Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu u  mnie taktowania są tylko 398 / 248 :(. Mam http://sklep.benchmark.pl/pelny_15015.html

No taktowania masz normalne czyli w sumie 400/500 (najsłabsza rev 2.1 :( ). No a pamięć mnożysz x2 .

 

 

A tak wogóle to jaka jest różnica między kartami 256MB a 128MB? chodzi mi głównie o karty w cenie do 500zł jakieś radki 9550, 9600 bo słyszałem że szkoda inwestować w 256MB bo prawie nic nie daje? i tak nie planuje już zmieniać karty bo ten gecube mi odpowiada ale z ciekawości chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego o swoich pamieciach

 

Hynix 2.5 ns

 

tam jest wyrazne napisane, ze na napieciu 2.8 V poleca duuuzo szybciej, a dokladnie 350MHz i to bedzie dla nich wlasciwie standard i od tego momentu zaczyna sie prawdziwe o/c ponad teoretyczne mozliwosci tych kostek. To ma potencjal!. Wtedy przepustowosc wzrasta do 11200Mbps. Mozna jeszcze zmienic timingi. Ktos sie zna?

Na PCB mam uklad FST3257 a tu opis tego ukladu

 

Ktos, kto zna sie na elektronice - pilnie proszony o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne mnozysz. Pamieci DDR nie maja dwa razy wyzszego taktowania, tylko dwa razy wyzsza przepustowosc, a to nie to samo!

No tak zgadza się ale chodzi o podanie efektywnej wartości a pewnie dlatego się pytał dlaczego ma 250 a nie 500 tak jak więkoszość pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz takie pytanie ponieważ posiadam tą karte o taktowaniu 400/500 o synmbolu (GC-R9550GU-C3P), wg sklepu w mojej okolicy goście posiadają tam karte o symbolu (GC-R9550GU-C3) niestey nie wiedzą jak jest taktowana, prośba do was a w zasadzie do ludzi którzy posiadają karte o wyższym taktowaniu standardowym niż 400/500 czy mogli sprawdzić ten numer na laminacie czy końcówka jest C3P czy C3 :D

Poprostu staram się dojść jak rozróżnić ewentualnie taktowania w tych kartach :D, no i wielki "- " dla sklepu gdyz nie wiedzą co sprzedają :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie lepiej bys zrobil jakbys dolozyl jeszcze troszke kaski i kupil jakiegos 8-potokowca np. 9500pro 128mb.

ale karta calkiem niezla tylko nie wiadomo ile jeszcze pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ile pociągnie to nie przesadzaj- kupiona niedawno, zmienione chlodzonko, a te radki specjalnie się nie grzeją!

Poza tym ma gware więc ok.

Biberek na zakupie i odsprzedaży nie stracił ale co tam...

Karta fajnie sie kręci i tyle...

A z tym padaniem to zazdrościsz mu revizji i tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ile pociągnie to nie przesadzaj- kupiona niedawno, zmienione chlodzonko, a te radki specjalnie się nie grzeją!

Poza tym ma gware więc ok.

Biberek na zakupie i odsprzedaży nie stracił ale co tam...

Karta fajnie sie kręci i tyle...

A z tym padaniem to zazdrościsz mu revizji i tyle ;-)

ale mnie przejrzales :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John M.Kane

 

Czyli moja teoria na razie się nie potwierdza :? ciekawe tak na 100% czy różnia się te karty, a 2 sprawa że to dla mnie jakaś kompletna bzdura że są 3 rodzaje tej samej karty :twisted: i akurat w moim mieście za cholere nie mogłem znależć tej szybszej a nie chciałem kupowac np. na allegro, bo jakby tak nie zadziałała to musiałbym odsyłać, zamawiac itp. itd. :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

nie wiem czy się powtórzę : przeczytaj przynajmniej 5 stron wstecz to będziesz wiedział , że to dobre parametry !!!

 

ludzie czy tak cięzko przeczytać te kilkanaście stron. jak przeczytacie to będziecie wiedzieć o niej wszystko a to się wam na pewno przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

a co to za różnica co jest napisane ! ważne że pamięci są na starcie 580. myślę, że da się z tego sporo wydusic a rdzeń ma szansę na 500 wiec jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...