Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

szybciutko mi powiedzcie czy opyla sie sprzedawac vf700cu czy tez zostawic i wpadkowac go zamiast fabrycznego chlodzenia na leadteka 680016/6??? co lepsze stock czy ten zalman??? wiem ze leadteki zawsze mialy dobre chlodzenie a tu widze wsio w miedzi nawet ramy - mysle wpakowac 2 wentyle jakies 92x92 na ten stock i powinno byc cicho i wydajnie

co myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor przy tych sterach to mały BUG wystarczy w nvtweaker włączyć VMR i potem w sterownikach w ustawieniach Video włączyć VMR i po kłopocie. A wydajność jest dużo lepsza.

 

1511934[/snapback]

Gdzie dokładnie się to VMR włącza? To w rejestrze się robi czy jak? W kluczu NVTweak?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie się to VMR włącza? To w rejestrze się robi czy jak? W kluczu NVTweak?

1514468[/snapback]

Sciagnij program NvTweak http://nvtweak.laptopvideo2go.com/NVTweak171_install.msi

i w tym programie zaznacz Enable VMR Option, pozniej juz zostaje zaznaczyc nowo dodana opcje Enable VMR w zakladce video overlay settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd kolorów w 77.72 jest spowodowany tym że nakładka ma ustawioną GAMME na 3.61 a powinno być na 1.Wystarczy wejść do "ustawienia kolorów"."Zastosuj zmiany koloru aby objeły wszystko" ustawić na WSZYSTKO.Następnie nacisnąć "PRZYWRÓC DOMYŚLNE" .Potem dajemy tylko na "ZASTOSUJ" i po kłopocie.Nie trzeba się męczyć w VMR i innymi rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd kolorów w 77.72 jest spowodowany tym że nakładka ma ustawioną GAMME na 3.61 a powinno być na 1.Wystarczy wejść do "ustawienia kolorów"."Zastosuj zmiany koloru aby objeły wszystko" ustawić na WSZYSTKO.Następnie nacisnąć "PRZYWRÓC DOMYŚLNE" .Potem dajemy tylko na "ZASTOSUJ" i po kłopocie.Nie trzeba się męczyć w VMR i innymi rzeczami.

1514634[/snapback]

Hmm... ciekawe, ale działa. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa jednorazowo...

Po każdym resecie trzeba na nowo wchodzić do panelu nvidii by kolory wróciły do normy...

1514724[/snapback]

To ciekawe... Zrobiłem dokładnie jak to opisał Ralf i nawet po resecie kolory trzymają właściwe parametry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze GF6800 w wersji PCI-E nie daje możliwości odblokowania do 16p 6v?

1517496[/snapback]

tak :? :? :? tak przynajmniej tu czytalem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak  :?  :?  :? tak przynajmniej tu czytalem na forum

1517570[/snapback]

Tak :| GF 6800 PCI-E ma rdzeń NV41 i ma fizycznie zalokowane potoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie tyle ma fizycznie zablokowne potoki, co po prostu tych potoków nie ma (ma tylko 12). No i dodano natywną obsługę PCI-E (niepotrzebny mostek HSI) - a wszystko to z powodu obniżania kosztów (mniejszy chip i brak mostka).

Edytowane przez SikohR78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

witam,

 

kiedy macie zamiar przezucic sie na 7800GTX ? bo jest juz dosc łatwo dostepna w polsce.

 

Pozdr.

1519184[/snapback]

No ładnie... a już ktoś o tym myśli?

6800 to konstrukcja która spokojnie wydoli jeszcze przez 6 miesięcy w większości przypadków ze wszystkimi detalami na HIGH, więc nie widze potrzeby zmiany, no chyba że ktoś lubi szpan i tzw. cynk. Zresztą ceny 6800 teraz polecą w dół, więc kto ma jeszcze taką możliwość to może sobie wzmocnić swojego 6800 "braciszkiem" w SLI i wtedy 7800GTX mu nie straszny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyganos king - ty pewnie tez kupowałes swojego 6800 jak był nowościa i cena tez nie była niska... zreszta 2000 PLN to nie taki koszmar... x800XT kosztuje wiecej :D:D:D http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14089 a 7800GTX to nowość i kosztuje mniej :D:D:D i napewno drożeć nie bedzie B)

 

@boxter - niestety wiele gier i ZASILACZY nie lubi SLI, stad moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze przesiadka nie ma sensu..no chyba ze ktos jest synem ministra...

 

ja gram w 1024x768..WSZYSTKIE gry mi simgaja na full detali + AAx4 i AFx8 (lub 16 - nie ma roznicy)...a jesli za pol roku jakas przytnie?? to wylacze AA..proste..do niedawna gralem WOGOLE bez AA i AF (gf4ti4200) i zylem..i grafa byla ladna...imho posiadacze 6800 (do tego ladnie wykreconych i z odblokowanymi potokami) maja spokojne zycie przez co najmniej rok..pewnie dopier na gwiazdke 2006 zmienie karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kiedy macie zamiar przezucic sie na 7800GTX ? bo jest juz dosc łatwo dostepna w polsce.

 

Pozdr.

1519184[/snapback]

że jak? ja na moim 6800GT jeszcze mam zamiar z dobry rok-1,5 posiedzxiec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kiedy macie zamiar przezucic sie na 7800GTX ? bo jest juz dosc łatwo dostepna w polsce.

Pozdr.

1519184[/snapback]

Jak wygram na loterii.... :wink: Zmiana GF 6800 na 7800GTX jest nonsensem, najwyżej jeżeli ktoś ma nadzwyczaj dużo siana i nie ma już co znim robić. Wydajność 7800GTX nie powala. A bez CineFX 4.0 i transparent supersampling'u też się można obyć. To nie to co było przy wejściu na rynek NV40. Sam zmienię kartę jak wyjdzie następca serii 7800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowaliscie nowych sterow od NVIDII?? 77.72...zainstalowalem dzisiaj no i wyniki w podpisie..ok. 150 markow przyrostu (w 2003 i 2005)

1510771[/snapback]

To będe musiał spróbować.Może w końcu przeskocze te magiczne 5000 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kiedy prawdopodobnie mają stanieć gf 6800?

Mam zamiar kupić, ale niewiem czy nie poczekać chwilke na wejście coś nowszego na rynek i wtedy wiadomo, byłoby taniej.

Chyba że ma ktoś dobrą oferte @ 16p 6v, prosze na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będe musiał spróbować.Może w końcu przeskocze te magiczne 5000 :D

1520327[/snapback]

lepiej nie probuj :D ..tzn sprobowac mozesz ale potem radze wrocic do 71.89...nowe stery maja przede wszystkim buga z kolorami w Divxach (mozna to naprawic, ale co to za stery ze od razu maja takiego buga :blink: )..poza tym na zachodzie narzekaja na nie na forach..ze Battlefield cos nie dziala itp. itd.

 

ja zostalem przy sprawdzonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kiedy prawdopodobnie mają stanieć gf 6800?

Mam zamiar kupić, ale niewiem czy nie poczekać chwilke na wejście coś nowszego na rynek i wtedy wiadomo, byłoby taniej.

Chyba że ma ktoś dobrą oferte @ 16p 6v, prosze na PW

1520435[/snapback]

gdybym ja przy kupnie czekał aż stanieje, to bym do dzisiaj nie miał karty:) ja kupiłem jak tylko kase mialem, z miejsca.

Nie czekałem, a jak kupiłem po jakims czasie karta o 100zł poszła w góre.. a teraz tanieje, ale bardzo wolno..

Zreszta tak.. masz kasebierz z miejsca.. ja juz sie ciesze moja karta ponad 7miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa obecnie najlepsze sterowniki do GF6800? Nie zalezy mi na jakims maksymalnym oc i wydajnosci, lecz na stabilnosci i braku konfliktow z aplikacjami.

1520924[/snapback]

Według mnie 71.89. Z nowszymi są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...