Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andżej

Jakbym słuchał 2 kierowców Fiatów Cinquecento którego szybszy dajcie spokój bo to żałość.

 

Co do gry to premiera w PL 14/09?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słuchał 2 kierowców Fiatów Cinquecento którego szybszy dajcie spokój bo to żałość.

 

Co do gry to premiera w PL 14/09?

a twoja skoda favorit ile smiga?

 

 

kombinowal juz ktos cos wiecej z bioshock.ini niz jest w poradniu na tweakguide i zyskal jakies dodatkowe fps? bo jak dla mnie zadna z tamtych porad nie przyniosla korzysci, ale moze ktos sie wiecej w config zaglebil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a twoja skoda favorit ile smiga?

kombinowal juz ktos cos wiecej z bioshock.ini niz jest w poradniu na tweakguide i zyskal jakies dodatkowe fps? bo jak dla mnie zadna z tamtych porad nie przyniosla korzysci, ale moze ktos sie wiecej w config zaglebil :)

nic to nie daje, zreszta nie musze bo gra sie plynnie , to nie gothic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcen

 

Gdy Zmiana rozdzielczosci na nizsza daje spory zysk Framerate

to w 90% nie wyrabia GPU i pamiec karty graficznej .

Proc w nowych grach odpowiada tylko za A.I , fizyke i czasami animacje .

Miedzy bajki nalezy wsadzic ze UnrealEngine 3 osttro kozysta z CPU

powiem tyle ze kozysta zancznie mniej z CPU niz poprzednie gry na silniku Q3

czy UnrealEngine 2 .

 

Tu macie test CPU scaling w Bioshocku :

http://www.bit-tech.net/gaming/2007/08/30/..._performance/10

roznica w grze minimalna , a proce w wydajnosci znacznie rozne

 

HeatheN

Gdzie kolega widzi roznice w wodzie , moze jeszcze na kozysc DX10 :) ????

woda dokladnie taka sma , no poza tym ze to sa dwa rozne screeny !!!

zreszta byly juz screeny z dema i wychodzilo z nich jak byk ze pomiedzy DX10 a DX9

roznice sa znikome , w 95% gry niewidoczne ! !

Tylk o dym jest ciut bardziej naturalny

ale nawet do tego trzeba sie dobrze wpatrywac zeby zauwazyc

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejny z problemów z kosmosu, które nie występują u nikogo prócz oczywiście mnie. Więc tak:

 

Bioshock działa mi świetnie (wszystko ON, za wyjątkiem Global Lightining oraz V-Sync), DX10 włączony, niby jest OK. Ale gdy w grze używam przedmiotu, który wyświetla tutorial (Power-Up'y, nowe czary, vending machine czy gen bank) gra się zawiesza i słychać "pierdy" w głośnikach i robi się czarny ekran. Jedyną radą na to jest reset. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

 

Co już próbowałem:

- Zmiana sterowników do karty graficznej (z 163.44 na 162 coś tam)

- Zmiana sterowników do karty dźwiękowej (Creative Audigy 2) i wszelkiej maści Hotfix'y

- Zmiana karty dźwiękowej (na zintegrowaną Realtek 97' Au) i modyfikacje jej sterowników

- Zmiana taktowania procesora (z 2,6 na 2,5, 2.3 i domyślne)

- Zmiana chłodzenia na procesorze

- Zmiana taktowania karty graficznej (z 650/1000 na domyślne)

- Wszelkiej maści Hotfix'y i update'y oficialne czy nieoficjalne do Visty, do Creative'a, do samej gry

- "Żonglerka" usługami Visty

- Wyłączanie i usuwanie różnych programów

- pielgrzymka na Jasną Górę

- "Żonglerka" ustawieniami gry

 

Żaden z tych sposobów nie zadziałał. Nie mam innej gry pod DX10 do sprawdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz w Czestochowie ze ci sie chcialo?:D

 

w dx9 tez sie tak dzieje? podaj jakiego masz kompa to moze ktos cos wymysli :)

 

mam w sygnaturce...

 

no jak wyłączam DX10 w opcjach to nihuhu, wciąż to samo.

Edytowane przez greeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcen

 

Gdy Zmiana rozdzielczosci na nizsza daje spory zysk Framerate

to w 90% nie wyrabia GPU i pamiec karty graficznej .

Proc w nowych grach odpowiada tylko za A.I , fizyke i czasami animacje .

Miedzy bajki nalezy wsadzic ze UnrealEngine 3 osttro kozysta z CPU

powiem tyle ze kozysta zancznie mniej z CPU niz poprzednie gry na silniku Q3

czy UnrealEngine 2 .

 

Tu macie test CPU scaling w Bioshocku :

http://www.bit-tech.net/gaming/2007/08/30/..._performance/10

roznica w grze minimalna , a proce w wydajnosci znacznie rozne

 

HeatheN

Gdzie kolega widzi roznice w wodzie , moze jeszcze na kozysc DX10 :) ????

woda dokladnie taka sma , no poza tym ze to sa dwa rozne screeny !!!

zreszta byly juz screeny z dema i wychodzilo z nich jak byk ze pomiedzy DX10 a DX9

roznice sa znikome , w 95% gry niewidoczne ! !

Tylk o dym jest ciut bardziej naturalny

ale nawet do tego trzeba sie dobrze wpatrywac zeby zauwazyc

Widac roznice na tych dwoch screenach. Podejrzewam ze ktos szedl do tylu przez wode a to co widzimy to fale, w dx9 to tylko nalozona tekstura a w dx10 widac ze powierzchnia wody sie znieksztalca (pewnie vertex shader) ;) ja dziekuje za takie roznice miedzy dx9 a dx10 :lol:

 

tak na marginesie, uwazam ze woda w hl2 wyglada duzo ciekawiej, tutaj zamiast ladnych refleksow mamy jakies kanciaste zygzaki (na powierzchni)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie, uwazam ze woda w hl2 wyglada duzo ciekawiej, tutaj zamiast ladnych refleksow mamy jakies kanciaste zygzaki (na powierzchni)

Ta woda jest po prostu imo strasznie sztuczna, w takim FarCry/HL2 to woda cieszy oko a tutaj po prostu jest i tyle.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Powoli gre mozna zaliczyc do takich tytulow jak: Gothic 3 i Stalker. Klimat owe gry maja , bugow i beledow az nadto, i albo sie je kocha albo nienawidzi. Bioshock, moim zdaniem, ma potecjal ktory nie zostal wykorzystany przez tworcow. Moze pojawia sie mody ktore dadza grze drugie zycie, jak Redux Stalkerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcen

HeatheN

Gdzie kolega widzi roznice w wodzie , moze jeszcze na kozysc DX10 :) ????

woda dokladnie taka sma , no poza tym ze to sa dwa rozne screeny !!!

Widac roznice na tych dwoch screenach. Podejrzewam ze ktos szedl do tylu przez wode a to co widzimy to fale, w dx9 to tylko nalozona tekstura a w dx10 widac ze powierzchnia wody sie znieksztalca (pewnie vertex shader) ;) ja dziekuje za takie roznice miedzy dx9 a dx10 :lol:

Dokladnie o to mi chodzilo:) w sumie efekt taki byl juz w UT 2k4 na dx.8.1;P ale co tam...

http://www.bit-tech.net/gaming/2007/08/30/...d_performance/7

http://video.google.com/videoplay?docid=-2...49090&hl=en

tu widac pieknie o co mi chodzilo:) dla mnie najwieksza roznica:) bo dymek i cienie to wogole sie nie roznia

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wrocic pozno z pracy i pierwsze co zrobic, to zagrac w Bioshock'a ;) Cos wspanialego, teraz jeszcze zjem spozniona kolacje, ochlapie pysk i ide spac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcen

 

Gdy Zmiana rozdzielczosci na nizsza daje spory zysk Framerate

to w 90% nie wyrabia GPU i pamiec karty graficznej .

Proc w nowych grach odpowiada tylko za A.I , fizyke i czasami animacje .

Miedzy bajki nalezy wsadzic ze UnrealEngine 3 osttro kozysta z CPU

powiem tyle ze kozysta zancznie mniej z CPU niz poprzednie gry na silniku Q3

czy UnrealEngine 2 .

No nie wiem ;]. Różnica miedzy 1 a 2 jajami jest duża. Tylko nie wiem czemu skoro nie ma tutaj jakieś super fizy (norma imo).

A tak btw to troche przedmioty sie majtają jak używamy telekinezy ale to chyba norma havoka ;d.

 

Ja jestem właśnie po 4 godzinnej rundce i gra mi cholernie pasi ;p. Tommy trochę kiepawy w użyciu ale za to shot to jest to!. Ide lulu, dzisiaj rano (koło 14 xD) wrócę znów do Rapture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi małymi dziewczynkami?? Zabijacie je czy ratujecie?? Ja na razie 2 uratowałem ale nie wiem czy warto. Będzie to miało wpływ na późniejszą rozgrywkę??

Po za tym gierka wypas. Grając na słuchawkach można nieźle się wystraszyć. Grafa ciekawa i dobrze zoptymalizowana.

 

Po uratowaniu 3 dziewczynek dostałem 200pkt Adam extra i możliwość hipnozy Big D. więc chyba warto je ratować.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak widać różnicę i nie jest to tylko dym. Ja już nie wnikam, nie doszukuję się różnic na siłę. Robią to inni. :D Jak ma gra jakiekolwiek wsparcie dla dx10 to z tego korzystam i już.

 

A wracając do gry... ona jest bardzo niebezpieczna. Nie mogę w nocy od niej wstać by się położyć :wink:... o trzeciej, czwartej dociera do mnie co się dzieję. Dla mnie ta gra jest na długie godziny, spokojnie mogę napisać, że dziesięć godzin już pyknęło i to lekką rąsią.

Nie czytałem dokładnie wszystkich recenzji i nie znam szczegółów ale zgadzam się z tak wysokimi notami. Brakuję mi trochę więcej strachu i klimatu "posranych gaci" choć zdarzają się ostre momenty z mocnym zaskoczeniem i popuszczeniem kleksa.

Ot taki "zwykły szuter" z motywami, które "już gdzieś były" z tym, że jest jeszcze rewelacyjny pod każdym względem.

 

:D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jestem na drugim etapie, Neptune's Bounty. Zrobilem juz wszystko i teraz wrocilem do miejsca, gdzie jest pomieszczenie z zamknieta krata, za ktora juz wczesniej bylem. Mam juz kamere i teraz za cholere nie wiem jak sie tam dostac spowrotem ;] Sa tam schody do Upper Wharf [;

 

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no gra naprawdę świetna, jestem dopiero po drugim poziomie a gram już ponad 5 h, nie wiem tylko jak zorganizować więcej miejsca na plasmid'y mam dwa i to trochę malo hehe nie wiedziałem ale jak się pokona Big Dadiego to można dziewczynkę albo uratować albo hmm .... nie oczywiście coś za coś ale nie będę robił spoilerów nie mogę się doczekać przesyłki z wydaniem kolekcjonerskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest fatalna! Przez nią nawet napić się nie mogę! Bo niby KIEDY ???? :P

Ale tak na poważnie to miałem grać dziś tylko 1h, a wyszło 2h 30 min <rotfl>; póki co jest bardzo dobrze pod tym względem, że cały czas odkrywa się coś nowego oby tylko nie skończyło się tak jak w Prayu gdzie po 4h gry można było dać 9/10, a później wiało nudą, że aż się przeziębiłem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka wydaje sie niezła, z fajną oprawą graficzną i muzyczną, najpierw sama grafika, bardzo łądnie wsio wygląda na full detalkach --> oczywiście woda.....//dla mnie bez komentarza, poprostu rewelacja, jak żywa, ciągle kapiące, strumienie wody, no miażdży naprawdę...muzyka to porpostu masakra, można nieźle przysrać grając po ciemku, :D "i like that, i like that", mam nadzieję, że gierka szybko sie nie znudzi, gdyż ją dopeiro zacząłem jestem w porcie? gdzie robię hehe fotki :) Ogólnie jak narazie jestem zadowolony, chociazż z drugiejs strony te potffforasyyy takie dziwne, poprzebierane i wogóle, nie ma to jak biggg dadyy :) ""daddy cooll" ....jak sie rozpędzi ...^^bany to ciężko cokolwiek z nim zdziałać i ten motyw dziewczynki ??? :huh: hmmmm gdzieś to już widziałem,,,,,"ring, fear....eeee coś z tym przesadzili !!!! Ogólnie można pograć !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan recenzji to Ty piac bys nie mogl :) ale rozumiem to tak, ze gra Cie tak podekstytowala ze ledwo potrafisz zebrac mysli :).

 

Hmm uzytkownicy piecow dostali rozniez perelke tak jak posiadacze Xpudel?

 

A ten patch o ktorym mowa wyzej, co poprawia? Natrafilisice na jakies razace bugi podczas gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ktos pomoze ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Level z ogrodem gdzie z uli trzeba zebrac 7 flashek jakiejs mikstury

mam 6/7 gdzie jest siodma flashka ??? :/

 

ten level , nazywa sie chyab Arcadia Gardens

Dołączona grafika

dodac nalezy ze dojscie do tego miejsca to delikatnie liczac 7-8 h grania

gra warta tych 25 funtow .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku H grania w Bio wiec tez się wypowiem na temat. W bawełnę nie ma co owijać - grywalnosc jest fenomenalna, grafika urzeka, muzyka podkreśla atmosferę, a wszystko to przyprawiono genialnym klimatem który po części zawdzięcza miejscu w jakim rozgrywa się akcja. Nie mogę oderwać się od tego tytułu – cały czas coś mnie ciągnie żeby iść dalej i dalej, w dodatku podczas gry cały czas jestem podekscytowany jak dziecko ;]

 

Obecnie dobrnąłem do kompleksu „Arkadia” - ogrody, zieleń, oczka wodne etc. No kur** grafa tam roxuje, aż chce się usiąść na ławce i zakurzyć :D Rozgrywka jest dynamiczna, broń i plazmidy idealnie się uzupełniają – no i możliwość „zwerbowania” Big Daddyego żeby robił nam za bodyguarda to miły dodatek :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...