Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś wcześniej że miałeś jakieś stery zainstalowane z rodziny 8x.xx.

Użyj driver cleanera.Zainstaluj ponownie stery serii 7x.xx.

1730372[/snapback]

Mialem 81.85, usunelem, zrobilem DriverCleaner,restart, wgralem te z rodziny 7x.xx (a dokladnie 77.50) i nic kompletnie nie dalo..... Hmm.. Jeszcze mysle nad tymi vertexami co je odblokowalem czy one aby na pewno są sprawne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co wczoraj się u mnie stało to ch... mnie strzeli, a mam tyle roboty na kompie projekt, programy na laborki itd itd. NORMALNIE TAKI WKU... to dawno nie byłem. A wszystko przez aoe3 ;))) Pisałem w dziale gry jak demo odpaliłem to mi po 3 minutach wyłączyło kompa i zaczął piszcześć "iiiiiiiiiiiiiii" ( bardzo wysoki dźwięk ). Ale wstał. Wczoraj dostałem pełną wersję i zainstalowałem odpaliłem i to samo... po 3 minutach wyłączył i pisk.... tylko teraz komp nie wstaje!!! NORMALNIE SZOK ;o Zaraz wyłączyłem zasilanie, odczekałem... włączam komp i pisk jedną sekundę i gaśnie... :o KU... mać :(((, wyjąłem gpu i komp wstaje normalnie, bez pisku. Jak odłącze molexa od karty to też wstaje tyle, że pisk non stop !! :o i nie ma sygnału na wyjściu do monitora :o Boshe czemu akurat teraz !! jak tyle roboty na uczelni :[[[[ Ktoś ma jakiś pomysł co padło ???? zaraz sprawdzę na innej karcie graficznej bo piszę od siostry z akademika :> i jej wyciągne :P Kur... mać tak czy siak będę musiał czekać na reklamacje :[ i będę zmuszony kupić coś w zamian ... aaaaaaaaaaaaa :[[[ Wspaniały dzień :[[[

 

Dzięki Ci Microsoft!!!

 

Update: włożyłem inną kartę i śmiga, a tą sprawdziłem w innym kompie i to samo jest ;O Więc widocznie karta padała :[[[[ cudnie, teraz muszę jakieś [ciach!]o skołować i czekać miesiąc na reklamacje :[[[ po prostu WYPAS. To chyba nie jest zbieg okoliczności, że 2 razy się to stało i to w AOE3 nigdzie indziej takich kwiatków nie było :o może to i przez odblokowane potoki nie mam pojęcia ale aoe3 ma w tym swój udział... A może Silencer który firmowo ma Galaxy ??? karta bez o/c oczywiście... ogólnie mówiąć DRAMAT.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się na "jana" wbijam się tak ni z gruszki ni z pietruszki ale ciężko jest przesiać 114 stron w poszukiwaniu interesujących mnie informacji, a chce poznac wasze zdanie. Którą karte wybrać ASUS EN6800GT( wybrałem ten model a nie V9999GT bo szukam karty na PCI-E), czy Leadtek 6800GT ?? Ceny mniejwięcej podobne a chłodzenie różne, podobno Leadtek jest głośny i mimo olbrzymiego chłodzenia nieźle sie grzeje, a Asus ma fajne bajerki programowe poza tym chłodzenie podobno wydajne, już sam niewiem. Błagam DORADŹCIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się na "jana" wbijam się tak ni z gruszki ni z pietruszki ale ciężko jest przesiać 114 stron  w poszukiwaniu interesujących mnie informacji, a chce poznac wasze zdanie. Którą karte wybrać ASUS EN6800GT( wybrałem ten model a nie V9999GT bo szukam karty na PCI-E), czy Leadtek 6800GT ?? Ceny mniejwięcej podobne a chłodzenie różne, podobno Leadtek jest głośny i mimo olbrzymiego chłodzenia nieźle sie grzeje, a Asus ma fajne bajerki programowe poza tym chłodzenie podobno wydajne, już sam niewiem. Błagam DORADŹCIE!!!

1733634[/snapback]

Podpinam się do pytania... którego z obecnie dostępnych 6800 (normalnych, nie GT itp.) proponujecie?... tak co by to nie bylo z tym problemów i się kręcił troszke :rolleyes:

 

pozdro

Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@>Sentinel< 3200+ to 2,2Ghz wiec raczej ciezko odczuc roznice miedzy 2,083Ghz. tak wiec raczej bedziesz musial wycisnac z niego troche wiecej... moze pojnie na te 2,5Ghz choc to raczej zadkosc.

na kreconym procku i tak sie zwiekszy tem mimo ze vcore pozostanie bez zmiany ...a i nie wchodz na te strony gdzie przeczytales o tym spadku wydajnosci po kilku godzinach.

jesli roznica w doplacie niewielka to sie biez bartona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobrowisko:

Minely 3dni od mojego zakupu Zalmana. Komp 24/7 dzialaa temperaturka spadla o 1-2*C teraz w idle mam:

45-46*C w stress: do 58*C.

Krecenie karty:

420rdzen i pamiec 1180

stress: 69*C okolo mierzone rivatunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania... którego z obecnie dostępnych 6800 (normalnych, nie GT itp.) proponujecie?... tak co by to nie bylo z tym problemów i się kręcił troszke  :rolleyes:

 

pozdro

Qvasiu

1734346[/snapback]

Ja powiem tak, kupiłem Galaxy GF6800 (12/5) i nie żałuję, odblokowałem wszystko co można ;) (16/6), ciut podkręciłem 370 core 820 mem (bo nie chcę ruszać napięć) i na moim sprzęcie ładnie to chodzi, no i cichutko wbrew temu co piszą.

Podoba mi się, że karta jest wzmocniona na krawędzi, więc niegroźne jej wyginanie.

Wyniki chyba są w sygnaturce, jak nie zaraz dopiszę :)

 

Moim zdaniem dobry zakup za niecałe 8 stów.

 

Temperatura monitorowana RivaTunerem po dłuuuuuuugim graniu nie przekracza 56-58stC.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, kupiłem Galaxy GF6800 (12/5) i nie żałuję, odblokowałem wszystko co można ;) (16/6), ciut podkręciłem 370 core 820 mem (bo nie chcę ruszać napięć) i na moim sprzęcie ładnie to chodzi, no i cichutko wbrew temu co piszą.

Podoba mi się, że karta jest wzmocniona na krawędzi, więc niegroźne jej wyginanie.

Wyniki chyba są w sygnaturce, jak nie zaraz dopiszę :)

 

Moim zdaniem dobry zakup za niecałe 8 stów.

 

Temperatura monitorowana RivaTunerem po dłuuuuuuugim graniu nie przekracza 56-58stC.

 

pozdrawiam,

1734728[/snapback]

To zagraj w aoe3 jak możesz nawet w demo... Pograj dłużej i sprawdź czy stało Ci się to co mi, jak jesteś odważny :D

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zagraj w aoe3 jak możesz nawet w demo... Pograj dłużej i sprawdź czy stało Ci się to co mi, jak jesteś odważny :D

 

pozdro.

1735076[/snapback]

Ja gram w AOE 3 czasami nawet po 5-6 godzin i tak już ze 3 tygodnie i żadnych problemów nie mam (oprócz przycinającego się dźwieku, nawet patch tego nie wyeliminował). Być może padło poprostu na ciebie miałeś pecha i tyle jak narazie to na tym forum tylko dwóm osobom padły karty być może przez AOE 3, przecież może być to zbieg okoliczności zwłaszcza, że u mnie na parafii w gre grają ludzie na kartach typu Radeon 8500, 9800, GF 6600 i 6800 i nikomu jeszcze grafa nie padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w AOE 3 czasami nawet po 5-6 godzin i tak już ze 3 tygodnie i żadnych problemów nie mam (oprócz przycinającego się dźwieku, nawet patch tego nie wyeliminował). Być może padło poprostu na ciebie miałeś pecha i tyle jak narazie to na tym forum tylko dwóm osobom padły karty być może przez AOE 3, przecież może być to zbieg okoliczności zwłaszcza, że u mnie na parafii w gre grają ludzie na kartach typu Radeon 8500, 9800, GF 6600 i 6800 i nikomu jeszcze grafa nie padła.

1735112[/snapback]

Rozumiem Cię, ale chyba nie wątpisz że to przypadek iż w demie i pełenej wersji aoe3 tak się stało ?? i praktycznie po takim samym czasie gry.... w innych grach nigdy nic takiego nie miało miejsca! Bo ja nie wierzę, że to przypadek. Oczywiście na to mogło mieć wpływ wiele innych czynników min. pech, czy montowany seryjnie na Galaxy Silencer.... Jednak podkreślam, że nie wierzę aby to był zbieg okoliczności... 2 razy z rzędu w tej samej grze i tak samo się stało ? :o Ja w to nie uwierzę...

 

Niech fiskomp sprawdzi bo on ma właśnie Galaxy zmodowaną na 16/6 czyli tak jak ja miałem.....

 

Najgorsze jest to, że ma masę roboty na kompie a teraz nie mogę nic zrobić :(((((

Piszę aktualnie z laptop'a współlokatorki :>

 

pozdro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entliczek, pentliczek... a na tym stoliczku... buraczek... z ATI...

 

no i padło... na 98% w mojej nowej konfiguracji zagości ATI Radeon X800XL...

 

ale mam takie pytanie odnosnie technologii kart nVidii i ATI..

 

tam są różnice między Pixel i Vertex Shader oraz obsługi OpenGL... ATI ma 2.0, a nV 3.0 itd... no i to Shader Model 3.0... jejku nie wiem nic na ten temat za bardzo... opieram sie głównie o testy wydajności w różnych serwisach, a tak na prawdę, to nie mam za bardzo pojecia na co zwrócić uwagę...

 

chodzi o to, że nie chce sytuacji, że za pół roku wyjdzie jakas gra, w którą nie pogram, bo mojej karcie zabraknie jakiegoś 3.0, 5.0, czy TurboWzdryngiwacza x200 ;)

 

jak sie to wszystko (chodzi o stopnie technologii i rozwiązania) ma do wydajności i przyszłości szczególnie?? bo to że obecnie jakas karta w 3Dm05 ma 6 tysi nie oznacza że za jakiś czas pogram w Quaka 8 czy Dooma 5 :unsure: ...

 

podajcie jakiegoś sznurka do tych technologii, gdzie są opisane, czy jakoś tak, bo tak opieranie się na samych wynikach testów to jednak powodują chwilowe uniesienia ocierające się o orgazm, ale po chwili przychodzi szara rzeczywistość i brak czegoś sprawić może, że utopione zostaje kawałek szmalu na coś co za 3miechy będzie w cenie miedzi na skupie ;)

 

na razie tylko zostaje dobrać optymalną propozycje (i producenta) i dozbierać kasy :mur:

 

pozdro

Qvasiu

 

PS.

a jak qrde nie na zbieram, to dopiero bedzie BURACZYSKO :oops:

Edytowane przez Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, ale chyba nie wątpisz że to przypadek iż w demie i pełenej wersji aoe3 tak się stało ?? i praktycznie po takim samym czasie gry.... w innych grach nigdy nic takiego nie miało miejsca! Bo ja nie wierzę, że to przypadek. Oczywiście na to mogło mieć wpływ wiele innych czynników min. pech, czy montowany seryjnie na Galaxy Silencer.... Jednak podkreślam, że nie wierzę aby to był zbieg okoliczności... 2 razy z rzędu w tej samej grze i tak samo się stało ? :o Ja w to nie uwierzę...

 

Niech  fiskomp sprawdzi bo on ma właśnie Galaxy zmodowaną na 16/6 czyli tak jak ja miałem.....

 

Najgorsze jest to, że ma masę roboty na kompie a teraz nie mogę nic zrobić :(((((

Piszę aktualnie z laptop'a współlokatorki :>

 

pozdro/

1735477[/snapback]

Być może że coś jest nie tak z tą grą bo według tego co ja obserwuję to mi się grafa i ogólnie komp najbardziej nagrzewa właśnie w AOE 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech  fiskomp sprawdzi bo on ma właśnie Galaxy zmodowaną na 16/6 czyli tak jak ja miałem.....

 

 

pozdro/

1735477[/snapback]

Sorki, że dopiero teraz.

 

Więc, żeby rozwiać wątpliwości pociupałem sobie w Aoe III, w pełną wersję spatchowaną, grałem ok 2 godzin non stop, monitoring nie wykazał jakichś znaczących wzrostów temperatury, no chyba że temp. 62 stC (gdzie w innych nie przekracza 59stC) jest znacząca. Żeby nie było, zjechałem z rozdziałą do 1024, wrzuciłem AA*2QS, Anizo16x, v-sync i jazda ( nie chodziło to rewelacyjnie - ale cóż taki proc i mobo). U mnie nic się nie stało. Fakt Chieftec 360W dość głośno protestował, że pracuje na granicy swojej wydajności (trochę się spocił), ale wydolił. Sprzet mam doś znacznie jak na tą platformę podkręcony.

 

Reasumując, wcale nie jest powiedziane, że po odblokowaniu potoków, czy vertex'a wszystko z twoimi kartami było ok. Nie śmiał bym negować, że faktycznie AoE tak obciąża GPU, że zmodowane padają, ale odpukać z moją nic się nie stało.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entliczek, pentliczek... a na tym stoliczku... buraczek... z ATI...

 

no i padło... na 98% w mojej nowej konfiguracji zagości ATI Radeon X800XL...

 

 

pozdro

Qvasiu

 

PS.

a jak qrde nie na zbieram, to dopiero bedzie BURACZYSKO :oops:

1735506[/snapback]

Wiesz, problem w tym, że jak nawet zmienisz tą grafę, to za bardzo nie poszalejesz. Z sygnaturki widzę, że masz 512 ram'u, no z deczka to mało niestety, do nowszych gier ciężko podejść, bo będzie "chrupało", wiem coś o tym, bo przerabiałem ten temat.

 

Wiem, że cię nosi do zmiany grafiki, ale ram staniał i radzę ci dokupić na 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, problem w tym, że jak nawet zmienisz tą grafę, to za bardzo nie poszalejesz. Z sygnaturki widzę, że masz 512 ram'u, no z deczka to mało niestety, do nowszych gier ciężko podejść, bo będzie "chrupało", wiem coś o tym, bo przerabiałem ten temat.

 

Wiem, że cię nosi do zmiany grafiki, ale ram staniał i radzę ci dokupić na 1GB

1736282[/snapback]

spoko spoko... zmiana bedzie kompletna od zasilki, plyty, poprzez proca, ram i VGA... tylko wlasnie nadal mam dylemat z grafika... już normalnie głupieje... teraz to juz nie wiem: gf86gt/ultra a moze x800xl czy x800gto2, ktory dobrze sie kreci..

 

POMOCY!! :mur:

 

pozdro

Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko... zmiana bedzie kompletna od zasilki, plyty, poprzez proca, ram i VGA... tylko wlasnie nadal mam dylemat z grafika... już normalnie głupieje... teraz to juz nie wiem: gf86gt/ultra a moze x800xl czy x800gto2, ktory dobrze sie kreci..

 

POMOCY!!  :mur:

 

pozdro

Qvasiu

1736571[/snapback]

 

powiem krótko kupiłem gf 6800 GS gainward ,po odblokowaniu potoków,vertexów wyciągnołem w 3dmark 10980 pkt, zegary 390/840,pytanie czy to dobry wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko kupiłem gf 6800 GS gainward ,po odblokowaniu potoków,vertexów wyciągnołem w 3dmark 10980 pkt, zegary 390/840,pytanie czy to dobry wynik  :D

1738481[/snapback]

Popatrz na mój konfig i sam sobie odpowiedz :) Bo chyba o 03 mówisz, na 05 trochę przydużawo :D:D:D

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...