Skocz do zawartości
berkut

Polska Kaskada - Ogromne Zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

w tym ze wrazie gdy sie cos popsuje (np. zgasnie I stopien) moga sie wytworzyc cisnienia rzedu 80 bar - ewentualny odlamek jest jak bron malokalibrowa. czynnik chlodniczy w II stopniu podczas tankowania moze rozsadzic uklad takze. no wiele jest tych rzeczy :|

 

 

ciezko mi powiedziec, ok. 500-700W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezle- jeden moderator zamyka temat drugiego moderatora -ladne mamy klimaty

 

czy sprezarka pierwszego stopnia musi byc jakos specjalnie mocniejsza od drugiego??

chodzi mi o ty czy tak jak w Pelter dorzuca swoje ciepelko ,czy sprezarka chlodzi sie sama (czy tam ulamek swojej mocy wrzuca w skraplacz),czy jest to konkretna dawka ciepla

bo jezeli mozna zastosowac takie same sprezarki to kasuje 10 zdezelowanych lodowek akademickich i po polaczeniu tego szeregowo robie -200C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Mimo wszystko mozna chyba dac link do pliku, bo na prawde, prawie lalem ze smiechu :-)) (a chyba nikogo nie obraza).

http://www.teampuss.com/berkut/Reallyoldca...90+C)/bios2.avi

Dlaczego miałby kogos obrażać ?? Mi sie bardziej podobał niż ten gdzie przez 99% filmiku widać Fluke'a :D Też się śmiałem bo poprostu takie komentarze są fajne i mi osobiście sie podobają dużo bardziej od właśnie takich drętwych (nikogo nie mam zamiaru obrażać) filmików które no poprostu muszą być takie na cele prezentacyjne całego układu bo jak berkut i spółka zaczną się chwalić tym za granicą to takie Angole czy Germany albo Francuzy (celowo tak pisze ;) :D ) nic nie zrozumieją i ogólnie chyba dlatego zazwyczaj jest muzyka jakas w tle (pozatym nie słucham tego typu muzy ale kawałek bardzo fajny:]

PS. Kto to tam w tym filmiku mówi ?? Przyznać się ;)

Jeżeli macie więcej takich filmików to zarzućcie jakimś sznurkiem chętnie poogladam (chyba nie tylko ja) :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie :mrgreen: jakies komentaze do mojego glosu ? :lol:

 

Kaskada jest moja i w wiekszosci ja ja zroblem, z Dioda i Ravenem tylko chwile (heehehe pare godzin) posiedzielismy, pospawalismy kilka rzeczy i jej dziewicze odpalenie (pierwsze prawdziwe) bylo zrobione wspolnie. Potem robie juz sam wszystko :)

 

KGB - to nie jest tak lekko. Bardzo duzo tutaj jest do tlumaczenia ale nie nie mozesz tak zrobic. Te 10 sprezarek musialbys w odpowiednie uklady poskladac i dopiero potem cieszyc sie wydajnoscia kaskady, ale jest to technicznie mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na tej stronce ktora ktos tam podal fajny termometr ktory moze zastapic fluka.

CHY502 TERMOMETR 0.05% DO K/J CHY

 

Nr kat. 103004 Cena NETTO: 259.00

 

tutaj sa tez inne termometry dla zainteresowanych, szczegolnie ciekawe sa te z miejscem na 1 czujke, odczytem do -100C i w miare oki cena.

 

..... a szukalem wczoraj z 4 godziny termometrow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sa

 

 

a o co dokladniej ci chodzi ?

 

II stopien jest ladowany przynajmniej u mnie statycznie wiec i tak cisnienie nigdy nie przekracza 10 bar.

chodzi o to aby przy zgaszenie I stopnia to żeby ciśnienie w II stopniu nic nie rozsadziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRatuluje wytrwalosci.

 

Ile wlozylesz w to pracy i pieniedzy?

 

Berkut:

 

Jesli potrzebne Ci sa jakies specyficzne filtry to powiedz, moze uda sie zalatwic gdyz mam dostep do fabryki filtrow w Sedziszowie a o ile mi wiadomo technologie maja jedna z lepszych na swiecie jesli chodzi o produkcje filtrow na zamowienie lub masowo pod specyficzne sprzety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POpytam sie ;)

 

Skoro robia filtry do samolotow i inne specjalistyczne to moze i takie cus maja ;]

 

Czekac tylko kiedy stary z sedziszowa przyjedzie albo zadzwoni ;F

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut, istnieją jakieś zawory które by wypuszczały gaz powyżej jakiegoś ciśnienia ??, coś na styl zaworów w butlach samochodowych LPG

1168435[/snapback]

to w butlach sa jakies zawory bezpieczenstwa ??

a gdzie niby ,to bym sobie obejzal :blink:

i gdzie ten gaz jest wypuszczany ?? do bagaznika :]

 

w butlach LPG nie ma zaworow bezpieczenstwa bo nie sa potrzebne - dystrybutor jest ustawiony na konkretne cis ladowania i nie da sie tego przeskoczyc - jest tylko jedna droga wylotu gazu - parownik (zakladamy ze zawor kulkowy w gniezdzie do ladowania jest sprawny :P )

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są ;]

na zegarze w butli jest taki mały wichajsterek gdzie po przekroczniu (nieznacznym) 80% gazu w butli wypuszcza go do bagaznika jak nie masz tego platikowego badziewie i rurek plastikowych na miedzinych :P

ale działa bardzo żadko,tylko jak jest za duże ciśnienie, mi sie zdażyło tylko raz, główny mechanizm jest jak spłuczka, jak poziom gazu dojdzie do pewnego poziomu zamyka wszytkie wloty i wybija ten wąż do ładowania :)

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha

na szczescie u mnie nie ma zadnych dzior w butli - jeszcze zeby mi gazem smierdzialo w aucie - niedoczekanie

a tak wogole to powalony pomysl ,bo gaz to leczniczy nie jest :P

 

zdecydowanie wystarczy ze dystrybutor bedzie odpowidnio ustawiony

zreszta butle sa robione z zapasem i dopiero przesadzenie z nabiciem plus podgrzanie moze sie zle skonczyc

 

ale jeszcze nie slyszalem zeby samochod wybuch jezeli ktos go nie podpalil 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia będzie w TV tekst:

 

... pewein człowiek o pseudonimie berkut zginał podczas pracy nad swoim chłodzeniem komputera ...

 

A wtedy jak któryś rodzić to usłyszy to jak wpadnie do pokoju/piwnicy/bunkra/ (niepotrzebne skreśłić) swojego syna to zaraz kaze mu wszystko zdemontowac.. Takich rzeczy nie powinno się upubliczniać. Ale sama sprawa jest OG, Tylko Ja narazie jakoś nie widze efektów działania tej kaskady (albo cośpominłąem, lub kaskada naraize jest w budowie i jeszcze ma "niedziałac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respect :D To jest piekne. Dawno nie było postów, a znalazłem to przez przypadek. Jak tam postępy? Czy juz gotowe :D i ile chłodzi :-P -120? :D

 

Mam pytanko - ile maiłes barkut lat jak sie zacząłes bawic juz tak extreme :>

 

i chyba nie rozpoczeliscie nowego tematu hę :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...