Skocz do zawartości
Yogas

Który firewall wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym sie zapytac użytkowników forum, którego firewall-a byście polecali najbardziej?

 

Ostatnio mam spore kłopoty ze swoim kompem, który notorycznie się restartuje i mam na uwadze zainstalowanie całkiem nowego Firewall-a. Wcześniej posiadałem Nortona + Antivira 2003...niby chodził dobrze ale to tylko niby. Pojawiały się restarty, które bardzo mnie denerwują..

 

Czytałem na forum, że sa "robale", które radzą sobie doskonale z produktami Nortona i mogą nieźle namieszać w systemie dlatego szukam alternatywy dla tego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji chcialbym zadac pytanie, bo wlasnie zainstalowalem sobie Norton Personal Firewall. Odpalilem eMule i od razu wyskoczyl komunikat, ze 'emule.exe probuje laczyc sie z serwerem DNS' czy cos takiego i pytanie co dalej z tym zrobic: czy blokowac, czy pozwalac w przyszlosci na takie polaczenia czy tez moze konfigurowac recznie...

 

No to wybralem, zeby pozwalac w przyszlosci na te polaczenia - mam nadzieje ze dobrze zrobilem. Zalezy mi zeby czegos nie zlapac, ale nie chce blokowac P2P. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybralem, zeby pozwalac w przyszlosci na te polaczenia - mam nadzieje ze dobrze zrobilem.

Pięknie zrobiłes.

eMule działa na porcie TCP/UDP 4661 więc jeżeli jest właczony na kompie ogniościanka to eMule musi się przez nią przebić , Na przyszłość proponuje wycięcie tego portu w tablicach firewall'a . Jak to zrobić ? Nie wiem bo nie bawie się w takie rzeczy ale powinno to być gdzieś w opcjach ogniowej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie zapytac użytkowników forum, którego firewall-a byście polecali najbardziej?

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=307...t=firewall+jaki

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=826...t=firewall+jaki

 

Czytałem na forum, że sa "robale", które radzą sobie doskonale z produktami Nortona i mogą nieźle namieszać w systemie dlatego szukam alternatywy dla tego produktu.

Na każdy automat znajdzie się metoda, zwłaszcza na tak niekonfigurowalny, jak Norton ^^.

Maleńkie produkty Kerio (Tiny) Personall Firewall to jest to, tylko wcześniej odrobinę poczytaj, skonfiguruj i śpij spokojnie ^^.

 

... Norton Personal Firewall. Odpalilem eMule i od razu wyskoczyl komunikat, ze 'emule.exe probuje laczyc sie z serwerem DNS' czy cos takiego i pytanie co dalej z tym zrobic ... (ciach) ...  

No to wybralem, zeby pozwalac w przyszlosci na te polaczenia - mam nadzieje ze dobrze zrobilem. Zalezy mi zeby czegos nie zlapac, ale nie chce blokowac P2P. Jak to jest ?

Trza ustawić zasadę, żeby Emule mógł sie przez określone porty łaczyć (domyślny to 4662), ale tylko Emule, nie dowolny program.

Dlatego tego

Na przyszłość proponuje wycięcie tego portu w tablicach firewall'a

NIE RÓB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Kerio Personal Firewall 2.1.5. nie zabiera wiele cennych zasobow (min 400kb) i robi to co musi. do tego jest to chyba JEDYNY darmowy firewall ktory bez problemu wspolpracuje z "udostepnianiem polaczenia internetowego" (ICS). Nalezy tylko zaznaczyc odpowiednia opcje.

Istnieje do niego latka spolszczajaca. Co do reszty to dobre sa Outpost i Sygate (ten ostani dziala spoko nawet na win2003 server, slyszalem ze inne maja prolemy). Ani Outpost ani Sygate ani Kerio4 nie obsluguja ICS w wersjach freeware, maja za to inne ciekawe opcje niedostepne w KPF2.1.5. ja i tak z nich nie korzystam (a uzywam ICS) wiec jak dla mnie stare Kerio rzadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość proponuje wycięcie tego portu w tablicach firewall'a

NIE RÓB.

a ja polecam norton personal. jezeli skonfigurujesz go na poziomie portow dziala niezawodnie. co do kolegi ktory tego odradz pytanie dlaczego?? ja osobicie mam tak skonfigurowanego firewalla.

 

Instukcja BLOCK ALL PORTS a ponad nia bramki dla komunikatory, pop3, http i inne ciach!lki.

permit tylko dla polaczen wychodzacych (nikt sie nie polaczy). odblokowane pojedyncze porty i do tego na odpowiednich portach moga sie laczyc odpowiednie adresy....

 

robaki ktore z regoly resetuja kompa i sa na czasie to sasser i blaster a poznac mozna bo wyskakuje okienko mowiace o tym ze system sie zresetuje. jezeli sa to nieoczekiwane resety to moze upatrywac przyczyny w konfiguracji komputera?? moze dla pewnosci online skaner np panda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to dopiszę się tutaj - jaki firewall polecacie, ale żeby był prosty i jak najmniej zawalał RAM i w ogóle, (jestem za NATem, więc nie potrzebuje żadnych super rozbudowanych programów...) bo nie lubię jak mi coś muli kompa bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Kerio 2.15 - naprawdę leciutki i skuteczny (monitor połączeń też jest cacy). Ale muszę powiedzieć, że jak się przesiadłem z Zonealarma, to pierwsza godzina była stresująca - co chwilę się o coś pytał, a ja byłem niekumaty. Ale zajrzałem na www.grc.com, oni tam mają opsane porty, zrobiłem kilka regół i od tej pory jest spokój (zwłaszcza, że można zgrać konfigurację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuję kerio najnowsze 4-cośtam :) a co prostości w obsłudze to nie o to chodzi, że sobie nie poradzę, bo znam się troszkę, więc trudne tez mogą być :) a outposta wywaliłem bo mi nie odpowiadał :) chyba zostane przy KPF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i drugie tyle przepuścił :wink:

 

 

Z tego co widziałem to w firewalu w NIS praktycznie nie ma zadnych opcji konfiguracji.

 

 

 

W tej chwili korzystam z ogniomurka z pandy platinium i działa dośc dobrze.

Tylko musialem wyłaczyć powiadomienia o próbach włamiania, bo srednio co minute mialem komunikat o skanowaniu portów(nie ma to jak zawirusowane komputery w sieci...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem kerio, sygate, panda av + fw, i cos jeszcze nie pamietam nazwy glownym kryterium byla ilosc opcji i ilosc zajmowanych zasobow no i dzialanie ale glebszych testow nie przeprowadalem ;p

 

 

wybralem sygate

bardzo przyjazny FW ma troche opcji i zajmuje (w zaleznosci od ilosci programow laczacych sie z netem) >10MB wiec najmniej z tych co testowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem kerio, sygate, panda av + fw, i cos jeszcze nie pamietam nazwy glownym kryterium byla ilosc opcji i ilosc zajmowanych zasobow no i dzialanie ale glebszych testow nie przeprowadalem ;p

wybralem sygate

bardzo przyjazny FW ma troche opcji i zajmuje (w zaleznosci od ilosci programow laczacych sie z netem) >10MB wiec najmniej z tych co testowalem

1324033[/snapback]

Hmm, a u mnie kerio 1,53MB zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. jakos niebardzo moge znaleźć konfiguracje (wmiare szczegółową ) outposa 1.0

moze ktosik moglby mnie poratowac :0

 

program jest spoko,ale strasznie duzo naotwieralo mi sie portow i polonczen netbios'owych, a ma przepuszczac tylko z jednego adresu (tego ktory udostepnia mi polonczenie).

pewnie cosik pokrencilem...

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Outpost Firewall PL 2.5 możesz ściągnąć 30 dniowa wersje i masz miesiąc spokój, prawie wogóle nie obciąża systemu i jest skuteczny, miałem niedawno nowego antywirusa i firewalla Pandy to komp mi się chyba z 2x spowolnił nie mówiąć o necie który z ledwością chodził przy maxymalnej ochronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

Moja konfiguracja:

Outpost Firewall 2.6 & NOD32

 

Zero virów, trojanów, robaków. Komp śmiga jak zaraz po formacie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sygate Personal Firewall Pro. Chyba jako jedyny z firewali na windowsa chroni przed podsłuchem w sieciach LAN. Jest to bardzo ważne gdyż programy do podsłuchu w sieciach LAN są coraz bardziej dostępne i coraz bardziej łatwe w obsłudze - teraz byle lama moze przecwycić hasło do poczty itp...

Drugim firewallem który jest całkiem ok to Outpost firewall 2.5 + plugin super stealth. Nie ma zabezpieczenia przeciwko podsłuchowi, jednak dzięki pluginowi Super Stealth komputer przestaje być widzoczny więc podsłuchiwanie go jest znacznie utrudnione (ale mozliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=69&mnu=69

 

ciekawe nie ? wsumie wychwalany NOd daleko z tylu a nielubiany

NOrton hehe na przedzie . :D

 

co do firewala hmm urzywam outposta i nie narzekam ale trzeba bedzie zmienic

bo to bydle na dzien dobry zrzera 25 MB ramu :angry:

Edytowane przez pawel1207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zone alarm pro - mam od dłuższego czasu i spokój jest

Osobiście moge go polecić chociaż nie próbowałem żadnych innych firewalli i nie mam jako takiego konkretnego porównania

Prosty w obsłudze i przyjazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłączę się pod temat zeby nie zakladac nowego

 

Poszukuje firewalla ktory bedzie umozliwial dostep do portow ale na haslo. Przykladowo wlaczam gadu gadu, czy tlena i musze wpisac haslo zeby mi sie program zalogowal do sieci.

Idealem by bylo gdyby istnial taki firewall filtrujacy po pakietach a nie portach, ale zadowole sie i pierwszym :)

 

Czy znacie moze taki? Albo moze ktos akurat rowniez zna ból czatujacego ciagle rodzenstwa i akurat z takowego korzysta? :)

Niestety nie moge zakladac hasla na komputer, ani na internet musze tylko zablokowac kilka usłóg...

 

Pozeranie zasobow, jego wyglad, czy jezyk nie jest istotny :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...