Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi sie kurna ten radiator chiba psuje. Wlasnie widze na nim temperature 57 stopni (stres). Na poczatku jak go zalozylem bylo 52. Teraz robi sie gorzej niz bylo na Pentagramie <_< .

W ciagu jednego tygodnia 5 stopni w gore, ciekawe co bedzie dalej?

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie kurna ten radiator chiba psuje. Wlasnie widze na nim temperature 57 stopni (stres). Na poczatku jak go zalozylem bylo 52. Teraz robi sie gorzej niz bylo na Pentagramie  <_< .

W ciagu jednego tygodnia 5 stopni w gore, ciekawe co bedzie dalej?

 

Z powazaniem JA

1341630[/snapback]

Moze za duzo kurzu sie do niego dostalo - sprobuj podlaczyc jakis wentylator na 12V ktory da niezly przewiew na jakas godzinke i potem powrocic do obecnego ... moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo kurzu???

Po tygodniu???

 

Poza tym nie wiem czy zwrociles uwage na moj podpis. Jesli nie to przestudiuj charakterystyke wykonania budy Chiefteca BX i ilosc wiatrakow ktore tam mam.

Lepiej sie jej wietrzyc raczej juz nie da (roznica miedzy zamknieta a otwarta buda to jakies 2 stopnie).

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego ze czym wiecej wiatrakow tym sie bardziej kurzy to wiem :) . Nie od dzis wentylacja w budzie sie bawie (poprzedni Codegen mial 4 dodatkowe wiatraki :) i kurzylo sie w nim przokrutnie).

Temperatura sprawdzona organoleptycznie i potwierdza odczyt z BIOSa (rozwniez MBM 5), a nawet wydaje mi sie ze jest jeszcze gorzej. Bo wczesniej rurki przy podstawce byly cieple, a teraz prawie jajka moge na nich smazyc. Moze sie w nich jaki zator robi czy jak :blink: ?

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem montowac kompa wraz z areogatem II i teraz czujnik tempy wcisnolem pod si-97 obok rdzenia i teraz tak z plyty mam temperature 34 C zas na ag II mam 39 C czyli 5 C roznicy i teraz gdyby przyjac bledy statystyczne dla mobo i dla panelu to mam 36,5C zatem pewno mi dziala dobrze SI

ten post byl taka mala dygresja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kuwerty : przykro mi, ale ewidentnie masz dokładnie to samo, przez co przechodziło już parę osób na tym forum i nie tylko (w tym ja).

 

btw. kurz po tygodniu i to taki, że podwyższył temp. o 5C :lol: - ludzie, ludzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was fajny temat ogolnie chyba dobry ten radiatorek :) nie wiem kto to narzekal ze mu temp wysoka :blink: jak z 1400 zrobil 2300 a chlodzi do powietrzem 5v no nie wiem nie wnikam. Interesuje mnie jedna rzecz czy jest jakas ograniczona zywotnosc tych heat pipow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toxiq - poczytalbys moje posty zanim cos napiszesz. Jestem niezaowolony z temperatur, bo u mnie w tym momecie mam takie same jak na poprzednim Pentagramie QC80CU (z tona kurzu w srodku) :blink: . Ponadto przy jego zakupie kryterium nie byl ladny wyglad, tylko wydajne chlodzenie. Zauwaz ze ludzie przy bardziej wykreconym sprzecie maja sporo nizsze temperaturki. No i nie chlodze powietrzem 5v :lol: (pisalem co i jakie mam na SI97 w poprzednich postach).

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przeszlifowalem jeszcze raz swojego arctica i nalozylem jeszcze cieniej ocz5 i mam 10st w stresie mniej :) (pozbylem sie tesh troszku kurzu z budy)

 

a tak powaznie to troszke zbyt duzo problemow z tym radiatorkiem jak na te cene itd

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy WC bedzie lepsze niz to?

 

Komp jak w sigu, kiedys zamierzam go przerobic na mobile i podkrecic do 3000. Co radzicie? Mam byc najpierw bezglosnie, a potem dopiero chlodzenie. Teraz mam procek 48 a w stresie 55, czy wykorzystujac ktorys z podanych przezemnie wyzej sposobow moge osiagnac okolo 35 w stresie i okolo 40 po przerobieniu i podkreceniu do 3000?

Czym, wodnym czy dzieki Si-97. Jestem na razie na 10 stronie tego tematu i moje uczucia w 70% przewazaja za WC i z kazdym postem przechodza dalej na WC, a Si97 odpada. Poradzcie....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie można uogólniać nie wszyscy mają problemy z si-97. Ja jestem zadowolony. Ostatnio się pomyliłem i w biosie ustawiłem automatyczną regulację wiatraka CPU zamiast wiatraka NB i wiatrak na procku (oczywiśćie idle) się zatrzymał to chyba wydajność jest OK.

Prawdopodobnie poszła "trefna" partia. W takich fabrykach nie wszystkie produkty wychodzą pierwszej jakośći, a te "trefne" idą po niższej cenie, albo na mniej wymagające rynki :mur:

Dźiwne jest tylko, że problemy pojawiają się po jakimś czasie. Jakby ciecz w heat-pipeach traciła właściwości i zaczynała wrzeć przy wyższej niż te ok. 30* temperaturze?

A wlaściwie o ile dobrze pamiętam to w większość problemy były z radiatorami zakupionymi w jednej firmie ...

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Thermalright podchodzą do sprawy bardzo poważnie. Każda wadliwa sztuka zostanie wymieniona po uprzedniej eliminacji wszystkich innch możliwości wzrostu temperatury, oraz przesłaniu dokładnych informacji na temat sposobu montażu, procesora, pasty termoprzewodzącej, model płyty głównej, ustawień biosu, jego wersji, oraz gdzie radiator został zakupiony.

 

W razie czego wszystkich, którzy mają taki problem proszę o kontakt na PW. Jak narazie na kilkaset sztuk naliczyłem tylko kilka takich przypadków i chętnie pomogę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Thermalright podchodzą do sprawy bardzo poważnie. Każda wadliwa sztuka zostanie wymieniona po uprzedniej eliminacji wszystkich innch możliwości wzrostu temperatury, oraz przesłaniu dokładnych informacji na temat sposobu montażu, procesora, pasty termoprzewodzącej, model płyty głównej, ustawień biosu, jego wersji, oraz gdzie radiator został zakupiony.

 

W razie czego wszystkich, którzy mają taki problem proszę o kontakt na PW.  Jak narazie na kilkaset sztuk naliczyłem tylko kilka takich przypadków i chętnie pomogę :-)

1353230[/snapback]

 

A ja mam pytanko do Ciebie z racji ze siedzisz "w tym" glebiej ... Czy wiesz cos moze o tym by Thermalright mialo wypusic na rynek mocowanie do SI-97 by pasowal pod Socket 939? Bo szkoda by bylo sie rozstawac z tak dobrym radiatorem przy wymianie platformy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak:

3 dni mi zajelo przeczytanie tych 16 stron :-P i jak do 3 bylem wniebowziety to teraz az plakac sie chce :blink: myslalem ze ten radiator bedzie lepszy.

 

Z tego co widze to 2-4 osoby maja frajde z tego radiatora a 10-15 lipe. Na dodatek niektore osoby z tych 10-15 maja procki duzo slabsze od tych 2-4 co maja lepsze i duzo lepiej im chlodzi, dlaczego ?? Czyzby to bylo na odwrot i tylko odizolowane osoby wlasnie miealy dobre egzemplarze?

 

Czy sa do 200zl jakies nowe chlodzenia lepsze od tego??

Co myslicie o tym?

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=717

Bedzie dobre przy moim configu [tak jak pisalem w poscie wyzej zamierzam kiedys przerobic i podkrecic]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crash_zero byłem żywo zainteresowany tym radiatorem ale za te pieniądze wole kupić wodne chłodzenie. Jak się wgryźć w ten temat nie wychodzi drogo, jest cicho i wydajnie :) Tak się mądrze jakbym już miał zobaczymy jak wyjdzie w praniu ale serio warto zajrzeć do działu chłodzenie wodne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ide szukac czegos na wode [z tym ze jak wode to chcialbym od razu na grafe i chipset] i to wyjdzie drozej, ale jak macie jeszcze jakies sugestie to walcie bo 200zeta czeka tylko jeszcze nie wiem na co.

 

Pozdro

 

 

 

P.S. Masz cos dobrego i cichego upatrzonego? Podzielisz sie linkiem? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @crash_zero i @tomi1025 trochę zawiodłem się tym radiatorkiem ... :unsure:

Na początku topicu kisiel w gaciach itp. a pod koniec <_< kislu juz nie bylo :blink: :lol:

.. ale tak serio nie ma na tweaku dobrego tematu na temat coolerow (przynajmniej mi sie tak zdaje) .

 

Sory za OT ale nie wiem jaki cooler kupic !! (a chcialem cos nie az tak duzego jak TT Silent Tower bo LAN'y odpadaja :lol: tylko cos pokroju Zalmana ale juz sam nie wiem <_< _

 

EOT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do coolerow to ja polecam pentagramy zalmany thermalrighty niektore thermaltaki, moim zdanie maja one wszystkie zblizone parametry, natomiast ja jestem zadowolony z moijego SI-97 jeszcze dziala i nic nie wskazuje ze sie popsul, czy ma sie popsuc

jedynie jedno nad czym sie zastanawiam to czy xp-120 badz xp-90 da sie zamontowac pod socket A, jak patrzylem po necie to wyglada ze po dorobiniu odpowiednich zaczepow bedzie to mozliwe i mam zamiar zajac sie tym zagadnieniem po swietach w rzeczywistosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie widze problemu - jeżeli kupiłeś Si-97 od nas a coś będzie nie tak tak go wymieni na dobry. Ciekawi mnie to, że osoby które w tym topicu narzekają, robią wiele chałasu, ale nie robią nic, aby wymienić radiator <_< Coś mi tu śmierdzi i wielkanocym zgniłym jajem...

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie widze problemu - jeżeli kupiłeś Si-97 od nas a coś będzie nie tak tak go wymieni na dobry. Ciekawi mnie to, że osoby które w tym topicu narzekają, robią wiele chałasu, ale nie robią nic, aby wymienić radiator <_< Coś mi tu śmierdzi i wielkanocym zgniłym jajem...

1354783[/snapback]

Powiem za siebie. Poki co nie robie nic, bo:

- temperatury mi sie ustabilizowaly (na poziomie jak juz pisalem Pentka z tona kurzu w srodku 2300MHz @1,825V - 56-57 stopni stres)

- pisalem mejle do Thermalright, ale nie otrzymalem zadnej konkretnej odpowiedzi na jakie liczylem. Na pytanie o wysokie temperatury, dostalem odpowiedz, ze kluczem jest stabilnosc systemu :) i jak z nia jest w porzadku to nie ma sie czym martwic :) . Pytalem jeszcze o inne rzeczy ale odpowiedzi tez byly wymijajace.

 

Co mam dalej zrobic? Proc mi sie nie kopci jeszcze. Chcialbym miec dla porownania jakiegos na 100% dzialajacego SI-97 co by watpliwosci rozwiac. Albo przynajmniej dowiedziec sie jaka powinna roznica temperatur miedzy moim poprzednim wiatraczkiem a tym. O co zreszta tez pytalem Thermalrighta ale nic sie nie dowiedzialem. snif!

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist chyba masz zapelniona, PW bo nie moge do ciebie wiadomosci wysla <_<

 

Oto PW ode mnie B)

 

Witam! W jakim miescie masz ten sklep?

 

Kupilbym u Ciebie ten radiator za jakis czas, jezeli mialbym mozliwosc oddania jesli praca nie bedzie dorownywala [a nawet przewyzszala np. @Galek], poniewaz on ma temperatury prz 2350Mhz okolo 35 i prime 40 a moj procek to 1667Mhz wiec licze na cos wiecej. I mam jeszcze dwa pytanka:

 

1. Jaka paste kupic do radiatora? Czy oryginalna zostawic?

2. Czy te dodatki beda dobre?

 

- Pasta http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=254

Podobno inni ja uzywali i spisuje sie dobrze

 

- wiatrak http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=690

Ale nie w tym sklepie [sam dupny sprzet od nich]

 

- regulator http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=430

Nie wiem czy moge przy mojej plycie uystawiac predkosc wiec wole sie zabezpieczyc :)

 

P.S. moj konfig blizszy w sigu [nie wiem tez czy na mojej plytce nie bedzie problemu z montazem]

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, jutro dostaje tagana i moze bequieta co pozwoli mi puscic proca na 200mhz x 12,5 badz tez 196mhz x 12,5 co bedzie dawalo 2500mhz a pobiera to o kolo 110W, powiem tak 2500mhz mialem juz raz ustawione na pentagramie 92cu i temperatury w primie95 nie przektoczylu na nim 50C przy pelnych obrotach wiatraka, SI powinien byc lepszy od 92 tak wiec czekajcie cierpliwie do jutra gdzies tak do polnocy do tego czasu juz powinienem podac wyniki bo zasilki odbieram o 17

 

sprostowanie dla crash zero

takie tempy mialem przy 2200mhz a nie 2350mhz, teraz mam 2085mhz i mam z mobo 35C z areogate 30C co daje jakies 32,5C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widze ze Zenfist nie ma :(, i nie zagladu tu od jakiegos czasu

 

 

A z PW lipa:

 

Ta wiadomość nie może zostać dostarczona, ponieważ odbiorca nie posiada pozwolenia na używanie prywatnego komunikatora lub jego skrzynka odbiorcza jest w tej chwili pełna.Ta prywatna wiadomość nie została wysłana
Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...