Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Dzis kurier dostarczyl mi karte ktora kilka dni temu zamowilem na Allegro - Gigacube Radeon 9550 XT.

Do dzis mialem Sapphire Radeona 9200. Po wmontowaniu nowej karty i zainstalowaniu sterownikow nie zauwazylem jakiegos sensownego przyrostu w grach [testowo: world of warcraft \ vampire2:bloodlines], nie mialem mozliwosci przetestowania starego radeona w 3dmarku wiec nie moge porownac wynikow obu kart. Moj sprzet to:

-Duron 1600+ Applebred

-512 DDR (400mhz)

-Mainboard Gigabyte GA-7VT600 1394

 

Polecono mi zebym uzyl driver cleanera, wywalil wszystkie stare sterowniki z systemu i zainstalowal nowe - tak zrobilem ale nie zauwazylem _zadnej_ poprawy. Rozumiem ze Karta ktora kupilem nie jest cudem techniki ale stoi napewno kilka polek wyzej niz Radeon 9200 a efekty pracy sa bardzo podobne.

 

Co powinienem zrobic? Moze robie jakis glupi blad, nie wiem. Zwracam sie o pomoc do ludzi ktorzy znaja sie na tym bardziej niz ja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem v-mod'a na rev.2.1

Mod działa tak samo jak dla kart z ukladem 1575 jak i dla mojej z ukladem 1571, tyle ze w moim przypadku uklad ten kontroluje zarowno vmem i vgpu.

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

pozrownanie dwoch ukladow i nozek jakie zostaly polaczone dla Gecuba ze strony Rojakpot'a daly mi mozliwosc oceny i wysnucia wnioskow, ze akurat obie interesujace mnie "nozki" w roznych ukladach odpowiadaja za to samo.

 

Uzylem metody "olowkowej" by podniesc napiecie na GPU. I o dziwo zadzialalo. Na poczatku niewiele dalo bo z 1,3 na 1,34V. Pozniej stwierdzilem ze zamaluje wiecej i po odpaleniu moim oczom ukazala sie wartosc 2,34V Wiec odrazu power off i scieranie olowka. W koncu udalo mi sie osiagnac wartosc ~1,65V aczkolwiek na std. chlodzeniu karta wykrzaczala sie przy nominalnych zegarach po ok 1min. AtiTool'a. Wiec juz sie balem ze bede mial dobra karte do 2D ze swietnym TV-Outem. Ale starlem jeszcze olowek no i teraz jest ~1,36. Zegar GPU poszedl nieco lepiej bo z max 438 w AtiTool teraz 448 bez artow oczywiscie. Pamieci nie przerabialem ida na 331 (662). Zmienilem chlodzenie - metoda z zapinkami plastikowymi i moze troche sprobuje jeszcze podkrecic napiecie na ~1,4 to moze z 460 pojdzie, aczkolwiek duzo nie wroze. Moze wiecej z memorek sie uda wycisnac.

Poinformuje za jakis czas o swoich postepach. pozdr.

RatS

 

ps." gwoli informacji na MSI KT6 Delta 1700+@2106MHz (168x12,5) 1024RAM Omegi - jakies najnowsze - w 3Dmarku03 wyciagnalem standard 3446 (432/554), mod1 - 3746pkt. (448/662) wiec moze ok 3900 by poszlo z lepszymi zegarami gracy po lekkim v-modzie, mod2 3804 pkt (450/688)"

Edytowane przez RatSbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy kupic GigaCube 9550XT (379zl) czy ABIT 9550-Guru 128DDR TV/DVI (346zl), moze ktos mial mozliwosc porownania obu tych kart i chcialby sie podzielic spostrzezeniami ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RatSbane- no nieźle ale vcore to tak 1.55V będzie chyba max optymalnie i chłodzonko orginalne jest ok. przynajmniej do 1.4V tak mi sie wydaje tylko konieczna jest zmniana na inna pastę i cieniutkio tża rozmarować :wink: - powodzenia ja próbowałem juz z wieloma ołówkami i max 1.34V mi się udało wezme jeszcze ten z Ikea może mi wyjdzie :)

 

Mane- zapomnij o tym Abicie jak juz to ta wersia Abita 9550XT a tak to bierz Gecube :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy kupic GigaCube 9550XT (379zl) czy ABIT 9550-Guru 128DDR TV/DVI (346zl), moze ktos mial mozliwosc porownania obu tych kart i chcialby sie podzielic spostrzezeniami ? :)

1225733[/snapback]

 

 

masz poczytaj o abicie:

http://www.overclockers.cl/modules.php?name=news&id=681

 

poszedł:513na634 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Dzis kurier dostarczyl mi karte ktora kilka dni temu zamowilem na Allegro - Gigacube Radeon 9550 XT.

Do dzis mialem Sapphire Radeona 9200. Po wmontowaniu nowej karty i zainstalowaniu sterownikow nie zauwazylem jakiegos sensownego przyrostu w grach [testowo: world of warcraft \ vampire2:bloodlines], nie mialem mozliwosci przetestowania starego radeona w 3dmarku wiec nie moge porownac wynikow obu kart. Moj sprzet to:

-Duron 1600+ Applebred

-512 DDR (400mhz)

-Mainboard Gigabyte GA-7VT600 1394

 

Polecono mi zebym uzyl driver cleanera, wywalil wszystkie stare sterowniki z systemu i zainstalowal nowe - tak zrobilem ale nie zauwazylem _zadnej_ poprawy. Rozumiem ze Karta ktora kupilem nie jest cudem techniki ale stoi napewno kilka polek wyzej niz Radeon 9200 a efekty pracy sa bardzo podobne.

 

Co powinienem zrobic? Moze robie jakis glupi blad, nie wiem. Zwracam sie o pomoc do ludzi ktorzy znaja sie na tym bardziej niz ja.

 

Pozdrawiam

1225230[/snapback]

Dziwne ja tez sie przesiadlem z 9200 i zauwazylem DUUZY wzrost wydajnosc. Moj 9200 nie byl zly bo to byl 128/128. Teraz moge grac na hight w HL2 a na 9200 to moglem pomozyc. Sprobuj zagrac w cos nowszego to odczujesz roznice. A najlepiej byloby zrobic format :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze robił vmora wersji 2.1, szczególnie interesuje mnie ta wersja z pamięciami 2,8 ns, po vmodzie powinny iść nawet do 700.

 

Czy jak mam z tym układem 1571, który kontroluje zarowno vmem i vgpu, to jak chciałbym robić vmoda na pamięci to mam łączyć te same nóżki co przy vgpu, tak jak na rysunkach na rojakpot??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś timingi softwarowo jakimś programem, czy podmieniłeś biosa? Mnie równiez zmiana programowa timingów nic nie dała, ale w Ati toolach nie ma możliwości zmiany wszystkich timingów, a podmiana biosu zawsze daje lepsze efekty. Z resztą sam już nie wiem jak z tymi rev 2.1. Życzę powodzenia w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest przykręcony na dwie śruby oraz mocno trzymany przez szare coś pomiędzy nim a rdzeniem, które jak wymienisz na srebrną paste, to raczej nie uzyskasz lepszych wyników w OC-góra 10 mhz. Moja karta jest najwyżej ciepła po długim obciążeniu rdzeń i pamiątki. Oczywiśćie po vmodzie porządna pasta jest bardzo przydatna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: czy ktos z was moze kupowal tego Gecube z proline i moze powiedziec jak sie kreci, a jesli nie to podam linka gecube . Karta na pamieciacch 3,3ns ale czy nalezy patrzec jeszcze na jakies inne parametry?

 

 

Co jeszcze wylookalem to to, ze ta karta proline to model model:R9550GU-C3

a jak patrzylem na esc.pl to tam byl model model:R9550GU-C3P

Nie wiem czy to jest jakas roznica, dlatego sie pytam czy jest to jakas roznica? :)

Edytowane przez Kamcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest przykręcony na dwie śruby oraz mocno trzymany przez szare coś pomiędzy nim a rdzeniem, które jak wymienisz na srebrną paste, to raczej nie uzyskasz lepszych wyników w OC-góra 10 mhz. Moja karta jest najwyżej ciepła po długim obciążeniu rdzeń i pamiątki. Oczywiśćie po vmodzie porządna pasta jest bardzo przydatna. ;)

1230490[/snapback]

Ale radiator cieply a chip jak? Jak macasz po obui stronach karty to temp ta sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re radosuaf

Tak, gdziekolwiek nie dotkne jedynie ciepły, czy radiator, czy góra czy dół karty. Miałem problem z rozgrzaniem szarej pasty, aby móc łatwiej zdjąć chłodzenie, ale cały bardzo mocno trzymała co świadczy o jej średnim rozgrzaniu. Bałem się cos udzkodzić, ale w końcu puściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiem ze gdzies tu zawarte jes to ale naprawde oddechciewa sie szukac;]

 

GeCube Radeon 9550XT kupilem se tydzien temu nie wiem ile ma ns heh

wlozylem sprawdzam clocka jaki tam ma w sterach omegi

432/277

tak patrze oczywiscie jestem noob kurde czego 277 a mialo byc okolo 500

heh potem sie wreszcie dowiedzialem ze to sie mnozy x2 bo to DDR

zainstalowalem se ATI tools i mi pokazuje normlanie 432/554 (jak patrze na innych cloki to mi sie żal robi ze akurat tak malo mam :( )

heh zaczolem bawic sie w podkrecanie w Ati Tools sprawdzlaem to max rdzen i memory

wyszlo ze moge miec 432/615 rdzen przesuniety o 1 i odrazu artifacty no dobra zostawilem tak wlanczam

3d mark 03 leca samolociki zwiecha pruuje jeszcze raz zwiecha zmiejzsam memory do 600 zwiechy

do 580 zwiechy jedyne pujdzie dobrze przy takich jakie byly na poczatku czyli 432/554 eh moze wiecie jak

go podkecic zeby sie nie zwieszal..

 

 

Barton 2500+/333

MSI K7N2 Delta ILSR

256mb ram 266hmz...sleep.gif

Segate 60gb

Zasilacz 300Watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyo - oj było na ten temat, było :mur: Czasami po prostu karta się nie kręci i koniec. Chyba, że to wina Twojego zasilacza - może ciut słabiutki jest i nie daje rady. Tak czy siak - polecam czytanie tego tematu od początku i... skorzystaj z wyszukiwarki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i wcale nie przyblizam sie do wyboru. Wiele sprzecznych informacji.

Jaka obecnie wersje GeCube 9550XT najlepiej kupic, czy moze warto dolozyć do jakiegos taniego 9600Pro (jakiego?), chociaz te tanie Gigabyte *DE porobno niezle przykrojone sa w porownaniu do *DH, a te z kolei kosztuja znacznie drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaem kilka pierwszych stron i jak się to czyta to aż żal dupe ściska....

 

R350 to nic innego jak 9800 PRO

R360 to jest 9800TX

 

RV350 to 9600, 9600PRO

RV360 to 9600TX

 

pomiędzy RV350 a RV360 jest olbrzymia różnica, tak samo jest w przypadku R350 vs R360

 

poazatym niewiem jak ktoś mógł powiedzieć że 9600PRO na tstop'ach jest szybszy jak 9550XT z paięciami 2.8ns, co to za bzdura wogule ?

 

kochane dzieci RV jest w 0.13microna a R w 0.15microna, różnica pomiiędzy 350 a 360 to ilość tranzystorów w gpu, 360 ma ich więcej=lepiej=wydajniej

 

dodatkowo RV ma architekturę 4x1, natomiast R to już 8x1

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz zamrożenie to nie ruszj rdzenia tylko podkręcaj same pamięci, ewentalnie możesz zmienić orginalną pastę na jakąś srebrna cieńko smarowaną to może troche rdzeń pogonisz ale raczej bez vmoda sie nie obejdzie :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem, że CZASAMI kondensatory na mojej karcie (R9550XT rev2.0 @500/700 BIOSMOD) wydają taki "wysoki pisk" dzieje się to tylko w trybie 3D, niezależnie od ustawionych zegarów GPU/MEM. Co może być tego przyczyną i czy może to prowadzić do jakiś kosekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(R9550XT rev2.0 @500/700 BIOSMOD

1233496[/snapback]

mam wielka prosbe - napisalem do ciebi wiadomosc na PW, ale nie wiem, czy doszla.....

 

czy mogl bys mi podeslac swojego biosa - tego zmodyfikowanego...

no i powiedz mi - co ci dokladnie dala modyfikacja - wiecej na pamieciach, czy gpu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...