Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

A czy może to być wina zmiany karty z his radeona 9600 128mb 230/250 na tego radka? Bo ze starą kartą było wszystko ok jednak po wsadzeniu tej coś zaczęło wariować. Nie formatowałem kompa po zmianie tej karty. W systemie wszystko działa CS:S też się włącza jednak dopiero po oddaniu strzału komp sie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja mam wersję 2.1 z taktowaniem 432/553.5

Max co z niej wyciagam to 450/700

w 3d marku 03 max to 3700

 

Jak podkrecic bardziej gpu?? inne chlodzenie by pomoglo??

1361153[/snapback]

Pamięć na 700? Przecież tam zapewne siedzą samsungi 3,3 ns :blink: A nie masz żadnych artów na takich ustawieniach? Wydaje mi sie to troche dziwne...

A co do wyniku 3700 to ja też tyle wycisnąłem u siebie ale po istnie katującym vmodzie 1,62 volt. Aniby te same karty, ta sama rev... Ja to mam jednak szczęście :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - Czy to może być wina tego że po zmianie karty nie sformatowałem kompa i nie wgrałem innych sterów?? Proszę o szybką odpowiedź bo jeżeli jej nie uzyskam to jutro formatuję kompa.

1361229[/snapback]

Nie jestem pewien co do tego ze format ci coś da ale jęśli masz czas to mozesz spróbowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć na 700? Przecież tam zapewne siedzą samsungi 3,3 ns :blink: A nie masz żadnych artów na takich ustawieniach? Wydaje mi sie to troche dziwne...

A co do wyniku 3700 to ja też tyle wycisnąłem u siebie ale po istnie katującym vmodzie 1,62 volt. Aniby te same karty, ta sama rev... Ja to mam jednak szczęście :cry:

1361215[/snapback]

 

Przy 700 nie ma artefaktow ale podkrece do 710 to juz zaczyna wariowac obraz (jakies linie kropki itd).

Denerwuje mnie ten cholerny gpu , czytam i ludzie pisza ze podkrecaja do 500!!

Jakim cudem??

Ja podwyzsze do 455 i juz wlacza mi sie VPU Rcover.

 

3700 w 3d marku mam na Bratonie 2.5 i 768 ramu.

Edytowane przez pablo192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 700 nie ma artefaktow ale podkrece do 710 to juz zaczyna wariowac obraz (jakies linie kropki itd).

Denerwuje mnie ten cholerny gpu , czytam i ludzie pisza ze podkrecaja do 500!!

Jakim cudem??

Ja podwyzsze do 455 i juz wlacza mi sie VPU Rcover.

 

3700 w 3d marku mam na Bratonie 2.5 i 768 ramu.

1361474[/snapback]

Po prostu na taki model trafiłeś... możesz przesmarować rdzeń dobrą pastą ale to i tak niewiele pomoże. 3700 - kiedyś jak osiągnąłem wynik w tych granicach też byłem zadowolony... ale wciąż chce się więcej i więcej... przymierzam się na przekroczenie 4400 :) Jak na razie przechodzi stabilnie testy i bez żadnych artefaktów... do czasu aż się zjara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - Czy to może być wina tego że po zmianie karty nie sformatowałem kompa i nie wgrałem innych sterów?(...)

1361229[/snapback]

przesiadka z ati na ati nie wymaga formata - szkoda czasu i przegrywania danych i konfigurowania i wogóle, no chyba że masz oraz czystego windowsa pod swój komp

wywal stery ati - narzędzie software uninstall utility czy jakośc tak i zainstaluj ponownie

zainstaluj tez ponownie atitoola

albo ati tray tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na taki model trafiłeś... możesz przesmarować rdzeń dobrą pastą ale to i tak niewiele pomoże. 3700 - kiedyś jak osiągnąłem wynik w tych granicach też byłem zadowolony... ale wciąż chce się więcej i więcej... przymierzam się na przekroczenie 4400  :) Jak na razie przechodzi stabilnie testy i bez żadnych artefaktów... do czasu aż się zjara  :D

1361521[/snapback]

Sluchaj rozumiem ze masz ta lepsza wersje karty, ale jak Ci sie udalo podkrecic rdzen do takich wielkości??

Jakie modyfikacje zrobiles i co zamierzasz jeszcze zrobic?

Po drugie nie moge sie nigdzie doczytac jak podkrecic Bartona 2.5 chociaz troszke. Może mi ktos pomoc :D

Dzieki.

Edytowane przez pablo192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie niczego nie zmieniałem i nie modyfikowałem - jadę na standardzie. Co do osiągów to widziałem gościa, który pociągnął pamięci pod 800! A rdzeń jakoś mi poszedł... co prawda nie jadę na tak wyżyłowanych ustawieniach na codzień bo temp. mi wtedy sporo skacze a mam Prescotta, więc nie mogę sobie pozwolić na wysokie temperatury. Pamięci na karcie spokojnie dają radę... myślałem jeszcze o zmianie chłodzenia - cooler Cu i radiatory, ale nie mam zbytnio czasu się tym zająć... i tak wynik niezły osiągnąłem... ale muszę przyznać, że mnie kusi. W wolnej chwili pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Po zainstalowaniu karty wykrywa mi ją jako Radeon 9600 SERIES. Sterowniki Omega 2605a. Gdy włącze jakąś grę o pochodzi z 20 sekund i zwias. Karta nówka - 2.1 128 mb ge-cube 430/270. Co robić? Format pomoże?

1361062[/snapback]

Już o tym było pomyliła im sie parcia chipsetów i złe biosy wgrali np zamiast 400 na rdzeń dali 430 ja bym reklamował miałem w renkach nowego który miał fabrycznie 400 a spoko leciał 440 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu  doszłem do 600Mhz na rdzeniu. Test zrobiony w atitool. Troche krótki tylko 3 min. ale 3dmarki napewno przejdzie. Jak kupie w koncu procka to zrobie testy w 3dmarku.

1363589[/snapback]

 

A powiedz jaką wersje masz tej karty i jakie mody robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to wersja 2.1, jest to już druga karta poprzednia spaliła się (rdzeń max 450Mhz) i oddałem ją na gwarancje i dali mi tą

Napięcie na rdzeniu to 1,71 V.

Na stockowym nap. (1.28V) idzie na 500Mhz

Moda zrobiłem tylko na cpu na pamięci nie robiłem bo nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem napisac to co ty :D :D :D takie rekord bez zatwierdzania zmian to wiesz co sobie z nimi zrob. i ja to powiem. ty oszukujesz!!! :mur: :mur: bo to jest nie mozliwe zeby rev.2.1 sie tak krecila. baa tylko nielicze egzemplarze 9600XT tak sie kreca. :angry: :angry: a jak sie upierasz ze twoja sie tak kreci to daj wynik z 3dmark03 tam sie proc malo liczy i z takimi taktowaniami powinnes miec ok 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte bez v-moda i jezeli zaczne krecic ati toolem sam rdzen pozostawiajac pamiecina 500 to rdzen idzie na 470 a jezeli rdzen zostawie na 400 a krece same pamieci to ida ok 700 a jak krece i to i to to max bez artów według ati toola to 450/680 wiec sadze ze rdzen zrzera napiecie pamiecia a pamieci rdzeniowi i wtedy karta nie idzie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...