Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

własnie skończyłem testować ABITA GURU karta poszla mi 485/690 co daje mi ~4000pkt w 3dmarku03.kartę kupiłem w proline.pl dostałem nastepnego dnia.

jak narzaie jestem bardzo zadowolony za 350 zł (z przesyłką) jest to produkt godny polecenia.myślę że jak zmniejsze timingi wyciągnę z karty jeszcze pare megaherców...

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej - poprawcie mnie jesli sie myle (a jest to dzisiaj dosc prawdopodobne  <_<  ),

a moze zamiast rysowac olowkiem lapiej (latwoei, trwalej) by bylo posmarowac tam np. srebrna pasta - przeciez to przewodzi prad... (nabrac troszke pasty na cieniutki'e cos tam  :huh:  (pendzelek, duza igle...) i posmarowac / pomalowac...

1237703[/snapback]

hm gdyby tak bylo koledzy ze wschodu dawno by to polecali :] heh ale tego nie robia wiec cos musi byc w tym olowku:] mozliwe ze pasta dawala by za maly opor i spalilbys karte .. sam nie wiem to tylko moje spekulacje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - moze i tak

moj pomysl, to wynik 72h nauki i 8h spania w tym czasie :mur:

 

powiedzcie mi - czy ktos bawil sie timingami na 2.8ns hynixach ??

wszystko co udalo mi sie znalesc, to obnizanie 3.3ns...

ale z tego co widze, to niektorzy maja gorsze timingo po obnizeniu niz ja...

 

tak wiec, co i na ile pozmieniac (no i czy zwiekszyc, czy obnizyc)...

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupilem GeCybe Radeon 9550 XT rev. 2.1 (432/555 fabrycznie) (c3p) No i mam problem. Przy fabrycznych ustawieniach 3dmarki (01se, 03, 05 1.0) przechodzi bez problemow, ale w hl2 po pol godzinie grania sie wywala z komunikatem ze karta przestała odpowiadac na zadania sterownika. W NBA live 2005 (Slam Dunk Contest) wywala mi sie po 3-5 sekundach. Zarzuciłem w AtiTool wyszukiwanie max rdzenia i ustabilizował się na 412 :blink: pamięci tez zaczęły spadać ale ospuscilem sobie. teraz chodze na 412/600 z wykorzystaniem atitraytools1.0.1.382.

chcialem zmodyfikowac bios zeby wyrzucic atitraytools z autostartu, zarzucam dumpbios i mam biosik :wink: ale gdy biore load w rabitcie czy radedit wywala mi sie komunikat CRC error (checksum error)

1) czy istnieje mozliwosc ze mam cos zrabanego w biosie i dlatego musze skrecac rdzen?

2) jak sprawdzic jakie mam pamieci bez sciagania chlodzenia?

 

 

dla ulatwienia podaje moj sprzet: Soltek frn2l (edycja zółta) + barton 2.6 (nie krecony) + 512 kingston DDR 400 2.5 + zasilacz 300W no-name

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyrko dzieki !!! zrobilem kreche po obudowie tylko i mam juz 1.44V :)

potem zobacze czy da sie wiecej :)

 

EDIT:

 

Narazie podnioslem rdzen do 550MHz testuje sobie na HL2 z wlaczynymi AA x6 i AF x16 i chodzi miodzio hyhy

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ ma oznaczenie 1575... cztery litery po tym numerze nie mają większego znaczenia, służa do określenia serii układu itp.

1237730[/snapback]

Panowie na tych stronach są dokładne opisy, łącznie ze schematami itd. obu układów 1575 i 1571, może ktoś kto się na tym zna przeanalizowałby te dwa układy 1575 i 1571 - jakie są różnice i czy ten drugi z wersji 2.1 też jest modowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupilem GeCybe Radeon 9550 XT rev. 2.1 (432/555 fabrycznie) (c3p) No i mam problem. Przy fabrycznych ustawieniach 3dmarki (01se, 03, 05 1.0) przechodzi bez problemow, ale w hl2 po pol godzinie grania sie wywala z komunikatem ze karta przestała odpowiadac na zadania sterownika. W NBA live 2005 (Slam Dunk Contest) wywala mi sie po 3-5 sekundach. Zarzuciłem w AtiTool wyszukiwanie max rdzenia i ustabilizował się na 412  :blink:  pamięci tez zaczęły spadać ale ospuscilem sobie. teraz chodze na 412/600 z wykorzystaniem atitraytools1.0.1.382.

chcialem zmodyfikowac bios zeby wyrzucic atitraytools z autostartu, zarzucam dumpbios i mam biosik  :wink:  ale gdy biore load w rabitcie czy radedit wywala mi sie komunikat CRC error (checksum error)

1) czy istnieje mozliwosc ze mam cos zrabanego w biosie i dlatego musze skrecac rdzen?

2) jak sprawdzic jakie mam pamieci bez sciagania chlodzenia?

dla ulatwienia podaje moj sprzet: Soltek frn2l (edycja zółta) + barton 2.6 (nie krecony) + 512 kingston DDR 400 2.5 + zasilacz 300W codagen

1238281[/snapback]

stray zmien zasilacz a potem zobacz jak dalej bedzie sie zachowywac karta, takie efekty w grach jak ty opisales sa spowodowane slabym ale to barzdo slabym zasilaczem,powiedzilbym ci ze padnie nie dlugo jak czesc ale kiedy nie iwadomo, a nie pytaj sie tylko jaka zasilke kupic B) Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyrko dzieki !!! zrobilem kreche po obudowie tylko i mam juz 1.44V :)

potem zobacze czy da sie wiecej :)

 

EDIT:

 

Narazie podnioslem rdzen do 550MHz testuje sobie na HL2 z wlaczynymi AA x6 i AF x16 i chodzi miodzio hyhy

1238347[/snapback]

Jak doładnie ci sie udało bo ja już z 5 ołówków używałem i zawsze max 1.34V kurna źle maluje czy co??

 

Ouara-Co do zwisów w hl2 to miałem jak miałem ustawione AGP na 70 zrobiłem 66 i wszystko biegało pięknie

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stray zmien zasilacz a potem zobacz jak dalej bedzie sie zachowywac karta, takie efekty w grach jak ty opisales sa spowodowane slabym ale to barzdo slabym zasilaczem,powiedzilbym ci ze padnie nie dlugo jak czesc ale kiedy nie iwadomo, a nie pytaj sie tylko jaka zasilke kupic B)

1238689[/snapback]

testowalem tez karte u kumpla ma mocniejszy zasilacz i objawy są identyczne. poza tym liczylem obciazenie zasilacza kalkulatorem i wychodzi mi ze mam jeszcze zapas. komp jest pusty - 1 hdd, combo cd-rw, na chipsecie mam tylko radiator, wiec to raczej nie ten problem :unsure:

mam tego kompa od roku i nie mialem zadnych problemow.

 

jeszcze raz pytanko:

jak sprawdzic jakie mam pamieci bez sciagania chlodzenia, bo pamieci mam tylko od strony chipsetu

:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doładnie ci sie udało bo ja już z 5 ołówków używałem i zawsze max 1.34V kurna źle maluje czy co??

1238719[/snapback]

Ja mam olowki 2B i 4B GoldStar :) za 1zl

 

A kreske zrobilem po obudowie miedzy zoltymi kropeczkami, widac troche olowek taki jasniejszy szary.

 

Dołączona grafika

 

Fotka na szybko wiec troche jakosciowo kiepsko, mod tez byl na szybko :)

 

Jak bede w domku kolo 16 to dam lepsza fotke i poprawie moda moze wiecej wycisne.

 

Narazie rdzen mi idzie 560MHz a przy 570MHz wywala :)

 

 

PS. jak teraz zabezpieczyc moda? tasma zakleic mozna uklad? nie bedzie sie grzac?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara-pewnie masz ten zły biios wgrany ustaw core na 400 i pewnie bedzie ok. :D

 

SKRYTOBOJCA- dzięki ja mam pecha smaruje i smaruje i nic też po tym czarnym maluje nie po czerwionym i niewiem wezme jeszcze ten ołówek z Ikea może on coś da próbowałem BH 2 i 4 i nic kurna !!! smarowałem chyba z 20 razy pewnie to winna ołówków ??

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara - spróbuj wgrać mój oryginalny bios, do którego link zamieściłem stronę albo dwie temu. Pochodzi od karty z fabrycznym taktowaniem 432/554 - więc powinien u Ciebie zadziałać. Moja karta na tym biosie się nie sypie na domyślnych ustawieniach, wiec może i Twoja nie bedzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich probujących sił w Vmodzie. Polecam przeczytanie tegotu. a dokładnei tej wypowiedzi

I suspect one problem is the assumption:

"Voltage regulation chip is: "1575 PFEQ". Pin 1 is the ground. Pin 2 is the feedback pin."

 

I just modded another (different card, Aopen FX5900XT) which uses the (same, OnSem(?)) 1575 controller. Pin 1 is not ground, pin 2 is not FB. 1575 Product Page (see Datasheet)

 

Pin 1 is the power supply input (Vcc). Pin 2 is frequency adjust pin (leave it alone(!)).

 

To do the mod for OnSem 1575 you need pin 7 (FB) pulled down, a 20K variable resistor should do nicely... for the card I just modded, after dialing in value I wanted with variable resistor I substituted 6.5K fixed resistor(s)... but of course a different value may apply for your card.

Bo tak ogólnie rzecz biorąc to jak oni napisali Vmod na tego typu ukladach polega na połączeniu masy i pinu zwrotnego(w tym wypadku 1,2). Wiece moja sugestja dla tych którzy malują i nic nie daje - moze wasz kontroler jest właśnei tym 2 z cytatu. Sprobojcie z pinem 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz pytanko:

jak sprawdzic jakie mam pamieci bez sciagania chlodzenia, bo pamieci mam tylko od strony chipsetu

:|

1238776[/snapback]

 

Jeśli to wersja 2.1 pamięci tylko od strony chipsetu to na 100% samsungi 3,3 ns, ponieważ 2,8 ns są po obu stronach. Jeśli chcesz znać ich dokładny opis to nie znam innej możliwości tylko ściągnąć chłodzenie - odrazu zobaczysz sobie jaki masz rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra a gdzie ja znajde Vmoda na mem? do mojej karty bo w tamtym opracowaniu sa inne rodzaje pamieci.

 

A ja mam taki sam ukladzik 1575 kolo pamieci, wiec tak samo podniesc tam napecie jak przy rdzeniu?? no ale jak zmierzyc w tym miejscu to napiecie gdzie przytknac + miernika? :>

Ktos robil vmoda na rev2.0 z hynix 2,8ns?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrytobojca  ... grzeje ci sie  silencer od radeona? na  560mhz?

1239396[/snapback]

Nawet nie sprawdzalem, jak bede mial mozliwosc to sprawdze.

 

Za chwile zaczynam modowac porzadnie bo wtedy bylo na szybcika :)

 

 

PS. zmierzylem rezystancje olowkow :)

 

Kreska 2B daje 3k

Kreska 4B daje 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczna karte jak skrytobojca moze sie pobawie ale najpierw mszue sobie z kolowac miernik :>

mam pytanie do ciebie mierzyles ile masz napiecia na pamieciach i co do olowkow to ktory lepszy :) a kotrym olowkiem zrobiles tego moda ? 2B czy 4B ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczacie się jakoś przed "zdmuchnięciem" grafitu? Ja jakoś nie ufam grafit-modom :wink: - wolę potencjometr przylutować, jest płynna regulacja i pewniej trzyma napięcie. Chociaż nie powiem, ołówek kusi, bo na gwarę łatwiej oddać, gdyby nie daj Boze coś się stało :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam nic ja przed chwila mialem hardcore :)

Mialem 1.51V 570MHz stabilnie, ale 590MHz zwis wiec wyjmuje karte lece olowkiem jeszcze raz, wsadzam ekran w paski i 2.86V na rdzeniu fiuuuu ale dziala, ło matko :)

Chyba bokiem troche zajechalem i obok pin zwarlo nie wiem :)

 

Zmylem benzyna all i jest ok, pozniej jak odsapne to polece znowu :>

 

 

edit: Ouara

ustaw w biosie by najpierw ladowal ci z PCI grafe, wtedy chyba powinno zaskoczyc jak beda razem :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!!!

zrobilem flash biosu i mi nie wstaje komp

mam juz karte graficzna na pci, ale nie wstaje razem z radeonem w agp :(

1239585[/snapback]

A zmieniłeś w biosie (płyty głównej oczywiście :wink: ) wyświetlanie z AGP na PCI?

 

EDIT: Ouara - zajrzyj tutaj - znajdziesz tu informacje, które być może Ci pomogą :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki wszystkim ale ponowie to co napisalem w innym temacie bo nikt na moj problem nie ma rozwiazani :(

wiec tak kupilem Gecube Radeon 9950XT rev 2.1 widzac ze ja chwalicie patrze na cene byla good wiec wziołem 1 tydzien gralem w starsze gierki co kiedys nie poprzechodzilem nie wieszalo sie nic

bawilem sie w podkrecanie przez ati tools ile moze max rdzenia ile ramu ale kij nawet jak o 10 dalem ramu to i tak zwiecha na 3d mark 2003 ale na defaut dzialal dobrze

potem sciągnolem se gre Sacred jak sie wlancza reklama nVidi ( -_- ) gram gram 10min monitor off potem on czasem gra działała bo moglem kliknac myszka i gdzies chodzilem i dzwiek słyszalem a czasem wogle calkiem zwiecha napisalem tam temat ale widac nic mi to nie pomogło :( wiec pomyslalem ze gra jest do kitu albo co innego

dzis se sciągnolem Knights of The Temple podjarany wlanczam reklama nVidi ( -_-" ) gram gram super giera nagle monitor off potem on myślalem ze zara cos zrobie z kompem :/ eh wiescie dajcie mi rade prosba i sorrki wszystkim ze sie powtarzam ale chce se jakos pograć;/

oczywiscie mam defaut bios karty z podstaowwymi ustawieniami Rdzenia i memorow

po kupnie karty formatowalem dysk mam nowe stery omegi. Calysata orginale stery tez nic nie pomogly

 

Mój sprzęt to Barton 2500+

MSI k7N2 Delta - ILSR

256 mb ram/PC 2100

Dysk 60gb Segate

Zasilacz 300 watts / na 350 tez kupa bo z kumplem zamienilem sie na na jakis czas

 

więc nie wiem co robic;/ oddac karte na gwarancje?.. bo z servisu nie wiedzieli i powiedzieli zeby oddac karte na gwaracje ale nie mam ochoty byc bez karty na 2 tyg:D :/ prosba poradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gware bo nie ma sie sęsu męczyć. Predzej czy puźniej bedziesz musial to zrobić. Moze dostaniesz karte lepiej sie kręcącą. Pogadaj z gościem ze sklepu jeśli ją kupiłeś na miejscu, moze dadzą ci karte zastępczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...