Skocz do zawartości
spooky_head

Athlon XP, czy 64

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc planuję zmianę procka i płyty. Zastanawiam się czy lepsze będzie kupienie Athlona XP 3000+ i płyty Abita An7, czy Athlona 64 2800+ i do tego np. Gigabyte K8NS. Ceny takich kompletów sa porównywalne, ale boje sie troche tego 64, bo to jest jeszcze nowe i mało jest jeszcze porgramów wykorzystujących te 64, a poza tym socket 754 z tego co wiem nie obsługuje dwóch kanałów pamięci. Ja osobiście bardziej się skłaniam w kierunku XP, ale chętnie posłucham innych zdań :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale boje sie troche tego 64, bo to jest jeszcze nowe

tia...ponad rok jest na ryku...

 

i mało jest jeszcze porgramów wykorzystujących te 64

w 32 jest wystarczajaco szybki...a 64 przyda sie na zas...wszystko w swoim czasie...

 

, a poza tym socket 754 z tego co wiem nie obsługuje dwóch kanałów pamięci.

w a64 tak jak i w xp jest to zbedny bajer...to nie p4...

 

Ja osobiście bardziej się skłaniam w kierunku XP, ale chętnie posłucham innych zdań :D

pakowanie sie teraz w socket a imho nie jest najrozsadniejsze.....no ale to Twoj wybor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony nie ma co kupować niczego na sockecie 754, bo to niedługo bedzie taki sam przeżytek jak socket A, a na podstawce 939 to ceny są takie, że gadac się nie chce

obecnie wszystko co teraz kupisz bedzie przezytkiem...pci-e sie klania...tak wiec kupujac sock a bedziesz musial zmienic plyte i proca, z s754 "tylko" plyte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony nie ma co kupować niczego na sockecie 754, bo to niedługo bedzie taki sam przeżytek jak socket A, a na podstawce 939 to ceny są takie, że gadac się nie chce

obecnie wszystko co teraz kupisz bedzie przezytkiem...pci-e sie klania...tak wiec kupujac sock a bedziesz musial zmienic plyte i proca, z s754 "tylko" plyte....

Jak wejdą programy wykorzystujące 64 bity - to też proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale wtedy zmiana płyty z 754 na 754 z pci-e będzie bez sensu, bo po co zmieniać coś, co juz jest przeżytkiem na inny, ale troche lepszy przeżytek. Wg. mnie najbardziej opłacalną opcją jest kupno XP, a za rok , może 1,5 przejść na socket 939. Obecne 64-ki na sokecie 754 mają zbliżoną wydajność do XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale p***szysz jak potłuczony... XPki mają zbliżoną wydajność do A64??? Weż lepiej poczytaj więcej na sieci bo się słuchać nie chce. A64 to NAJWYDAJNIEJSZY obecnie proc do gier i multimediów, kontroler pamięci jest znacznie wydajniejszy niż dwukanałowy na Socket A, a jeszcze za niewiele wyższą cene dostajesz gratis obsługę 64bitów i bit NX, nic tylko brać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze za niewiele wyższą cene dostajesz gratis obsługę 64bitów i bit NX, nic tylko brać..

Wow - bede miał bit NX i 64 bity gratis (których nie wykorzystam ;) )

 

za podobną cenę śmiem twierdzić że złoży sobie wydajniejszy komp na AXP (NF2 - 300 zł + Barton Mobile (+OC)) niż na A64.

 

Zapominasz, że najwydajniejszym prockiem nie jest A64 - a AFX, a to dwie półki cenowe.

 

W tej chwili - jak AMD 64 bit, to tylko na 939 + PCI-e, a jeśli nie coś takiego to stary socket + 1,5 roku się wstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie zdanie ze brac, a kolega co twierdzi ze wydajnosc procesorow jest podobna (XP i A64 754) jest smieszny, a socket 939 jest przynajmniej dla mnie za drogi, kurcze proc A64 3500+ 939 kosztuje ok 1600zl plyta jakies 600zl sorka ale dla mnie to za duzo szczegolnie za procka. A wcale tyle szbszy nie jest od a64 3500+ 754.... ogolnie wlasnie sie przesiadam na A64 754 i goraco to polecam o chyba ze kogos stac na 939/940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do spooky_head i wojwar/ nie jest tak jak mówisz ponieważ są już procki na 939 i kosztują tyle samo co ich bracia na 754 tylko że w Polsce jeszcze ich nie ma. Poza tym po co ta gadka skoro ktoś ma dylemat wystarczy poczytać kika recek na których są porównania zarówno athlonów xp jak i a64 obojga socketów po tym wejśc na forum tweak i przeczytać te wątki http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=82978 http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=91081 i ma się praktycznie wszystkie odpowiedzi a gadanie że ten czy tamten jest szybszy czy bardziej przyszłościowy zostawcie sobie do czasu aż sami będziecie użytkować coś podobnego względnie gdy już wasza wiedza będzie większa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow - bede miał bit NX i 64 bity gratis (których nie wykorzystam ;) )

yhmm...

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1665

 

za podobną cenę śmiem twierdzić że złoży sobie wydajniejszy komp na AXP (NF2 - 300 zł + Barton Mobile (+OC)) niż na A64.

no coz ...kazdy ma prawo do swojego zdania.....nawet jezeli jest w bledzie...

 

Zapominasz, że najwydajniejszym prockiem nie jest A64 - a AFX, a to dwie półki cenowe.

a wiesz jaka roznica wydajnosci dzieli oba proce przy takim samym taktowaniu? to teraz jeszcze sprawdz jaka dzieli axp i a64....

 

W tej chwili - jak AMD 64 bit, to tylko na 939 + PCI-e, a jeśli nie coś takiego to stary socket + 1,5 roku się wstrzymać

zalezy co kto lubi...ja np. lubie sse2 i ogolnie wyzsza wydajnosc, a czekac to mozna w nieskonczonosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra moge miec bartona mobile 2500+ 1,45v za 470zl bez zajakniecia biega na 2500MHz przy 1.65v, mysle ze a64 3000+ podkrece do 2200/2300MHz i jak myslicie jak bedzie to wygladalo do tego bartona na 2500MHz, barton bedzie szybszy????bo to jednak jest zaoszczedzenie kasy, kurcze dajcie jakies wasze spostrzezenia bo kupuje sprzet na dniach i chce dobrze wybrac a gdzie sie nie pytac jak nie na forum tweaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy XP-M 2500+ to dobre rozwiązanie, ale zobacz co będzie później. A64 to rozwiązanie przyszłościowe i nie bedziesz się musiał martwić na zapas. Jeżeli teraz kupisz XP to za te 1,5 roku raczej wymienisz sprzęt na A64. A64 ma większą wydajność niż XP, a jak wejdą systemy 64-bitowe to dopiero dostanie kopa. A więc jak już mówiłem:

 

XP - tak, ale nie ma dłuższą metę

A64 - tak, już na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy XP-M 2500+ to dobre rozwiązanie, ale zobacz co będzie później. A64 to rozwiązanie przyszłościowe i nie bedziesz się musiał martwić na zapas. Jeżeli teraz kupisz XP to za te 1,5 roku raczej wymienisz sprzęt na A64. A64 ma większą wydajność niż XP, a jak wejdą systemy 64-bitowe to dopiero dostanie kopa. A więc jak już mówiłem:

 

XP - tak, ale nie ma dłuższą metę

A64 - tak, już na zapas

wiesz to wszystko prawda tylko chodzi mi o to platforme 754 dla A64

bo na nia mnie stac na 939 nie.

 

ale w sumie za 1,5 roku pewnie zrobie kolejna modernizacje, (jakos tak wychodzi ze co 1,5 - 2 lata robie modernizacje) wiec zdecyduje sie na ta platforme 754 i A64 3000+ i na pewno mi to styknie na minimum rok

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem przewegetować okres wdrażania 64-bit. Od prawie dwóch lat mam tą samą płytę główną (zawsze co roku zmieniałem, ale akurat nie bardzo jest sens wydawać pieniądze na prawie to samo). Niedawno skorzystałem z okazji i kupiłem Bartona jak w podpisie. Czekam na zasilacz i 2.5-2.7GHz z tego wyciągnę. Spokojnie mi wystarczy na 2 lata, a wtedy będę mógł zmienić cały komputer, bo przesiadka na PCI-E i SATA wymaga nowych podzespołów, a nie tylko mobo i cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra moge miec bartona mobile 2500+ 1,45v za 470zl bez zajakniecia biega na 2500MHz

przyklad:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...oom3-cpu_5.html

 

reszte dopowiedz sobie sam :P

no to uswiadomilo mnie bardziej, bo widze ze XP na 2200MHz jest duzo wolniejszy od A64 na 2000MHz,wiec nawet jak bede mial bartona na 2500MHz to bedzie on wolniejszy od A64 puszczonego mysle ze na 2100MHz, a i tak go wiecej podkrece ;) wiec.....luzik juz i tak zdecydowalem co kupuje

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybym miał pieniądze na A64 (o FX nawet nie marzę) i porządną płytę to jaką mam pewność, że AMD po jakimś czasie (kilku miesiącach) nie zrezygnuje z socketów 754/939/940 i nie wprowadzi czegoś nowego, albo nie skupi się tylko na jednym typie :?: Przypomina mi to brnięcie w ślepą uliczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej A64 ,nawet na socket754

jezeli kogos na to stac to znaczy ,ze go stac :?

socketA mimo duzej wydajnosci pozostal na etapie wyboru ,plyta za 300pln i Sempron 2600+ czy Barton 2500+ ? ,a moze Sempron 2200+

AXP 3000+ wystepuje tu tylko goscinnie w cennikach ,bo jezeli za ta sama kase mozna miec A64 3000+ i plyte to jaki problem

i to i to trzeba bedzie zmienic ,a cena ta sama wiec lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> nowsze

 

mnie pociesza jedynie fakt ze w mojej sytuacji finansowej najpewniej juz zalapie sie na s939 z pci-e - za 2 lata takie rarytasy lykne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy XP-M 2500+ to dobre rozwiązanie, ale zobacz co będzie później. A64 to rozwiązanie przyszłościowe i nie bedziesz się musiał martwić na zapas. Jeżeli teraz kupisz XP to za te 1,5 roku raczej wymienisz sprzęt na A64. A64 ma większą wydajność niż XP, a jak wejdą systemy 64-bitowe to dopiero dostanie kopa. A więc jak już mówiłem:

 

XP - tak, ale nie ma dłuższą metę

A64 - tak, już na zapas

Po pierwsze systemy 64 bitowe już są. Po drugie

 

A64 s939 - platforma przyszłościowa, jak ktoś ma kase to brać

A64 s754 - platforma na teraz

AXP - tylko jeżeli nie ma się kasy przynajmniej na A64 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma Athlon 64 jest narazie za droga. Za cenę A 64 2800+ BOX mogę mieć Pentium 4 2.4C na 800MHz z HT (też BOX). Wolę podstawowego Mercedesa od wypasionego Daewoo.

AMD jest atrakcyjne kiedy jest tańsze od Intela.

Nabijasz się, czy tak poważnie? Zajrzyj do linka powyżej (doom3) i pokaż mi, gdzie tam jest to Twoje P4 2.4. Albo gdzie by było.

Poza tym swoim porównaniem sugerujesz, że AMD technologicznie jest w tyle za Intelem - chyba nie miałeś kontaktu z "real life" przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w grach - zgoda - AMD lepsze, ale np. w 3D maksiu na Pentium4 z Hyper Threadingiem nie ma mocnych.

( A w dzisiejszych grach to i tak 90% od karty graf zależy)

Przeciez HT nic nie daje w grach i tych Twoich 3dmaksiach :lol: Nie wiem o co Ci chodzi z tym HT :roll: Nie ma mocnych 8O Co do gier masz racje AMD najlepsze a i tak grafa odwala cala brudna robote :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...