Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

A co myslicie o ktoryms z tych trzech?

http://komputery.imro.pl/?exec=artykuly,t,,15,1

Chyba nie polamia plyty glownej?

 

 

P.S. Jesli moj wiatrak ma czujnik predkosci jaki program musze uzyc zeby zwiekszyc predkosc?

 

 

Galek, jaka masz paste, wiatrak i jak zmiejszasz predkosc wiatraka?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crash_zero - Już można wysyłać PW :-) Co do Twoich pytań, wszystkie te części możesz bez problemu u nas nabyć (z tym, że pasty mamy z OCZ). Oczywiście, jeżeli coś będzie nie tak z coolerem zwrócimy Ci kasę.

 

Toxiq - z tego co wiem taniej niż 149 nie będzie, przynajmiej narazie bo kurs dolara strasznie poszedł w górę.

 

kuwerty - napisz mi n PW dokładnie to o co prosiłem w swoich poprzednich postach. Chętnie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.neotec.pl/page.php?id=21

Patrzac na to to ta pasta jest najlepsza i widze ze u Ciebie w sklepie jest wszystko najlepsze z kategori chlodzenia i nic po za tym. [si-97 - Y.S. Tech - OCZ Pasta - tylko regulatora nie widze :(]

 

P.S. Czy wentylator przy obrotach 1400 bedzie calkowicie nieslyszalny?

I nie widze u Was w sklepie tego urzadzonka do regulacji obrotow, no chyba ze Wy jakos inaczej ustawiacie obroty.

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moje cacko, moding w 90% http://forum.cooling.pl/album_personal.php?user_id=302

@ crash zero

paste mam arctic silver 5, a obroty wczesniej regulowalem przez potencjometr pentagrama a teraz mam panel kontrolny areogate II co zreszta widac na zdjeciach, ja osobiscie polece ci SI97 mnie sie nie popslul i raczej sie nie popsuje,

zas wiatrak to thermaltake silentcat przy 2000rpm ja go nie slysze jutro jak zmienie zasilke powiem lepiej na jakich obrotach slychac poszczegolne wentyle

pozdrawiam

Edytowane przez Galek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pste wezme OCZ, w testach prawie to samo [nawet ciut lepsza], ale glownei dlatego ze Zenfist ja ma na skladzie, jeszcze tylko musze poszukac do wiatraczka regulatora.

 

A ty Galek jaki masz wentyl?

Bo ja chyba Y.S. tech wezme

 

 

update: WOW a ten aerogate kosztuje 125 zl, przynajmniej potrafi kontrolowac za taka cene wiecej niz jeden wentyl?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wreszcie cos co trzyma napiecia, mam nadzieje, jak dotad 30min prime95 torturetest i napiecia jak skala,

bequiet 450W colorline

ale nic przejdzmy do rzeczy 12,5x200MHz co daje 2500MHz 2800@3600 co daje 115W ciepla energii

i teraz SI-97 poradzil sobie bez problemu zadnego, w idle ma 38-39 a w stresie max 46 C przy 2200rpm wiatraka sc Tt odczyty temperatury z mobo i areogata II pokrywaja sie wahania 1C

Zatem smialo mozna poleciec wszystkim SI-97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez tak mysle a mooim zdaniem te opinie negatywne o si97 sa od ludzi ktorzy tego radiatorka nie posiadaja i zazdroszcza poprotstu, przeciez jest zenfist ktory je sprzedaje i napisal ze u niego nie bylo zwrotow. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ZenFist, o kim mówiłeś, że ludzie robią szum, a tymczasem nie próbują wymienić (dziwna insynuacja)? Mój nieszczęśnik przed wyjazdem do Niemiec został wysłany do Angeli.pl i zobaczymy, co z tego będzie. Spośród userów, których znam osobiście, jednemu również padł (dostał nówkę w ramach gwary, sprzedał na Allegro), drugi jest na razie zadowolony (i pewnie nadal będzie, czego mu życzę). Biorąc pod uwagę moje doświadczenia, to jest już 2:1 na niekorzyść SI-97. Pierwszy kontakt z kompami miałem 20 lat temu (ZX Spectrum 48 :D), stricte sprzętem interesuję się od dobrych paru lat, a jeszcze takich jaj z coolerem/ radiatorem nie doświadczyłem.

 

Kupiłem w Rzeszy na wyprzedaży Thermalrighta SLK900U (obecnie produkowany jest lekko zmodyfkowany SLK947U) - nie ma pip, więc nic się nie ma prawa zepsuć. Porządny kawałek pięknej miedzi - teraz sobie poczeka na instalację, aż wrócę do kraju. ;)

 

@ Toxiq - weź sobie plz poczytaj wątek, chociaż przeskanuj, zanim zaczniesz za przeproszeniem pier-do-ły wypisywać.

Najpierw padł osobie, która jako pierwsza zrobiła tutaj w wątku dość solidny test i była pierwotnie zadowolona. Potem ja robiłem testy (jest osobny wątek) i śpiewałem alleluja na cześć tego coolera, zanim krok po kroku zaczął mieć coraz gorszą wydajność.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 2:1 na niekorzyść SI-97 ...

1363678[/snapback]

No to mozesz mnie doliczyc jako zadowolonego uzytkownika i jest 2:2 :wink:

 

Mam go juz od ponad miesiaca i jak na razie temperaturki caly czas takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera a ja mam maly problem :(, bo mialem 250 zl na chlodzenie i karta graficzna mi siadla, a nie chca przyjac mi na gwarancje bo odkleila sie jakas karteczka [przez temperature <_< ], i bede musial kupic cos co najmniej potrzebuje. I musze czekac na nastepny zastrzyk pieniedzy zeby kupic chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle nad zakupem tego coolera, ale po tym co piszecie to sie boje, nie che mi sie bawic w jakies odylanie coolera, za miesiac i czekanie az ktos to rozpatrzy ew. wymieni na nowy

 

moze zrobilibysmy ankiete, komu dziala ten cooler a komu nie...zobrazowaloby to ilosc zadowolonych i niezadowolonych userow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mozesz mnie doliczyc jako zadowolonego uzytkownika i jest 2:2 :wink:

 

Mam go juz od ponad miesiaca i jak na razie temperaturki caly czas takie same :)

1365738[/snapback]

Rowniez mnie i jest 2:3 dla SI-97 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jakby na tym forum przeprowadzić ankietę, to zdecydowana większość byłaby zadowolona. A propos 2:1, 2:2 i 2:3 to pisałem o sobie i moich osobistych znajomych. ;) Nie prowadzę statystyk na forum. :P

 

Mam zapisane temp. z Epoxa, gdy radiator jeszcze dość dobrze działał (chociaż temp. już zaczynały się pogarszać), to porównam sobie po powrocie z SLK900U (wentylator będzie identyczny i na identycznych obrotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja, i ja polecam szczerze, wlasnie przetestowalem zasilki i proc bez oporow poszedl mi na 2500MHz co jest 115W i temperatura w stresie po 45minutach 3dmarka max 46C w idle spadala do 40 pomiary przez areogate II i tu trzeba dodac ze czujka lezy miedzy rdzeniem a radiatorem w pascie srebnej ;P i pomiary z mobo pokrywaly sie z tymi z areogata czyli 46C wachania 1C zatem moim zdaniem SI97 to SUPER CHLODZENIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w koncu mam zastepczy cooler (WRIV) zrobilem szybki test i w idle mi wyszlo 3 stopnie mniej na WRIV niz na SI-97. Chyba powinno byc odwrotnie. Wiec wysylam SI do reklamacji. Warunki w jakich mierzylem temp byly identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie do niego przymiezam,

raz ze wydajny to nie wazy jak wiekszosc towerow

powyzej 500g czyli nie bedzie strachu przy kazdym ruszaniu budy ze wyrywa socket

tak patrze i nie widze dla niego konkurencji pod socket A w podobnej cenie

no chyba ze do freezera zacznie ktos dorabiac zapinki pod socketA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie kasa to tez go kupie, a jak bedzie dobry to go zostawie. Jesli jakas chala to wezme tego albo tego:

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12370.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15619.html

 

 

Tylko w wersji na socket A

Chyba bardziej tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie,masa tego radiatorka to jego potega! Ktos na poczatku tego tematu pisal, ze ciezko sie go zaklada/zdejmuje. Wczoraj odlaczenie kompa,zdjecie SI97, jego ponowne zalozenie i podpiecie kompa zajelo mi 15min, wiec nie jest zle :)

mijal miesiac uzytkowania i spostrzeglem, ze temperaturki poszly lekko w gore... pomyslalem,ze moze cos nie tak, ale wystarczylo spojrzec na termometr za oknem,zeby sie przekonac gdzie tkwi przyczyna wzrostu temperatury :)

na BXP-M 2500+@2530 przy 1.8V mam w idle ok. 30-35 stopni w zaleznosci od tego, jak jest na zewnatrz - na pentagramie 80AL-Cu bylo ponad 45, wiec roznica bardzo znaczna. Ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie,masa tego radiatorka to jego potega! Ktos na poczatku tego tematu pisal, ze ciezko sie go zaklada/zdejmuje. Wczoraj odlaczenie kompa,zdjecie SI97, jego ponowne zalozenie i podpiecie kompa zajelo mi 15min, wiec nie jest zle :)

mijal miesiac uzytkowania i spostrzeglem, ze temperaturki poszly lekko w gore... pomyslalem,ze moze cos nie tak, ale wystarczylo spojrzec na termometr za oknem,zeby sie przekonac gdzie tkwi przyczyna wzrostu temperatury :)

na BXP-M 2500+@2530 przy 1.8V mam w idle ok. 30-35 stopni w zaleznosci od tego, jak jest na zewnatrz - na pentagramie 80AL-Cu bylo ponad 45, wiec roznica bardzo znaczna. Ja jestem zadowolony.

1400475[/snapback]

A Ja się zastanawiam skąd masz taką temperaturę na swoim zestawie, czym mierzysz te temperatury, czy 30 stopni miałeś zimą, a 35 teraz ?

Pytam ze względu na to, iż przerabiałem wentylację kompa już tysiąc razy i temperatura nie schodzi poniżej 40 C w idle zimą. 2530 to PR czy faktyczna częstotliwośc taktowania procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzone z diody termicznej wewnatrz procesora. Miesiac temu bylo jakies ok. 32 stopnie, teraz jest 35-36 stopni. Jak otworzylem okno i powialo zimnym powietrzem (ochlodzilo sie nam nieco :( ), to temp spadla do 30 stopni (pisalem cos wtedy w Wordzie, wiec w sumie to nawet nie calkiem idle).

Czestotliwosc jest rzeczywista, 220x11.5=2530 MHz.

Co do temperatury wewnątrz obudowy, to zrobilem tunel naprzeciwko wentylatora na SI-97 (92 mm). Daje mi to średnio spadek temperatury o ok. 7 stopni niz w normalnie zamknietym komputerze. Co ciekawe, gdy temperatura przy otwartej obudowie wynosila 36 stopni, po zalozeniu bocznej scianki z tunelem, spadla do 33 stopni. Lepsza cyrkulacja powietrza? Minusem jest znaczny wzrost temp wewnatrz obudowy (obecnie pokazuje mi w idle ok. 30 stopni, ale przy duzym dlugotrwalym obciazeniu (3d studio) dochodzi do 45 stopni. Zreszta, co do tego to nie jestem pewien, wydaje mi sie, ze Soltekowski czujnik sporo zawyza).Byc moze to przez to, ze tunel zaslania caly wentylator wyciagajacy z tylu obudowy (80 mm) , w efkcie czego ten dmucha zimnym powietrzem. Oprocz tego jest jeszcze jeden wentylator z przodu obudowy wydmuciach!acy powietrze (80 mm pod CD-ROMem) i Chieftec DualFan.

Ogólnie to polecam rozwiazanie z tunelem. Nie zauwazylem, zeby cos sie wiecej w kompie kurzylo (moze troche). Zdjecie rozwiazania jest gdzies w watku :)

Uff, mam nadzieje, ze wyczerpalem wszystkie watpliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz to wątpliwości wyczerpałeś :-)

Zawsze informacje o temperaturach są mało ścisłe, Twój tunel tłumaczy wszystko.

Dzięki za wyczerpującą informację. Nie pamiętasz może jakie miałeś temperatury bez tunelu ?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunel zrobilem jak kupilem SI-97, wiec porownac jak bylo wczesniej nie moge. Przedtem mialem Pentagrama Al-Cu 80 mm i w stresie bylo powyzej 67 stopni (odczyt z rdzenia przy zamknietej obudowie). Ale jak pamietam, to tunel, w przypadku si-97 obnizyl mi temp na procku o jakies 7 stopni a w budzie zwiekszyl o jakies 5. Planuje jeszcze wyciac dziure obok tunelu i zamontowac tam wentylator wydmuciach!acy, zamiast dwoch poprzednich. Jak bedzie troche czasu (a nie zapowiada sie), to sie w to pobawie i napisze czy to cos dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, moge sie mylic ale cos ci chyba szfankuja te temperatury Szafiro, albo ciagle masz otwarte okno, jako ze ja mam ustawiony procesor nominalnie na 2500MHz przy 1,9V co daje jakies 115W ciepla, mam pelny obieg powietrza w obudowie i temperatura przy sredniej pokojowej 20-22C wacha sie odpowiednio 40-42C w idle i do 49C w stresie pod pelnym obciazeniem prime95, do tego pomiary mam bezposrednio z czujki termicznej ktora umiescilem miedzy rdzeniem a radiatorem, zatem nie moze byc mowy o bledach co najwyzej 1-2C, a twoja konfiguracja ciagnie o kolo 105W ciepla co nie jest wielka roznica. Mam pytanie z jaka predkoscia kreci ci sie wiatrak na radiatorze, ja mam takie temperatury po nizej 2200rpm, a nastapna rzecz to sprawdz czy masz stabilny system bo cos mi sie nie chce wierzyc ze przy tych ustawieniach i przy Vcorze 1,8V masz stabilny system, najlepiej przetestuj cala noc programem prime95, jak nie bedzie zadnych bledow to bedziesz szczesciarzem, ale puki co to watpie w te ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę po paru dniach testów w domu polecić z czystym sumieniem Thermalrighta SLK900U (tudzież SLK900A, tudzież SLK947U) - kawał solidnej miedzi, kunsztowne finy, żadnych ciepłych pip (mam już do nich uraz, chociaż po jednym przypadku nie powinienem ;)), więc nie ma się co zepsuć. To zdecydowanie najlepszy radiator bez heat pipe'ów, jaki wyprodukowano (obecnie wycofany z produkcji, zastąpiony w/w dwoma modelami).

 

Musiałem tylko wygiąć parę finów niebieskiego Zalmana na NB, ale nie tych wyższych lecz tych niskich, a zatem z żółtym Z. będą potencjalnie podobne problemy. Wszystko dlatego, że SLK900U montowany jest wertykalnie, za to 900A horyzontalnie.

 

O szczegóły nie pytajcie, bo notatki zostawiłem w Polsce. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System stabilny jak skala, co zostalo potwierdzone wielogodzinnym renderingiem 3d studio. Jak dla mnie najbardziej wiarygodny test, bo pod ten program jest konfigurowany komputer. Co do wydzielanego ciepla, to zupelnie nie rozumiem, w czym problem. To, ze masz inne temperatury na innym egzemplarzu wcale mnie nie dziwi. Procki moga byc z jednej serii, z podobnym batch'em i miec calkiem rozne charakterystyki termiczne. Pozatym na temperature procesora w komputerze wplywa tyle roznych czynnikow, ze porownanie dwoch roznych procesorow w dwoch roznych komputerach jest calkowicie niemozliwe.

Co do obrotow, to nie wiem, bo na SI-97 jest jakis shit 92 mm, ktory kupilem kilka lat temu na gieldzie i nie ma pomiaru rpm. Ale na oko to tak kolo 2000 rpm jest.

Dziwi mnie natomiast tak mala roznica temperator 42 stopni idle, 49 obciazenie. U mnie w idle jest (normalnie, przy niewietrzonym :) pokoju) ~35 stopni, natomiast juz po kilku minutach prime jest ~54 stopnie. Podobne roznice mialem na innych procesorach i innych zestawach chlodzacych. Wg mnie taka roznica jest calkiem naturalna, biorac pod uwage, ze w idle procesor pobiera zaledwie kilka-kilkanascie watow, a pod obciazeniem okolo 100.

Co do stabilnosci systemu, to sam napisales, ze ci chieftec nie wyrabia - moj wyrabia, wiec z napieciami i stabilnoscia problemu nie mam. A co do Twojej temperatury na procku, to zastanawiam sie nad ta czujka termiczna. Niedobrze, jak cos znajduje sie miedzy rdzeniem a radiatorem (lacznie z pasta, ktora powinna przeciez wypelniac tylko nierownosci). Jednak póki co, odczyt z diody termicznej w rdzeniu procke jest najbardziej wiarygodny.

 

MietMan:

tez sie zastanawialem nad SLK900A, niestety, Soltek nie zapewnil mozliwosci mocowania zbyt wielu radiatorow - brak otworow wokol socketu, kondensatory blisko. Napisz, jak temparatury SLK900 maja sie do tych z si-97 (z poczatku jego uzytkowania)

Edytowane przez Szafiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niech bedzie, ale co do diody, to ona nie wplywa na roznice temperatur, sprawdzilem, po za tym sama czujka jest termoprzewodzaca,

a jezeli chodzi o roznice to taka jest i zadna inna, zas co do warunkow mojego kompa to jest on chlodzony na fula przez AC (patrz sygnaturka)

natomiast moge jeszcze powiedziec, ze jestes szczesciarzem w takim razie, ze masz takiego proca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...