Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.Zdjąłem chłodzenie, przesmarowałem pastą, złożyłem i niezła kiszka.Po pewnym czasie w windows pojawiają się "krzaki", wyglądające jak fale, rzędy kropek lub kresek a ekran robi się czerwony lub fioletowy.Zaznaczam, że zkładałem ją 3 razy na różne sposoby.Dokręcając lekko i mocno.Cały czas to samo, po kilku minutach "krzaki" w windows.Uprzedzając pytanie, nic się nie urwało, wszystko jest na swoim miejscu.

Po tych zabiegach temp. na procesorze spadła i to dość znacznie.Z 61 na 53 ale reszta to już masakra.

Użyłem normalnej pasty cooler master'a nie przewodzącej prądu.

 

Proszę o wszelkie sugestie.

1461641[/snapback]

Dziękuję wszystkim pseudomoder'om, overclocker'om i macherom za cenną pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :mur: .

 

Trzeba liczyć tylko na siebie.

Na szczęście poradziłem sobie po długiej walce z chłodzeniem od leadtek'a.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.RivaTNT 6mb rulezzzzz. :wink:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ogólnie wyglądało na albo zabrudzenie czegoś srebrową pastą albo złe zamontowanie chłodzenia.

Twierdziłeś, że wszystko jest Ultra Extra dobrze, zatem nie było o czym gadać.

 

Może napisz co było problemem??? To przyda się na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim pseudomoder'om, overclocker'om i macherom za cenną pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :mur: .

LOL a czego się spodzeiwałeś ? Nic z twojego postu nie wynikało , według twojej wypowiedzi wszystko było dobrze , więc co ? Ludzie mieli wypisywac jakieś glupoty żeby Cię zaspokoić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL a czego się spodzeiwałeś ? Nic z twojego postu nie wynikało , według twojej wypowiedzi wszystko było dobrze , więc co ? Ludzie mieli wypisywac jakieś glupoty żeby Cię zaspokoić ?

1465667[/snapback]

OT:

Czy można zrobić jakiś ranking tematów?

Coś na wzór guru3d, albo tak jak na mvktech z tymi "karma +/-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he gf2 - ATI 9500@PRO 64mb 3.0ns (400/660) ?? :D

hm a karte mialem 4 dni wiec .. :( szkoda ze ju sie spalila  :mur:

1464790[/snapback]

 

Kartę właśnie sprzedałem i jutro jadę po ASUSa V9999LE:D

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by fioletowy ekran w fale z kropek i kresek po 2-3 minutach pracy oznaczał, że "było dobrze".Do tej pory nie wiem czy to pamięci czy rdzeń.Pamięci 2.2 więc powinny bez problemu na standardowym taktowaniu chodzić bez chłodzenia.Pozostał więc procesor?

Ten kawał miedzi jest do bani, myślę tu o ponownym jego zamontowaniu i o rozwiązaniu jakie zastosowali czyli procek i pamięci na jednym radiatorze.Sprawa prosta wydawało się ale ze spasowaniem odpowiednim to już inna sprawa.

Prosiłem o wskazówki co może powodować takie objawy by przy ponownym montażu zwrócić na to "coś" szczególną uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Prosiłem o wskazówki co może powodować takie objawy by przy ponownym montażu zwrócić na to "coś" szczególną uwagę.

1465929[/snapback]

Jeśli nie chcesz się martwić o to czy nie zewrzesz elementów obok rdzenia np. pastą srebrną to je polakieruj lakierem do paznokci jak tak mam u siebie zrobione. Tylko u mnie jest to zabezpieczenie przed wilgocią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przykleić taśme izolacyjną dookoła, też dobre rozwiązanie a i łatwo teśme potem odkleić przy czym lekieru tak łatwo się nie pozbędziesz :).

Co do chłodzenia leadteka to, ogólnie troche z nim przekombinowali, chociaż to że rdzeń i pamięci oddają ciepło na wspólną powierzchnię złe nie jest.

Próbował już ktoś zamontować 2xgf6800x z silencerami w SLI na DFI? Zmieszczą się?

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jedyną ważną rzeczą jest by żeberka radiatora były wzdłuż karty a nie w poprzek, tak aby strumień powietrza dawany przez wentylator mógł owiewać miedziany radiator jądra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu potoków w leadteku 6800 A400TDH w niektórych scenach 3dmarka 2005, na niektórych powierzchniach skaczą sobie NIEREGULARNE CIENIE.

(Bez odblokowywania wszystko wygląda ok.)

 

W grach na 16/6 wszystko wszędzie wygląda ok (kroniki riddica, nfsu2, half life 2).

 

3 pytanka:

 

1. Czy można to jeszcze jakoś poprawić softwarowo?

 

2. Rozumiem, że odblokowane potoki nie do końca są sprawne, czy tak?

 

3. Grafa kupiona w sklepie internetowym - odsyłać i bawić się z nową czy dać sobie spokój i zostawić ją?

 

barton 2600,512 ram, msi k7n2 delta2-fsr, tagan 420w

Edytowane przez kwenke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu potoków w leadteku 6800 A400TDH w niektórych scenach 3dmarka 2005, na niektórych powierzchniach skaczą sobie NIEREGULARNE CIENIE.

(Bez odblokowywania wszystko wygląda ok.)

 

W grach na 16/6 wszystko wszędzie wygląda ok (kroniki riddica, nfsu2, half life 2).

 

3 pytanka:

 

1. Czy można to jeszcze jakoś poprawić softwarowo?

 

2. Rozumiem, że odblokowane potoki nie do końca są sprawne, czy tak?

 

3. Grafa kupiona w sklepie internetowym - odsyłać i bawić się z nową czy dać sobie spokój i zostawić ją?

 

barton 2600,512 ram, msi k7n2 delta2-fsr, tagan 420w

1466449[/snapback]

Ściągnij patcha do 3DMarka - powinno pomóc.Miałem podobnie jak zainstalowałem gołą wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim pseudomoder'om, overclocker'om i macherom za cenną pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :mur: .

 

Trzeba liczyć tylko na siebie.

Na szczęście poradziłem sobie po długiej walce z chłodzeniem od leadtek'a.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.RivaTNT 6mb rulezzzzz. :wink:

1465544[/snapback]

ups juz wujasnie ten problemik bo mnie tez spotkalo to cos:)

ja niezmienialem chlodzenia tylko chcialem zobaczyc pamieci wkladam karte odpalam kompa 5 min i ekran napierdala jak w bajce arty czerwono niebiesko itp czasem przy odpalaniu kompa krotki bip.Wyciagam karte wkladam dalej to samo dociskanie radiatora to samo bylem juz z leksza zalamany po chyba 20 wyciaganiu i np wkladaniu gf5200 ktory dzialal ok naraz zjawisko ustalo.No coz mowie przeciez sprzet niemoze mnie robic za ch... wyciaglem wkladam a ze wtyczki z zasilania mam poznaczone wkladam ta na ktorej byly wysypy i winda 5 min i na nowo czad artow:) wlanczam na innym kablu ok podpinam kabel ten co 9999 nie chodzil do twardziela cd dvd i wszystko chodzi tylko na tej wtyczce nie chodzi asus:) niewiem czy zamale napiecie na tych kablach jest czy jak ale na tej wiazce niemoge miec podpietej karty.Zasilacz to modecom 400w ale juz gdzies na rosyjskim forum spotkalem sie z postem goscia ktoremu te same precle serwowal szef 360 heh pozdrowka nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Ściągnij patcha do 3DMarka - powinno pomóc.Miałem podobnie jak zainstalowałem gołą wersje.

1466490[/snapback]

wez moze przeczytaj jeszcze raz co?? BEZ ODBLOKOWYWANIA POTOKOW jest DOBRZE napisal!!! wiec co ty mu tu gadasz o tym ze to moze minac po updacie 3dmarka?? zastanowiles sie wogole? update update'm niech zrobi, ale objawy nie znikna..pewnie potoki niesprawne i juz

 

zauwazylem ze strasznie Ciebie wszedzie pelno..tylko ze takie bzdury wypisujesz w wiekszosci teamtow ze glowa mala :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez moze przeczytaj jeszcze raz co?? BEZ ODBLOKOWYWANIA POTOKOW jest DOBRZE napisal!!! wiec co ty mu tu gadasz o tym ze to moze minac po updacie 3dmarka?? zastanowiles sie wogole? update update'm niech zrobi, ale objawy nie znikna..pewnie potoki niesprawne i juz

 

zauwazylem ze strasznie Ciebie wszedzie pelno..tylko ze takie bzdury wypisujesz w wiekszosci teamtow ze glowa mala :mur:  :mur:

1467203[/snapback]

Za to ty jesteś kozak jeden i mądrzyć sie tylko umiesz.

Niech spróbuje kre...nie jeden to zobaczy.Miałem to samo ,czytać umie i napisałem co w moim przypadku pomogło.A jak ci sie nie podoba ze mnie wszędzie duzo to sobie zmień forum.Jeśli chodzi o to co pisze to mi twoja krytyka wisi gdzieś.Jak wiesz lepiej to sie odezwij a nie krytykuj innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu potoków w leadteku 6800 A400TDH w niektórych scenach 3dmarka 2005, na niektórych powierzchniach skaczą sobie NIEREGULARNE CIENIE.

(Bez odblokowywania wszystko wygląda ok.)

 

W grach na 16/6 wszystko wszędzie wygląda ok (kroniki riddica, nfsu2, half life 2).

 

3 pytanka:

 

1. Czy można to jeszcze jakoś poprawić softwarowo?

 

2. Rozumiem, że odblokowane potoki nie do końca są sprawne, czy tak?

 

3. Grafa kupiona w sklepie internetowym - odsyłać i bawić się z nową czy dać sobie spokój i zostawić ją?

 

barton 2600,512 ram, msi k7n2 delta2-fsr, tagan 420w

1466449[/snapback]

sprawdzales jak ci chodzi po odblokowaniu z fsaa i anizo?

kiedys mialem taka akcje ze po odblokowaniu wszystko smigalo cacy puki anizo/fsaa sie nie wlaczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales jak ci chodzi po odblokowaniu z fsaa i anizo?

kiedys mialem taka akcje ze po odblokowaniu wszystko smigalo cacy puki anizo/fsaa sie nie wlaczalo.

1471825[/snapback]

W sprawie NIEREGULARNYCH CIENI w 3dk5.

 

Zainstalowałem pacha do 3dmarka.

Przy shaderach w wersji 3.0 - cienie biegają nadal.

Przy shaderach w wersji 2.0 - wszystko cacy we wszystkich scenach.

 

(przed instalacją pacha przy schaderach w wersji 2.0 też były cienie)

 

W nfsu2 aa i anizo na maxa wszystko chodzi OK.

Ogólnie w grach zero problemów.

 

Jeśli to tylko kwestia shaderów 3.0, to warto bawić się z wymianą czy nie?

_____________________________________________________________

 

Przetestowałem jeszcze różne ustawienia aa w 3dk5 i jest OK.

Kończąc wątek - grafa zostaje i czekam na San Andreas.

Edytowane przez kwenke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - jak ustawić żeby na monitorze mieć rozdzielczość 1280x1024 a na TV 1024x768, bo mam monitor LCD i kiedy mi zmienia na nim na 1024x768 to rozjeżdżają mi się ikony a kiedy na monitorze mam 1280x1024 to obraz jest większy niż ekran TV i nie widać go całego

a kiedy zmieniam w sterach rozdzielczość, np. TV to od razu zmienia mi się też rozdzielczość monitora a chcę żeby tu była taka a tu taka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co to za karta?

Leadtek GeForce 6800GT 256MB DDR3 DualDisplay

Konkretnie to chodzi mi o to "DualDisplay" :unsure:

Czym ona sie rózni od np tej karty (o ile jest jakaś róznica)?

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256 256MB TV & DVI

Obydwie karty są pod PCI-E.

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - jak ustawić żeby na monitorze mieć rozdzielczość 1280x1024 a na TV 1024x768, bo mam monitor LCD i kiedy mi zmienia na nim na 1024x768 to rozjeżdżają mi się ikony a kiedy na monitorze mam 1280x1024 to obraz jest większy niż ekran TV i nie widać go całego

a kiedy zmieniam w sterach rozdzielczość, np. TV to od razu zmienia mi się też rozdzielczość monitora a chcę żeby tu była taka a tu taka

1473571[/snapback]

Najlepiej zainstaluj najnowszą wersje TVToola - tam masz multum opcji które rozwiążą twoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam TVTool i trochę się nim bawiłem i muszę przyznać, że najlepiej na nim to wychodzi mi przełączanie obrazu na TV (opcja z zielonym guzikiem w pierwszej zakładce programu). A z opcjach klonowania itp. itd. w tym TVTool`u jakoś nie mogę sobie za bardzo poradzić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój z tvtool'em (nie chciało mi się sprawdzać wszystkich tych opcji) i ustawiłem wszystko z poziomu sterowników. Zamiast klonowania spróbuj włączyć DualView. Z tego co pamiętam w tym trybie można ustawić oddzielne rozdzielczości dla monitora i TV.

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jo mom takie pytanie:)

Sciaglem everesta 2.01 (nowy ponoć), przeglądam i w jednej opcji mi to pokazalo na dole..

Dołączona grafika

 

Mam sie tym przejmowac?? stery najnowsze oficjalne;)) raczej nie ma czym sie przejmować, no chyba ze za jakis czas gry beda sie kaszanily:/

Tera smiga ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy macie na tych sterach 71.89 zaraz po wgraniu Windows`a "Server not responded"? Bo ja mam za każdym razem jak systme wystartuje i nie wiem jak to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż posiadam kartę Winfast 6800 Gt 256 Mb i od pewnego czasu sporadycznie jak zamykam jakiś program albo coś robie, obraz mi się rozciąga jak cholera. Nic się nie da zrobić. Wygląda to jak by się powiększył ze 20 razy i podwoił. Totalny melanż mam na monitorze i pomaga tylko reset. Wiecie co sie da z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż posiadam kartę Winfast 6800 Gt 256 Mb i od pewnego czasu sporadycznie jak zamykam jakiś program albo coś  robie, obraz mi się rozciąga jak cholera. Nic się nie da zrobić. Wygląda to jak by się powiększył ze 20 razy i podwoił. Totalny melanż mam na monitorze i pomaga tylko reset. Wiecie co sie da z tym zrobić??

1477005[/snapback]

 

hehehe..nastepny..kurcze dziwne..i to na 6800 GT!!! poszukaj albo w tym temacie, albo o 6800modding, albo o asusie 6800GT (nie pamietam ktory topic)..wlasnie byla rozmowa na ten temat..m.in. ja tez sie wypowiadalem i tez to mam co jakis czas..i nikt do nieczego nie doszedl..nie wiadomo jaka to przyczyna :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam cos takiego, wystepuje tylko gdy odpalony jest Azureus i chce wlaczyc film w programie Windows Media Player Classic, pomaga tez wylogowanie... To musi byc cos ze sterami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...