Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiscie te 512MB na karcie graficznej moze byc problemem,a raczej powodem takiego szarpania. Na stronie www.nzone.com przy zakładce optimal dla TR : Legend wyskakuje :

 

commended: 100% DirectX 9.0c - compatible 512 MB 3D Accelerated Card (NVIDIA GeForce 7800 / ATI Radeon X-1800)

You Have: NVIDIA GeForce 7800 GS (GeForce 7800 GS)

 

Video RAM: Required - 512 MB , You have - 256.0 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Witam wszystkich, jestem fanem TR, mało się udzielam na Tweaku więcej czytam.:),

Ale tematu związanego z TR nie mogłem sobie odpuścić. :lol:

Demko jest wypas, mam jeden problem, zresztą tak jak kilka osób - dźwięk.

W tle jakby słychać trzaski - poszarpany dźwięk, nie czysty tylko taki trzeszczący.

niby bzdeta ale dobija strasznie - jakieś pomysły?

Instalowałem stery od nowa, z łatkami i bez, zero poprawy.

Mialem to samo w full version,musisz wylaczyc napisy i zostawic sam text :)

Edit - nie pomaga w 100% ale gdzies w 80 :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Hydro2.

Wyjaśnij mi to bo nie zrozumiałem. Jak wyłączyć napisy i zostawić sam tekst? :) Chyba zostawić sam głos? Naprawde nie wiem o co chodzi.

TZN sam glos :P Czyli u gory english a na dole off :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Fakt,z next genami mozliwe,ze przesadzili,ale bez nich nie ma az takiej kolosalnej roznicy,a skoro nawet w Oblivionie sa momenty gorszej grafy (co wogole wykluczalem zanim nie poznalem tej gry) przy takiej dobrej plynnosci i nawet antyfanowi najnowsza odslona TR sie tak podoba,to cos w tym musi byc prawda?? Wezcie to pod uwage co niektorzy.Do tej pory krolem gier byl HL2 a za nim PoP3.Teraz prowadzenie objela Legenda.Dla mnie to przyklad gry nowej generacji i pewnie sporo sie z tym nie zgodzi,ale napewno beda tez tacy co popra moje zdanie,ktore mysle,ze jest w pelni uzasadnione.W tej grze im dalej w glab tym ciekawiej ladniej i klimatyczniej.

Hydro2 - wersja PC "non-nextgen" to konwersja z PS2. Lepsze tekstury (nie az tak bardzo) i to wszystko. Gra nie zachwyca. Pisze to na podstawie dema - porownalem wersje PC i PS2. Natomiast screeny pokazujace gre z wlaczonym trybem nextgen to juz zupelnie inna bajka. I w tym przypadku sie zgodze, ze roznica jest KOLOSALNA. Ale roznica miedzy wersja PC non-nextgen a wersja na PS2 jest mniejsza niz miedzy wersja nextgen a non-nextgen. Wiec podniecanie sie grafika wersji PC nie nextgenowej to jest dla mnie troche smieszne. Nie mowie, ze grafa jest zla - ale np. taki Shadow of the Collosus na PS2 prezentuje sie znacznie lepiej (mimo duzo gorszej jakosci tekstur). Zatem o rewolucji w grafice to owszem, mozna mowic, ale tylko majac na wzgledzie wersje nextgenowa. Wersja zwykla niczym specjalnym sie nie wyroznia - chyba, ze demo to najgorszy graficznie etap gry.

Gra nowej generacji? Powinni wypuscic Ninja Gajden albo Jaka na PC - wtedy wiedzialbys, co to platformowka z najwyzszej polki. ;)

TR:L jest poprawny - a ze na PC nie ma duzo takich gier, wiec... robi wrazenie. Takie kilka zdan od konsolowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest stanowczo za krotka , wycieli pewnie kilka leveli bo widzialem screeny z miejsc ktorych nie pamietam aby byly w grze , eidos sobie w kulki polecial zamiast dac kilka opcji upchneli wszystko do jednej next gen ktora jest niegrywalna jak na razie

 

http://www.ctrlaltdel-online.com/comics/20060403.jpg , :lol:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie no to byla przesada... skonczylem... az glupio... zawiodlem sie bo fabula dopiero zaczynala sie rozkrecac. licze szybko na jakas kontynuacje bo chyba wyparuje. daje gierce 8/10 za tak banalne zakonczenie.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

drugi raz przechodzil nie bede bo nie lubie za sekretami tez ganiac mi sie nie chce... ehh... no coz ale dawno nie spedzilem tak przyjemnie 6h przed kompem.

 

Szkoda tylko, ze ten tytul szybko umrze smiercia naturalna. Bez multi, anie bez mozliwosci modyfikacji (chociaz kto wie :P).

Taka gra powinna sie ciagnac conajmniej przez 20h rozgrywki.

Na pochwale zasluguja u mnie 2 etapy England i Nepal (chociaz za krotki).

 

Narazie to tyle. Milego grania. Ja zabieram sie za Ubersoldiera ;p

Edytowane przez DooDah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Dzis moj koles,ktory jest mega anty fanem tomb raiderow dal tej grze 10/10 za wszystko i powiem,ze sie z nim zgadzal.Stwierdzil i ja nawet potwierdze to zdanie,ze gra ma ladniejsza grafike niz oblivion a jest 10000000% lepiej zoptymalizowana,ale oczywiscie bez next gena.Bez niego gra chodzi ulta plynnie na radku 9700 sempronie 3100 i giga ram ze wszystkim wlaczonym w 1024x768 - i to nie jest optymalizacja? Fakt,z next genami mozliwe,ze przesadzili,ale bez nich nie ma az takiej kolosalnej roznicy,a skoro nawet w Oblivionie sa momenty gorszej grafy (co wogole wykluczalem zanim nie poznalem tej gry) przy takiej dobrej plynnosci i nawet antyfanowi najnowsza odslona TR sie tak podoba,to cos w tym musi byc prawda?? Wezcie to pod uwage co niektorzy.Do tej pory krolem gier byl HL2 a za nim PoP3.Teraz prowadzenie objela Legenda.Dla mnie to przyklad gry nowej generacji i pewnie sporo sie z tym nie zgodzi,ale napewno beda tez tacy co popra moje zdanie,ktore mysle,ze jest w pelni uzasadnione.W tej grze im dalej w glab tym ciekawiej ladniej i klimatyczniej.

 

BUAHAHAHAHAHA MEGA HIPER SUPER LOOOOOOL

 

nie dosc ze oblivion ma lepsza grafike to jeszcze go porownujesz do tomba? Jak by tomb raider oferowal to co oblivion to bys mial na tym biednym silniczku od crystal dynamic 0.5 klatki na sekunde albo od razu mial bys freez ekranu i gra by nawet nie pierdnela. Co ty wogole porownujesz. Jak sie oglada budownictwo obliviona to ono kasuje tomb raidera, a teraz sobie pomysl ile tego jest w oblivionie i jaka jest swoboda interakcji z tymi budynkami, generalnie niezle sie usmialem, hydro2 grales wogole w obliviona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi dawaj prosze jak najszybciej komentarz jak Ci gra chodzi bo jestem bardzo ciekawy jak to bedzie na X1800 i 2 GB RAM... :):-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka jeżeli już to było mówione ale nie miałem czasu zerknąć. Mam to demko, przeszedłem raz nawet ale 2 sprawy:

1). Czemu dźwięk "pierdzi" (ktoś coś o tym wspominał już chyba :unsure: ). Nie wiem co z tym fantem zrobić <_< .

2). Pomijma fakt że to demko to (chyba) po Włosku jest ale musiałem wyłaczyć jedną opcję w menu o nazwie "Profandita di campo" (czy jakoś tak...w opcjach Video) bo miałem lekkie bugi w obrazie (tak jakby na obrazie zostawał "cień" oddalonych obiektów np. góry widziane w oddali zostawiały takie jakby smugi po ruszeniu kamerą...komp nie kręcony i nie sprawiał porblemów jak dotąd) i pomogło (różnicy raczej nie zauważyłem w grafie) i mam pytanie...co to za opcja :lol: ? Z angola jestem dobry raczej ale tutaj już wysiadam ;).

 

Pozatym fajnie się gra, trochę dziwnie na początku (gram na padzie) no i walka trochę utrudniona bo muszę dwiema gałeczkami wywijać (Lara biega z wyciągniętymi spluwami tam gdzie patrzy) co trochę utrudnia grę podczas strzelania ale poza tym to okej.

 

To na razie tyle, pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi dawaj prosze jak najszybciej komentarz jak Ci gra chodzi bo jestem bardzo ciekawy jak to bedzie na X1800 i 2 GB RAM... :):-P

no dopiero jak wroce do domciu z pracy to wlacze na swojej maszynie, i jutro powiem co i jak.

Moze ktos szybciej z X1800 na pokladzie zda relacje...

 

a co do stwierdzenia Hydro ze grafika w tombie jest lepsza od obliviona, no z lekka przesadzil.

 

Ale znacie jego milosc do serii Tomb Raidera i dlatego mozemy mu to wybaczyc.

 

pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem co to za opcja: to "Dept of Filed", czemu u mnie powodowała bugi nie wiem. Udało mi się zmienić jezyk w grze na angielski i wszystko stało się jasne :). Jeszcze tylko muszę sobie z tym dźwiękiem poradzić i będzie miód :). Jak jakieś pomysły to pisać. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ej co wy tak szybko te gry konczycie ????

kurde w obliviona tez wiara gra po 10 godzin

czegos tu nie lapie :?

No ja tez sie zastanawiam :|

TR:L jeszcze rozumiem, bo to platformowka i jak ktos jest dobry w takie gierki to skonczy raz-dwa. Ale w Obliviona to chyba musial robic skip wszystkich dialogow i na jakims speedzie, bo ja od 26 godzin (czas grania przy save) wlocze sie po stolicy i dopiero teraz moge powiedziec, ze zwiedzilem wszystko - choc z 3/4 NPC nie gadalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi jak odpalisz dzisiaj to wez prosze daj jeszcze relacje wieczorem albo w nocy bo ja jestem bardzo bardzo ciekawy :-D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dopiero jak wroce do domciu z pracy to wlacze na swojej maszynie, i jutro powiem co i jak.

Moze ktos szybciej z X1800 na pokladzie zda relacje...

 

a co do stwierdzenia Hydro ze grafika w tombie jest lepsza od obliviona, no z lekka przesadzil.

 

Ale znacie jego milosc do serii Tomb Raidera i dlatego mozemy mu to wybaczyc.

 

pozdro

Podczas instalacji trzeba z polskiego jezyka dać na angielski, wtedy po uruchomieniu będzie ang. a nie wynalazek włoski :)

Z dźwiękim robiłem chyba już wszystko i w Demie nie moge sie pozbyć pierdzenia.

 

Jak to jest z tą pełną wersją, krótka czy nie ?

Edytowane przez wkkrystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Kurek,po 1 to nie tylko moje slowa,ale takze antyfana serii TR,ktory tak jak ja gral w obie gry,po 2,fakt,moze w oblivionie nieco jest lepsza grafika,ale optymalizacja jest tragiczna,nie wiadomo na czym bys nie gral to i tak czasem skacze a tu to pograsz nawet na PIV1.5Ghz z radkiem 9500 i da sie grac w wysokich detalach a grafika naprawde niewiele ustepuje,chodzi mi tylko o ta optymalizacje.Jesli chodzi o scislosc to gralem w obliviona i przeszedlem prawie pol gry a w jesli chodzi o tr to dawno sie tak dobrze nie bawilem grajac wgr.Ostatnio to troszq mniej w popie3,no i gra nie ma tylu bledow co Oblivion.

TVD - problem z haczacym dzwiekiem juz opisywalem,wylacz napisy w opcjach i zostaw sam glos :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

TVD - problem z haczacym dzwiekiem juz opisywalem,wylacz napisy w opcjach i zostaw sam glos :)

U mnie to nie pomaga :(. Po prostu jak mam dźwięk to się coś knoci. Np. wyciszam na maxa muzykę i jest ok ale jak są rozmowy to i tak znowu zaczyna coś "pierdzieć". Wyłaczyłem napisy i NIC to nie zmieniło niestety. Zresztą u mnie to wyglada mniej wiecej tak jakby cały czas w kółko powtarzała się sinusoida natężenia tego "pierdzenia" (dźwięk jest pulsacyjny i powoli cichnie aby zaraz później powoli narosnąć i tak w kółko :/ ). Mogę dźwięk wyłączyć ale to nie sposób :lol: . Zresztą kolega wkkrystian też zdaje się mieć ten problem...

 

Przy okazji wyszedł jeszcze jeden bug demka a mianowicie gra nie zapamiętuje moich ustawień sterowania i po wyłaczeniu i włączeniu muszę to robić od nowa...ech...mam nadzieję że w full tak nie ma? Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro ... 0_o, Ty sobie jaja robisz czy tak na poważnie. Z tego co wiem to już po prima aprilis. Regulamin mówi, że nie można obrażać innych userów forum, dlatego będę powciągliwy i powiem tylko tyle, że nie rozumiem twojego podejscia. :o

 

Naprawde, masakrujesz mnie tymi wypowiedziami. Grafika na R9500 na full niewiele ustępuja Oblivionowi? OMFG. Ja rozumiem ze na 'nextgen' TR wygląda ślicznie ... i nawet zakładając, że TR wygląda tak samo, Baaa! lepiej od TESa4 na NextGen ... to co tam jest do renderowania? To tyle odnośnie samej grafiki i zakresu obszaru. Jedyne czym możesz sie bronić to długi tor jazdy motorem - nawet mógłbyś go porównać do przejażdzki ze stolicy do Bruma - jeżeli chodzi o długość tor'u - ale czy aż tak będziesz sie ośmieszał? :|

 

Idąc dalej można powiedzieć o interakcji z otoczeniem itd itd

 

Hydro, zaczynam się Ciebie bać :]

 

TR z super optymalizacją .. śmiechu warte, zarzuć jeszcze raz tryb NextGen + FPS i przemyśl swoją poprzednia wypowiedź.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurek,po 1 to nie tylko moje slowa,ale takze antyfana serii TR,ktory tak jak ja gral w obie gry,po 2,fakt,moze w oblivionie nieco jest lepsza grafika,ale optymalizacja jest tragiczna,nie wiadomo na czym bys nie gral to i tak czasem skacze a tu to pograsz nawet na PIV1.5Ghz z radkiem 9500 i da sie grac w wysokich detalach a grafika naprawde niewiele ustepuje,chodzi mi tylko o ta optymalizacje.Jesli chodzi o scislosc to gralem w obliviona i przeszedlem prawie pol gry a w jesli chodzi o tr to dawno sie tak dobrze nie bawilem grajac wgr.Ostatnio to troszq mniej w popie3,no i gra nie ma tylu bledow co Oblivion.

TVD - problem z haczacym dzwiekiem juz opisywalem,wylacz napisy w opcjach i zostaw sam glos :)

 

Co ty chrzanisz ? Grafika w TRL nawet z trybem Next Gen nie umywa sie do tej z Obliviona. Do tego zeby mie zadawalajaca plynnosc w Next Gen trzeba miec lepszego kompa niz do Obliviona@max details.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem troche w demo i powiem, ze gierka jest nawet fajna. Nie jestem fanem serii TR, ale ta czesc pewnie przejde (poczekam jak wyjdzie polska wersja bo na razie nie spieszy mi sie). Grafika nie powalila mnie i nie rozumiem zachwytow niektorych osob nad nia. Mowie oczywiscie o zwyklym trybie, a nie next gen, choc w tym drugim przypadku imo wymagania sprzetowe rosna bardzo nieproporcjonalnie do grafiki jaka dostajemy od producentow gry i tu panowie programisci sie nie popisali (opieram sie na tym co zobaczylem na screenach, nie zauwazylem zadnego przelomu w jakosci grafy zastosowanej w grze).

 

EDIT

Wiem, ze jest to topik o TR:L, ale podam pewien przyklad optymalizacji gry, ktory nasunal mi sie akurat na mysl. Ta gra to COD2 :)

W trybie DX7 moge wlaczyc wszystko na max z AA i bede mial superplynnosc, wlaczajac jednak tryb DX9 gra staje sie na tych ustawieniach niegrywalna i "zabija" sprzety o wiele mocniejsze od mojego. Widze tu analogie miedzy trybem DX9 w COD2, a trybem next gen w TR:L i smiem twierdzic, ze silnik "najnowszej Lary" jest slabo zoptymalizowany. Dziekuje za uwage :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no hydro troszke przegiales IMO. Juz na samych screenach widac ze Oblivion wyglada lepiej. Nie widzialem gry w akcji bo mam wstret do RPG'ow ale przyznam ze ta gierka sie prezentuje niezle. Zreszta dzisiaj bede u kumpla co posiada ta gierke to poprosze by ja odpalil na kilka minut i porownam.

 

Panowie mam problem z przejsciem pewnego momentu:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jestem w Kazachstanie i walcze z tym bossem. Przesunalem wszystkie 4 dzwignie i nad tym dzialem elektro-magnetycznym (czy jak to nazwac) cos sie wysunelo. Jak rozumiem to mam wyciagnac ten miecz o ktorym jest mowa ale jest otoczony jakby taka kula pola elektro-magnetycznego. Probowalem zabic bossa ale sie nie da.. cisnalem go w pradnice i traci tylko 90 % energii po czym znow sie odnawia. I tak w kolko. Powiedzcie mi co mam zrobic by wyjac ten miecz nad tym dzialem. Probowalem uzyc linki ale nic dalo to samo strzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z przejsciem pewnego momentu:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jestem w Kazachstanie i walcze z tym bossem. Przesunalem wszystkie 4 dzwignie i nad tym dzialem elektro-magnetycznym (czy jak to nazwac) cos sie wysunelo. Jak rozumiem to mam wyciagnac ten miecz o ktorym jest mowa ale jest otoczony jakby taka kula pola elektro-magnetycznego. Probowalem zabic bossa ale sie nie da.. cisnalem go w pradnice i traci tylko 90 % energii po czym znow sie odnawia. I tak w kolko. Powiedzcie mi co mam zrobic by wyjac ten miecz nad tym dzialem. Probowalem uzyc linki ale nic dalo to samo strzal.
prosta odpowiedz

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
musisz poprzelaczac wszystkie 4 przyciski wkolo dzialka tesli .. wtedy takie wielkie kule spadna z góry ekranu .. jak wszystkie odepchniesz pole silowe chroniace czesc miecza wylazcy cie mozesz wysiasc z tesli i linka sciagnac je .. nie bediesz musial walczyc dalej wlaczy sie animacja
Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzeć [szukalem w tym poscie odp]

Czemu mam niedostępna opcje Next Gen??

Sprzet taki jak ponizej.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/gklpxcdn3qounlii.html

Jeżeli chodzi o demo to ta opcja jest fizycznie "wyciąta" więc jej nie włączysz (patch z tym wyjść ma 7 kwietnia) ale jeżeli chodzi o full to nie wiem ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki Chaos ;)

 

k2 jak masz demko to ta opcja jest nieaktywna. Jak masz full to przeinstaluj stery na jakies nowsze. Na tej grafie next-gen jest przeciez dostepny bo obsluguje shadery 3.0..

thx bo jzu chciałem zaczać bluzagać ze przesadzaja z wymaganie znów.

Tak mam Demko.

 

Ale juz nie podoba mi sie ze gra w rodzelczościach wide wywali mi sie. Moge ustawić co najwyżej 1280x1024 i dać w opcjach w grze wide [czyli zmienic proporcje z 4:3 na 16:10, dobrze ze choc tak sie da]

Mam nadzeje ze full wersja bez problemu ruszy mi w 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...