Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

ja na swoje hynixy kupilem radiatorki revoltec i zalozylem za tyle karty i pamieci  ida na 760 !! Mi sie wydaje ze to malo cos ?? a wy jak uwazacie ?? Acha dodam ze rdzen idzie na 490 !!  :roll:

tez bym tak chcial ;)

wojwar -> widzisz karte bunia 8) ;) A pozatem nie ma modow dla rev. 2.0 ! :lol:

Ano bo ludki modowali ver2 w std sposób - ale tam jest inny kontroler voltage'u

 

"http://www.onsemi.com/site/products/summary/0,4450,NCP1575,00.html?tax=145

Pin 1 is the power supply input (Vcc). Pin 2 is frequency adjust pin (leave it alone(!)).

 

To do the mod for OnSem 1575 you need pin 7 (FB) pulled down, a 20K variable resistor should do nicely... for the card I just modded, after dialing in value I wanted with variable resistor I substituted 6.5K fixed resistor(s)... but of course a different value may apply for your card."

 

a reszta jest tutaj

http://www.unoid.net/9600pro/voltage.html

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje hynixy kupilem radiatorki revoltec i zalozylem za tyle karty i pamieci  ida na 760 !! Mi sie wydaje ze to malo cos ?? a wy jak uwazacie ?? Acha dodam ze rdzen idzie na 490 !!  :roll:

to ta twoja troche słabo idzie na mojej bez radiatorów(jeszcze do tej pory nie zakładane leżą w pudełku) wyciągnął tak jak pisałem 830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Teraz to najciekawszą rzeczą dla mnie jest ta wersja z ESC.pl   400/595  i na pamiątkach samsunga 2,8 ns. Moze wie juz ktos jak ona śmiga na standardach i po OC??

 

na standartowych ustawieniach 2400 xp 512 ram

 

3dmark 2001- 10700 pkt

 

2003- 3290 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Teraz to najciekawszą rzeczą dla mnie jest ta wersja z ESC.pl   400/595  i na pamiątkach samsunga 2,8 ns. Moze wie juz ktos jak ona śmiga na standardach i po OC??

2003- 3290 pkt
bardzo fajnie poszla napisz jeszcze ile masz po OC :twisted:

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenobiuszek konfig mamy podobny proc ten sam i pamięć też (ilość) pewnie płyta inna i ja na standartowych ustawieniach 400/500 miałem w 3d mark 2003 3190 :lol: czyli pamięć szybsza o 85 Mhz nie robi znów takiej przepaści pomiedzy tym wersjami karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna dokladnie odczytac na karcie ze to taka a nie inna rewizja, ze ma okreslone taktowania itp. Na pewno jest to gdzies na kosci podane bo przeciez w sklepie (przykladowo esc gdzie w koncu sprzedaja dokladnie okreslone modele) nie wsadzaja kazdej karty do kompa i nie odczytuja parametrow. Bede wdzieczny za dokladne info. Mysle ze zdecyduje sie na zakup karty w proline bo jednak serwis bedzie na miejscu itd ale chcialbym miec podstawy do wyklucenia sie o lepsza wersje rewizji ( sa same 2.1 juz tylko najprawdopodobniej ale a noz sie trafi smaczek. poza tym w ramach samego 2.1 tez bywaja rozne taktowania i chcialbym moc zweryfikowac to jeszcze w momencie zakupu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna dokladnie odczytac na karcie ze to taka a nie inna rewizja, ze ma okreslone taktowania itp. Na pewno jest to gdzies na kosci podane bo przeciez w sklepie (przykladowo esc gdzie w koncu sprzedaja dokladnie okreslone modele) nie wsadzaja kazdej karty do kompa i nie odczytuja parametrow. Bede wdzieczny za dokladne info. Mysle ze zdecyduje sie na zakup karty w proline bo jednak serwis bedzie na miejscu itd ale chcialbym miec podstawy do wyklucenia sie o lepsza wersje rewizji ( sa same 2.1 juz tylko najprawdopodobniej ale a noz sie trafi smaczek. poza tym w ramach samego 2.1 tez bywaja rozne taktowania i chcialbym moc zweryfikowac to jeszcze w momencie zakupu).

ktora rev. pisze na karcie ;) Taktowan chyba nie da sie zobaczyc bez wsadzania karty ;)

(oni dostaje pewnie te info od producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym miejscu jest napisane? nie trzeba mam nadzieje sciagac chlodzenia?

nie musisz sciagac chodzenia ! Kurcze karta nie jest taka duza ze bedziesz tego szukal 2 godziny ;)

Jak dostalem moja karta to odrazu zauwazylem (nawet nie szukalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada w porównni z tym radeonem GeForce Gigabyte 5700LE GT Edition??

Można go dostać za około 400zł

Ma taktownie standartowe 400/500 mhz, ale można go łatwo przerobić n pełnego 5700 425/550 mhz.

czy to prawda że jest lepszy od 9600 pro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada w porównni z tym radeonem GeForce Gigabyte 5700LE GT Edition??

Można go dostać za około 400zł

Ma taktownie standartowe 400/500 mhz, ale można go łatwo przerobić n pełnego 5700 425/550 mhz.

czy to prawda że jest lepszy od 9600 pro??

w wiekszosci testow jest gorszy od 9600pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie, mam problem. Dostalem dzis w swoje lapki 9550XT rev 2.1 te nowa wersje na pamiatkach Samsunga 2,8, taktowanie 400/600MHz i zonk... chyba mam uszkodzona karte. Jak tylko zainstaluje sterowniki mam krzaki na ekranie. Windows startuje a w momencie gdzie ma sie pokazac ekran logowania, pokazuja sie jedynie krzaki... i po chwili reset kompa. Sprawdzalem u kumpla, dzieje sie podobnie (u mnie XP, u niego 2000) Co sadzicie? Jak dla mnie to karta jest zje... popsuta :| Dolina... a czekalem 3 tygodnie az ja dostane. Co wg Was jeszcze moglbym sprawdzic?

 

PS. Zauwazyliscie ze ta nowa wersja ma pamieci z obu stron? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednie wyczyszczone, driver cleanerem.

bez sterownikow chodzi. dzialam tak teraz, bo inaczej bym tego nie napisal :D

jakie jeszcze stery moge sprawdzic? jakbyscie byli tak mili i podali namiary to sciagne i pokombinuje.

jak nic nie pomoze to jutro karta wraca do sklepu...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sterownikow chodzi. dzialam tak teraz, bo inaczej bym tego nie napisal :D

jakie jeszcze stery moge sprawdzic? jakbyscie byli tak mili i podali namiary to sciagne i pokombinuje.  

jak nic nie pomoze to jutro karta wraca do sklepu...

 

pozdrawiam

skoro bez sterow chodzi to jest wszystko ok

Sciagnij Catalysty 4.12, jesli dalej to samo to 3.7 :wink:

i jesli dalej to samo... to pisz na forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.12 mam na nich sprawdzalem. sprawdzalem tez na sterownikach dostarczonych na plytce. tak samo.

sprawdzalem na innym kompie. identycznie to samo.

sciagne jeszcze te starsze i zobacze... ale cos mi sie wydaje ze cos nie tak z karta...

mialem wczesniej kilka dni 9600pro i chodzila az milo... a na ta tyle czekalem i juz na dziendobry zonk :/

jak pech to pech...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

ja sojego radka 9550xt dostałem na zwykłych ustawieniach 432/550. chciałem podkręcić do 500600 ale komp się zawiesza. zrobiłem 450600 i pojawiały się artefakty więc ustawiłem 470590 i jest wszystko w porządku. czy ktoś wie czemu mój radek tak słabo się kręci :( ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sojego radka 9550xt dostałem na zwykłych ustawieniach 432/550. chciałem podkręcić do 500600 ale komp się zawiesza. zrobiłem 450600 i pojawiały się artefakty więc ustawiłem 470590 i jest wszystko w porządku. czy ktoś wie czemu mój radek tak słabo się kręci :( ??

bo krecic nie umiesz ! dales 500 (prawie) logiczne ze sie zawiesi :)

Sciagnij ATi tool i zrob aby samo znajdowalo Ci max wartosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

a co z paimęciami? chcem zakupic Zalman ZM80C-HP + ZM-OP1 i podkręcić. opłaca się ? i czy wicisnę z niego więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sojego radka 9550xt dostałem na zwykłych ustawieniach 432/550. chciałem podkręcić do 500600 ale komp się zawiesza. zrobiłem 450600 i pojawiały się artefakty więc ustawiłem 470590 i jest wszystko w porządku. czy ktoś wie czemu mój radek tak słabo się kręci :( ??

stary krecic nie umiesz :!:

Brak mi slow dajesz odrazu 500 dla rdzenia to (prawie) logiczne ze sie zawiesi ;)

Sciagnij ATi tool i pozwol dla tego wspanialego programu poszukac najlepszych ustawien ;)

Najpierw rdzen - jak skaczy to wrzucasz standart i potem pamiatki :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...