Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten, jest kontynuacja wielkiego topicu "Wszystko o --> ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.".

 

Powstaje dlatego, aby ulatwic czesci z was dostep do najnowszych informacji o tej plycie ( drugim powodem jest ulatwienie moderacji tego tematu, stary sie niestety nie nadaje ) .

 

 

Glowne informacje o tej plycie znajdziecie w dziale Faq, i wszystkim "nowym" userom polecam te kompedium .

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124 .

 

 

Stary temat zostal zamkniety, jednak pozostanie w tym dziale, i bedzie wam sluzyl jako archiwum .

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=30376 .

 

Jezeli ktos ma jakies pytania, zapraszam na pw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o temperature. Po pierwsze o ile jest zaniżona (mam ostatni oficjalny bios 2.6)???

A po drugie, to czemu jest tak że przy 133x12.5@1.31V mam 36 stopni w stresie, a przy 166x12.5@1.51V 40 stopni w stresie??? Czy to możliwe że różnica jest tak mała???

W Evereście pokazuje to jako temp proca, więc tak ustawiłem w SpeedFanie.

W SpeedFanie jest też czujnik LM75. Co on pokazuje???

 

Cooler mam Pentagram Q80-AlCu 2950rpm, pasta OCZ Ultra 5+ i wentyl 80x80 wywiewający z tyłu.

Uhhhh... nowy temat i juz powtarzaja sie po razy 1000 te same pytania....

 

Harry Lloyd >> Abit ma ta wlasciwosc ze przy pierwszym uruchomieniu (wlaczamy zasilanie dla plyty i Power) temperatura jest delikatnie mowiac nieco nie adekwatna do rzeczywsitej. Gdy zrestartujemy kompa temperatura jest nieco blizsza prawdy (ok 8-9 C w gore w porownaniu z pierwszym bootem).

 

Mam pytanko:

1. czymozna wylaczyc ten wiatrak na plycie

2. czy moge kupic sobie plytke z sata chodz dysk mam ata133, chce z przyszloscia miec juz sata

3. czy ruszy mi wogole plytka na codeshit 300w

1. Mozna, tylko ze trzeba zadbac o odpowiednie chlodzenie NB - najbardziej popularne wyjscia to zalozenie radiatora produkcji Zalmana lub standardowy wentyl puscic na 5V (ten problem byl poruszany na forum przynajmniej 100 000 razy, poza tym w FAQ o tej plycie tez jest to opisane).

2. Kontroler SATA jest na plycie osobno, oprocz IDE, wiec nie ma zadnej przeszkody.

3. Byc moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki to powinno... ale zależy to od czego co na tym chcesz uruchomić... ja przejściowo działam na 2500+ @ 1.3V FX5200 lekko oc ;) 2x256, nagrywara, hdd i ciągnie mi to jakiś NoName 300W... :lol:

Ale o oc można zapomnieć... tak samo ciągły strach o sprzęt :> Więc na dłuższą mete raczej nie polecam takigo rozwiązania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przepraszam za powtarzające sie pytania, ale przeczytanie 205 stron istniejącego topicu nie jest raczej dobrym pomysłem.

Nawet jak w szukajce dam wyświetlanie jako posty, to pokazuje tylko kawałek posta, i niestety nie pokazuje na której stronie topica on się znajduje.

 

Tak więc co pokazuje LM75???

 

I co do bootów to prawda, sam zauważyłem że przy pierwszym temp jest dziwnie niska, ale te temperatury 36 i 40 były już na którychś z kolei, nie na pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fantom

czy na abit nf7-s będą szły pamięcie 2x512 kingmax hardcore 500mhz i jak się będą kręcic a czy nie lepiej kupić 2x512 hynix 400mhz co lepsze i jak to działa na tym abicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W NF7-S2 masz pasywne chłodzenie na NB i SB. 2 fazy zasilania, poza tym w biosie brak zmiany mnożnika i Vcore tylko możesz zwiększać, na dodatek procentowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam juz nf7 jest gitna, przejscie z a7n8x-x, odrazu leci powyzej 220fsb bez zajakniecia czekam na dostawe Chieftec 360W ATX-1136H i polece dalej. Teraz mam pytanko co do tego "cichego" wiatraczka z plyty mysle nad zm-32 lub zm-47 tylko boje sie ze mi nie wejdzie ktorys z nich bo mam na procku penta.QC-80Cu, ma ktos moze ten wiatrak i moze sie podzielic co tam zamontowac, i jak bedzie sie pasyw mial do krecenia na 230fsb.

 

Mam pytanko jeszcze co do moda z drutami, poszlo mi bezproblemu na 220fsb mam procka xp2200+, ktos moze mi wyjasnic kiedy jest wymagany ten mod, dzialam tez na standardowym biosie co zyskam przechodzac na inna wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Zalmana 32 wsadziłem pod QC-92 i wszedł. Ciasno jest, ale to nie przeszkadza. A duży przepływ powietrza całkiem nieźle chłodzi i NB, więc jest OK.

 

tylko tak patrze w podpisie i masz 200fsb, czy nie ebdzie zamaly jak chce poleciec na 230fsb jestem ciekaw jak z zm-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Kręce do 227MHz normalnie. Mogę więcej, ale... sykor ze mnie. Ogólnie mam dobrze wietrzoną obudowę i to też jest czynnik na Plus. 2x120mm plus 2xSilentCat na grafie - góra-dół

zamontowales tez tego zm-32 na SB przy tym 227fsb

 

Czy ktos ma posadzonego zm-47 przy Fr:QC-80 Cu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zm47 to jest niebieski ? bo mi sie nie chce szukac pudelka, mi wlazl spokojnie pod pentagrama, jeden jest w drugim i wygladaja poteznie razem

tak niebieski, jezeli mozesz zobacz co Ci sie tam kryje, pracujesz na pentagramie? Chialbym juz to zamowicz a musze byc pewny ze mi wejdzie 47, dales cos na SB, bardzo sie gdzeje ten chip bo nie wiem czy musze do nieg tez cos dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No u mnie Linoge różnica temperatur przy sporym O/C też jest malutka. Troche dziwne mi sie to wydaje. :?

 

Co pokazuje LM75???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie głupio wytłumaczę ale 200 stron to troszkę(tyci, tyci) za dużo jak na moje siły. Z tego co czytałem na temat pamięci i abita to wychodzi że abit nie obsługuje pamięci z 2t command rate(dobrze kumam?) i nie ma opcji zmiany tego w biosie(dobrze kumam?) czyli pamięci z 2t command rate nie zostaną obsłużone poprawnie? Mój ram goodram działa dobrze na epoxie z 1t czy da się zrobić żeby działało na abicie(bios jakiś czy co czy cpc of to jest właśnie przełączenie na 2t command rate) może coś pomieszałem(na pewno) wyjaśnijcie proszę jak to jest z pamięciami to głupie pytania jak moje będą pewnie rzadziej zadawane pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki makaronek!!!

A co stało się z Merlinem... Chyba sie obraził totalnie...

Teraz zrobie sobie radiatorek.

Na grafe (góra) robie z 2 radiatorów od P3 Slot 1 :)

Jak będzie gotowy, to fotkę umieszczę w odpowiednim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki czyli 1t domyślnie jest włączone i cpc of włącza 2t. Czyli jeżeli moja pamięc pracuje na 1t na epoxie(jak wymusze) to na abicie też będzie działać czyli idąc dalej problemy z pamięciami na abicie występują wtedy gdy pamięć nie działa poprawnie z 1t? Cpc of poprawia działanie z 2 koścmi 512 ale z jedną kością która jest w stanie pracować z 1t problemu być nie powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...