Skocz do zawartości
KuBaN

Voodoo2 12MB

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro wystawilem na aukcje akcelerator Voodoo2 12MB firmy PowerColor Multimedia: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30079808 . I niedawno dostalem od pewnego uzytkownika pytanie o tresci: "Nie jestem zbyt biegła w komputerch więc musze sie upewnić zanim zalicytuje. Mam komputer Vobisa z Celeronem 400. Wewnatrz jest karta S3Trio3D/2X AGP VGA 4MB proszę powiedzieć mi czy oferowana karta może bez problemów zastapic moją i czy odczuję różnicę w pracy?" I zupelnie zbilo mnie z tropu to pytanie poniewaz juz od x czasu nie zajmuje sie tym rodzajem sprzetow. Czy moge prosic o Wasza pomoc w tej sprawie bo chcialbym jak najlepiej wypasc podczas mojej pierwszej aukcji :D . Z gory dzieki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, VooDoolca sie chyba podczepia pod karte grafiki, wiec baba bedzie musiała zostawić te S3. Ale i tak dopali jej nieco.

 

Ahhh, pamiętam jak z bananem na ryju biegłem do domq ze swoim VooDoo2, i potem podczepiłem pod swoją 4 megówke :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.tak moze zastapic jego karte,poprostu voodoo wkłada sie w inne miejsce na płycie :D w pci zamiast agp.

 

2.kolega dostanie takiego kopa ze wyleci przez okno(tzn jego maszyna ofkorz) :D

 

ps.takim to niewiele do szczescia potrzeba :D

update: evilKING-boshe umieram :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to i czytam miale voodoo 3 ale ono chodzilo jako oddzielna karta ale zastanawiam sie czy przypadkiem niedoakcelerowac mojejgo gf-a takim voodoo mowicie ze bedzie lepiej mi wszystko w grach chodic doom tez ????? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zastapic S3 trio ? Calkiem ja wywalic ? Oczywiscie ze nie mozna, musi byc karta generujaca obraz 2D. 3DFx daje niezlego kopa ale w porownaniu do tego S3 , TNT2 jest juz wydajniejsza. Chociaz w duecie 3DFX V2 dawaly pieknie czadu (wiem bo mialem). SLi power :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...proszę powiedzieć mi czy oferowana karta może bez problemów zastapic moją i czy odczuję różnicę w pracy?...

Nie odczuje żadnej różnicy. Akcelerator Voodoo przecież "uruchamia się" tylko na specjalne polecenie softu - czytaj: gry. Do normalnej pracy do niczego jej się ta karta przecież nie przyda. A z tego co wiem, na dziś już ze świeczką szukać softu który pisze się pod przestarzałą - jakby nie patrzeć - kartę. Jak nie będzie korzystać z gier dla 3Dfx to zakup tej karty jest dla niej tylko wywaleniem pieniędzy.

Sprzedający jeśli powie, że karta przyspieszy jej sprzęt poprostu tą osobę po świńsku właduje w niepotrzebne koszty. Karta była dobra kilka lat temu - teraz to już archaik; najgorszy byle FX bije Voodoo dziś na głowę - chyba że soft jest li tylko pisany pod 3Dfx

Edytowane przez Kemot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Ostatnio tatko przytaszczyl do domu moj pierwszy komputer:celeron433,192ram, zintegrowana grafa sis620 oraz głowny gwóźdź programu VooDoo2 12mb. Zawsze mialem na nim windowsa98se i ze sterami nie bylo problemu. Teraz jednak tata uparł sie na XP. Pomeczylem sie ze sterami az wkoncu znalazlem te: http://www.voodoofiles.com/24757 . Niby wszystko jest ok, wykrywa w menadrzer urzadzen w kartach graficznych (3dfx voodoo2), ale niestety gdy chce w cos zagrać nie ma zadnych efektów porpawy-po prostu uruchamia sie poprzez zintegrowana grafe :/ Zawsze w opcjach gry pamietam ze trzeba bylo wybrac OPEN GL, a teraz niestety nie ma takiej opcji do wybrania. W sterownikach jest tam jakas instrukcja ktora moge wyslac na maila zainteresowanym-robie tak jak tam pisze i nic ;/ pomożcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak w tymi sterami pod xp, jest cos 'jadalnego' ? ;]

 

Mam jeszcze pytanko nt. tesiemki do laczenia 2ch kart, czy mozna uzyc kabelka od flopa, bo chyba ma identyczna budowe, tylko nie wiem jak z polaczeniem, jakis schemacik by sie przydal.

 

Patrzylem na orbie i w kategorii 3dm01 nie ma zadnych wynikow, jak to mozliwe, single, sli, nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie nie udalo odpalic 3dMarka 2001 - brak MMX w prockach :/

Zawsze mozna odpalic sli w obecnych kompach. :twisted:

Tylko wkestia sterow pod xp, czy to bedzie normalnie dzialac i wspierac sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna odpalic sli w obecnych kompach. :twisted:

Tylko wkestia sterow pod xp, czy to bedzie normalnie dzialac i wspierac sli.

Stery pod XP są właściwie to pod Win2k, ale działają pod XP, nie wiem czy SLI na nich działa, ale napewno gry pod Direct 3D, OpenGL i Glide działają bez problemu (oczywiście starsze gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala bez problemu

 

mam 2 x Voodoo 2 12 Mb Creative SLI - 110 @ 130 mhz ;-)

(lecz obecnie nie uzywam z uwagi na mala ilosc miejsca na nowym Mobo

poza tym mam "Big Bro" ktory "troche" wiecej Pary ma)

 

a co do gier na Voodoo2 SLI to

Doom3 i inne Hl2 zapychaja

co prawda w srodowisku Dx6.0 wiec gra bardziej przypomnina Quake 2 - ale jednak ;-)

 

Sterowniki sa pod XP i sa b.dobrze dopracowane i nie ma problemow

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem Voodoo2 12 MB piekne czasy, kiedys nie bylo bata na ta karte moj sie zwal Diamond Monster 3D II 12 MB ta nazwe bede pamietal do konca zycia to byl najlepszy moj zakup w dziedzinie komputerowej :-) Niestety zginal smiercia tragiczna... pamieci sie stopily podczas grania w Q2.

 

Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh tez jak dzisiaj pamietam moje voodoo2 12mb i tyle nocy z q2 i q3 :) i zabawy z 3dmarkiem 2001 :D eh.... gdzie tez czasy :( ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam te czasy. Chociaż ja grałem w StuntGP (moja ulubiona gra). W sumie było to niedawno, a kartę kupiłem z braku kasy i AGP na płycie. SLI nie zdążyłem odpalić bo dostałem moją obecną ECS K7S5A (rulezz B) )

zanim załatwiłem drugą do pary. Zmieniłem kartę na gf2 ale nie jestem zadowolony (trudno się dziwić :roll: ) i zmieniam na GeForce fx6200@6600 :) i tak nie najlepsza ale przynajmniej sobie pogram :D .

A moja karta to 3DFX VooDoo 2 12MB. Taktowania nie pamiętam ale wiem że na pewno było to mniej niż 110 (tak pisało na pamięciach) a raczej coś koło 90. Zainstalowałem tuningowe stery Creative'a na DX7 z podkręcaniem. orygnalne 3dfx były na DX6 to ja dziękuje :). Trochę podciągnąłem w rejestrze i poszła na 114 MHz. Karta pracowała w parze z PowerColor S3 Virge/DX wersja z akceleratorem 2D - ta zaleta że jak się przewija stronkę www to nie przycina. :D

110 @ 130 MHz ;-)

A moja już przy 115 zwisała :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...