-
Postów
156 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Treść opublikowana przez pitol321
-
Potrzebuję pomocy z Samsung Oddysey G4
pitol321 odpowiedział(a) na Kucharczyk temat w Podstawowe Zagadnienia
Monitor według instrukcji obsługuje HDMI@240Hz więc nie będzie widocznych różnić do DP@240Hz. Z rozważań w internecie wynika, że to najprawdopodobniej problem Software/Bug w systemie monitora, ewentualnie sterowniku i musi być załatany prawdopodobnie przez Samsunga, ponieważ dotyczy większej ilości modeli z serii Oddysey. -
Potrzebuję pomocy z Samsung Oddysey G4
pitol321 odpowiedział(a) na Kucharczyk temat w Podstawowe Zagadnienia
Na piszczącej rx9070xt nie miałeś takiego efektu przy DP@240Hz? W internecie wisi wiele tematów, nie tylko przy modelu Oddysey G4, opisujące identyczne problemy, np.: Forum Samsung. Po za zmianą z DP, na HDMI z kablem HDMI 2.1, nie znalazłem konkretnego rozwiązania, a Samung własne forum i zgłoszenia tam, niestety olewa. -
Zasilacz posiada dwa, podwójne kable, PCIex. Jeśli podłączysz kartę jednym kablem i drugim w dwa pozostałe złącza, to karta będzie działać i nic się nie powinno dziać. Dla takich sytuacji kable PCIex mają podwójne wtyczki. Inną możliwością jest zakup przejściówki power SATA do PCIex. Podłączysz nią wolne gniazdo na karcie, dzieki zasilaniu SATA.
-
Test Auto w OCCT, to test mieszany SSE/AVX/AVX2, przy instrukcjach AVX/AVX2 procesor standardowo ma o 200/300MHz niższe takty/boost, do tego wysoka temperatura także ogranicza go w tym przypadku. Pozostaje, jak wyżej pisałem, sprawdzić jeszcze osadzenie, ewentualnie pobawić się kierunkiem przepływu powietrza, no i undervolting przez ujemne Curve @ all core.
- 417 odpowiedzi
-
@Kicha Chyba temat pomyliłeś? 🤔
-
Jak podłączyć GTX 1070 Ti do zasilacza oraz wentylatora?
pitol321 odpowiedział(a) na hryna34141 temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
Używając jednego kabla PCIex 6+2, rozgałęzionego na w sumie 2x8pin(2x(6+2)), karta powinna teoretycznie wstać, jeśli podłączysz ten kabel w oba 8 i 6 Pin złącza i powinna być widoczna w systemie. Pod obciążeniem mogą być "kwiatki", ze względu na ewentualnie niewystarczające zasilanie karty. Twój zasilacz: Chiftec Proton 650w 80 plus bronze, powinien posiadać dwa rozgałęzione kable, PCIex pod kartę graficzną, 6+2 (8pin), czyli w sumie 4x(6+2). Poszukaj kabelka, który Ci brakuje. Jeśli go już nie posiadasz, to pod żadnym pozorem, nie kupuj kabla z innego zasilacza, ponieważ piny złącza do obudowy zasilacza mogą się różnić i będzie totalny klops/spalenizna. Tylko kabel od Twojego zasilacza lub kompatybilny pinami. Ewentualnie dowolny kabel/przejściówka z power SATA na PCIex 6+2(8pin) karty graficznej. -
Tego fragmentu nie do końca rozumiem. Posiadam od kilku miesięcy nzxt c1000, z 9800x3d i rtx5080, na Asus TUF x670e plus i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Wiele lat użytkowałem zasilacze Seasonic oraz Corsair i muszę stwierdzić, że nzxt to konstrukcja na takim samym, bardzo wysokim poziomie. Co do kabelka zasilającego, to c1000 jest w specyfikacji ATX 3.1 i posiada "ten nowy" kabelek. Moja podkręcona rtx5080 działa z nim bez najmniejszego problemu, a złącze/connector i sam kabel się nie grzeją. Co do płyty głównej, to wybieraj typowo pod własne potrzeby. Dla mnie USB4.0 to nic koniecznego i pewnie przy zmianie platformy, za te kilka lat, nadal nie będzie jakimś "must have". Bardziej patrzałbym na linie PCIex i "lane scharing". Jak szukałem płyty pod 9800x3d, doszedłem do wniosku, że płyta na chipsecie x670e jest dużo bardziej sensowna, pod tym względem i sprawia mniej problemów z "lane scharing", niż x870. Płytę na x670e nabyłem i nadal jestem z niej mega zadowolony... ale jak kto woli.
-
Tutaj podałem Ci powód tego temperaturowego "zbiegu okoliczności".
- 417 odpowiedzi
-
Gdyby pompa nie działała, to miałbyś w IDLE, bez obciążenia, piekarnik.
- 417 odpowiedzi
-
- 1
-
-
To może być błąd odczytu, do sprawdzenia bezpośrednio w BIOSie. W grę wchodzi też ewentualnie błędne podłączenie AiO do płyty głównej, do sprawdzenia przy pomocy instrukcji montażu: endorfy.com
- 417 odpowiedzi
-
Czyli z osadzeniem sobie spokojnie poradzisz 😉 Jeśli zdejmiesz pompę z CPU, to sprawdź, czy pasta była całkowicie i/lub równomiernie rozprowadzona przez docisk. Pozostaje jeszcze ewentualna zabawa i obracanie wentylatorów w obudowie i ewentualnie na chłodnicy, aż uzyska się satysfakcjonujący zysk w przepływie przez chłodnicę, czyli spadek temperatury. Jak sam piszesz, za coś zapłaciłeś, ale serwis, jak to serwis, złożył po standardzie i skwitował wszystko zwaleniem winy na słabe chłodzenie... co mija się z prawdą. Mimo wszystko nadal dobrze będzie pobawić się uV Curve. W 17s załączonego filmu gram.pl, jak widać z opisu na ekranie, to test przy ograniczonej szybkości wentylatorów na 900RPM, czyli ograniczonym przepływie przez chłodnicę, stąd podobieństwo.
- 417 odpowiedzi
-
No to część problemu już sam widzisz. Sprawdził bym jeszcze osadzenie na CPU i ewentualnie zmienił miejsce montażu lub dla testu odwrócił obieg powietrza przez chłodnicę Jeśli nic nie wskórasz lub Cię to przerośnie, to pozostaje undervolting przez Curve : "w stopniach po -5 @ all core, aż stracisz stabilność. W tedy podnieść o 5 i testować czy jest całkowicie stabilny.". W takim ustawieniu procesor zachowa wydajność lub nawet zwiększy zegary, przy mniejszym napięciu - niższej temperaturze.
- 417 odpowiedzi
-
Najprościej powiedzieć, że kijowe chłodzenie, a nie sprawdzić w czym jest problem... serwis sic PurePC też na nim testował 9800x3d i temperatury są w normie. W Twoim przypadku jest ewidentnie coś nie tak... osadzenie, orientacja/montaż AiO lub przewiewność obudowy/za mało powietrza dla chłodnicy.
- 417 odpowiedzi
-
Prawie 92 stopnie to dużo po trzech minutach testu. Procesor zbija też zegary, przy AVX powinien oscylować ponad 5GHz. Tak jak pisałem, do sprawdzenia osadzenie chłodzenia na CPU, montaż AiO oraz przewiewność obudowy, ponieważ zbyt mało powietrza, które może zostać przepuszczone przez chłodnicę, także może takie problemy powodować. 9800x3d jest do ogarnięcia dobrym powietrzem, a tu AiO360 ma problem bez OC. Tutaj masz mój post, w walce z słabą wentylacją obudowy i duszeniem się ALF3_280
- 417 odpowiedzi
-
Odpal OCCT stress test tylko CPU na AVX i daj screena po paru minutach.
- 417 odpowiedzi
-
Dość srogie temperatury jak na AiO360. Pik CPU między 93/94 stopnie. 1.36V to też spore Vcore. Sprawdź montaż na CPU, czy wszystko dobrze siedzi, no i jak pisał kolega wyżej, napisz jak zamontowane jest to AiO. Jeśli wszystko jest dobrze założone i chłodnica ma zapewniony dobry przepływ, to pozostaje zejść procesorowi z Curve w stopniach po -5 @ all core, aż stracisz stabilność. W tedy podnieść o 5 i testować czy jest całkowicie stabilny.
- 417 odpowiedzi
-
Rtx 5070ti jest wydajniejszą ale i droższą konstrukcją, w porównaniu do rx 9070xt, do tego dochodzą standardowe dodatki nVidii jak lepsza wydajność RT, DLSS czy multi frame generation. Testy PurePC
-
Im wyższy FPS generuje karta graficzna, tym większa szansa na pisk cewek. Tak samo im więcej FPS, tym głośniejsze będą cewki, jeśli trafiłeś już na taką kartę. Cewki mogą hałasować w lowend, mid i highendowych kartach. Tutaj wchodzi do gry ta częsta zależność, im wyższy FPS, tym większe prawdopodobieństwo lub głośniejszy już obecny hałas cewek. Stąd trafić grające cewki można teoretycznie częściej, im w wyższą półkę kart celujemy. Jednak to nadal żadna reguła, bo jak wszyscy piszą, to jest loteria. Jeśli karta nam hałasuje, to w grę wchodzi najczęściej tylko zwrot w okresie 14 dni lub blokada FPS, do poziomu braku hałasu lub jego najniższego tolerowanego poziomu.
-
Wyszukując adres tej strony pojawia się kilka tematów zwiazanych z tym "zagrożeniem". Zachodzi możliwość błędnego wskazania autonomicznego wykrywania zagrożeń. Skan adresu przez Virustotal także nie jest negatywny. Sam tekst adresu strony wydaje się być jednak bardzo podejrzany. Usuwałeś całą historię, wszystkie pliki cookie i sprawdziłeś rozszerzenia przeglądarki? Usunąłeś calkowicie AVG i jego rozszerzenia w przeglądarce i dopiero w tedy sprawdziłeś innym antywirusem, aby wykluczyć wykrycie false/positive przez AVG?
-
Posiadam od kilku lat Acer Nitro 17 z prockiem AMD 8/16 i rtx3070, 16GB RAM, SSD M.2 itd.. kosztował ok. 3 lata temu, 1200€. Jestem z niego nadal bardzo zadowolony. Chłodzenie generalnie wydajne i relatywnie ciche, bez jakiś szczegolnych odglosów czy buczenia, po za szumem wentylatorów, w trybie CoolBoost jest już bardzo slyszalne, ale nadal bez jakiś efektów specjalnych.
-
Cewki... to zawsze loteria. Obojętnie jaki producent i z jakiej półki cenowej karta. Ja zwracałem Palit rtx5080, ze względu na Cewki, a dużo droższa PNY praktycznie nie hałasuje cewkami. Ale bratu, siostrzana do Palit, Gainward rtx5080 w ogóle nie gra cewkami.
-
W Twoim przypadku pozostaje wrócić do ostatnich stabilnych na Twojej konfiguracji i czekać na kolejny cudowny HotFix... z nadzieją, że nie skopią go jeszcze bardziej.
-
Zmieniałem synowi kilka miesięcy temu procka. Przeskok z 3600 na 5700x3d był bardzo odczuwalny przy karcie Asus rtx3070 Strix OC (teraz wpadnie mu Asus rtx3080 Tuf). Dopłacanie do 5800x3d, przy braku ich dostępności i małej różnicy wydajności, to byłby raczej kiepski pomysł. Syn z 5700x3d jest mega zadowolony i AM4 u niego z tym prockiem kilka lat zostanie.
-
Mój RTX5080, lata od początku na sterownikach 572.60 i nie mam problemów. Błąd jaki Ci się wyświetla niby wskazuje na stery... karta przez Ciebie podkręcona? Takie błędy często powodowane są także przez niestabilne OC.
-
To nie są takie same linijki. 1. - To jest ustawienie w panelu kontrolnym, które blokuje maksymalną ilość FPS generowaną przez kartę. Te kilka FPS, poniżej wybranego odświeżania monitora jest po to, aby opóźnienia (Latency) w wyświetlanym obrazie były najniższe. 2. - To jest także ustawienie z panelu kontrolnego. W przypadku monitora bez Gsync/Freesync, ustawienie Vsync na włączony/enabled, aktywuje po prostu stałą synchronizację do wybranego odświeżania monitora. Jeśli masz monitor Gsync/Freesync, ustawienie to zmienia sposób swojego działania (mimo braku zmian w jego opisie). Stała synchrozacja nie jest już możliwa, bo masz aktywny Gsync. Ustawienie to, zapewnia synchronizację do maksymalnego wybranego odświeżania i wyłącza się poniżej tej wartości, ponieważ w tedy działa Gsync i synchronizuje odświeżanie zmiennie, do aktualnie generowanego FPS przez kartę. Takie działanie odświeżania właśnie zapewnia nam brak rwania/tearingu obrazu w grach: Jeśli karta w takim wypadku, będzie generować więcej FPS, niż odświeżanie monitora, to monitor wyświetli nam 165Hz. Jeśli karta wygeneruje mniej FPS, to monitor wyświetli nam dokładnie taką samą ilość Hz, jak ilość FPS generowaną przez kartę. Obraz nie będzie rwany, bo każda klatka wyświetlana przez monitor, będzie zgodna z klatką animacji, generowaną przez kartę. 3. - Odnosi się do ustawienia odświeżania/Vsync wewnątrz gry/aplikacji 3d. Ustawienie odświeżania wewnątrz gry jest stałą, niezmienną blokadą (nie jest zależne od aktywacji Gsync w panelu kontrolnym). Jeżeli je aktywujemy, to nasz monitor będzie działał, jak zwykły monitor bez Gsync/Freesync i odświeżanie będzie stałe, do wybranego odświeżania monitora. Jeśli karta w takim wypadku, będzie generować więcej FPS, niż odświeżanie monitora, to monitor wyświetli nam 165Hz. Jeśli karta wygeneruje mniej FPS, to monitor nadal wyświetli nam 165Hz, ale obraz może być rwany, ponieważ w danej wyświetlanej klatce przez monitor, będzie niepełna klatka animacji generowana przez kartę graficzną i reszta poprzedniej wygenerowanej wcześniej klatki animacji. Dlatego wewnątrz gry/aplikacji 3d należy synchronizację ustawić na wyłączoną/disabled. 4. - Odnosi się do całości. Aktywny Gsync. Aktywny Vsync w panelu kontrolnym. Nieaktywny Vsync w wewnętrznych ustawieniach gry/aplikacji 3d. Blokada maksymalnej ilości FPS, generowanej przez kartę, w panelu kontrolnym, na kilka klatek poniżej wybranego odświeżania monitora. = Brak rwania obrazu i niskie opóźnienia. 5. - dodane przez Ciebie nie do końca rozumiem, bo chyba pozjadałeś literki. Na resztę Twojej wypowiedzi i tysiące FPS odpowiedział Ci już Kyle. To, że karta generuje w starej grze tysiące FPS, nie zmienia tego, że nasz monitor nie może wyświetlić więcej klatek, niż jego maksymalne odświeżanie. Tutaj wracamy do sytuacji podobnej jakby nasz monitor nie miał Gsync. Ilość generowanych klatek animacji przewyższa ilość wyświetlaną przez monitor. Mogą powstać rwania obrazu, może także wzrosnąć opóźnienie. A na pewno wzrasta generowane ciepło, hałas i pobierana moc przez komputer. Do tych wszystkich ustawień można napisać jeszcze większy elaborat. Jest wiele zmiennych, ale nie zmieni się to, że takie ustawienia, jak proponują blurbusters, dają najlepsze efekty. Każdy może ustawić sobie cokolwiek, jakkolwiek tylko chce. Nikt nikogo, do niczego, nie zmusza. Jeśli Twój syn chce mieć tysiące niepotrzebych FPS w Minecraft i Tobie to nie przeszkadza lub jest Ci to obojętne, co on sobie tam (dla siebie) ustawia, to tak to zostaw. Wyłączcie Gsync, wyłączcie wszędzie Vsync i nie blokujcie generowanego FPS. Nic nikomu do tego i tyle.