Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zobaczyć te filmiki z video recenzji dwóch zasiłek OCZ, pierwszy filmik to wersja podobna do Topowera P6 a drugi do P5 :) tyle że z jednym dużym wiatrakiem,przysłuchajcie sie jak one chodzą, wersja z 2 wentylami jest o wiele głośniejsza od wersji z jedym 120mm wentylem, dlaczego aż taka różnica jest, wersja z dużym wentylem jest niesłyszalna, a wersja z 2 wentylami szumi jak suszarka.Do odsłuchu polecam słuchawki ;)

Rozmiar pliku każdy ~10MB

 

OCZ Powerstream 600W

http://www.xpcgear.com/lib/extremepcgear/3...psu-03-256k.wmv

 

OCZ Modestream 520W

http://www.xpcgear.com/lib/extremepcgear/3...psu-03-256k.wmv

 

jeśli Topower P6 450W chodzi identycznie co ten pierwszy OCZ to ja podziękuje :)

 

Zenfist--> oblukaj filmiki i co o tym myślisz ??

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam

 

mam 11,80 w stresie na moleksie miezone miernikiem

moze to byc powud niestabilnosci kompa?? freezy po 2h prima

1600130[/snapback]

teoretycznie nie powinno bo specyfikacja ATX przewiduje odchylki do +-5% na kazdej linii ale powstaje pytanie czy to napiecie ma wartosc 11.80 non stop czy waha sie w pewnych granicach? Tak czy siak ja przy takim napieciu nie korzystalbym z kompa ;]

 

co do EG465P-VE z allegro, osobiscie nie moge zlego slowa powiedziec o tym zasilaczu konstrukcja owszem do najnowszych nie nalezy ale tak jak mowie w tym przedziale cenowym to IMO najlepszy wybor. Sam uzywam moi znajomi rowniez z zadnym nie mialem problemow...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idlu jest 11.92

jak wlanczam dual prima to na poczatku jest 11,83

po 1h spada gdzies do 11,80-11,81 jest na granicy

zasilka rozpedza sie do 2000rpm a temp wypuszczanego powietrza to gdzies okolo 43*C (buda otwarta w pokoju 23*C)

po 2h nastapil restart

 

zasilka to enermax EG365AX kiedys mial ja turzol

 

napiecia miezone miarnikiem z molexa

 

wydaje mi sie ze zasilator nie wyrabia

 

kurde nie chce myslec co by sie stalo jak bym do tego wlaczyl 3d marka:P

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idlu jest 11.92

jak wlanczam dual prima to na poczatku jest 11,83

po 1h spada gdzies do 11,80-11,81 jest na granicy

zasilka rozpedza sie do 2000rpm a temp wypuszczanego powietrza to gdzies okolo 43*C (buda otwarta w pokoju 23*C)

po 2h nastapil restart

 

zasilka to enermax EG365AX kiedys mial ja turzol

 

napiecia miezone miarnikiem z molexa

 

wydaje mi sie ze zasilator nie wyrabia

 

kurde nie chce myslec co by sie stalo jak bym do tego wlaczyl 3d marka:P

1600313[/snapback]

istnieje mozliwosc ze zasilatorek moze nie wyrabiac ale po wynikach ciezko powiedziec na 100% czy to tylko i wylacznie jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recka -brakuje paru tanich komstrukcji - chiefteków od delty , nowych modecomów od fortrona itp..

 

ale najważniejsze,ze podano realne wyniki zasilaczy pod obciązeniem a nie opierano sie jedynie na naklejkach.

 

niestety widać,ze nawet dobrzy prroducenci naciągają troche tu i uwdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recka -brakuje paru tanich komstrukcji - chiefteków od delty , nowych modecomów od fortrona itp..

 

ale najważniejsze,ze podano realne wyniki zasilaczy pod obciązeniem a nie opierano sie jedynie na naklejkach.

 

niestety widać,ze nawet dobrzy prroducenci naciągają troche tu i uwdzie.

1600650[/snapback]

Dokładnie! Produceni na tabliczkach znamionowych piszą co chcą. Na podstawie tego testu widać jakim słabym zasilaczem jest ten Enerek EG 365P-VE. A popatrzcie na tabliczkę...26A na linii 12V, taaaaa...jaaaasne, ciekawe z której strony :lol: . Ja niedawno zakupiłem Aerocoola Aeropower 450W i chyba dokonałem doskonałego wyboru: niedrogi, mocny i superstabilny :lol: . Co prawda w teście go nie ma, ale jest 350, która zmiażdżyła Topowera i Enermaxa aż miło! Widać ile kosztuje marka, większość nie kupuje zasiłek patrząc na ich realne parametry a tylko na Firmę. Bo przecież wiadomo, że taki Topower jest lepszy niż jakiś tani Aerocool...tylko, że z testów wynika akurat coś innego. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie powinno bo specyfikacja ATX przewiduje odchylki do +-5% na kazdej linii ale powstaje pytanie czy to napiecie ma wartosc 11.80 non stop czy waha sie w pewnych granicach? Tak czy siak ja przy takim napieciu nie korzystalbym z kompa ;]

 

co do EG465P-VE z allegro, osobiscie nie moge zlego slowa powiedziec o tym zasilaczu konstrukcja owszem do najnowszych nie nalezy ale tak jak mowie w tym przedziale cenowym to IMO najlepszy wybor. Sam uzywam moi znajomi rowniez z zadnym nie mialem problemow...

 

pzdr

1600269[/snapback]

No więc mam już swojego Enermaxa EG-465P-VE zakupionego w 4speed. Jeśli chodzi o wysyłkę i tempo obsługi 4speed to nie mogę złego słowa powiedzieć, wszystko OK i szybko. Sam zasilacz i pierwsze odczucia. Głośność pracy> Jest delikatnie głośniejszy od mojego poprzedniego FORTRONa FSP300W-60GTP ale generalnie jest cichy i spodziwałem się czegoś głośniejszego po tym co czytałem na forum. Wiatrak dolny (zaciągający powietrze z obudowy) jak się przybliży ucho to słychać jak wydaje delikatny odgłos coś w rodzaju obcierania, chyba taka praca łożyska na wentylu, tylni jak najbardziej spox. Teraz coś o napięciach, dokonałem pomiaru miernikiem na molexach i stwierdziłem że napięcia są zawyżone od standardowych, nie wiem czy to źle (wypowiedzą się fachowcy) ale wydaje mi się że lepiej jak są delikatnie podbite niż jakby miały być zaniżone. Na konfigu jak w podpisie odczyt napięć wyglądał następująco.

 

IDLE:

+ 5V 5,15 .. 5,16

+12V 12,27 .. 12,29

 

STRESS:

+ 5V 5,16 .. 5,18

+12V 12,25 .. 12,29

 

Stress wyglądał następująco: zapuszczone jednocześnie SuperPI 32M, Prime95 Torture Test i 3DMark2k3

 

Napięcia nie są "rock stable" ale ich wachania są raczej minimalne.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, tylko nie wiem jak mogę bezpiecznie pomieżyć pozostałe napięcia. Jutro może będę miał troche więcej czasu więc zobaczę czy dam rade wyżej podkręcić proca stabilnie bo na Fortronie to nie było możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Produceni na tabliczkach znamionowych piszą co chcą. Na podstawie tego testu widać jakim słabym zasilaczem jest ten Enerek EG 365P-VE. A popatrzcie na tabliczkę...26A na linii 12V, taaaaa...jaaaasne, ciekawe z której strony :lol:  . Ja niedawno zakupiłem Aerocoola Aeropower 450W i chyba dokonałem doskonałego wyboru: niedrogi, mocny i superstabilny :lol: .  Co prawda w teście go nie ma, ale jest 350, która zmiażdżyła Topowera i Enermaxa aż miło! Widać ile kosztuje marka, większość nie kupuje zasiłek patrząc na ich realne parametry a tylko na Firmę. Bo przecież wiadomo, że taki Topower jest lepszy niż jakiś tani Aerocool...tylko, że z testów wynika akurat coś innego. B)

1600894[/snapback]

nie jaraj sie tak

 

to nie pierwszy i nie ostatni test zasiłek na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jaraj sie tak

 

to nie pierwszy i nie ostatni test zasiłek na necie

1600943[/snapback]

To że przepłaciłeś za Firmę to nie moja wina. Kupiłeś zasiłkę, która 600W ma tylko na tabliczce....wybacz, ale to nie ja się sfrajerzyłem...

Generalnie można powiedzieć, że Enermax wypadł blado w tych testach.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że przepłaciłeś za Firmę to nie moja wina. Kupiłeś zasiłkę, która 600W ma tylko na tabliczce....wybacz, ale to nie ja się  sfrajerzyłem...

1601339[/snapback]

akurat sie jebnołes , a przy okazji dokształc swą mizerną wiedze

 

http://www.tomshardware.com/howto/20050711...esstest-10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat sie jebnołes , a przy okazji dokształc swą mizerną wiedze

 

1601356[/snapback]

Może to co napiszę wyda się kontrowersyjne. ale THG jest moim zdaniem G.... warte!

Widziałem u nich testy, tego samego sprzętu, które potrafiły różnić się po kilkadziesiąt procent w zależności od tego kto je robił....jak będę miał czas to mogę podać przykłady...zresztą...Enermax sux!

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THG jest moim zdaniem G.... warte!

zgadza sie -ale akurat ten ciezko zwalic-naprawde max wypas sprzetowy (stabilizatory itp)

 

Enermax sux!

ludzi tak wrzeszczących wkoło na tę czy inną firmę zwykłem zwać mianem - "matoł"

 

szkoda tylko ze benito umieszczajac zasilacz sprzed kilku lat (atx1.2-przelezany u fryców w magazynie długi czas) daje pozywkę takim imbecylom - no ale ....

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że przepłaciłeś za Firmę to nie moja wina. Kupiłeś zasiłkę, która 600W ma tylko na tabliczce....wybacz, ale to nie ja się  sfrajerzyłem...

Generalnie można powiedzieć, że Enermax wypadł blado w tych testach.

1601339[/snapback]

nie popuść tata z wrażenia :lol: jesteś najlepszy a bartezjusz to mega frajer, podobnie jak ja i inni którzy kupili Enermaxa... stay cool! AeroCool!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie -ale akurat ten ciezko zwalic-naprawde max wypas sprzetowy (stabilizatory itp)

ludzi tak wrzeszczących wkoło na tę czy inną firmę  zwykłem zwać mianem - "matoł"

 

szkoda tylko ze benito umieszczajac zasilacz sprzed kilku lat (atx1.2-przelezany u fryców w magazynie długi czas) daje pozywkę takim imbecylom - no ale ....

1601383[/snapback]

nazywając mnie "matołem" i "imbecylem" kwalifikujesz się do odpoczynku od tego forum - jeżeli respektujesz regulamin tego forum - ja nikogo nie obraziłem nieprawdaż? ...zanim Ty zaczniesz kogoś obrażać upewnij się, że ten ktoś przypadkiem nie ma racji...to taka rada na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywając mnie "matołem" i "imbecylem" kwalifikujesz się do odpoczynku od tego forum - jeżeli respektujesz regulamin tego forum - ja nikogo nie obraziłem nieprawdaż? ...zanim Ty zaczniesz kogoś obrażać upewnij się, że ten ktoś przypadkiem nie ma racji...to taka rada na przyszłość...

1601405[/snapback]

 

staram Ci sie przekazac bys chłopie wykazał wiecej pokory bo piszesz zdania które Ci w tym swietle stawiają

2 dnni temu zadawałes pytania o napiecia , o czestotliwosci pracy magistrali a teraz znalazł sie wielki hardocmonter -zenujące

 

takze chłopie-wiecej pokory

 

ps,nie strasz mnie odpoczynkiem itp bo jakos wrazenia to na mnie nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popuść tata z wrażenia  :lol:  jesteś najlepszy a bartezjusz to mega frajer, podobnie jak ja i inni którzy kupili Enermaxa... stay cool! AeroCool!

1601400[/snapback]

jak ja uwielbiam prowokować...Shexbeer...nie twiedzę, że Enermax to kupa, tylko, że to przereklamowana firma (podobnie jak Topower) i że za podobną jak nie niższą cene można kupić podobnej albo wyższej klasy zasiłkę (vide Huntkey HuntKey HK-350AP lub HuntKey HK-400AP albo Aerocoole).... Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomórzcie sie wkońcu zdecydować :) wybieram już zasiłke tydzień czasu i ostatecznie wybór padł na:

- Antec NeoPower 480W

- Topower P6 450W EZ

- Tagan U15 480W

wszystkie mniej więcej w jednej cenie, i wszystkie mają odpinane kable :), zależy mi na ciszy jak i dobremu chłodzeniu procesora stąd wolałbym zasiłke z 1 dużym fanem 120mm, niewiem jeszcze co warte są te nowe Tagany bo własnie brak recek na sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...