Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

juz sobie przypomnialem gdzie widzialem ta oferte!www.sklep.benchmark.pl

GeForce 6800GT Asus V9999GT Asus 128MB TV & DVI BOX

wersja BOX, obsługa DirectX 9.0c (Vertex Shader 3.0), rdzeń taktowany 350 MHz, pamięć 350 MHz (700 MHz DDR), 256-bitowy procesor z 256-bitowśą magistralą pamięci, wyjście DVI i tv-out, 16 potoków renderujących -1479 zl to cena o ok. 200 zl nizsza,wiec chyba tylko brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter ale ta karta juz staniala bo dzisiaj ja widzialem w jakims w sklepie.

wiec moze lepiej sie nad nia zastanowic?

Chcialem tego ASUSA, ale nie ma go juz w zadnej hurtowni w polsce i nie wiadomo kiedy beda, wiec chyba wezme zwykle 6800 i bede próbowal modowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny, bylbym wdzieczny na maxa zebys zmierzyl odleglosc zaznaczona na zdjeciu.

 

A400GT

 

do tego czy moglbys zmierzyc wysokosc tego chlodzenia?

 

chcialbym sprawdzic czy dalbym rade wpiac go w agp, mam zalmana na polnocnym mostku, i chcialbym wiedziec czy karta sie zmiesci. z gory dzieki za pomoc.

mess mam tego Winfasta, swietna karta - kupuj bez zastanawiania !

swietne chlodzenie, swietnie sie kreci

Wazne jest zeby podczas montazu zamknac zaczepy od wolnych slotów pamieci gdyz karta jest tak dluga ze po wlozeniu do AGP lamie otwarte zaczepy od pamieci ! (jest o tym w instrukcji).

Znam to po sobie w ten sposob ulamalem zaczep od srodkowego slotu DDR w epoxie 8rda3+ :/

 

p.s. 11700 w 3dmark03 na bartonie 2500@3200 :)

thx, ale ja juz zdecydowalem, ze wezme MSI, chlodzenie na jeden slot mi potrzebne jest :wink: a karta z tego co wiem bardzo dobrze sie kreci, ludzie dojezdzaja do 420 na rdzeniu i 1140 na pamieciach, co jest spoko wynikiem imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, ale ja juz zdecydowalem, ze wezme MSI, chlodzenie na jeden slot mi potrzebne jest  a karta z tego co wiem bardzo dobrze sie kreci, ludzie dojezdzaja do 420 na rdzeniu i 1140 na pamieciach, co jest spoko wynikiem imho

No widac co daje chłodzenie na pamieciach u winfasta. Ida z spokojnie na 610 [1220]Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gdzie tu tkwi kruczek? tudziez wronka. W ofercje dostepna jest karta lepsza i tańsza od konkurencji(ofkoz mowie o asusie), a zadko się to zdaza, juz w trzech sklepach internetowych (znaczy ktore sprawdzalem i znam) cena tego asusa spadla ponizej (magicznej jak na ta chwile) ceny 1,5k pln, oso chosi? teraz chyba reszta powinna dorownac do poziomu karty ktora i tak ich przewyzsza? dziwne ;) ale i tak ja chce kupic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gdzie tu tkwi kruczek? tudziez wronka. W ofercje dostepna jest karta lepsza i tańsza od konkurencji(ofkoz mowie o asusie), a zadko się to zdaza, juz w trzech sklepach internetowych (znaczy ktore sprawdzalem i znam) cena tego asusa spadla ponizej (magicznej jak na ta chwile) ceny 1,5k pln, oso chosi? teraz chyba reszta powinna dorownac do poziomu karty ktora i tak ich przewyzsza? dziwne ;) ale i tak ja chce kupic ;p

Cena karty moze spadla ale i tak asusa ani widu ani slychu :) i nie wiadomo kiedy beda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ultre" to maja ci ktorzy maja ultra pieniadze :) , co do asusa i jego nieobecnosci w sklepach to moze tylko oznaczac jak bardzo jest na nia popyt , wiec chyba warto zapolowac na to cudenko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem dzisiaj sklep.benchmark.pl i chyba maja tego asusa spowrotem po starej cenie ,dziwne piatek sobota nowa atrakcyjna cena a pozniej powrot do starej ,czyzby chcieliby jednak na nas zarobic wiecej niz powinni!!! nieladnie tak oj nieladnie panowie z w/w sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis czas temu kupilem GAINWARD PowerPack!

Ultra/2100LE TV-DVI OEM. Na chlodzeniu fabrycznie zamontowanym karta ta miala marne mozliwosc OC (325/850 temp. GPU ~65C). Jednak po zmianie chlodzenia na:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

karta bez problemu poszla na 420/880 przy temp. GPU ~43C teraz czas na zmiane napiecia na GPU oraz odblokowanie dodatkowych jednostek. Na GPU jest wypolerowany Coolermaster, ktory zostal mi po jakims duronie, pasta pomiedzy GPU a radiatorem to ArcticSilver5, a na RAMie radiatory RS005.

 

Zastanawiam sie czy sterowniki wprowadzaja jakies ogranicznie przy podkrecaniu, bo ramy nie moga przejsc testu powyzej 880 a teoretycznie wedlug specyfikacji powinny bez problemu dzialac na 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jej podkrecenie po zmianie wentyla wplynelo na osiagi w testach? bo powinno byc niezle zwazywszy ze gpu poszlo o 30%, wczesniej sam przymierzalem sie do tej karty ale chyba jednak zostane przy nowej decyzji czyli 9999 gt asusa 128mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła już nowa wersja RT RC15.2 - LINK

Tak więc...zapraszam do testowania możliwości odblokowania potoków :)

 

UPDATE

Hmm,odnoszę wrażenie,że jeden potok vertex'owy udało się odblokować. Przynajmniej na to by wskazywały wyniki ze smarków (z niższym taktowaniem karty i proca wyskoczyłem powyżej 10tys w 3DM2k3,a poprzednio się nie udawało wyjść powyżej 9850...hmm ;) ) Porobię kilka testów Vertex Shader'a przed i po odblokowaniu i podzielę się informacjami :)

 

UPDATE 2

Hmm, chyba jednak coś więcej się odblokowało,bo...wynik w 3DM2k3 w tej chwili,przy takim konfigu jak w podpisie (przy czym karta mniej wykręcona,bo teraz dziwnym trafem nie mogę wyżej rdzenia zapodać,niż 365 MHz,a pamiątki idą na 911MHz max) osiągnąłem wynik...10780 punktów,tym samym niewiele odbiegam od podkręconego (może nie jakoś ekstremalnie,ale jednak) 6800GT :D

 

UPDATE 3

W ramach podsumowania napiszę,że...TO DZIAŁA :D (teraz jeszcze zostaje furtka na zwiększenie napięcia na rdzeniu grafy do 1.5V i w związku z tym lepszy o/c i...chyba nie będzie problemu z wyskoczeniem powyżej 11.5tys,a może nawet dałoby się dobić do 12tys...no nic,pożyjemy,zobaczymy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasago - instalujesz NVStrap Driver, następnie zaznaczasz pole "Allow enabling hardware masked units", następnie dajesz Active pixel/vertex units configuration na "custom", wciskasz customize i zaznaczasz pola przy wyłączonych jednostkach, wciskasz ok, restartujesz system i...testujesz,czy się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście robi się ciekawie. Jednak poczekam chyba troszkę i wezmę pełnego GT od Leadteka. Miałem kiedys GF3Ti500 własnie tej firmy i pamiętam moc ich "pancernego" chłodzenia ( jak na tamte czasy to było coś niesamowitego) Ti500 . Widze na 6800GT tez zamontowali takiego potworka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to ja juz nie wiem co robic :) Kupowac AsusaGT czy zwyklego leadteka w sumie roznica w cenie jakies 250zl a jesli rzeczywiscie da sie odblokowac potoki to mam za nizsza cene taka sama karte... Testujcie zobaczymy w jakiej czesci kart rzeczywiscie da sie odblokowac te dodatkowe potoki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki HamP :) Wlasnie sprawdzam. Co prawda karta wykrywa sie jako 16-potokowiec,ale roznicy w Aquamarku nie ma. Sciagam 3DM05 i zobaczymy czy tu sie cos zmieni.

Nie ma za co :)

BTW,w Aqua3 też zanotowałem wzrost wydajności -> 55927 (przy 365/911) w stosunku do 54054 (na 370/910). 3DM2k5 jeszcze nie sprawdzałem,ale jak będę miał dzisiaj chwilkę,to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...