Skocz do zawartości
Mercury

Polecane Sklepy PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szef poprosił mnie o pomoc w doborze zestawu PC dla swojego dziecka.

Zestawik ma być za 3k z systemem, monitorem, klawką i myszką.

Szef wspominał o dotykowym monitorze. z zestawieniem sobie poradzę, zastanawiam się tylko jaki sklep warto odwiedzić (sprzęt będzie na fakturę).

Jakiś sensowny sklep w łodzi, albo internetowy sklep z wysyłkami w Polsce - gdzie będzie coś do wyboru, a ceny nie będą powalały jak w komputroniku czy mediaM...

Jeśli znacie taki sklep godny polecenia to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Mercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Agito ostatnio reklamowałem pamięci OCZ i szczerze bałem sie żeby mi sztucznie pod górkę nie robili, ale wszystko poszło gładko o po półtora tygodnia miałem nówki, więc Agito jak najbardziej polecam od strony gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam proline.pl : dość tanio, bezproblemowa realizacja gwarancji, mila i szybka obsługa

 

Dokładnie. Sam ostatnio wyminiałem nagrywarkę DVD i poszło odrazu. To znaczy dali mi odrazu nową,bo była na stanie ;) Po za tym ceny dość znośne. Jedynie do czego się można doczepić to czasem kiepska dostępność. Za to ESC może i robi problemy z gwarancją, ale mają większą wybór i lepszą dostepność. Ale ceny nieco wyższe niż w Proline. W zasadzie polecałbym 4 sklepy. Kolejność alfabetyczna:

 

Agito, ESC, Gral, Proline.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No świetnie, sporo propozycji.

Teraz zabieram się za analizowanie cen :)

W ESC kiedyś nawet działał- konkurencyjne ceny, nie wiem jak teraz ale skoro są problemy to wolę skorzystać ze sklepów które polecacie "w 100%" :)

Dzięki raz jeszcze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy dodałbym jeszcze kdo.pl które jakiś czas temu zostało reaktywowane przez nowego właściciela i jak ostatnio zajrzałem ich ceny stały się znowu konkurencyjne. Kumpel ostatnio zrobił kilka zakupów w x-kom.pl i także jest zadowolony. Osobiście w x-komie jeszcze nie robiłem zakupów, ale kdo.pl polecam tak samo jak agito.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Ja osobiscie wiekszosc zakupow robie w imperium.net.pl

Kilka lat tam kupuje sprzet dla firm i jest ok, a zakupami nie byl komputerek tylko czesci, kompow i laptopow na jakies 500.000

 

Tez kupiłem tam parę komputerów i nigdy nic nie padło. Polecam.

 

Dodatkowo w Agito.pl też już trochę kupiłem i też nigdy nie było problemów.

 

Odradzam natomiast Apollo.pl kupiłem tam 2 razy i oba produkty były wadliwe a w dodatku robili problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał nowy zestaw i chwiałbym aby sklep, w którym go kupię również go złożył. Jak oceniacie jakość złożenia zestawu w takich skalpach jak:

morele.net

esc.pl

techplanet.pl

 

Jakieś rady co to takiej usługi? Może należy dołożyć do pasty termprzewodzącej lub zainteresować czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam morele, jeśli chodzi o zakup na firmę. Łamią prawo konsumenckie, nie przyjmując zwrotów. W takiej sytuacji unikają kontaktu, odsyłają od jednego adresu do drugiego. Miałem z nimi sporo problemów.

Jak nie bierzesz faktury na firmę, to są okej.

 

Reklamacja produktów jest baaaardzo długim procesem.

 

Poza tym są godni polecenia, jeśli chodzi o dostępność produktów, ceny, oraz czas realizacji. Po złożeniu zamówienia warto jest przejść na swoim profilu do kontaktu, i złożyć prośbę o rabat na zamówienie. W przypadku tak dużych kwot zawsze dają jakiś upust.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam morele, jeśli chodzi o zakup na firmę. Łamią prawo konsumenckie, nie przyjmując zwrotów.

 

A wiesz o tym, że biorąc "na firmę" nie jesteś konsumentem? Czy prawo się w tej kwestii zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na siebie i 3 razy reklamowałem różne produkty:

 

1. Płyta główna - padnięta sekcja zasilania. Półtora miesiąca zbywania, ściemnianie przez telefon. W efekcie otrzymałem płytę z powrotem z innym SN (używaną), płyta niby po naprawie... oczywiście nie działała. Kolejna wysyłka i miesiąc oczekiwania w efekcie zwrot pieniędzy. 3 miesiące użerania się i wiszenia na telefonie. Infolinia zapchana i oczekiwanie 15-20 minut to standard.

 

2.Karta graficzna dwa miesiące czekania. Zerowy kontakt, nikt nic nie wie, przerzucanie od jednej osoby do drugiej, kłamanie, że karta poszła na serwis producenta mimo, że nadal była u nich. Ściemnianie, że producent wymienił kartę na nową po czym dostaje kartę ze zmienionym bios'em a usterka pozostała (teraz poszła drugi raz).

 

3. Pamięć RAM - Cruciale kupione za 257zł, jeden moduł był martwy. Cena pamięci w między czasie skoczyła na 420zł i oczywiście RAMU nie wymienili tylko "wysłali" fakture korygującą (nie zaproponowali innych pamięci ani nic). Faktura wysłana pocztą nigdy nie dotarła, po 2 tyg i telefonie wysłali fakture... mailem Dołączona grafika

 

Łącznie zostawiłem u nich ~10 tysięcy złotych. Klienta traktują tak aby sprzedać i umyć od wszystkiego ręce. Ceny niskie, wysyłka szybka, pakowanie przesyłek super. Obsługa klienta, serwis DNO I TONA MUŁU. Osobiście nie mam zamiaru już nic kupować w tym sklepie.

 

PS. mogę wiedzieć za co ten MINUS? Za wyrażenie opinii bazując na doświadczeniach z ich serwisem?

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za powyższą opinię. Przymierzam się właśnie do zakupu nowego komputera wraz z peryferiami za ponad 7 tys. i nie ukrywam, że skłaniałem się ku morle.net, jednak doświadczenie jakie przeżył mój sąsiad ostatnimi czasy z tym sklepem tylko mnie odrzuca od wybrania tego sklepu. Z twojego opisu wynika, że nic się dalej w tej kwestii nie zmieniło. Pozostanie mie wybranie droższego sklepu jednak jak dotąd z dobrym nastawieniem na klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem kilka zakupów w saturion.pl (niedużych, najdroższa była karta graficzna za ~800zł) i moja opinia jest pozytywna. Bezproblemowo załatwiłem reklamację, 2 razy potrzebowałem się kontaktować z obsługą i bez problemu uzyskałem pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Agito, zawsze szybko i bezproblemowo, także wysłane pamięci OCZ na gwarkę przyszły bez zająknięcia po ~1,5 tygodnia nowe i towarzyszył przy tym dobry kontakt mailowy. Nie zanotowałem póki co ani jednego minusa tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz o tym, że biorąc "na firmę" nie jesteś konsumentem? Czy prawo się w tej kwestii zmieniło?

 

Konsultowałem się z firmowymi prawnikami w tej sprawie. Kupując "na firmę" również ma się prawo zwrotu w terminie 14 dni. Morele nie reguluje tego w regulaminie, tylko w zapisach poza nim, których konsument nie akceptuje w przypadku zakupu. Po prostu lawirują ponad prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa prawna? Chętnie poznam.

 

Prawo cywilne. Może nie opisałem mojego problemu jasno, chodziło o zwrot/reklamację. Produkt był wyraźnie używany, posiadał drobne uszkodzenia.Nie chcę wchodzić w detale prawne, ponieważ się na tym nie znam. Natomiast fakt jest faktem, że ta firma ma poważne problemy z podejściem do klienta w tego typu sprawach. Unikanie kontaktu, odsyłanie od jednego do drugiego - to nie jest poziom firmy, która pretenduje na lidera. To dno. Nie z tego powodu, czy mogę, czy nie mogę coś zwrócić, reklamować, oddawać na gwarancji. Z powodu podejścia, zlewania oraz jawnego ignorowania "aż się klientowi znudzi".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie prawie wszystkie zakupy robię w https://www.pcprojekt.pl - dużo części taniej niż w morelach. Z tym, że towar odbieram na miejscu w Krakowie i nie wiem nic o serwisie. W morelach też często kupuję - od części do PC, do AGD. Nie wiem nic o ich serwisie - niczego nie reklamowałem. Natomiast troszkę zawiodłem się na aukcji allegro. Kupowałem od nich obudowę CM Elite 430 - miało w niej brakować tylko kilku zapinek do błyskawicznego montażu napędów a w gratisie miały być 2 dodatkowe filtry przeciw kurzowe. Okazało się, że brakowało całego okablowania - do panelu USB, włącznika, resetu i oczywiście filtrów przeciw kurzowych. Po rozmowie telefonicznej powiedzieli że wszystko było, ale zaproponowali zwrot pieniędzy - plus dla nich. Obudowy nie oddałem, przełożyłem co mogłem ze starej obudowy a kabel do panelu USB sam dorobiłem. Generalnie oba sklepy na plus.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...