Skocz do zawartości
Drag1

Koniec z chello!!co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

cze witam wszystkich

jestem posiadaczem wspanialego lacza jakim niewatpliwe jest chello

transfery w programach p2p mam kosmiczne 5-20 kb :( jezeli nie poprawi sie w grudniu zrywam umowe i zakladam cos innego, jestem z kraka a w moim bloku mozliwe jest tylko UPC wiec kablowka odpada :/

 

Lacze chce miec dla siebie, transfery p2p zgodne z przepustowoscia lacza,brak limitow, cena nie gra roli byle nie za wysoka:P jak sie orinetuje to tylko Tepsa zostaje :| Moze sa osoby na forum mieszkajace w krakowie i wiedza o jakims dobrym necie

 

czekam na wasze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robi chyba tylko chello, jedni maja dobrze a reszta ma ograniczony transfer.Pozatym skonczylem grac w gry online ,chello ma dobre pingi chwala im za to ale teraz to lacze sie marnuje, nie mam zamiaru siedziec cala noc i ogladac stronki zeby wykorzystac lacze,a sciagac nie ma sensu po prostu , prad tez nie jest za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba stary jestes skazany na DSL. chyba ze nie przeszkadza ci limit w neo

hmm na to wyglada, neo bodajrze ma limit 25 gb ,ta sama predkosc, 2 razy tansze ale niewatpliwe niepewne , znam osoby ktore maja rownierz niskie transfery,oczywiscie wyzsze nic w chello , jezeli chodzi o DSL to chyba malo kto narzeka,pozatym majac transfer ok 100 kb/s np w torrento to nie problem zasac z 80 gb na miecha,moj dysk jest takiej wielkosci , neo 25 gb i koniec , zostaja wtedy stronki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja też poważnie myśle o rezygnacji z chello. U mnie transfery na ośle i torrencie spadły o połowe. Jest tak od 3 tygodni i zaczyna mnie to powoli wkurzac. Wiem, że chamy z UPC blokują transfery p2p. Nie wiem czy poprostu filtrują po nagłówkach pakietów, czy może robią coś innego - ale jedno jest pewne, że tym sposobem za darmo powiększyli przepustowośc swoich łaczy, aby móc powiedzieć "chello przyspiesza". :evil:

Jestem z W-wy, i na szczęście mam juz aster w bloku, a w przyszłym roku ma byc netia więc nie mam problemu z wyborem innego dostawcy.

Swoją drogą, to dziwi mnie że chello robi takie numery. Prędzej czy później głośno będzie o tym w mediach i necie i na pewno wpłynie im to na przychody. Powinni do swoich reklam dopisać limit i zastrzeżenie o możliwości filtrowania pakietów - wtedy było by ok, a tak to zwykłe chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze u mnie neo w kaazie i torrencie (tylko takich p2p uzywam) spisuje sie rewelacyjnie. Zadko kiedy mam transfer ponizej 60KB/s czasami zdarza sie z torrenta wyciaganac 120KB/s jak jest duzo seedow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drag1 a z jakiego jestes osiedla ja jestem z Kurdwanowa mam chello jest jeszcze umnie siec osiedlowa nazywa sie 2-0 ale jej nie polecam czesto maja awarie i sa jeszcze 2 sieci radiowe jedna sie nazywa KOLORNET a drugiej nie pamietam nazwy ale sa kiepskie. CO do p2p tez nazekalem ale dzis sie stal cud i wszystko wrucilo do normy film 700 mb w 3 godziny wiec jestem zadowolony.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chello classic, od czasu "przyśpieszenia" programy p2p wyraźnie zwolniły. 2-3 kb to wszystko co można osiągnąć. Transfer wyraźnie wzrasta od okolo 1 w nocy, ale juz kolo 9 rano mamy znowu stabilne 2k.

W sumie płaci się kupe kasy, żeby sobie poserfować po sieci www (ze stron www faktycznie można sobie zassać 150k). Wygląda na to, że chello z premedytacją blokuje p2p.

Nabijają klijentów w butelke oferując "szybkie" łącza a w rzyczywistości nadaje się to do odbierania emaili i czytania wiadomośći na portalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijają klijentów w butelke oferując "szybkie" łącza a w rzyczywistości nadaje się to do odbierania emaili i czytania wiadomośći na portalach.

Wyobraź sobie, że internet to nie tylko sieci p2p :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze dobrze nad chello. Po tym przyspieszeniu ja też miałem problemy (mam chello classic) z transferami, ale da sie na to zaradzić. Np. na DC++ie transfery byłyt kosmicznie niskie - pomaga zmiana portu na 80 - i powrót do dawnej formy gwarantowany :) - dziś od Szweda 130 kbs ciągnąłem. nie wiem jak z portami w torrencie, bo rzadko używam, ale myślę że też sie da cos pokombinować. A jeśli chodzi o mułka na przykład, to wal na priv, zarzucę ci ustwienia dla chello po przyspieszeniu. Jak dla mnie chello jest spoko - oczywiście ma istotne wady jak limit i np. kiepska infolinia :) ale 130 zł za 1,5 mega to cena przystępna nawet jak na warunki europejskie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja tam problemow niemam ,dc++ na porcie 666 ;) ,torrent tez na jakims kosmicznym ,a mul jak to mul on zawsze wolno ssa czasem skoczy ale przewaznie to sie czeka w kolejce.

Ja na chello teraz nienarzekam ,chociaz 1.5mbita to oni maja niewiem gdzie skoro max mozna ciagnac 167 ale zawsze cos ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze pokombinować z portami, choć czytalem wypowiedzi "forumowiczów" że to nic nie daje.

No cóż , może słabo kombinowali :roll: albo jest to związane jeszce z jakimiś dodatkowymi blokadami w chello.

Może ktoś wie skąd się bierze w kablówkach zjawisko spadku downlinku przy max uplinku ? Można sobie z tym oczywiście poradzić ograniczając uplink, ale jak sięgam pamięcią wcześniej toto nie występowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do początkowego wątku..

 

Rezygnuję z ASTER (512/192/no_limits) 172zł (NET + TV) na rzecz Chello Light (512/128/15GB) w tej chwili Chello ma promocje Świąteczną - 99zł za TV + NET (Chello_Light) i to mi gra! :wink: Wreszcie nie będzie się ściagać wszystkiego co popadnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się w cale nie ciesze z rezygnacji z Aster na rzecz Chello. Robie to tylko dla mojego męża - malkovich kochanie musisz przyznac że masz dobrą żonkę :wink:

 

Jeśli chodzi o Aster to stwierdzam że byłam zadowolona. Może sie drożej płaciło ale przynajmniej nie było limitów no i nie obcinali transferów. Niestety cena też gra rolę (szczególnie dla męża :wink: ) i dlatego przełazimy na chello. Zobaczymy jak sie bedzie sprawować. Narazie Light ale potem mysle że zwiększę do 1,5...

 

Jedyne co dobre z Lighta to ze malkovich nie bedzie siedział tyle przy kompie i ściagał tego co popadnie :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...