Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

No chlopaki musze sie pochwalic :lol:

 

 

1 x YS-Tech Ultra Silent 92 () = 37,00zł

1 x OCZ Ultra 5+ () = 29,00zł

1 x Thermalright SI-97 () = 145,00zł

 

 

Moj maly zestawik :-P , temperatura jak na razie 40 stopni, ktos pomysli ze kicha, ale mam zapodane minimalne obroty :D czyli 1329rpm !!!

 

Patrzac na to ze GIGABYTE potrafi zawyzyc nawet o 10 stopni i na to ze jak dotke na radiatore, hetippiy badz to co dotyka procka reka to jest chlodne, jak to dotkne mienrikiem to jest 29 stopni wiec pewnie procek oscyluje w granicach 35 :)

 

Pasta OCZ5 wiec za okolo 2 tygodnie pokaze swa moc :) a procek przed zalozeniem byl katowany przez godzine prime zebym mogl zobaczyc jakie temp byly na box, czyli w prime okolo 53.

 

 

W sumie to myslalem ze bedzie okolo 35 stopni, ale zaraz zrobie szczegolowe tesciki.

 

 

update, 15 minut prime to zaledwie 44 stopnie! a dajac na obroty 2400, czyli na max temp jest o jeden stopien mniejsza w idle :) teraz wiem skad opwiedzienie ze si to krol wolnych obrotow. Prime przy max obrotach to 42 stopnie :D

 

Powiedzicie mi czy to gowna na procka musze zakladac? To sie chyba nazywa Copper Shim, co sie kladzie na procka a potem na niego si. Bo jak daje to gowno to si chybna nie dolega do procka bo mam 77 stopni :huh:

 

Tak jak mowie te testy to nic bo za krotko byly robione, wpadne tu jutro. Pozdro

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już mojego starego SI-97 (pisałem o nim wcześniej). Wielkie dzięki dla chłopaków z warszawskiego sklepu cooling.pl za bezproblemową wymianę!!!

 

Jaka jest różnica między starym a nowym SI-97?? Ano około 9 stopni C w stresie. Gdy na starym miałem w Prime (LargeFFT) około 55 st. w chwili obecnym na nowym egzemplarzu mam max. 47 !! (Barton-M 2500@2420Mhz 1,675V). Aha.. wentylator to cichutki Qoltec 92mm 1500rpm 18dBA (też z cooling.pl).

 

Sprawdzę jeszcze ile ma w idle po wyłączeniu Prime, ale dam mu jeszcze pochodzić przynajmniej z 1h żeby go dobrze "nagrzać"(teraz chodzi już około 40min).

 

p.s. Oby ten egzemplarz już się "nie wykrzaczył".

 

UPDATE:

 

W idle mam około 40 stopni. Podobnie jak kolega wyżej mam nadzieję, że temp. spadnie jeszcze z 1 stopień C po "obróbce termicznej" pasty (AS5 w moim przypadku).

Edytowane przez Ksyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crash zero

 

to bardzo ciekawe co napisałeś o copershimie :-) zwróć uwagę że TEN copershim ma wygięte brzegi, według mojej opinii założyłeś go odwrotnie ( nie wiem czy to możliwe :-)), i cooler jest podniesiony na jakiś 1 mm nad procka, swoją drogą to ciekaw jestem jak to zrobiłeś ?:-) bardziej prawdopodobne , że przesunąłeś go trochę i jeden z brzegów zawadza o powierzchnię proca,

copershim to nie jest [ciach!]o i wcale nie powoduje takiego wzrostu temperatury, według mnie cos nie tak robisz przy zakładaniu,

 

@ksyho

 

co do obróbki termicznej AS5 - Ja nie zauważyłem takiego spadku temperatury po 1 ,2 czy nawet 5 dniach czy tygodniach, natomiast zauważam wyraźny wpływ:

1. zmian obrotów wentylatorów wtłaczających powietrze na temperaturę na procesorze, momentalnie wystepuje skok o 1-2 stopnie do góry lub odwrotnie;

2. ilości kurzu na radiatorze SI na temperaturę procesora - jest cholernie czuły na "brud"

Edytowane przez Dziara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ten copershim nie uchronił mojego rdzenia przed ukruszeniem i gdy zakładałem SI-97 ukruszyłem lekko rdzeń. naszczescie dziala stabilnie.... ale ten coper chyba nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SI i OCZ5  + Y.S. Tech, procek leci na 10*220 czyli 2.2Ghz. Temperatura w idle to 48 stopni, natomiast w prime to 53. Czy to dobre temperatury? Bo chyba niektorzy przy tych taktowaniach mieli ide 35 prime 40  :blink:

1428071[/snapback]

 

Zależy jakie masz Vcore (napięcie procesora). Pomijając (podstawne lub nie) tezy, że procki nawet z tej samej serii potrafią inaczej się grzać to pamiętaj również, że teoretycznie Barton taktowany 2200Mhz przy Vcore 1,75 wydziela tyle samo ciepła co jego szybszy o 200Mhz odpowiednik tyle, że na Vcore rzędu 1,65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poprawilem SI, paste i troche go rozgrzalem :twisted: :twisted: :twisted:

Czyli odlaczylem wiatrak i zostawilem na troche, temp podeszla do 60 stopni, spradzilem reka i miernikiem heatpipy i kazda miala 41 stopni i ciagle rosla. To znaczy ze chlodzonko w 100% sprawne.

 

Jak na razie mam VCORE 1.525, prime 44 minuty. Temp byla 45stopni, idle mam 42 stopnie [dziwnie mala roznica]. POdpowiem tylko ze nie mam zmienionego mnoznika i aktualnie procek siedzi 10*200. Jak dla mnie to o 5 stopni za duza temperatura :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SI i OCZ5  + Y.S. Tech, procek leci na 10*220 czyli 2.2Ghz. Temperatura w idle to 48 stopni, natomiast w prime to 53. Czy to dobre temperatury? Bo chyba niektorzy przy tych taktowaniach mieli ide 35 prime 40  :blink:

1428071[/snapback]

jak już wspomniałem Ja obserwuję duży wpływ wentylacji w budzie na temperaturę na procesorze, więc spróbuj może zrobić coś w tym kierunku

Edytowane przez Dziara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam VCORE 1.525, prime 44 minuty. Temp byla 45stopni,  idle mam 42 stopnie [dziwnie mala roznica]. POdpowiem tylko ze nie mam zmienionego mnoznika i aktualnie procek siedzi 10*200. Jak dla mnie to o 5 stopni za duza temperatura  :cry:

1428317[/snapback]

U mnie różnica między idle a PrimeFFT to jakieś 6 stopni. Temperatura jak na 2Ghz i 1,525 jest rzeczywiście trochę za duża, ale tak jak pisał mój poprzednik wpływ na nią ma też temp. w obudowie (obieg powietrza).

Edytowane przez Ksyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej zrobic ? Tzn dac wiatrak? Tu macie prowizorke mojej budy:

Aktualnie 10*200 -->> 2001MHz -->> 1350rpm -->> idle 43/44 -->> prime 47/48

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

P.S. Buda otwarta!

 

 

update: napiecie na 1.600 <<-- czyt. standard

chipset -->> 25 stopni

dysk -->> 40 stopni

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz :)

 

Na tył wyciągający i jak chcesz amknąć budę to możesz też tunel nad procem zrobić, gdzie będziesz wtłaczał zimne powietrze. (już od pół roku się za to zabieram :lol:).

 

A jak Ci mało to możesz jeszcze dać na górze budy wyciągający i z przodu wdmuciach!ący. To tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tunelu to jest fotka na stronie 14 tego tematu,a jak cos to zapraszam na priv, moge kilku wskazowek udzielic.

ktos juz tu prosil, by podawac, czy temp odczytywana jest z termistora w rdzeniu czy z tego pod procesorem, bo roznica jest ogromna.

u mnie jest przy odczycie z rdzenia w idle ~35 stopni, po obciazeniu okolo 45-50, w prime ok. 55 stopni, tak wiec roznica dochodzi do 20 stopni. I tak mialem na roznych plytach i prockach. Odczyt spod procesora pokazuje zawsze nizsza temperature i w duzym stopniu zalezy od wentylacji obudowy. Dziwia mnie wiec roznice zaledwie kilkustopniowe, biorac pod uwage, ze w idle procesor wykorzystywany jest 0 - 1 %, a pod obciazeniem 95-100%. wystarczy popatrzec sobie na pobor mocy z kompa (i spadki napiec) przy zerowym i pelnym obciazeniu. Gdzies te waty musza w koncu isc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wkładał ktoś Si-97 na Gigabyte'a 7n400 Pro 2 rev.1 ?

Na stronie Thermalright jest na liście jako jedyny który nie pasuje (http://www.thermalright.com/a_page/main_support_faq_motherboard_si97.htm) ale za bardzo nie widze co miałoby mu przeszkadzać na tej płycie...? Oto link do obrazu tej płyty (http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Products/Products_GA-7N400%20Pro2%20(Rev%201.x).htm#) prosze o pomoc, bo po waszych opisach aż mi ślinka idzie TIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Dziki, ale mam problem bo jak zamknolem bude to mam 44 stopnie w idle przy 1350rpm :mur: :mur: :mur: a to cholera juz przesada, co moglem zle zrobic?

 

 

Ludziska przy zamknietej budzie w prime mieli ponizej 40 a u mnie prime nawet nie dawalem zeby nie zapewszyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ludziska mieli... rdzen wytrzymuje do 85 stopni (odczyt z diody) i 60 stopni przy odczycie spod procesora, wiec nie widze powodu, dla ktorego mialby ktos mrozic procesor na 30 stopni czy cos podobnego. temperatury 45-55 stopni to normalka dla procesorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Drugi SI-97 poszedł do piachu. Objawy takie same. Stopniowa degradacja wydajności (zamiast 48 w PrimeFFT miałem 50 w idle).

 

Za namową sprzedawcy wziąłem SonicTower + 12cm Aksa Amber Ultra Quiet ~1400rpm. Napisałem cały elaborat o Sonic'u, ale niestety zawiesił mi się FireFox i wszystko $#^$ trafił. Jeśli będzie zapotrzebowanie to siądę jeszcze raz i podzielę się moimi uwagami co do tego chłodzenia. Powiem tylko tyle: SonicTower+12cm Aksa Amber (działająca na ~1000rpm) chłodzi mojego procka tak samo dobrze jak SI-97 +9,2cm Qoltech ~1500rpm. W dodatku nawet ciszej (o ile jeszcze ciszej można :D ) Pisząc "tak samo dobrze" mam na myśli, że temperatury są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mogłbyś sprawdzić jak się spisuje ten SonicTower + 12cm Akasa przy wysokim vcore ok. 2V?

Dalej szukam rozwiązania powietrznego, które schłodzi AXP-M 2700MHz na 1,97V przy umiarkowanej ciszy.

Zalman 7000B nie daje rady nawet na max obrotach :-| - temp w SuperPI rośnie do ponad 60.

Nie wiem co lepsze... SI-97 czy SonicTower.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wystawiłem nowiutkiego (po wymianie gwarancyjnej) SI-97 na Allegro - mam obawy, że jeżeli historia się powtórzy, to kupujący będzie miał do mnie pretensje. :mur: :mur: :mur:

 

Jako dobre AC polecam SLK900U /SLK900A /SLK947U - trochę wydajniejsze od Zalmana, ale to zależy, jak się mocno na nie wieje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wystawiłem nowiutkiego (po wymianie gwarancyjnej) SI-97 na Allegro - mam obawy, że jeżeli historia się powtórzy, to kupujący będzie miał do mnie pretensje.  :mur:  :mur:  :mur:

 

Jako dobre AC polecam SLK900U /SLK900A /SLK947U - trochę wydajniejsze od Zalmana, ale to zależy, jak się mocno na nie wieje. ;)

1451504[/snapback]

A gdzie można dostać tanio slk 900a???? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dobre AC polecam SLK900U /SLK900A /SLK947U - trochę wydajniejsze od Zalmana, ale to zależy, jak się mocno na nie wieje. ;)

1451504[/snapback]

 

No wlasnie co z dostepnoscia?Z tego co widze to w 4Max'ie maja tylko SLK947U za 159...Ja sie chyba zdecuduje na Sonica :) Jutro uderze do sklepu.Jedno co mnie zmartwilo to gwarancja bo wg komputronika to daja na niego tylko 6 msc. gwarancji!! :blink: a wszystkie pozostale produkty Thermaltak'a maja 24 msc gwarancji.Nie wiem czy to poprostu blad na stronie czy rzeczywiscie tak jest.A po ostatnich przebojach ktore ludzie mieli z SI-97 jest to conajmniej zastanawiajace... <_< .Ale jutro wszystkiego sie dowiem i jesli sie zdecyduje to wrazenia oczywiscie przedstawie na forum :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...