Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

No to moim zdaniem masz do wyboru Pentagrama albo SI-97.

Wybierajac miedzy pentagramem a SI wybralbym SI, za to ze jest duzo lzejszy, ladniejszy no i wydajnosc chyba porownywalna. Jedyny minus to cena. Pamietaj jak wezmiesz si zeby zapewnic dobry obieg powietrza w budzie.

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy wszystko pięknie ale moja płyta nie ma dziurek wokół socketa  :mur:  I dlatego szukam czegoś wydajnego i zarazem na standardową zapinke na socketa...

1487493[/snapback]

Szukaj SLK 900a... mardzo ciężko dostać ale można (od gościa na tweaku kupiłem i właśnie testuję!!)

 

Jak narazie przy 1,725V Bartek 2500+@3200+ przy serfowaniu po sieci czyli muza, tlen, operka... 34*C !!

 

Niestety jestem serwerem i poszaleć nie mogę, ale bez o/c i po 15min Prime95 wylazło raptem 42*C. Czyli bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem co sie wam dzieje z tym SI-97 ???. Moj SI-97 jest jednym z pierwszych, kupionych w Angelli (koniec listopada). Chlodzony Y.S. Tech-em Silent (1400 obrotow). Jak do tąd nie widze zadnych niepokojących objawow. Na dzisiaj +37C przy normalnej pracy (po tescie Prime - surfowanie po necie itp). Po 2 h w Prime + 42C. (Barton 2500+@3200+, temp otoczenia +24C).

Edytowane przez delfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie co sie tak naprawde dzieje z SI-97. Mnie Angela wymienila. Dostalem radiatorek co wystepowal w testach i poki co musze przyznac ze jest ok. Temp. w max stresie to 50 stopni przy 2200MHz i 1,725V (moj typ tak ma ze sie grzeje i tyle). Na poprzednim mialem temperatury wyzsze czasem i o 10 stopni.

Poki co jest dobrze i mam nadzieje ze to sie juz nie zmieni.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze.

Jestem ciekawy nowych doswiadczen z tym coolerem.

Jest polowa lata i chcialbym wiedziec,czy komus znow nawalil si-97,czy juz jest wszycho ok?

Jakie temp podczas tych upalow?

 

czekam na odp pzd

 

sorki za wygrzebanie tematu,ale dla niektorych to ciagle problem z chlodzeniem cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj caly czas w idealnym stanie temperatura wzrosla o 3 stopnie wzgledem zimy. Dzisiaj za oknem chlod i znow ta sama temperatura co zima :)

 

Ja nadal i juz chyba zawsze bede uwazal ten zakup za jeden z najlepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez temperaturka bez zadnych tam znaczacych zmian. Wacha sie w granicach kilku stopni, nawet dolkadnie nie wiem ilu bo przestalem zwracac na to uwage. :wink: Wszystko nadal stabilne tak jak w zimie to nie mam sie czym przejmowac. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój Si-97 właśnie skonał po 7 miesiącach normalnej pracy. Temperatury w idle 50*C na odkręconym na max Y.S. Techu 92mm ok 2200 obr/min.

 

Edit 1:

Po weekendowej walce z Si okazało się, że czujnik na mobo fixuje. Podłączyłem zewnętrzny czujnik między podstawę radiatora a obudowę procesora i przy ok 1500 obr/min max temp. nie przekaczają 50*C w load, wiec jest OK.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jak było. Czy można go założyć na 754 ?? dokładnie to mobo co w podpisie ?? trzeba jakąś podstawkę kupić ??? a może szerokość tego gniazda tam gdzie zapinki idą jest taka sama jak na SA ???

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...