Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

@Disruptor

 

dzięki mam nadzieję, że pomoże

 

a czy w Ati Try Tool można ustawić na stałe częstotliwości po oc??

1373832[/snapback]

Zadajesz głupie pytania, nie lepiej samemu sprawdzić( tak można ustawić na stałe f OC)

@Hipo

 

co do mojej niewiedzy to nie uważam się za wszechwiedzącego, ale widzę, ze kolega jak na ATI maniaka przystalo  musi być zgryźliwy :-|

1373832[/snapback]

On nie jest zgryźliwy tylko trochę twoja wiedza na tema Ati OC itp. jest znikoma:)

PS. nie jestem ati maniakiem :lol:

 

PS. gry na x800 seri wyglądają ładniej niż na kartach 68xx

1373832[/snapback]

To musisz sam sprawdzić, ale większość uważa, że tak. Ja nie mam zdania

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Zadajesz głupie pytania, nie lepiej samemu sprawdzić( tak można ustawić na stałe f OC)

On nie jest zgryźliwy tylko trochę twoja wiedza na tema Ati OC itp. jest znikoma:)

PS. nie jestem ati maniakiem :lol:

To musisz sam sprawdzić, ale większość uważa, że tak. Ja nie mam zdania

1374168[/snapback]

sam nie mogę sprawdzić tego "wspaniałego" waszym zdaniem programu bo już nie mam pod ręką karty x800

 

jak będę mial to zrobię testy nr. 2

 

a porównywać to jak tylko mogę to porównuję

 

jakość obrazu zależy też od sterów, ale wydaje mi się że grafika na ATI x800 jest bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie na temat gadacie zamiast męczyć grafy... Jest PW od takich sporów.

 

Ja tam mam parę wyniczków:

 

1377715[/snapback]

No sorry, że gadamy nie na temat :D , ale jak bym miał normalne chłodzenie, a nie wichurę :angry: to bym trochę pomęczył tą pszczółkę :D

 

A co do tych wyników, to napisz nam jeszcze, czy są to wyniki w pełni stabilne(bez artów).

I zapodaj jeszcze jak możesz marka05

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

a czy w Ati Try Tool można ustawić na stałe częstotliwości po oc??

 

...

1373832[/snapback]

Da sie bez problemu... :wink:

 

=> Hardware => Overclocking Settings... => ustawiasz sobie taktowania dla Core i Memory oraz tworzysz sobie profil => zaznaczasz "Load selected profile at startup"

 

I to by bylo na tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 05 nnie bedzie juz tak różowo... reszta konfigu (czytaj proc + ram) nie nabije Ci wiele dodatkowych punktów.

1378390[/snapback]

A kto mówi, że nabije? Wiadomo, procek ma tam mało do gadania. Spodziewam się wyniku w okolicach 5700. Pierwsze miejsce na ORBie to niecałe 6100, ale tam karta chłodzona jakimś potworem i zmodowana napięciowo...

Dżinks w tej zabawie polega na tym, że takie wyniki można fikać na karcie za 1200 zeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jak ta karta mi sie widzi....z sianem narazie ciężko ;/ ale gdy tylko bedzie to łykam. 6000 w 05 .... coś dodać ? I te mozliwosci O/C wcale nie są takie z pupy. Prawda - rdzonek lekko zostaje, ale pamiątki niezle. Wyjdzie r520, r430 potanieje i łykam :> Czekam na dalsze benchowanie itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flashował ktoś z Was już swojego radka pod PCI Express ? jeżeli tak to jakim flashromem ?

1379672[/snapback]

A po co ??? Jak narazie wszytsko smiga elegancko więc lepiej nie mieszać bo można popsuć ... :wink:

Chyba że ktoś lubi :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D , chciałem się z wami podzielić odczytami temperatur jakie zanotowałem grając wczoraj w Settlersy 5:)

 

windows net itp.:

GPU Temperature - 15:01:05 - 43,63

Environment Temp. - 15:01:05 - 40,00

Fan Duty Cycle - 15:01:05 - 54,35

 

start settlersy

GPU Temperature - 15:02:18 - 43,75

GPU Temperature - 15:02:19 - 48,75

 

Environment Temp. - 15:02:18 - 40,00

Environment Temp. - 15:02:19 - 40,00

 

Fan Duty Cycle - 15:02:18 - 54,35

Fan Duty Cycle - 15:02:19 - 54,35

 

po ok. 3 min

 

GPU Temperature - 15:05:00 - 76,00

Environment Temp. - 15:05:00 - 45,00

Fan Duty Cycle - 95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

średnia podczas gry

GPU Temperature - 76,00 - 77,00 :blink:

Environment Temp. - 47,00 - 48,00

Fan Duty Cycle - 95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

max

GPU Temperature - 78,25

Environment Temp. - 49,00

Fan Duty Cycle - 95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

Wnioski sami sobie z tego wyciągnijcie, dodam jeszcze że temp. w pokoju wynosiła podczas gry 23-24C.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D , chciałem się z wami podzielić odczytami temperatur jakie zanotowałem grając wczoraj w Settlersy 5:)

 

windows net itp.:

GPU Temperature - 15:01:05 - 43,63

Environment Temp. - 15:01:05 - 40,00

Fan Duty Cycle - 15:01:05 - 54,35

 

start settlersy

GPU Temperature - 15:02:18 - 43,75

GPU Temperature - 15:02:19 - 48,75

 

Environment Temp. - 15:02:18 - 40,00

Environment Temp. - 15:02:19 - 40,00

 

Fan Duty Cycle - 15:02:18 - 54,35

Fan Duty Cycle - 15:02:19 - 54,35

 

po ok. 3 min

 

GPU Temperature - 15:05:00 - 76,00

Environment Temp. - 15:05:00 - 45,00

Fan Duty Cycle - 95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

średnia podczas gry

GPU Temperature - 76,00 - 77,00 :blink:

Environment Temp. - 47,00 - 48,00

Fan Duty Cycle -  95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

max

GPU Temperature - 78,25

Environment Temp. - 49,00

Fan Duty Cycle - 95,65 nie da się wytrzymać :mur:

 

Wnioski sami sobie z tego wyciągnijcie, dodam jeszcze że temp. w pokoju wynosiła podczas gry 23-24C.

1379963[/snapback]

No w miarę normalne temp. masz więc nie wiem o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pytałem, ale może teraz będzie lepiej.

flashował ktoś z Was już swojego radka pod PCI Express ? jeżeli tak to jakim flashromem ?

1379672[/snapback]

Nie widziałeś postów o próbach zmodowania X800 do XL przez wgranie biosu ? Poza tym co ty chcesz wgrywać ?? Jeśli wyszedł nowy bios to i flasher do niego jest, a jeśli chcesz spróbować moda to sobie możesz odpuścić bo nie działa.

 

cavarr :arrow: Nie podałeś jakie chłodzenie, czy karta kręcona i czy są vmody. A tempy masz bardzo wysokie, ~80C to granica stabilności karty. Czasem artefakty pojawiają się nawet przy 75C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr :arrow: Nie podałeś jakie chłodzenie, czy karta kręcona i czy są vmody. A tempy masz bardzo wysokie, ~80C to granica stabilności karty. Czasem artefakty pojawiają się nawet przy 75C

1379991[/snapback]

No chłodzenie standardowe sapphira:lol: , karta nic nie kręcona, żadnych vmodów :D , a temp. teraz są następujące GPU - 42C, ENV - 38C w pokoju 21C. Dodam jeszcze że karta w 2D(win) chodzi na ustawieniach GPU-320MHz pamięć - 398MHz, a w 3D przełącza sie na standardowe zegary.

I jeszce jedno, jeden bok budy jest zdjęty, z przodu nie mam wcale zaślepek na CD itp., a tam gdzie powinien być twardziel są dwa wentyle wiewające powietrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO źle założyli firmowo chłodzenie. 70 C na standardowym coolerku to ja nigdy nie widziałem, a co dopiero 95 :blink: A tak na marginesie, to coolerek jest też gorący po sesji CoD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO źle założyli firmowo chłodzenie. 70 C na standardowym coolerku to ja nigdy nie widziałem, a co dopiero 95 :blink: A tak na marginesie, to coolerek jest też gorący po sesji CoD?

1380811[/snapback]

No może i źle założyli :-| , a co do tych 95C?? to jest to % liczba obrotów :) (na 100%tak samo daje czadu po uszach). A CoDa(call of duty ??) sprawdzę jutro, braciak może trochę będzie grał to w tedy puszcze loga:)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jak ta karta mi sie widzi....z sianem narazie ciężko ;/ ale gdy tylko bedzie to łykam. 6000 w 05 .... coś dodać ?

Ja dodam - u siebie na R9800 (juz po @) mam 5370... Wiec te 6000 to jakos malo.

Wyjdzie r520, r430 potanieje i łykam :>

Tez tak zrobie, ale... r430 moze tak szybko nie potaniec. Podobnie bylo poprzednio, tzn. jak np. R9800 XT wcale nie tanialy, tylko do konca utrzymywaly ceny. Zreszta... zobaczy sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam - u siebie na R9800 (juz po @) mam 5370... Wiec te 6000 to jakos malo.

 

Tez tak zrobie, ale... r430 moze tak szybko nie potaniec. Podobnie bylo poprzednio, tzn. jak np. R9800 XT wcale nie tanialy, tylko do konca utrzymywaly ceny. Zreszta... zobaczy sie ;)

1383458[/snapback]

Chyba Ci się 3dmarki pomyliły ;) 5370 w 3dmarku 2005? :) Na radeonie 9800 kręconym? :) Nie wierzę :) A tak wogóle odezwij się do mnie na gg bo chcę się dogadać z kompem co masz na sprzedaż (maszyną do pisania) ale PW nie działa do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

hehe porównywać Radzia 9800 z x800 no ten to ma fantazję

 

a co do twojego wyniku to ja na FX 5900XT@5950 miałem 6500 pkt, więc twój wynik słaby jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe porównywać Radzia 9800 z x800 no ten to ma fantazję

 

a co do twojego wyniku to ja na FX 5900XT@5950 miałem 6500 pkt, więc twój wynik słaby jest

1384103[/snapback]

Ale chyba w 2003 3dmarku a nie tak jak kolega pisał w 2005 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki model x800XL (firma) posiada dodatkowe zasilanie ??

Chodzily sluchy ze Asus ma ale jednak sie okazalo ze nie ma ...

Którą w koncu karte polecanie ASUS czy Szafirka lub innej firmy w tym tygodniu zamawiam :) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

x800 jest podobno okolo 2 razy szybszy od 9800 czy to prawda ?

1386488[/snapback]

HIS x800 ICE-Q jest prawie 2x szybszy od 9800 Pro w markach

 

x800XL to już 2,5x szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS x800 ICE-Q jest prawie 2x szybszy od 9800 Pro w markach

x800XL to już 2,5x szybszy

1386685[/snapback]

No wlasnie...

Zamierzam gdzies w okolicach wakacji wymienic mojego 9800 na x800 albo nawet na x800XL (tylko AGP oraz pod warunkiem, ze ten drugi nie bedzie za drogi). Moj P4 chodzi teraz caly czas na 3.05 GHz, mam nadzieje ze nie bedzie stanowil 'waskiego gardla' dla x800 (albo x800XL). Gram w 1280x1024.

 

Tylko sa jeszcze 2 watpliwosci:

 

1) moze jednak lepiej 6800GT ? (w gre wchodzi tylko AGP)

2) moze pomysl zeby czekac do wakacji jest chybiony ? chodzi mi tu glownie o to, ze do tego czasu pojawi sie R520 i NV50 i ceny wlasnie 6800GT oraz x800/XL powinny spasc... ale jak one spadna, to spadnie tez cena mojego 9800... czyli teoretycznie odkladanie decyzji do wakacji moze nie byc OK... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) moze jednak lepiej 6800GT ? (w gre wchodzi tylko AGP)

800xl jest imo lepsza propozycją -zreszta poczytaj testy i sam wyciagnij wnioski - ja nie chce wywaoływac jakies kolejnej sprzeczki

 

2) moze pomysl zeby czekac do wakacji jest chybiony ? chodzi mi tu glownie o to, ze do tego czasu pojawi sie R520 i NV50 i ceny wlasnie 6800GT oraz x800/XL powinny spasc... ale jak one spadna, to spadnie tez cena mojego 9800... czyli teoretycznie odkladanie decyzji do wakacji moze nie byc OK... ?

rób jak chcesz ale z takim czekaniem to nigdy nie wychodzi się na dobre- bo zawsze pojawia sie cos nowego i kolo sie zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800xl jest imo lepsza propozycją -zreszta poczytaj testy i sam wyciagnij wnioski - ja nie chce wywaoływac jakies kolejnej sprzeczki

rób jak chcesz ale z takim czekaniem to nigdy nie wychodzi się na dobre- bo zawsze pojawia sie cos nowego i kolo sie zamyka

1387273[/snapback]

Chyba żartujesz że X800XL jest lepsze od 6800GT, chyba w snach :lol:

W drugim punkcie zgadzam się z tobą we wszystkie. :D

 

Żeby nie było że faworyzuje geforca, sam mam x800xl, gdyż na 6800GT nie było mnie stać. :mad:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz że X800XL jest lepsze od 6800GT, chyba w snach :lol:

W drugim punkcie zgadzam się z tobą we wszystkie. :D

 

Żeby nie było że faworyzuje geforca, sam mam x800xl, gdyż na 6800GT nie było mnie stać. :mad:

1387649[/snapback]

Nie zaczynajcie... To temat o radku i nie róbcie boruty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz że X800XL jest lepsze od 6800GT, chyba w snach :lol:

W drugim punkcie zgadzam się z tobą we wszystkie. :D

1387649[/snapback]

oczywiscie ze tak jest

 

podaj kilka przyładów przewagi gt nad xl??

 

bo ja majac obie karty nie dostrzegłem zadnej (przewaga xl w kazdym aspekcie -od wydajnosci , obrazu po bezkonfliktowosc sterów itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...