Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Bo 256 są praktycznie zawsze jedno stronne a 512 praktycznie zawsze 2 stronne, jakby mieć 2x512 jedno stronne to nforce2 napewno by sobie z tym poradził na luzie.

Ja mam obecnie twinmosy 2x256(SS) + 512 (DS) i mam 1GB i dziala to w dualu na 207mhz 2.5-3-3-11 2.9V ROCK STABLE :)

512 udało mi się trafić na taką że mi to działa, bo mialem też inną nowszą to niechciała działać stabilnie w takiej konfiguracji.

Także prawde mówiąc nie ma reguły, totalna loteria, totalny bubel ze strony nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema sorki ale nie przeczytałem całego tematu bo troche długi i mam pytanie czy te hynixy pójdą na 2-2-2-5-1t przy 166mhz na fsb na napięciu 2,7v??? bo z tego co wiem to tak ale chce sie upewnić ,dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem niedawno chynixy D8J-D43  , i za cholerę nie chca pojść na więcej niż 202MHZ :(

Najleprze jest to że nawet przy napęciu 2,9 nie chcą chodzić na 2-2-2-11 , jedyne co mi się udało z nich wycisnąć to 2-3-3-8 , przy 2.8 , widać napięcia wyższe nic im nie dają .

 

Objawy są takie że jak ustawię na 2-2-2-11 albo nawet 2-2-3-11 to po zapisaniu zmian , przez bios (ten czerwony wredny ekran ::) , jest czarny ekran , komp zamrożony , tylko dysk cośtam skrzeczy .

Co moze być tego przyczyną , pech a może po prostu takie już są ?:(

 

Ewentualnie co możecie polecić w granicach 320zł (512MB) , żeby poszło 2-2-2-11 ?. Mogą być PC3200 , 3500 albo i więcej , oby tylko poszły 200MHZ - 2-2-2-11 .

Mam nf7-SL revision 2.0 .

Thorton 2400+

Chieftec 360.

Pozdrawiam.

1343955[/snapback]

 

Czy ktoś mógłby coś poradzić ?

Wina zasilacza ? PAmięci ?

Dzisiaj grałem w CODa i przy ustawieniach 2-3-3-8 komp po prostu się wyłączył .

 

regards.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to zmienić pamięci na inne.

 

Wczoraj przeglądałem strone abita i tam np przy płycie nf7-s2 jest lista kompatybilnego albo przestowanego sprzętu i na liście są pięknie hynixy 512 na 3-3-3-8 z serii B8J-D43 NF7-S2 Series Motherboard Test Report . No to teraz powstaje pytanie czym się różni NB tego z NF7-S2 od tego np z NF7-S v2.0???

Jeżeli ktoś ma jakieś foty NB od NF7-S2 to niech tutaj wrzuci.

Edytowane przez Tomek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadeszla chwila prawdy

moje hyny dostaja kopa na biosach z cpc off;]]

na 3 3 4 10 smigaja na 259:D - smarki przechodzi testy pamieci tez

superpi niestety nie testowalem (2mb przechodzi)

mysle ze tu juz mozliwosci mojego abitka sie koncza :D

co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pozwolicie ze sie wbije .... czy te pamieci pójda w dualu ale nie bedąc sprzedawane w dual kitcie? Bo widze ze to sa wyśmienite pamieci i mam zamiar je kupić ale są droższe (za 1gb) niż dual kit kingstona czy TwinMOSa i nie wiem czy brać czy nie ... Sprzet jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokładnie o te kości

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...id_produktu=194

 

czy to dobra seria? I czy jak trafie na jakieś shity to czy moge wymienić na inne?

UPDATE

 

Seria tych kości z PCP to HYMD264646B8R-D43 czy one sie dobrze kreca jeżeli ktoś wie? Bo to ma być zakup na dłuższy czas

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpf off to jakies 5% mniej wydajnosci jesli chodzi o odczyt/zapis ramu

w moim przypadku jednak wole jechac na 260 cpc off niz na 230 cpc on bo i tak jest teraz wydajniej:D

 

ps. wlasnie robie superpi 16mb

mam wlaczonego winampa i inne rzeczy i wsio stabilnie chodzi - przed chwila mark 2k1 przelecial bez problemow;D

powalcze jeszcze o timingi : 3 3 3 9 ;]]] :blink:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz ostatnie pytanie czy te kostki nie beda sie mi gryzły z moja plyta?

 

Gigabyte GA-7VA tzn czy bedą chodzić....? Bo to wazne, a jakoś na stronce gigabyte nie moge znaleść z jakimi kościami pracuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qlawy a wiesz ze od 20stron dyskusja wyglada tak ze wchodz nowa osoba i sie pyta czy ta seria sie dobrze podkreca, ktos odpowiada i od nowa? troche zalosc nie?

 

gengis moja jedna kosc robi 258 ale na 3 4 4 11. a na jakim biosie to masz? ja na tratsie 2t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qlawy a wiesz ze od 20stron dyskusja wyglada tak ze wchodz nowa osoba i sie pyta czy ta seria sie dobrze podkreca, ktos odpowiada i od nowa? troche zalosc nie?

 

gengis moja jedna kosc robi 258 ale na 3 4 4 11. a na jakim biosie to masz? ja na tratsie 2t

1349002[/snapback]

u mnie na 3 3 4 10 przy 260 po jakies 10minutach superpi sie krzaczy a pozatym to marki chodza i wsio inne

zaraz sproboje zjechac z timingami i na 259 potestowac:D

bios to taipan 2.0.5 2t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema sorki ale nie przeczytałem całego tematu bo troche długi i mam pytanie czy te hynixy pójdą na 2-2-2-5-1t przy 166mhz na fsb na napięciu 2,7v??? bo z tego co wiem to tak ale chce sie upewnić ,dzięki za pomoc

U mnie chodzą na 166Mhz 2-2-2-6 1T bez zmiany napięć.Z FAQ-u o pamięciach wynika , ze przy tych timingach 6 na końcu jest lepsze niż 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare osob widzialem co w podpisie mialo hyniksy D-43 puszczone na ~520

 

3a miec duzo szczescia zeby np 2x512 tak poszlo??

i czy oni maja inne seria od tych co teraz sa dostepna po 220-250zl w sklepach??

 

i co to jest to T1 czy T2??

to chyba tyczy sie glownie AMD 64 bo u mnie tego nie ma??

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare osob widzialem co w podpisie mialo hyniksy D-43 puszczone na ~520

 

Mam puszczone na 260 ale przy 2T i taimingami 3 3 3 11 i napięciu 2.7V.

 

 

Ale teraz testuje stabilne ustawienie 1T przy 242 i 2.5 3 4 11 i napięciu 2.98V

W moim przypadku przy 2.8 komp już nie wstanie :)

I moje hynixy nie stosują zasady więcej V nic nie daje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i czytam ten watek i sie zdecydowac nie moge na te pamiatki. Moje pytanie : Czy pojda 2x512 w dualu na 133mhz 2-2-2-6? Wtedy bedzie synchro z moim Athlonem 2400. Wiem ze ciezko jest zgadywac a nikt nie jest wrozka ale tyle osob je ma ze ktos chyba jest w stanie na to pytanie odpowiedziec :D Oka to tyle mam nadzieje ze ktos odpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...