

 

...ale coponiektorzy, tutaj "polacy", sa dumni z naszych sasiadow, nosza naszywki itd...

 

niemiec z Polakiem Nigdy nie bedzie bratem :twisted:  :evil:

a ciekawe co na to "nasz" Niemiec :wink:

Ale Niemic to Polak chyba a jak nie to ciekawe co pomyśli :D Ale ja np. do Niemca nic nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poprzedniego postu sie pomylilem :D nie wiem co to Mein Kampf(...)

Chyba jednak kogos oswiecilem

O tak - kiedyś o tym słyszałem ale zapomnialo mi sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na to jak na lato. gra jest do dupy i mam ja tam tez. sam nei zagram i uwazam, ze nie powinna byc sprzedawana a wszyscy ktorzy ja kupili powinni otrzymac sprostowanie. niby to tylko gra, ale klamie na temat tego co sie na prawde stalo.

 

A "Wasz" Niemiec jest 100% polakiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w pewnej gazecie był artykuł i wywiad z wydawcą tej gry. Okazało się że wcale takich elementów nie było (to wyszło podczas tłumaczenia) ale na wszelki wypadek mają dołączyć do gierki książeczkę z rysem historycznym początków WWII. W grze można się wcielić w postać Niemca, Rosjanina lub Amerykanina. A prawda historyczna była taka, że Niemcy zaatakowali Polskę w "odpowiedzi" na wydumane ataki i prowokacje ze strony Polaków i takie zapisy były w rozkazach do natarcia. Chcąc zrobić grę dokładnie oddającą klimat tych czasów pisząc scenariusz dla strony Rzeszy takie zapisy musiały się tam znaleźć, bo taka była prawda. A media jak zwykle rozdmuchaly sprawę i zrobiły z igły widły.

Taka jest moja opinia, możecie się z nią zgadzać albo nie. Prawdy historycznej nie da się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A prawda historyczna była taka, że Niemcy zaatakowali Polskę w "odpowiedzi" na wydumane ataki i prowokacje ze strony Polaków

8O 8O człowieku dobrze się czujesz :?: :?: ,puknij sie w swój pusty łeb :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A prawda historyczna była taka, że Niemcy zaatakowali Polskę w "odpowiedzi" na wydumane ataki i prowokacje ze strony Polaków

8O 8O człowieku dobrze się czujesz :?: :?: ,puknij sie w swój pusty łeb :evil: :evil: :evil: :evil:
chyba mu chodzi o to że tak w fabule gry jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lekcje historii się nie chodziło?

31 sierpnia 1939 r. przebrani w polskie mundury Niemcy zajęli budynki i nadali z radiostacji polską audycję. Prowokacja ta miała usprawiedliwić wypowiedzenie Polsce wojny przez III Rzeszę.

 

Podobno gdzieś dalej w tej grze jest informacja własnie o tym ze to byli Niemcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala ta "afera" jest potwierdzeniem, ze nasi pozal sie Boze "dziennikarze" szukaja taniej sensacji i paru zdan zeby zapachac wakacyjne kolumny. Wkoncu po co sprawdzac informacje jak mozna powielic informacje z innych gazet zmieniajac tylko szyk zdania ;)

 

Z wczorajszej GW w ktorej jednak pracuje ktos kto mysli:

------------------------

Media skrytykowały niemiecką grę komputerową za antypolskość i fałszowanie historii. Polski dystrybutor obiecał wyciąć z gry skandaliczne fragmenty. Ale w grze ich nie ma i... nigdy nie było

 

czytaj dalej »

A było tak. Do "Gazety" dotarła sensacyjna wiadomość: Niemcy opublikowali grę komputerową "Codename: panzers". Pokazują w niej, że to Polacy napadli na Niemcy w 1939 roku!!!! Zaczęliśmy zbierać w pośpiechu informacje, bo dostaliśmy cynk, że inne media też pracują nad sprawą.

 

- Dobra, bierzemy to - powiedział redaktor. - Ale czy to jedyne nadużycie? A może tam Polacy napadli też na ZSRR?

 

Sprawdzenie tego okazało się trudne i czasochłonne, bo gry jeszcze w Polsce nie było. Tymczasem jednak sprawa "napaści Polski na Niemcy" nabierała tempa. W internecie rozpętała się debata. Internauta zawiadomił MSZ. MSZ wystosował protest Historycy nie kryli oburzenia. Z patronatu nad grą wycofało się "Mówią wieki".

 

• TVN 24, 8 sierpnia, wspólny materiał z tygodnikiem „Wprost” tak przedstawia Gra „zaczyna się od napaści Polski na hitlerowskie Niemcy", a „obrońcy Warszawy z 1939 r. to banda tchórzy, pijaków i zbirów".

 

• „Głos Szczeciński”, 10 sierpnia „Według niemieckich twórców komputerowej gry wojennej to Polska rozpętała II wojnę światową, a nasi żołnierze byli tchórzami i pijakami".

 

• „Metro" (wydawane przez Agorę), 11-16 sierpnia relacjonuje debatę o grze w internecie: „Według producentów gry II wojnę światową wywołali Polacy" - stwierdza. Opisuje protesty historyków, pyta o komentarz dystrybutora, który nie zaprzecza, że gra może budzić kontrowersje. Podobnie mówi rzecznik ambasady Niemiec.

 

• „Nasz Dziennik”, 14 sierpnia: „To nie Niemcy, ale Polacy wywołali II wojnę światową, a na dodatek nasi żołnierze byli pijakami i tchórzami - wynika ze sprzedawanej w Niemczech gry komputerowej".

 

• „Słowo Polskie Gazeta Wrocławska”, 14 sierpnia: „Polacy napadają na niemiecką radiostację w Gliwicach. W odwecie niemieccy żołnierze dostają rozkaz ataku na Polskę".

 

Tymczasem do "Gazety" dociera w końcu gra kupiona w Niemczech. Szukam kolejnych haków na "Codename: panzers". Ale nie znajduję. Gra zaczyna się od wstępu opisującego przygotowania Niemiec do wojny. Gracz zostaje dowódcą oddziałów wojskowych - niemieckiego, rosyjskiego lub amerykańskiego. Jeśli wybierze perspektywę niemieckiego oficera, to w instrukcji do gry przeczyta o nim: "Wierzył bezkrytycznie w rząd, który przezwyciężył kryzys gospodarczy. [...] Udawał, że nie widzi, że ten sam rząd jest odpowiedzialny za zniszczenie całej Europy i śmierć milionów ludzi". Tak przedstawiony bohater dostaje rozkaz wzorowany na propagandzie hitlerowskiej, mówiący o "naruszeniu przez Wojsko Polskie granicy Rzeszy".

 

Grając w grę, nie miałem wątpliwości, że za wojnę odpowiadają Niemcy, zwłaszcza że bohater Niemiec napada nie tylko na Polskę, ale i na Francję.

 

Tchórze i pijacy w Warszawie? Polscy żołnierze walczą zaciekle o każdy dom i każdą barykadę. Rzeczywiście, kiedy bohater-Niemiec przeczesuje piwnice, napotyka pijanego Polaka, ale nie ma on nic wspólnego z obrońcami. I nie jest tchórzem (denerwujące w tym fragmencie jest co innego: do gracza dociera, że wyraźnie lepiej zbombardować dom razem z mieszkańcami niż go zdobywać).

 

Jeśli zaś chodzi o pijaków, to są nimi w grze: niemiecki generał Rommel oraz sowiecki dowódca, któremu kierowany przez gracza niemiecki oficer kradnie czołg. Zresztą i sam Niemiec też nie stroni od kieliszka.

 

Skąd się więc wzięły doniesienia o napaści Polski na Niemcy? Można przypuszczać, że z materiałów dystrybutora, który umieścił w internecie wycinki z gry. Niemiecki rozkaz ataku na Polskę jest tu wyrwany z kontekstu i może budzić wątpliwości. Zapytaliśmy odpowiedzialnego za "spolszczenie" gry Michała Hajduka z firmy Cenega, skąd się wzięło takie "demo" gry. - Dostaliśmy materiały od producenta. Nie oglądaliśmy ich, tylko daliśmy tekst do tłumaczenia innej firmie.

 

Ale postanowiliście wyciąć rozkaz dla niemieckiego oficera o naruszeniu granicy przez Polaków z polskiej wersji gry?

 

- Tak. Po atakach w prasie nie chcemy zaogniać sytuacji. I dołożymy do pudełka 16-stronicową książeczkę o kulisach wybuchu II Wojny Światowej. Będą więc dwie książeczki.

 

PS. Grę napisali Węgrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco, wszystko dobrze opisał, tak to jest jak się bez sprawdzenia papla za innymi (tzw. "owczy pęd"). Swoją drogą cała ta afera może wyjść na plus wydawcy, ja wąśnie po materiale w TVN24 i "Wprost" zainteresowałem się grą (chcąc sprawdzić jak to jest naprawdę, znająć zachowanie mediów w takich sprawach trzeba takie rewelacje dzielić przynajmniej przez 2), sciągnąłem dwa demka i okazało się, że gra jest niczego sobie :P .

Bardziej niebezpieczne dla stosunków polsko - niemieckich może być działalność fundacji Erici Steinbach i brak zdecydowanych kroków legislacyjnych (w sprawie odszkodowań) niemieckiego rządu i kanclerza (nie wystarczy kilka ładnych słów wypowiadanych okazionalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O  8O człowieku dobrze się czujesz :?:  :?: ,puknij sie w swój pusty łeb  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Przeczytaj najpierw 2 razy a potem kogoś obrażaj. Jak nie rozumiesz tego co czytasz i nie znasz historii to powstrzymaj się przed komentażami.

sgj jakoś nie miał problemów ze zrozumieniem tego, co napisałem. A chodziło mi oczywiście o prowokację gliwicką i kilka innych o których się tak często nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - koniec OT ;)

 

I po raz kolejny potwierdza się fakt jak cudowne są nasze media. Ech, zawsze jak piszą o grach komputerowych to bee, źle, fuj itp. Ciekawe czy jakiś szanowny redaktor raczył pograć w tę grę lub tylko pooglądać pudełko, zanim coś napisał? Za rozpowszechnianie fałszywych informacji bez sprawdzenia zaordynował bym sąd polowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja własnie nie wiedziałem o co chodzi do dzisia... wczesniej zobaczyłem na gry.wp.pl ankiete jak szum wokół gry wpłynie na sprzedaż. Ale nie chciało mi sie szukac. Jednak po poscie marca widze ze to wszytko jest zdrowo ubarwione i znowu gazeta pokazuje gdzie sa dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...