Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Od bidy to i jakies speedpremium :) . Trudno, zaryzykuje, jak mi plyta odrzuci hynixy to sie bede martwic (i kolowac gotowke :lol: ).

1638246[/snapback]

Kiedy bedziesz mial plytke i bedziesz ja sprawdzal z Hynix'ami ? Ja zamowilem je wlasnie i chyba sa jednostronne z tego co tam widzialem, ale nie jestem pewien..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta+proc powinny byc w sobote (prosto z poprawki wybieram sie do sklepiku :) ). Najprawdopodobniej (przepraszam, na 100%) calosc zloze do kupy tego samego dnia. Zdam relacje czy hyny smigaja.

Co do mojej kosci, jest 2stronna, kupowana w esc.pl (fotka sklepowa jest fake!!) w marcu. Niestety nie okazala sie tak rewelacyjna jak stare dobre hyny (co mnie raczej nie zdziwilo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem DFI s.754 i mam pytanko ten bios: czy jest on sprawdzony przez kogos? i czy zapodanie Vdimm w granicy 3,5-3,6V wymagac bedzie jakiegos dodatkowego chlodzenia elementow mobo? jezeli tak to jakich (jakas fotka czy cos tak jak bylo z NF7 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem DFI s.754 i mam pytanko ten 1639212[/snapback]

bylo juz kupe razy, bez moda nie podasz na ram wiecej niz 3.3v bo z tej linii zasilana jest pamiec, to ze bios ma do 4v nic nie znaczy, trzeba lutowac zeby moc dac wiecej niz 3.1-3,2 w praktyce, ewentualnie zostaje mod lini 3.3 v w zasilce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest taka opcja jak:

CPU VID Special Control. W sumie wiem do czego służy, ale gnębi mnie jedno. Mianowicie, można tam ustawić auto lub 104% itd. Czy jeśli ustawię na auto to płyta będzie sama ustawiać napięcie wg potrzeb czy napięcie zostanie takie jak ustawię w opcji wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Hynixy D43 nie maja zadnych problemow ze wspolpraca z ta plytka?

 

Pozdrawiam

1637039[/snapback]

Moje D43 2x512 robia :

240 na 2.5-4-3-7 1T

270 na 3-4-4-7 2T

 

wiec chyba nie jest tak zle z Hyniami

..

ale jak dokupie trzecia kostke i nie bedzie banglac to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz kupe razy, bez moda nie podasz na ram wiecej niz 3.3v bo z tej linii zasilana jest pamiec, to ze bios ma do 4v nic nie znaczy, trzeba lutowac zeby moc dac wiecej niz 3.1-3,2 w praktyce, ewentualnie zostaje mod lini 3.3 v w zasilce

1639310[/snapback]

ehmm to mnie zasmuciles tymi slowami :( jednym slowem DFi dalo cialo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest taka opcja jak:

CPU VID Special Control. W sumie wiem do czego służy, ale gnębi mnie jedno. Mianowicie, można tam ustawić auto lub 104% itd. Czy jeśli ustawię na auto to płyta będzie sama ustawiać napięcie wg potrzeb czy napięcie zostanie takie jak ustawię w opcji wyżej?

1639367[/snapback]

ja ustawisz auto to plyta daje tyle ile ustawiles wyzej. a jak dasz np 104% to bedzie to co wyzej razy 1,04 ;] itd. Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Panowie, zainstalowałem program SpeedFan i zauważyłem niesamowitą rzecz. Mianowicie po uruchomieniu wspomnianego programu zatrzymuje się całkowicie wentyl od procesora :blink: a po jega zamknięciu wraca wszystko do normy. Trochę to dziwne, bo w SpeedFan'ie nie mam zaznaczonej opcji do automatycznej regulacji obrotów. Czyżby w/w program miał jakieś problemy ze współpracą z topikową płytą???

Pozdrawiam.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł!

 

Właśnie stałem sie posiadaczem sprzetu w sigu :) Thx za pomoc w doborze mobo, jest extra :)

 

Mam pytanie z innej ebczki, czy komuś ta płytke lekko wykrzywia, bo jak założyłem boxa, dopinam na maxa, to płyta jakby sie delikatnie odkształca ;/

 

Mało mam czasu na zabawe w oc, ale jzu pierwsze wyniki calkeim dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje powyzsze problemy zniknely ;>

na standardowym biosie do uruchomienia plyty potrzebne byly:

2,3 bank pamieci obsadzony

sata wpieta w 4 port

zmiana czegokolwiek w biosie - brak jakiej kolwiek reakcji i CMOS na dzien dobry....

 

po zmianie biosu all bangla jak powinno... tylko chipset jest cholernie goracy (mozna sie poparzyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej ebczki, czy komuś ta płytke lekko wykrzywia, bo jak założyłem boxa, dopinam na maxa, to płyta jakby sie delikatnie odkształca ;/

moj bloczek ja odksztalca calkiem wyraznie - zadnych ujemnych doznan nie uswiadczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci powiedzieć jak z VTT i V-Dimm: przy 3,3v w biosie mam na VTT 1,69 a na V-Dimm 3,36 natomiast jak ustawie w biosie 3,5v to na v-dimm mam 3,55 (VTT na tym V-Dimm nie mierzylem, nie miałem potrzeby).

 

V-core jest źle zaznaczony, nie mierzy się tego na tym mosfecie (do tych kondensatorow SMD sie nie tykam bo jeszcze mi sie łapa omsknie i bedzie... :lol: ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci powiedzieć jak z VTT i V-Dimm: przy 3,3v w biosie mam na VTT 1,69 a na V-Dimm 3,36 natomiast jak ustawie w biosie 3,5v to na v-dimm mam 3,55 (VTT na tym V-Dimm nie mierzylem, nie miałem potrzeby).

 

V-core jest źle zaznaczony, nie mierzy się tego na tym mosfecie (do tych kondensatorow SMD sie nie tykam bo jeszcze mi sie łapa omsknie i bedzie... :lol: ) .

1656488[/snapback]

ze na mosfecie sie nie mierzy to juz wiem :) dalem 1.7v a na mosfecie bylo tylko 1.6 :), ale te drugi punkt pomiarowy pokazuje juz prawde (zblizona do biosu). Niemniej mam spory problem. VTT u mnie to max 1.5 v (ile bym nie ustawil w biosie), jak mam 1.6 to jest okolo 1.4v, przy biosowym 1.9v mam 1.5v. Moj max jest ponizej tego co w biosie mozna dac najnizej. Nie bardzo wiem co teraz zrobic. Reklamowac plyte?? takie niedowoltowanie chipsetu moze miec duzy wplyw na OC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci powiedzieć jak z VTT i V-Dimm: przy 3,3v w biosie mam na VTT 1,69 a na V-Dimm 3,36 natomiast jak ustawie w biosie 3,5v to na v-dimm mam 3,55 (VTT na tym V-Dimm nie mierzylem, nie miałem potrzeby).

 

V-core jest źle zaznaczony, nie mierzy się tego na tym mosfecie (do tych kondensatorow SMD sie nie tykam bo jeszcze mi sie łapa omsknie i bedzie... :lol: ) .

1656488[/snapback]

ze na mosfecie sie nie mierzy to juz wiem :) dalem 1.7v a na mosfecie bylo tylko 1.6 :), ale te drugi punkt pomiarowy pokazuje juz prawde (zblizona do biosu). Znasz moze punkt pomiarowy napiecia chipsetu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze na mosfecie sie nie mierzy to juz wiem :) dalem 1.7v a na mosfecie bylo tylko 1.6 :), ale te drugi punkt pomiarowy pokazuje juz prawde (zblizona do biosu). Niemniej mam spory problem. VTT u mnie to max 1.5 v (ile bym nie ustawil w biosie), jak mam 1.6 to jest okolo 1.4v, przy biosowym 1.9v mam 1.5v. Moj max jest ponizej tego co w biosie mozna dac najnizej. Nie bardzo wiem co teraz zrobic. Reklamowac plyte?? takie niedowoltowanie chipsetu moze miec duzy wplyw na OC??

1656537[/snapback]

Ty chyba mylisz VTT z VDD. Napięcie na chipset to VDD i nie mierzy się tego na tym mosfie co V-Dimm, VTT powinno wynosić około 1/2 V-Dimm.

 

A u mnie ten mosfet od v-core co tam jest zaznaczony to pokazał 1,7v - mam ustawione 1,45.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mylisz VTT z VDD. Napięcie na chipset to VDD i nie mierzy się tego na tym mosfie co V-Dimm, VTT powinno wynosić około 1/2 V-Dimm.

 

A u mnie ten mosfet od v-core co tam jest zaznaczony to pokazał 1,7v - mam ustawione 1,45.

1656547[/snapback]

odpisales zanim sie poprawilem z tym vtt :) teraz zostalo mi juz tylko zmierzenie vdd, wiesz w ktorym miejscu mozna zmierzyc to napiecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie za bardzo. Nie ma nigdzie w nacie gdzie to mierzyć? Szukaleś na www.dfi-street.com ? Ja bym obstawiał na któryś z 4 mosfetów na mostkiem.

 

edit:

Jednak nie, tam są napiecia po przeszło 3v...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie za bardzo. Nie ma nigdzie w nacie gdzie to mierzyć? Szukaleś na www.dfi-street.com ? Ja bym obstawiał na któryś z 4 mosfetów na mostkiem.

 

edit:

Jednak nie, tam są napiecia po przeszło 3v...

1656588[/snapback]

vdd zmierzylem na malym mosfecie najblizej prawego gornego zaczepu radiatora na mostku (odczyty od 1.61 do 1.92v w zaleznosci od ustawienia w biosie)VDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...