Skocz do zawartości
jacool

Ivy Bridge-E (LGA2011)

Rekomendowane odpowiedzi

eh jak ja lubię msi.

Kumpel kupił sobie 4930k + mobo gd45 plus no i oczywiście nie bootuje.
Bios ze wsparciem ivy-e wyszedł w lipcu ale i widać płytki nadal trzepią ze starym ;/

Ma ktoś z  Poznania pod ręka coś na sandy-e do flasha ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jak ja lubię msi.

 

Kumpel kupił sobie 4930k + mobo gd45 plus no i oczywiście nie bootuje.

Bios ze wsparciem ivy-e wyszedł w lipcu ale i widać płytki nadal trzepią ze starym ;/

 

Jak leżą na magazynie sklepu od X czasu, to niby kto miał ten BIOS zaktualizować? :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił sobie 4930k + mobo gd45 plus no i oczywiście nie bootuje.

Bios ze wsparciem ivy-e wyszedł w lipcu ale i widać płytki nadal trzepią ze starym ;/

 

Ma ktoś z  Poznania pod ręka coś na sandy-e do flasha ?

 

Zaraz montuję swojego 4930k. Zobaczymy co to za padaka Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos jak wyglada porownanie wzglem wydajnosci, w pakietach adobe( glownie wideo i grafika 3D) 4930k vs xeon e5-1650 ?

Cena zblizona a gdy widze jak duzy jest skok prdkosci renderowania wideo pomiedzy i7 920 @3.6ghz 12GB ram a stacja Dell Precision T7500 z slabszym xeonem 2.66 GHz 8GB to zastanawaim sie czy nie jest warto dolozyc do xeona ta stowke, szczegolnie ze zaraz na rynek wejdzie wersja 2. Tego xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma 4.5 1.31v stabilnie, do benchy na wodzie do ok 4.7-4.75ghz. 

4.8 mu nie wstaje więc zapewne wyżej to juz fc i dice.

Po kilku h wymęczył to na memach, więc jest w miarę przyzwoiciej Dołączona grafika

http://valid.canardpc.com/2v9xtg


 

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy to 4.5GHz i 1.35V. Walka trwa.

Jest zdecydowanie chłodniej niż przy 3930k gdzie sekcja zasilania prawie płonęła.

 

EDIT:

Dłuższe testy niestety wykazały niestabilność na 4.5GHz. Testujemy dalej.

CPU wymagał poniesienia vcore. Test w trybie offset.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne pytanie czy jest ktoś z okolic warszawa/bydgoszcz/poznań/toruń(zasięg pkp) kto pomógłby mi zrobić update biosu? planuje kupić plytę na x79 no ale że nie mam sb-e to nie da rady wpakować tam ivy-e a plyty asusa są trochę za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturami nie jest źle. W stosunku do 3930k jest zdecydowanie chłodniej zarówno dla CPU jak i sekcji zasialnia.

Sekcja na pewno jest chłodniejsza w końcu mniejszy pobór energii, a to zawsze plus, ale już odczyty z CPU to nie wiem jak rozumieć "zdecydowanie chłodniej" bo te ze screena, który umieściłeś wcześniej są dla mnie raczej wysokie, jak na chłodzenie LC. 4,5GHz to raczej standard był dla SB-E i na AC spokojnie takie i niższe temperatury pokazywał coretemo i realtemp. Za to nie wątpie, że niższe jest temperatura wypychanego powietrza z tyłu obudowy i zimą CPU pod linxem już mniej dogrzeje pokój:).

Fajnie, że intel poprawił kilka rzeczy takich jak kontroler pamięci, PCIEX 3.0 dla GPU od NV, zmniejszył pobor energii, tylko, że LGA 2011 miało być platformą dla entuzjastów, a nią obecnie moim zdaniem nie jest.

x79 + 4930K to obecnie tylko drogi sprzęt dla potrzebujących 6 rdzeni, a nie spręt dla entuzjastów, oc rdzeni się nie poprawiło, a może i pogorszyło nawet w stosunku do SB-E.

Gdyby ~2 lata temu wypuścili IB-E lub chociaż rok temu, ale z nowym chipsetem "x89" to byłoby inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen miał pokazać częstotliwość więc nie wyciągaj zbyt daleko idących wniosków.

6 rdzeni nie jest łatwo schłodzić nawet przy b.dobrym LC. Przy vcore 1.3 i wyższych robi się naprawdę gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłeś, że IB-E są zdecydowanie chłodniejsze od SB-E, więc dlaczego białbym nie wyciągać wniosków, jeżeli SB-E spokojnie można utrzynac w takich temperaturach na AC przy 4,6-4,7GHz i napięciach ~1,35v. Także albo masz mało efektywne LC, albo temperatury nie sa wcale niższe na IB-E jak twierdzisz.

Troszkę SB-E, przerobiłem i pomijając słabsze sztuki, to 4,5-4,6GHz było bardzo ładwo uzyskać na AC i temperatury mieściły się spokojnie w dopuszczalnych.

post-141437-0-69511100-1384163478_thumb.jpg

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy ale to już zbliżamy się do końca możliwości sprzętu.

Ramy 2400 CL10 - quad. Patriot XD + corsair plat.

 

Dołączona grafika

 

benchmark pamięci - SANDRA:

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...