Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Grzechem by było gdybym nie podkręcał Venice. Coprawa chłodzenie nie pozwala na zbyt wiele, ale to niedługo sie zmieni.

Pozdrawiam

Owszem Grzechu, "grzechem by było" :) ale jeżeli tak pracują Ci pamięci przy podkręconym procesorze to widocznie masz stare, "prawdziwe" Hynixy D43 i świetny kotroler pamięci w CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja calkiem niedawno bralem 2*256 w esc.pl i kreca sie niezle. na napieciu 2,7 dojechalem do 280mhz (ale na kiepskich timingach). Teraz szykuje sie na mod k8ns i pamiataki beda dostawaly 3,3 - dopiero wtedy ocenie ich prawdziwe mozliwosci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze to co pislem juz w watku o pamieciach 2x1GB:)

Pamieci sie nie sprawdziły:) 3 4 4 11 przy 240 juz wywala błedy:( ... za 500 zł + 50 zł radiatorki to nie jest zła cena:) ale nadal to nie jest to czego sie spodziewałęm;) ddr 500 myslalem ze osiagnał... ale moze napiecie powyzej 3 V (u mnie i tak jest tylko 2.8) dało by im kopa:d:) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie dalem Bios 117 dla mojej płytki... z 11 miesaica tego roki;) a przedtem miałme z 5 miesaica... wiec nowszy... i odrazu poczulem leprza stabilnsoc Pamici... juz na cl 2 3 3 5 da sie je odpalic i wytrzymaly ponad 2 h w stres tescie (wczesniej po 1 h z kawalakiem Stress test sie wywalal... ) ... narazie musze zajac sie troche swietami;) wiec potem powiem czy sie lepiej kreca... 2T jak by co sprawdze ale wole miec mimo wszystko 1T:) bo tak to mogłem spokonie dokupic do moich Kingsotow 2x512 mb... i bym miał to samo:) kupilem je dlatego ze moc walsnei dac 1T:d:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem właśnie pamięci od Fokoyamy (Hynix d43 - HY5DU56822BT). Wsadziłem do kompa, na standardowych ustawieniach (200Mhz 2,5-3-3-8 oraz 3-3-3-8, przetestowałem memtestem-86 v3.2. No i niestety, totalna porażka na moim sprzęcie. 2,5-3-3-8 na napięciach od 2,6 do 2,8 (więcej mi płyta nie pozwala) i 5000 błędów w teście nr5. 3-3-3-8 i to samo - błędy. Testy przeprowadzone w dualu, niestety to samo powtórzyło się w konfiguracji single przy wspomnianych wyżej timingach i napięciach. Przy 210Mhz podobnie, tylko że błędy w innych miejscach. Macie jakiś pomysł?

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem właśnie pamięci od Fokoyamy (Hynix d43 - HY5DU56822BT). Wsadziłem do kompa, na standardowych ustawieniach (200Mhz 2,5-3-3-8 oraz 3-3-3-8) przetestowałem memtestem-86 v3.2. No i niestety, totalna porażka na moim sprzęcie. 2,5-3-3-8 na napięciach od 2,6 do 2,8 (więcej mi płyta nie pozwala) i 5000 błędów w teście nr5. 3-3-3-8 i to samo - błędy. Testy przeprowadzone w dualu, niestety to samo powtórzyło się w konfiguracji single przy wspomnianych wyżej timingach i napięciach. Przy 210Mhz podobnie, tylko że błędy w innych miejscach. Macie jakiś pomysł?

Az tak zle to ja nie mam:)

Zmien Pamieci miejscami... zmien Sloty ( u mnie bez zmiany były porblemy na 2.5 3 3 6:0 a po zmianie smicha spokojnie na 2 3 3 5 ) ... do tego moze Bios nowszy zapodaj albo jakis zmodowany do OC??:) ... Moze jeszce sprawdz kazde pamiatki pokolei... moze jedne sa prosptu slabe w OC i musisz je zaminic a drogie sa wpozo... albo nie lubia sie w Dualu...:) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najowszy dostepny od Asusa (1010), co prawda nie Ubera, ale przeciez puscilem te pamiecia na standardowych ustawieniach i są błędy. Wcześniej Twinmosy przechodziły testy na takich samych ustawieniach bez problemów (200Mhz 2,5-3-3-8 czyli zero O/C). Tak jak pisałem błędy pojawiają się ZARÓWNO w dualu jak i w singlu i w podobnych ilościach, sprawdzę jeszcze osobno każdą z pamięci.

 

Po przetestowaniu każdej pamięci osobno wyniki są takie:

 

1 z nich pada już przy 200Mhz, druga przechodzi 200Mhz ale przy 210 (nie próbowałem wartości pośrednich) wywala błędy :( Proszę o pomoc i sugestie, z góry dzięki.

 

UPDATE: Zmieniłem BIOS na najnowszy Ubera (1007) w którym dostępne jest napięcie 2,9. Przy tym napięciu jedna kosta poszła na 210 bez błędów 3 passy na 5tym tescie (wyżej na razie nie sprawdzałem). Po włożeniu drugiej (w dualu) na napięciu 2,9 wywaliło znowu błędy przy 5tym teście memtesta86.

 

Wnioski na razie takie (poprawcie mnie jeśli się mylę):

1. jedna kostka jest niestety chyba do wymiany

2. wiele osób pisało że te pamięci chodzą dużo wyżej bez podwyższania napięć, więc albo u mnie to nie jest 2,9 jak ustawiam, tylko mniej (zasilacz?) albo po prostu te pamięci nie pójdą na tej płycie i tyle. czy jest sposób (soft) do sprawdzenia napięcia na pamięciach? czy "napięcie modułu SSTL" w everest to właśnie to? bo u mnie ma to wartość 2,5??

3. sprawdzę jeszcze jak w single pójdą na tym 2.9, ale to już nie dzisiaj, bo mam dość :]

4. zastanawiać się nad modowaniem aby umożliwić podwyższenie napięcia ponad 2.9? chociaż szczerze mówiąc, lutowałem do tej pory tylko proste rzeczy a nie ścieżki na mb :[

 

@quinki - masz tę samą płytę co ja?

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina płyty. Ja mam d43 DT chodzące na 265MHz od Misiutka i na swojej płycie nie mogę dobić nawet do 220MHz tylko nie wiem czemu. Jak dodam trochę voltów(2,9v) to lekko poprawia się o/c. Ale i tak nie mogę dociągnąć nawet do 230 :angry:

 

Kurde wkurza mnie ta płyta. ( Oczywiście mam nadzieję że dotsałem dobrą kostke, nie miał ich dużo wiec chyba nie wysłał mi bubla ;) ) Dziś bede miał na testy samsungi tccc to zobacze czy to płyta szlak trafia czy coś innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kt800 pro :) ale raczej nie ta sama co twoja ale moze sie myle:)

U mnie po zmianie Biosu jest minimlanie lepiej... ale super tez nie jest:) ale 230 to bez problemu osiagam... przy 240 jest problem ale tez nie taki wielki... bo troche wtyrzymuje ... czyli za slabe napiecie jest:) (przy 2.9 v bym zapodał było by spoko) ... wiecie skad sciagnac bespieczne BIOSY do Asusa kt800 pro??:) bo jak wpisuje w google to sie boje sciagac pierwsze leprze;P ... juz raz tak zwaliłem płyte (kt600 od MSI...w grałem Bios i sie wiesziała przy starcie ... :) ... jakos udało sie po wielu probach z dyskietka w dłoni odzyskach stary bios... ale teraz mam złe doswiadczenia i wole byc pewny;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biosem nie ma najmniejszego problemu, wystarczy wejść na stronke ASUSa i zassać orginalny bios do tej płyty i wersji.

 

To nie jest wina napięc, bo mogę dojechać do 3v ale to nic nie daje. A poprzedni właściciel zrobić robił na trzech sztukach z których mam jedną takie coś. I to przy napięciu 2,8v bo wieksze jak pisał nie dawało dodatkowych efektów. :)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem właśnie pamięci od Fokoyamy (Hynix d43 - HY5DU56822BT). Wsadziłem do kompa, na standardowych ustawieniach (200Mhz 2,5-3-3-8 oraz 3-3-3-8, przetestowałem memtestem-86 v3.2. No i niestety, totalna porażka na moim sprzęcie. 2,5-3-3-8 na napięciach od 2,6 do 2,8 (więcej mi płyta nie pozwala) i 5000 błędów w teście nr5. 3-3-3-8 i to samo - błędy. Testy przeprowadzone w dualu, niestety to samo powtórzyło się w konfiguracji single przy wspomnianych wyżej timingach i napięciach. Przy 210Mhz podobnie, tylko że błędy w innych miejscach. Macie jakiś pomysł?

Też mam pamięci od Fokoyamy i pamięci padaka, ledwo przy 166Mhz chodzą :/

 

Czas nowe kupić, myślę nad ESC.PL kupował ktoś tam ostatnio Hynixy 512MB?

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam stareńkie Hynixy(jedna z 03, druga z 04) i chodzą mi słabo :/ Po pierwsze proc nie moze uzyskać na 1,575V stabilnie więcej niż 2610 MHz :/ no ale nieważne. Heńki mają wtedy 237MHz i działają na timingach 2,5-3-3-7 1T. Za chiny nie mogę ustawić CL2 :( O zmniejszeniu tRCD i tRP nawet nie marzę, wkońcu to nie Winbondy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pamięci od Fokoyamy i pamięci padaka, ledwo przy 166Mhz chodzą :/

 

Czas nowe kupić, myślę nad ESC.PL kupował ktoś tam ostatnio Hynixy 512MB?

Witam,

Pamieci od Fokoyamy wydaja sie nie byc orginalnymi produktami, mimo zapewnien sprzedawcy. Po pierwsze naklejki roznia sie od tych orginalnych juz na pierwszy rzut oka. Owszem design jest podobny ale...na pomaranczowym tle powinno byc napisane oznaczenie fabryki(chyba), cos w rodzaju KOREA 04, CHINA 02 itp., po drugie i najwazniejsze, Hynix NIGDY nie produkowal modulow DDR 400 CL2,5. A TYM BARDZIEJ nie oznaczal by tak modulow zrobionych na kosciach D43 (czyli DDR 400 CL3).

Moje wnioski sa chyba jasne: moduly zostaly zrobione na bazie kostek od hynixa, ale nie przez niego samego.

Swoje Hynixy kupilem pod koniec wakacji wlasnie w esc.pl

Na ga-k8nsc-939 krecily sie na niewiele powyzej 250MHz w dualu (2x512) przy 3 3 3 8.

Teraz mam dfi nf4-d i kreca sie troche slabiej, chociaz nie mialem czasu jeszcze ustalic pewnej granicy, moge jedynie powiedziec ze na tej plycie cl3 nie bardzo dziala, skolei 2,5 3 3 7 to niby lepiej, ale ok 10-15Mhz mniej.

Zastanawiem sie nad wymiana na Twinmosy Speed Premium, ale wstrzymam sie do czasu az bede miec dluzsza chwile wolnego i dowiem sie na ile naprawde stac moje hynixy.

Pozdrawiam.

 

Edit:

polecam: http://www.hynix.com/eng/02_products/01_dr...n/DDRMODULE.pdf

Edytowane przez lmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Hynixy spokojnie będą śmigały na nforce2, bo podobno ten chipset czasem nie toleruje pamięci z CL3, a może wystarczy ustawić CL2.5 i będzie ok. A może kupić TwinMOSy z CL2.5 i mieć spokój?

 

(tak, wiem że lamerskie pytania, ale chwilowo nie mam stałego netu i nie mam czasu czytać forum, a decyzję muszę podjąć szybko.

Edytowane przez a_gentos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Hynixy spokojnie będą śmigały na nforce2, bo podobno ten chipset czasem nie toleruje pamięci z CL3, a może wystarczy ustawić CL2.5 i będzie ok. A może kupić TwinMOSy z CL2.5 i mieć spokój?

 

(tak, wiem że lamerskie pytania, ale chwilowo nie mam stałego netu i nie mam czasu czytać forum, a decyzję muszę podjąć szybko.

Śmiem twierdzić, że jeśli się nie ma DFI z regulacją V dimm powyżej 3 V, to do każdej płyty na nforce2 Hynixy D43 to najlepszy wybór, a do Abita NF7 to już na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że jeśli się nie ma DFI z regulacją V dimm powyżej 3 V, to do każdej płyty na nforce2 Hynixy D43 to najlepszy wybór, a do Abita NF7 to już na pewno...

do NF3 również! :D przynajmniej mój hynix naprawdę pokazał klasę ;-)

no cóż ale teraz się go pozbywam zapewne na rzecz jakiś gigowych corsairów :D

 

inf0 w sygnaturce

pzdr ngm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Hynixy spokojnie będą śmigały na nforce2, bo podobno ten chipset czasem nie toleruje pamięci z CL3, a może wystarczy ustawić CL2.5 i będzie ok. A może kupić TwinMOSy z CL2.5 i mieć spokój?

 

(tak, wiem że lamerskie pytania, ale chwilowo nie mam stałego netu i nie mam czasu czytać forum, a decyzję muszę podjąć szybko.

to zależy ja mam Henie z esc i jak dla mnie padaka na nforce 2 max 220 512 cl 2,5 idą i to w ostatnim slocie a w pierwszym kingmax-y 433 które smigają luzik 230 :mur: a na bios z T2 nie mam co liczyć więc kiepskie jak dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wadomo coś o o oznaczeniu kości TP-D43 bo teraz takie mają w esc.pl????dobre one są kręcą sie tak samo jak DT i BT???????

to dlatego tak cena spadła do 165zł też jestem ciekaw czy są dobre czy padaka? czy ktoś już je ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...