Skocz do zawartości
dioda

Dioda presents IceboX rev1.0 oraz 2.0 zapraszam :)

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zdjęcia ujżały światło dzienne, wkońcu moge wam przedstawić moje przygody z FC. Na poniższym linku została stworzona galeria składajaca się z dokładnych zdjęć obu systemów chłodzących. W najbliższym czasie postaram się wszystko skompletować aby było to kompedium wiedzy dla przyszłych maniaków oraz hobbystów tego niecodziennego chłodzenia PC. Zawarte zdjęcia służą tylko jako materiał naukowy !!! nie morze być w żaden sposób wykorzystytwny materialnie, wszelkie prawa zastrzeżone. Życze miłego oglądania oraz czekam na komentarze (mam nadzieje ze pozytywne). W planach nastepna wersja juz całkiem profesjonalna jak na robote chałupniczą :wink:

 

www.icebox.pl

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra warsztat.. mnóstwo miejsca, narzędzi i dobrego oświetlenia !

 

Nie mogę się doczekać, kiedy przerobię jedną z moich piwnic w warsztat..

mam dość robienia z mojego pokoju miejsca do majsterkowania,warsztat

+pokój z komputerem i łóżkiem to nienajlepsza kombinacja

 

A co do samego agregatu, jestem pod wrażaniem, że takie

maleństwo może osiągnąć niezłe temperatury - innymi słowy,

odwaliłeś kawał dobrej roboty i gratuluję Ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra warsztat.. mnóstwo miejsca, narzędzi  i dobrego oświetlenia !

To nie jest moj warsztat tylko serwisu, natomaist warsztat dziadka jest bardziej ubogi... ale tez jest czym robic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wypas....naprawde bomba (nie dosłownie...chyba) :)

a kiedy zaczniesz seryjną produkcję? :)

Hmm to jest w trakcie "ombyslania" są plany produkcyjne i nie powiem moze byc tak ze za okolo rok ruszy produkcja wersji 3.0 (optymalnej pod wzgledem ekonomicznym i mocowym), narazie zakonczylem robote papierkową, pozatym zaczynaja mi sie studia i teoretycznie powinienem sie uczyc :D

 

fajne, ile to prądu kosztuje ?

W sumie mało jakies na max 60W pobiera jesli chodzi o IceboX'a rev2.0 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super miniaturyzacja

a zrobiłeś opis wykonania albo cuś ??

Jak bede mial czas, dostep do kompa (zbieram na laptopa) oraz stale lacze to cos napewno naskrobie jakies FAQ, ale wiecie jak to u mnie jest zanim cos powstanie IceboX rev2.0 byl gotowy juz na poczatku wakacji a zdjecia dopiero sa teraz...

 

DIODA całkiem fajnie ci ty wyszło :)  

 

Gratulacje ........ Jaki to skrplacz ?  

 

Pozdro

Jest to mocno przerobiony parownik z klimatyzacji chyba z TIR'a. Po skruceniu, przerobieniu, pospawaniu dorbieniu nowej obudowy i dodaniu 2 wentyli (2x Sunnon 52x52x15 mm) stał sie pelnowartosciowym skraplaczem do mego systemu. Skraplacz sklada sie z miedzianych rurek i aluminiowych finow (bardzo gesto upakowane i cienkie daja wmiare duza powierzchnie). Cała chłodniczka została pokryta specjalnym srodkiem "miedzianym" (zawartosc 90 % miedzi, poprawia przewodnosc ciepla oraz konserwuje, stosuje sie jako srodek do konserwowania instalacji chlodniczych ktore sa narazone na np warunki atmosferyczne itp.) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dioda tak w przyblizeniu ile by kosztowalo zrobienie takiego ukladu przez ciebie ?

 

Pozdrawiam

Przepuszaczam ze w granicy 1500zl tak z pierwszej reki.. ale na to nie mam czasu, zauwazylem ze mam mocno przerombane na polibudzie i nie znajde na to czasu nawet nie wiem jak bo sprzetu nie mam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować :-) . A jak z głośnością?

Glosnosc jest wmiare cicho zalezy na jakim obciazeniu ale powiem ze jest ciszej niz mialem wczesniej wentyla :)

 

Piękne

A jakie temperaturki pod obciążeniem (i jakim) ??

Przy podkreceniu na maxa 2,46 Ghz i napiecu 1,7V oraz obciazeniu HOTCPU testem na najwyzszym priorytecie to mialem najmniej - 11 C (na parowniku oczywscie, na procku to juz nie pamietam) przy pracy ok 4 h :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie czysto schludnie, pogratulować :D

i tak wogóle ile sam agregat w przeliczeniu na zltotowki nie ojro kosztuje ? :D

Jesli dobrze cie zrozumialem to sam kompresorek kosztuje 408 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać zasade działania "iPanelu"? Widze tam termostacik NE 2002, ale co tam jeszcze umieściłeś? Jak zrealizowałeś odpalanie kompa po osiągnięciu właściwej temperatury? Możesz podrzucić schemaciki z których korzystałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać zasade działania "iPanelu"? Widze tam termostacik NE 2002, ale co tam jeszcze umieściłeś? Jak zrealizowałeś odpalanie kompa po osiągnięciu właściwej temperatury? Możesz podrzucić schemaciki z których korzystałeś?

Ipanel składa sie z 2 głownych modolow. Jeden to mikroprocesorowy termostat NE2002+upgrade (wprowadzilem kilka poprawek, bo nie chcial dobrze dzialac ze sprezarka), zas drugi to mikroprocesorowy (inteligetny) uklad zasilania. Jak to dziala w skrocie (opis). Naciskam mikroswich tak jak to bywa w obudowie ATX, zostaje zalaczony system chlodzenia FC, tzn. podane jest zasilanie 220V do kompresorka oraz 12V do termostatu i wentyli. Gdy uklad zchdzi do - 10C zostaje podane napiecie 220V na zasilacz komputerowy. po osiagnieciu -15C, jest zainicjalizowane automatyczne uruchamianie komputera, i tyle. Dalej..., uklad posiada 1 czujnik napiecia 5V z zasilacza komputerowego. Jesli wylaczamy komputer, to automatycznie wylacza sie sam system (poprostu dziala to tak zeby nie zaklucalo dzialania standardu ATX, w obsludze kompa nic sie nie zmienia). Jesli temperatura jes zbyt slaba, i nie zadziala software'owy wylacznik systemu windows, to na "hama" zadziala hardwerowy wylacznik (zabezpieczenia termiczne). To by bylo na tyle... schematy to musze poszperac, nie mam programu do NE2002, do zasilania to trza poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...