Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze Ci powiem ze olalem SP2004 - Spi16 bangla, 3DMarki banglaja, gierki hulaja az milo a Prime zonk  <_< zaraz wszyscy powiedza ze [gluteus maximus] a nie stabilnosc jak Prime nie przechodzi 12 godzin no ale nie dajmy sie zwariowac...  a moje skromne propozycje :

- GoldMemory - przechodzi ?

- wachania napiec ? Prime jest czuly na tym punkcie chyba

- dzielniki ? nasze mobo nie na kazdym chyba fika jak nalezy, moze potestuj 1:1

- biosik jaki ?

- alpha timingi na Auto

- wiecej pradu na ramy  :wink:

 

Moje Hyńki (2x512) ida przykladowo

na 1T max 240 2.5-4-3-7

na 2T max 270 3-4-4-8

 

biosowy memtest zalicza u mnie zgon na starcie przy jakiejkolwiek czestotliwosci  :unsure:

1495621[/snapback]

goldmemory nie robiłem trochę czasu zajeło mi ustawienie timigów pamięci :) i testownie memtestem sprawdze dziś, napięcia miernikiem mierzone - w normie, dzielniki: memorki na 200 proc na 8x, bios 4v dimm - może tu jest problem właśnie muszę to sprawdzić, alpha timigi oczywiści ustawiane ręcznie - inaczej pamięci nie fikają wiele ponad 250, prądzik 2.8 v czyli tyle ile tccd lubia im więcej dawałem tym więcej błedów w memtescie, zastanawia mnie czy czasem nie jest to wina systemu, bo trochę namieszałem (optymalizacje pod 3dmarki) i jeszcze jedna rzecz mam dysk sata i czasem po włączeniu kompa wyskakuje mi detecting array albo nie może go wykryć :mellow: dysk podłączony do 3 portu sata czyli dzielik agp/pci zablokowany więc powinno być oki. W każdym razie dzieki za rade czeka mnie chyba mozolne szukanie przyczyny błędów :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehem, no to widze ze sie nie popisalem przed milionami sluchaczy :mur:

nawet nie zakmilem ze masz TCCD.. czy reczne alphy daja tez jakies wyniki przy innych memorkach (w sensie wiecej MHz) :?: jesli tak to zapodaj jakims linkiem plis do ustawien o ile jest takowy :rolleyes:

no ale z drugiej strony to jakies slabe te TCCD skoro tylko tyle fikaja.. czy znowu czegos nie wiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingstony tccd są trochę dupiaste jeżeli chodzi o mocne oc nie wiem co oni tam skopali ale trza się troche napocić żeby je dobrze ustawić, ale myśle że do 270 na takich timigach dobiją, ręczne alphy na pewno coś dają wcześniej miałem corsarze 2x256 i na ręcznych szły 250-260 dokładnie nie pamiętam :D bez alpha timigów kończyły się gdzieś szybko koło 240 więc jest duża róznica, poza tym jeszcze ten niedopracowany kontroler w naszych prockach chrzani troche :mur: pojedyńczą kostkę udało mi się puścić na 312 mhz (oczywiście niestabilnie - ale potencjał jest) szkoda że nie będzie żadnego nowego steppingu pod s 754 :cry: nie wiem jak jest z hyniksami nigdy nie miałem spróbuj poustawiać alphy powinno coś pomóc jak będziesz chciał to wrzuce moje ustawki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chailbym sie spytac o bios , a mianowicie problem tkwi w tym ze plyta nei chce dzialac przy niektorych dzielnikach np 290 dziala ladnie przy 5:6

ale przy 300 juz nie chce , mimo ze pamieci chodza spokojnie na 250 bo odpalalem 1:1

a procek chodzi na 320FSB bo probowalem z nizszym dzielnikiem i chodzilo bardzo ladnie:) Tylko chcialbym miec takie 320fsb z wyzszym dzielnikiem... wydaje mi sie ze to wina biosu... ale pewnosci nie mam nie poznalem plyty do konca jeszcze

 

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to juz jest z dzielnikami , pozatym dfi i hyniky sie nie lubia , kontrolery pamieci w sempronach tez nie sa najlepsze . musisz kombinowac i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta nie pokazuje temperatury chipsetu. U mnie mierzona czujnikiem zewnetrznym (temperatura radiatora na chipsecie) wynosi okolo 46-48 stopni, wiec jest goracy (podczas gdy zadna z temperatur odczytywanych z czujnikow plyty glownej nie przekracza 40C). Na dfi street pisali ze max temperatura dla chipsetu to 70C i temperatury ponizej 60C sa bezpieczne dla chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chce kupić tą płyte z A64 mobile i GeIL Dual 2 x 512MB UltraX PC-400 CL2 czy jest jakiś bios który umożliwia obsługe mobilnych procków na tą płyte? <_<

Nikt już niema tej płyty czy co znalazłem bios Tic Tac i powinno śmigać.Gdzie można dostać mobila A64-3200 Z 1 MB cache?(oczywiście w Polsce)

Edytowane przez JARBIO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam spory problem z plytą. Mianowicie podczas przeprowadzki do nowej budy na kontroler I/O (tak pisze w instrukcji) spadl mi taki plastikowy zatrzask do mocowania sledzi w budzie. i od tego momentu sie dzieja dziwne rzeczy. czesto komp sie nie wlacza i musze zminiac tasmy ata. poprostu wiatraki chodza i nic sie nei dzieje. musze odlaczyc tasmy pare razy i wtedy moze ruszy. czesto odpalam bez napedow optycznych bo z nimi nie rusza wogole a nawet jak ruszy ze wszystkim podlaczonym to jest zwis i reset podczas ladowania windowsa. czy ten upadek moze miec z tym jakies znaczenie i czy cos moglo zostac uszkodzone? dodam ze dolozylem jeszcze nagrywarke dvd teraz ale z samym dyskiem i dvd zwyklym co kiedsy tez zdarza sie nie odpalac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a nie jest to popularny problem z serii - DFI tak ma ? - bo wiem że czasem przy pierwszym włączeniu wyszukująsięnapędy CDROM jakby coś szuka ale komp nie wstaje i dopiero włączenie wyłączenie pomaga - no chyba że drugie też CI nie pomaga (ja osobiście jak wyłącze kompa i włącze again to teżmi nie wstaje ale to ponoć normalka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosć dla famów AMD 64 MOBILE!!!

 

oto mail króry dostałem:

Witam

Panie Piotrze oczywiscie mozna kupić mobile AMD ale tylko na zamówienie.

 

 

pozdrawiam Marek Sobolewski

 

 

ilink do strony dystrubutora który to sprowadza:

http://www.ntt.pl/kioski_ntt.php?r=8

Edytowane przez Pietrucha18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosć dla famów AMD 64 MOBILE!!!

 

oto mail króry dostałem:

Witam

Panie Piotrze oczywiscie mozna kupić mobile AMD ale tylko na zamówienie.

pozdrawiam Marek Sobolewski

ilink do strony dystrubutora który to sprowadza:

1562456[/snapback]

ma już ktoś coś takiego na tweaku?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania co do solidności wykonania gniazda mocowania coolera.

 

Zastanawiam się, czy to plastikowe żółte gniazdo po spodniej drugiej stronie płyty wytrzyma napór coolera o wadze 675g (myślę tu o "kamakaze 2") ??

Może przecież popuścić i cooler spada wtedy dokładnie na kartę grafiki :lol:

 

Czy przykręcając cooler śrubami do tego plastiku można przesadzić i złamać to gniazdo lub utorować nowy skos śruby? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się ostatnio nad jednym faktem: otóż mam podłączony do płyty głównej wentylator 120x120 ,na tylnej ściance chociaż nie to jest istotą. Podłączyłem go w płycie na samym dole (patrząc na płytę stojącą w pionie) i hmm ale na samym początku gdy komp rusza wentyl rozkręca się po czym staje. Gdy podłącze do innego gniazdka to jest okej. W TYM natomiast wentyl później nie kręci się już. ;D WTF. :D Wcześniej śmigał, coś się stało? (powiem jeszcze że regulator obrotów na nim miałem i często stawał gdy zmieniałe obroty na nim no ale to jak dawałem minimalne a to zrozumiałem bo wentyl mógł nie dostać tych 5V). Zależy mi żeby tu go włączyć bo w tym gniazdku widzę jego obroty inne nie mają pomiaru obrotów. ;) (wygląda to tak jakby było bardzo niskie napięcie na nim :D )

 

Dołączona grafika

 

GNIAZDO po lewej (na zdjęciu) .. strange

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko śmiga ale nie wiem co może być przyczyną świrowania od czasu do czasu :D teraz podłączyłem coolerka tam gdzie wtedy i śmiga :D hmm może coś nie łączyło. KTO WIE. Tylko że wtyczka jest dość dobrze osadzona nie wydaje mi sie. No nic chyba jednak nie dowiemy się. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem mianowicie gdy włożę 3x512ramu i chce puścić 1:1 z procem(200) komp piszcze a na 9/10(proc 200 pamięć 180) wstaje. pamięci spokojnie chodzą na 2.5 3 3 6 przy 200(400ddr)sprawdzałem każdą... co to może być?? może bios? bios mam 2005/5/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem mianowicie gdy włożę 3x512ramu i chce puścić 1:1 z procem(200) komp piszcze a na 9/10(proc 200 pamięć 180) wstaje. pamięci spokojnie chodzą na 2.5 3 3 6 przy 200(400ddr)sprawdzałem każdą... co to może być?? może bios? bios mam 2005/5/4.

1566427[/snapback]

nie przejmuj się to normalne, poprostu kontroler pamięci w procku nie wyrabia, jak dobrze pamietam po obsadzeniu 3 bankow pamieci, pamiątki pracują(powinny) z predkoscia 166 a nie 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...