Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie racji, Fokoyama ma lux pamięci, kupiło u niego w sumie 3 osoby, ktore znam (w tym ja) i wszystkie kostki od niego idą minimalnie 250MHz w singlu.

Czy mógłbyś zapodać jakimś screenem :] z góry dzięki

 

Jak sądzicie, jak to by było z nimi na A7N8X w dualu 2X512?

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejo ludzie mam mozliwosc zakupienioa 10szt. henków BT po selekcji (wybrane z posrod 50sztk.) ida 500mhz 3-3-3-6 (testowane na K7, na abicie nf7-s)

 

po 150zł za sztuke i teraz jest taki problem ze musze klupic min. 10sztk. zeby miec po 150zł jesli by ktos chciał to pisac PW, ja bym sobie wział jedna kosc, jak sie nazbiera 9 chetnych to mozemy brac

daj ogłoszenie do działu SPRZEDAM i poszukaj chętnych na te pamięci.

 

Możę być trochę problem ze sprzedażą bo jakoś nie chodzą teraz te pamiątki ( albo przynajmniej tylko 256MB ;) ). Kupiłem od MaciusieKa 256MB za ....80zł :D i podobno chodzą na 265MHz :D tak jest na screenach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na s.754 i s.939 pewnie nie dadzą rady nawet z 450Mhz :(

A skad ta myśl?

Moje hynixy poszły z 210 na 260Mhz przy tych samych timingach po zmianie platformy także nie rozumiem twojej wypowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechu screeny moze załatwie bo ja tych pamieci na oczy nie widziałem, zadałem pytanie na maila do typa na allegro co sprzedaje BT (myslałem ze bede miał kaske i sam wezme 10sztk. ale inaczej wyszło) on miał 50sztk. powiedziałem mu zeby spuscił troche to wezme 10sztk. poprosiłem o wybranie 10 najlepszych i powiedział ze sa i robia 500mhz 3-3-3-6, czekam na maila z odpowiedziął i screenem

 

a i jest na nie 2 lata gwar.

Edytowane przez zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doświadczenia z o/c d43 na kt600 a dokładnie na epoksie ??

 

"""może to wina mojej płyty, muszę się przejsć do qmpla na nf7 ale coś mi tu nie pasuje! na FSB 218 przy nap 3,0v real o 0,2mniej czyli 2,8v idzie przy tim 2,5-3-3-8 a wystarczy żę zmniejszyłem nap do 2,8v real 2,6v to już tyle!! zgon nie startuje!! pomaga tylko INSERT podczas startu kompa. """

 

co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwiekszales napiecie VDD u mnie na 8rda3 pomaga to troszke wyciagnąć wieksze FSB, mam 256mb DT i wiem ze moje najbardziej lubią sie z napięciem ok. 2.85V, przy wyzszych czesto niestabilne na 2.85V mam 225 2-3-3-6 (przez mobo nie moge przekorczyc 225)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwiekszales napiecie VDD u mnie na 8rda3 pomaga to troszke wyciagnąć wieksze FSB, mam 256mb DT i wiem ze moje najbardziej lubią sie z napięciem ok. 2.85V, przy wyzszych czesto niestabilne na 2.85V mam 225 2-3-3-6 (przez mobo nie moge przekorczyc 225)

cieszyłbym się gdybym miał taką funkcje :lol:

 

pamięci ( DT ) powinny chodzić na 265MHz przy 3-3-3-8 na 2,85v także raczej odpada pamięć. Chyba płyta nie wytrzymuje FSB 220MHz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest róznica między pamiątkami o symbolu RAD512x64400HY a druga RAD512DDR400HY ?? obie pamięci to 512mb cl3, kości mają kod HYMD264646D8J-D43-A a druga HYMD264646D8J-D43-M, pierwsze kosztują 200zł a drugie 220zł.

 

Przeszukałem temat bardzo powierzchownie, jesli jest to napewno w temacie to dajce znac, a poszukam dogłębnie i usune post.

 

Pozdro

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem u fokoyamy i jest jedna wielka lipa!!!

nie właczaja sie nawet na 6 3 3 2,5 na 200mhz i 2.8V, jedyne co działa to 8 3 3 3, o podkrecaniu nie wspomne nawet 250mhz przy 11 4 4 3 2T nie robią!!! same blue screeny walą, po dłuzej pracy nawet na 150mhz potrafia walnac blue sreena :mur:

na szczęście pan Jacek bez najmniejszego problemu zgodził się wymienić i nastepna kość jest już w drodze :wink:

 

taki mały OT, grałem chwile w NFS:MW na tych 150mhz i 2T ale za to 2x512 i różnica w wydajności i tak jest ogromna!! naprawdę duży komfort pracy jest z 1GB B)

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem u fokoyamy i jest jedna wielka lipa!!!

nie właczaja sie nawet na 6 3 3 2,5 na 200mhz i 2.8V, jedyne co działa to 8 3 3 3, o podkrecaniu nie wspomne nawet 250mhz przy 11 4 4 3 2T nie robią!!! same blue screeny walą, po dłuzej pracy nawet na 150mhz potrafia walnac blue sreena :mur:

na szczęście pan Jacek bez najmniejszego problemu zgodził się wymienić i nastepna kość jest już w drodze :wink:

 

taki mały OT, grałem chwile w NFS:MW na tych 150mhz i 2T ale za to 2x512 i różnica w wydajności i tak jest ogromna!! naprawdę duży komfort pracy jest z 1GB B)

Jak miales wczesniej 2 x 256 to podejzewam ze masz to co u mnie

Nie wiem dlaczego ale po przeczytaniu trochu postow wychodzi na to ze to cos z kontrolerem pamieci Venica za bardzo go nie wykreci wlasnie z powodu kontrolera

U mnie na 2 x 256 Hynix smiga na 260 MHz natomiast na 2 x 512 BT Hynix ledwo na 230 i to tylko przy dzielniku 180

Pamiatki oddalem i chyba kupie zykle TwinMosy lub Patrioty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dostałem druga kosc od Fokoyamy ale to juz nie jest cl3 tylko 2,5, i na naklejce tak napisane i w spd ma tak ustawione...

 

update:

jednak co się okazało kości od Fokoyamy uwielbiają swoje własne timngi tzn. 8.3.3.2,5 teraz chodzą 2 kości DT i BT na 252mhz stabilnie ale 2T, na cl3 juz na takiej czestotliwoście sie nie uruchamiają, trochę to dziwne, ale jestem zadowolony z tych 250 :-P

 

upadte2:

na dzielniku 133 chodził tylko do 210mhz a teraz przy 166 chodza na 232 1T 8.3.3.2,5 stabilnie (superpi16m) trzeba sie dobrze nakombinowac żeby ustawić je jak najlepiej, jak znajde optymlane ustawienia dla 2 to sie zabawie BT

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upadte2:

na dzielniku 133 chodził tylko do 210mhz a teraz przy 166 chodza na 232 1T 8.3.3.2,5 stabilnie (superpi16m) trzeba sie dobrze nakombinowac żeby ustawić je jak najlepiej, jak znajde optymlane ustawienia dla 2 to sie zabawie BT

Na tych dzielnikach daj max asynch latency 10ns powinny pójść wyżej. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szybciej i tak pewnie nie bedzie... 1T ??? A po co to komu ? Do testów ?? W normalnej pracy nie przydatne..

Witam,

mam prosbe, mozesz walnac screena z A64Tweaker bo mam podobna platforme do Twojej i nie wiem jak ustawic wszytkie timingi. Chcialbym sie wzorowac na Twoich ustawieniach i co najwyzej modyfikowac te.

jedna z moich prob to 280mhz na 2*256 hinix ale timingi dalem wszytkie na maxa w gore bo nie wiedzialem jak jest najlepiej (tak dla sprawdzenia)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dopiero zaczynam swoja przygode na tym forum;)

Zakupilem pamiatki Hynix D43 2x1GB na Allegro (moglem wydac max 600 zł na pamieci a na allegro dosatlem je za 500 zł;) ... )

Po przeczytaniu paru postow z tego tematu (wszystkiego sie nie da;P moze na moje teraz pytania gdzies jest odpowiedz ale juz nie mialem sily szukac:d:)) wybor padł na serie BT i B8J - dwie takie same kosci

Nakejka - HYNIX KOREA 07 PC3200U-30330 0533 1GB DDR 400MHz CL3 HYMD512646B8J-D43 AA-A

Na pamieciach - Hynix 532A A HY5DU12822BT-D43 KOR

Zakupilem tez to nich radiatroki Ralteka miedziane;) ...

Mam jak by co płyte kt800 pro od Asusa i Venica 300 idacego na 2.7 ghz przy napiecu 1.5 (ralnie 1.525 ... glopia płuta glowna;P)

Pamici sa stabilne przy cl 2 3 3 6 400 mhz dopiero po zalozeniu radiatorkow (przedtem nie chcialy tak isc) ... ale czytajac troche tez zauwazylem ze sporo płyt glownych - a zwlaszca te od AMD nie lubia tych pamiatek.. :) oddawac ich nie chce a sprzet i tak zminiam lada tydzien;P (w nowym roku juz) ... wiec takie pytanko kotra płyta lubi te pamieci (moze ktos sprawdzil albo wie... wiem ze nikt nie da mi pewnosci ale tak zeby była wieksza sznasa;) i wiem ze 1GB srednio sie kreca... ale za 600 zł nei dostał bym 2x1GB nawet zwyczjane cl 2 bez mozliwosci podkrecani:d musal bym conajmniej z 1000 zł wydac;P )

Wyminiam na Nfroce 4 chyba i PCI-express (zmiana z 6800 gt na 7800 gtx )

Jak by co zasilke mam Tangana 480 W u22 wiec spokojnie wszystko dzwiga;)

Myslalme o kotrejs z tych płyt ...

Nfroce 4 DFI - SLI - Expert (podobno wlasnie nie lubi tych pamiatek... ale moze jest jakis Bios kotry daje wieksza pewnosc ze dobrze pujda:d:P)

Asus Nfroce 4 SLI - premium (lubie cisze... bardzo lubie cisze;P)

 

Z gory dzieki za pomoc:d:)

Ps2 czy dobrze zrozumialem ze te pamieci wytrzymuaj max 3.1 V??:)

Ps.2 2T spowalnia pamieci o jakeis 10%... wiec jak krecisz to po to aby miec super wydajnosc ... dlatego lepiej miec 1T... niestety kochane AMD nie pozwal miec 4 kosci 512 i 1T...:/ - do motshek-a

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...