Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Składałem z rok temu ciut starszy zestaw na Xeonie E5-2470 V2, 16GB RAM i 1050Ti . Pierwsza wpadka - firma MACHINIST - zamarzyło mi się to zamknąć w obudowie ITX, kupiłem ich płytę i ... była o 2 cm dłuższa, niż przewiduje standard miniITX. To jeszce dało się jakoś przełknąć, wyciąłem jedną część w obudowie i weszło. Cud, miód, malina, dysk Nvme, hula pięknie. Niestety, mimo wszystko płyta okazała się goowniana, komp się resetował przy większym obciążeniu. Oddałem ją i zamówiłem ze sprawdzonej firmy HUANANZHI (przez moje ręce już przeszły wcześniej 2 płyty tej firmy). Używałem kompa w takiej konfiguracji chyba z pół roku i spokojnie dało radę pograć w Diablo 4 (1680x1060) czy NFS Payback. Potrzebuję więcej RAMu, żeby odpalać kilka VMów, i zmieniłem płytę w tym kompie na B450 z Ryzenem 3600, ale zestaw z Xeonem dalej funkcjonuje jako domowy serwer plików i minecrafta dla syna, 20 wątków to dalej jest dobra maszyna 🙂 Ten Twój zestaw to DDR4 i nowszy procek, na pewno będzie żwawszy, choć one z definicji lepiej sobie radzą z zadaniami równoległymi, pojedynczy wątek jest nie za mocny
  3. Fajnie jakby były tej samej pojemnosci co by chodziły w duall chanell
  4. Można. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
  5. Nie warto. Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
  6. https://bitcomputer.pl/pl/p/MSI-Zasilacz-MPG-A850G-PCIE5-850W-80PLUS-GOLD-F.MODULAR/101747?Bit Computer&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=02b83ff9-539e-dea4-d140-0a41671fd0fb mi udało się go kupić jak był niedawno po 499 ...
  7. Mam w domu trochę zalegających "gratów" i wpadłem na pomysł zbudowania PC z przeznaczeniem do gamingu. Mógłbym się trochę nim "pobawić" i potestować i w późniejszym czasie odsprzedać dalej. W domu mam następujące komponenty: -Obudowa SPC Ventum VT4V EVO ARGB, -chłodzenie Fera 3 RGB, -zasilacz SPC Vero L3 500W, -2 x 4GB DDR4 2666 M/T, -dysk na sata 250 GB. Nie mam więc płyty głównej z CPU oraz karty graficznej. Myślałem o czymś bardziej egzotycznym tj. płyta X99 z alliexpress oraz Xeon. Przykładową płytę MACHINIST X99 E5-MR9A PRO mozna kupić za około 300 zł do tego koszt Xeona 2666 v3 i kolejne 8 GB ramu w dwóch kościach, ale to już raczej do kupienia w Polsce. Co do karty graficznej to docelowo był by to RTX 2060 Super, którego w niedługim czasie będzie sprzedawał kolega. Pytanie tylko czy nie jest to przerost formy nad treścią i zwyczajnie 2060 super jest za mocna do tego CPU. Kolejnym problemem jest tylko 500W zasilacz. I sama kwestia wyboru Xeona. Nie wiem czy jest to platforma sprzedawalna na rynku wtórnym. Niby od dłuższego czasu oglądam materiały PC by TQ o serii procesorów Xeon, w których twierdzi ,że platforma jest niby zachwalana po czym mówi, że nie kupiłby jej gdyż jest to platforma dla mało wymagających użytkowników z niskim budżetem. Możecie zapytać po co to wszystko... otóż chciałem zdobyć nowe doświadczenie w obcowaniu z platformą X99. Co o tym myślicie? Warto czy nie?
  8. Witam zakupiłem zestaw jak poniżej: ASRock B650M-HDV/M.2 AMD Ryzen 5 7500F, 3.7 GHz, 32 MB, CPU Arctic Freezer 36 CO Sapphire Nitro+ Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 Lexar NM620 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe Modecom Volcano 750W Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 Genesis IRID 505 V2 MIDI TOWER Podczas pracy z małym obciążeniem wentylator procesora oraz karta graficzna są bezgłośne natomiast irytuje mnie szum zasilacza, (jest cicho ale jednak go słychać) podczas większego obciążenia jako pierwszy wchodzi na wyższe obroty. Zastanawiam się na wymianę na coś z funkcją chłodzenia hybrydowego. Czy ma to sens? Czy Seasonic FOCUS GX-750 ATX 3.0 750W będzie cichszy? Lub coś innego? Pozdrawiam
  9. Faktycznie, pisałem z telefonu I nie wkleiłem https://proline.pl/koszyk/911fe775 Jak coś montaż można mieć 101 zł taniej z kodem PRO24
  10. Cześć, Poszukuję laptopa do pracy biurowej, w budżecie 4.000 - 6.000 zł, z zastosowaniem do: - praca biurowa, głównie pakiet Microsoft (word, outlook), internet, nie będzie wykorzystywany do gier - wydajny, praca po kilka - kilkanaście godzin dziennie - przekątna 15 - 16, matryca matowa, w domu laptop podłączam do monitora i klawiatury - solidne wykonanie, laptop będzie przenoszony - dobra bateria - dysk im większy tym lepiej, najlepiej 1TB SSD, będzie przechowywane dużo danych - wbudowany system Windows - chciałbym żeby laptop posłużył kilka dobrych lat a nie do końca gwarancji
  11. Dzięki za odpowiedź, tylko czy w powyższym poście nie zabrakło jakiegoś linka do tego zestawu za 4900? 😛
  12. Mam w komputerze 1 kość ram poniewaz moja 2 sie zepsuła. wiec chce kupic ramy z innej firmy (16gb) i czy mozna wlozyc do slotow na ram 3 kosci (1 z goodram i 2 z kingsotna tyle samo gb i mhz
  13. I5 14500 ma wydajność na poziomie Ryzena 7500F który kosztuje raptem 750 zł. Tu masz taką opcję z tym procesorem I 4070 TI Super https://proline.pl/koszyk/6f23487e Montaż masz 101 zł taniej z kodem PRO24 Dużo lepsza opcja jak ten gotowiec z xkom.
  14. Nie koniecznie. Wszystko jest uzależnione od ceny i możliwość montażu. Powiedz procesor i5-14600 wystarczy czy iść w i7? Gdzie czegoś poszukać, lub prośba o jakąś przykładową konfiguracje.
  15. To musi być z xkomu? Gdybyś wybrał inny sklep i dorzucił kila stówek miałbyś w tej kwocie zestaw z 4070 TI Super.
  16. Za 4900 masz z Ryzen 8600G ma APU, cichy cooler na procesor, wyciszona obudowa, zasilacz z cichym wentylatorem. System WIN 11 i 27" monitor 1440p IPS. Do pracy z tekstem nie brałbym 32". Ewentualnie jak potrzebujesz wifi czy BT to https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-b650-eagle-ax-am5-p8120879
  17. Witam. Mam problem z dostępem do internetu w aptece. Objaw jest taki, że transakcje z użyciem karty czasami nie dochodzą do skutku, czasami terminal łączy się ponownie. Jeśli przerwa wystąpi w trakcie zaciągania recepty z serwera, wyskakuje błąd, trzeba to robić ponownie, takie same błędy wyskakują przy sprawdzaniu kodów QR czy raportowaniu realizacji recept - każda z tych czynności wymaga połączenia z innym zewnętrznym serwerem. Przerwy są kilku-kilkunastosekundowe, ale występują kilka razy na godzinę, bardzo utrudnia to pracę, bo np. przy niekompletnym raporcie realizacji recepty - trzeba wycofywać każdą pozycję z osobna i wysyłać na nowo, przy kilkunastu pozycjach na recepcie już się robi spory problem. Zgłaszanie problemu do dostawcy nic nie daje, twierdzą, że u nich wszystko gra. Pingi się nie gubią - zrobiłem test, ping puściłem na godzinę na onet, a przerwy w połączeniu w tym samym czasie były i tak. Nie jest to również problem samego oprogramowania aptecznego, bo np. Battlenet też rozłącza, jak pusczę Diablo 4 , to pogram 5-6 minut i zrywa połączenie. Jakiegoś Need for Speed'a puszczałem - to samo, z samej gry nie wywala, ale wchodzi w tryb off-line. Grywam też w Age of Origins - to samo, co kilka minut klepsydra i nawiązywanie połączenia. Dla porównania komfortu pracy - pracuję w innej aptece kilka dni w miesiącu i tam podobne problemy komunikacji z serwerami nie zdarzyły mi się nawet raz. Wszystkie te objawy skłaniają mnie ku stwierdzeniu, że coś jednak jest nie tak z łączem - sama lokalna sieć składa się raptem z routera i 2 switchy, więc mało prawdopodobne, żeby to było coś lokalnie. Router jest własnością dostawcy i nie mam do niego dostępu. Czy ktoś może polecić jakieś oprogramowanie, które było by w stanie zlokalizować problem ? Ewentualnie sposób, jak problem zdiagnozować ? Rozmawiając z dostawcą chciałbym mieć jakieś argumenty w ręce. pozdrawiam
  18. Dzień dobry, Jako, że jest to mój pierwszy post to na wstępie witam wszystkich 🙂 Potrzebuję porady w wybraniu komputera stacjonarnego i monitora, całość w kwocie 4500. Załóżmy PC około 3-3,5k i reszta na monitor. Komputer ze zintegrowanym gpu, nie będzie używany do grania. Dysk wystarczy 1TB, RAM 32GB. Komputer nie będzie rozbudowywany w przyszłości - nie potrzebna jest zaawansowana płyta główna, zasilanie itp. Mile widziana dobra kultura pracy komputera. Monitor w rozmiarze 27-30, matryca IPS z ładnymi kolorami o rozdzielczości 2500x1400, ewentualnie 3400x1400. Dziękuję za propozycje, Pozdrawiam, Rafał
  19. Czyli jednak nie ma w tej kwocie nic co spełnia wymagania? No popatrz. Moim zdaniem za bardzo kombinujesz. Tym tokiem potrzebujesz 3 urządzeń: router -> switch -> AP. Jak masz takie wymagania to kup jakiegoś switcha, na jakimś HP Z240 postaw Pfsense i dorzuć ACka od Ubiqiuti czy tam TP linka i masz na wyrost wszystko. Ew zobacz sobie GL.iNet GL-MT6000, wrzucisz tam OpenWRT (bo ludzie narzekają na soft głównie) i będzie żyło.
  20. to może inaczej obecnie najsensowniejszym wyborem wydaje się microtic ax3 + cudy wr3000 tyle ze razem to daje 800 zł czy za taką kasę da się kupić cos lepszego?
  21. Wczoraj
  22. Hej, Słuchajcie przerabiam temat od tygodnia z zakupem komputera dla 11 latka, chce zamienić laptopa z i5-10300h i gtx1660TI z 16GB Ram na komputer stacjonarny. Niestety warunkiem jest kupno coś z usługą montażu może jako zestaw by się udało dla FV. Najpierw zaczynałem od gotowca lenovo z i5-14400F i 4060 w kwocie 4300. Ale oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam do jutra czas na opłacenie G4M3R HERO w takiej specyfikacji: G4M3R HERO i7-14700F/ DDR5 32GB (6000)/1TB/RTX4070S/W11x, zasilacz 850W, wiem że to takie kupowanie trochę kota w worku, ale zawsze na plus 3 lata gwarancji. Nie podoba mi się do końca procesor, pewnie wystarczyłaby i5-14500 lub cos z K lub KF. kwota za tego gotowca to 7600zł Co Wy na to proszę Was bardzo o poradę, czy uda się złożyć coś sensownego ale z usługą montażu? Wiecie, trochę dla 11 latka musibyć RGB itd. Podane ceny to ceny brutto.
  23. Wg strony asrocka używasz nieobsługiwanych pamięci 😉 powiem co co ja bym zrobił - opchnal te patrioty i wziął kości 2 x 16gb, nawet patriota, choć raczej poszedłbym w ripjawsy https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-32gvk-793580/ Za 650 Ziko masz CL14 3200mhz 2x16gb powinny śmigac bez problemu. A tak naprawdę nikt z nas nie wywróży czy tak na 100%.
  24. Obecnie takie u mnie siedzą: Patriot Viper BLACKOUT DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 PVB416G320C6K Czy jak dokupię taki sam zestaw będzie dobrze przy 4x8GB? Czy się w to nie pchać i lepiej coś innego?
  25. Ten zestaw bardziej mi pasuje finansowo. Z GF 4060 i tak już przekroczyłem budżet. Dzięki panowie.
  26. qqrydza

    kope lat ;)

    Namaczany od kołyski w muzyce z winylowych płyt Taki to był tego maleństwa byt Tylko podrósł to podłączyli do 8-bitowego komputera Stąd ta naleciałość, stąd pewna maniera Czas płynie i postęp wraz z nim 64 bity i gówno w TV Bardzo się mój byt raduje gdy obie drogi naraz celebruje.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...