Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Posiadam jak już wczesniej pisałem Hynixy (Hyundai HYMD564 646B8J-D43) nie wiem czy to dobre są czy złe (w sensie podatności na podkręcanie). Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (może też być priv albo jakieś linki - ale wolał bym jednak jakąś bezpośrednią pomoć) co mam zrobić żeby zmienić ich parametry na bardziej wydajne np obniżyć CL albo podwyższyć zegar (oczywiście nie zbyt hardcorowo - na tyle żeby nie było zagrozenia ze cos się im stanie - ale żeby była odczuwalna różnica w działaniu np Windy czy gier). Do tej pory jak próbowałem zmienić cokolwiek z ustawień tego RAMu w biosie to komp juz nie wstawał i musiałem resetować bios.

 

Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć jak 6ściolatkowi :) bo nie wiem czego nie zrobiłem a co jest istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariath poczytaj FAQ

 

 

Wcześniej miałem Hynixy 256+512 i wszystko łądnie śmigało na 400Mhz. Po dokupieniu 2x512 tej samej pamięci mam 3x512 Hynix. Na 333Mhz chodzą bez zarzutu. Jak dam na 400 to komputer się restartuje. Z początku myślałem, że to przez to, że za dużo banków na raz jest obsadzonych, myliłem się. Stara kość działa bez zarzutu, te nowe Hynixy są chyba jakieś trefne, obsadzałem nimi banki pojedynczo, przekładałem sloty i nic, nie chcą działać na FSB 200?! Spotkał się ktoś z czymś takim? Hyny D-43 400Mhz nie chcą chodzić na 400Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - powiedzcie mam okazje kupix

512

HYNIXY na kosciach BT-D43 z miedzianym radiatorem - JEdnosTRONNE za 180 zl

 

lub

 

HYNIXY DT-D43 - chyba Dwustronne za 150 zl

 

Czy jest sens "DOPLACAC" 40 zl do wersji BT ? jednostronnej ?? co z natury sie bedzie lepiej o/c?

 

Pytam bo siedzicie w tym temacie to napewno dobrze mi doradzicie i Btw czy dobra cena wogole w tych dwych przypadkach

 

Dzieki czekam na wmiare sztyka i wyczerpujaca ODP

 

EDIT@

 

acha mam jeszcze mozliwosc KUPNA 1gb HYNIXA w 1 kosci (ale nie wiem czy 2 czy 1 stronne - chyba raczej2) na kosciach BT-d43 - za ok 300zl malym hakiem - czy prawda to ze 1 gb kostki gorzej sie o/c ?

 

Czyli doszla jeszcze jedna mozliwosc - ale bardziej sklanialbym sie narazie w wyborze tych 2 pierwszych

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RICCI - sa w Action i w YAMO - ja mam z YAMO bo byly tansze. Z tym, ze na zdjeciach na stronie Actiona sa BT-43, a z YAMO dostalem CT.

 

 

Dam wyniki ostateczne.. wszystkie timingi.... ale troche to potrwa...

 

Udalo mi sie odpalic 2 x 1024 +2 x 512 - super stabilnie ale na tylko na 400 CL3. Praktycznie zero OC - wiec szybko wyjalem.. chociaz 3 GB to dosc kuszaca opcja.

Edytowane przez k2rola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RICCI - sa w Action i w YAMO - ja mam z YAMO bo byly tansze. Z tym, ze na zdjeciach na stronie Actiona sa BT-43, a z YAMO dostalem CT.

Dam wyniki ostateczne.. wszystkie timingi.... ale troche to potrwa...

 

Udalo mi sie odpalic 2 x 1024 +2 x 512 - super stabilnie ale na tylko na 400 CL3. Praktycznie zero OC - wiec szybko wyjalem.. chociaz 3 GB to dosc kuszaca opcja.

Proszę wrzuć Swój test (2x1GB) tutaj.Staraj się zachować schemat który podałem w pierwszym poście tego wątku.Na pewno test będzie cieszył się dużym zainteresowaniem z racji ceny memek i ich dostępności w PL.Wiele osób w wątku 2x1Gb prosiło o testy niedrogich zestawów dostępnych w PL. :)

Nie spiesz się ,nie ma pośpiechu. :wink:

 

@Strongmen

Generalnie to kości BT są lepsze do oc od DT,lecz pamiętaj że jest to sprzęt używany i do każdego egzemplarza należy podchodzić indywidualnie i dlatego nie podejmuję się doradzić Ci które memki masz wybrać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tak wlasnie myslaem ze BT beda lepsze

 

Teraz mi powiedz prosze

co lepsze 1 x 1GB na BT ?? (chyba2 stronne)

czy lepiej 2 x 512 na BT ? (jednostronne)

 

Z duala nie bedzie kozystane bo Akurat socket 754 ...

 

tak wiec ?? ;-)

1.2x512MB na BT powinien pójść 240-250MHz 2,5-3-3-7 1T i 260-275MHz 2,5-3-3-7 2T.

2.1x1GB na BT na pewno będzie kręciło się dużo niżej o ile nie mam pojęcia słyszałem opinie że 200MHz czyli def biegają( z oc są problemy)

Jeżeli chodzi o oc wygrywa zestaw 2x512.

Natomiast niezaprzeczalną zaletą 1X1GB jest możliwość rozbudowy do 2x1GB jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Przedstawiłem za i przeciw,wybór nalezy do Ciebie. :wink:

Do powyższego należy założyć że kontroler w procku jest ok i pozwoli na takie oc.

 

Edit 17:40

W odpowiedzi:

Jednostronne są korzystniejszym rozwiązaniem w przypadku zastosowania więcej niż jednej kości.

Z tego co pamiętam Hynixy 512 jednostronne są produkowane ale występują bardzo rzadko.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

 

a nie wiesz czy ktoś jechał np 3.0V itp ? :)

Ja próbowalem od 3,0 do 3,3 ale to tylko pogarszalo sytuacje w OC, od 3,1 nawet windy nie ładowały zawsze. 2,8v u mnie bylo optymalnym napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam 1x1GB kingmaxy na hynixach d43(jak juz wczesniej gdzies pisalem) i takie anomalia byly (hm w sumie to nic dziwnego) ze:

-pierwszy start to tylko na 400mhz i 3-4-4-8 i problemy byly z uruchomieniem windy itd

-po kilku dniach puscilem je na 420 i ok :)

-wczoraj zapodalem cl2.5 i tez smiga :D ,a wczesniej to cl 2.5 = loop restet :/

 

a i wsio smiga na 2.7v i 1T :D

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat :D i zauważyłem ż te pamiatki są całkiem niezłe. Mając aktualnie to co w podpisie nie wyrabiam juz troche i chciałem zwiększyc ilość pamięci do 1GB. Zastanawiamsie czy jest sens brania 2x512 czy jedna kostaka 1GB? OC nie bedzie duże 210 Mhz mi styknie tylko żeby niskie timingi były.

 

Jak sądzicie czy jest sens wymieniać te Geil na te Hynixy a moze cos innego?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariath poczytaj FAQ

Wcześniej miałem Hynixy 256+512 i wszystko łądnie śmigało na 400Mhz. Po dokupieniu 2x512 tej samej pamięci mam 3x512 Hynix. Na 333Mhz chodzą bez zarzutu. Jak dam na 400 to komputer się restartuje. Z początku myślałem, że to przez to, że za dużo banków na raz jest obsadzonych, myliłem się. Stara kość działa bez zarzutu, te nowe Hynixy są chyba jakieś trefne, obsadzałem nimi banki pojedynczo, przekładałem sloty i nic, nie chcą działać na FSB 200?! Spotkał się ktoś z czymś takim? Hyny D-43 400Mhz nie chcą chodzić na 400Mhz?

Po wgraiu biosu z 2T ramki chodzą na 400Mhz CL 2.5 :( lepsze to jak jak 333Mhz. Wcześniej napisałem do kolesia u którego kupowałem takowe kości, że nie chcą pracować na FSB 200 i we wtorek mamy wymienić na takie, które bzeproblemowo pracują na FSB 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości z jakimi oznaczeniami powinenem sobie zażyczyć od tego użytkownika (allegro)? Ma w ofercie sporo używanych, dwustronnych Hynixów D43.

 

Parę stron temu ktoś pytał, czy te pamięci nie gryzą się z DFI LAnparty nf4 U-D - jak z tym jest?

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BarTweak :wink:

 

moze ktos wie gdzie najtaniej w necie z gwara mozna kupic kostki hynixow 512MB bo ja widzialem same oferty powyzej 200zl

Możesz sprawdzić to: http://www.polpc.pl/?a=list_groups&from_grupa=300 - brak opisu jakie to Hynixy i w ogóle czy to cena brutto, ale możesz się wywiedzieć :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...