Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Ostatnio padł mi mój radek 9600pro gogabyte z vga silencerem r3, był na nim przez 6 miesięcy ( raptownie komp się wyłonczył w czasie grania, no i już z kartą tą się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ) dziwne jest to że poszedł mi zaraz potym jak zamontowałem wentylator z boku karty, żeby ją chłodził wcześniej nie miałem nadmuchu na kartę.

Moją kartę montowałem tak że nie tylko silencer trzymał się na tych 2 śrubkach ale również na końcu był dociskany do wyjścia tv, karta nie była wyginana - równoległa z silencerem.Karta nie ma żadnych przepaleń ani przebarwień na układach i na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Ostatnio padł mi mój radek 9600pro gogabyte z vga silencerem r3, był na nim przez 6 miesięcy ( raptownie komp się wyłonczył w czasie grania, no i już z kartą tą się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> )  dziwne jest to że poszedł mi zaraz potym jak zamontowałem wentylator z boku karty, żeby ją chłodził wcześniej nie miałem nadmuchu na kartę.

Moją kartę montowałem tak że nie tylko silencer trzymał się na tych 2 śrubkach ale również na końcu był dociskany do wyjścia tv, karta nie była wyginana - równoległa z silencerem.Karta nie ma żadnych przepaleń ani przebarwień na układach i na gpu.

1435119[/snapback]

 

No i moja teoria została obalona...

 

No i jak widać po prostu ten cały silencer to jeden wielki shit, i tyle....

Karty tak sobie po prostu padają, już chyba było tyle dziwnych przypadków i kombinacji z przyczyną i i tak nie ma rozwiązania.

 

hmmm.... Jednak nie będę ryzykował założenia go na grafę, może jest ktoś (samobójca :lol: ) chętny kupić :lol:

pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja teoria została obalona...

 

No i jak widać po prostu ten cały silencer to jeden wielki shit, i tyle....

Karty tak sobie po prostu padają, już chyba było tyle dziwnych przypadków i kombinacji z przyczyną i i tak nie ma rozwiązania.

 

hmmm.... Jednak nie będę ryzykował założenia go na grafę, może jest ktoś (samobujca  :lol:  ) chętny kupić  :lol:

pozdr

1435182[/snapback]

Ale zwroc uwage na to ze nie wiadomo czemu one padaja........ Nie ma jednoznacznych dowodow ze to silencer zabija karty......... NIe mowie ze tego nie robi, mozliwe, ale nie widze w im niczego co by mialo przyczynic sie do padania kart, na których jest założony.

 

Jak napisał wcześniej MIRO80 karta nie ma przebarwien ani przepaleń na GPU....

 

Jezeli wziąśc pod uwage "wyginanie" pcb przez zapinke od silentera to świadczy to tylko o za mocnym przykreceniu, a wiec o zlym montazu........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwroc uwage na to ze nie wiadomo czemu one padaja........ Nie ma jednoznacznych dowodow ze to silencer zabija karty......... NIe mowie ze tego nie robi, mozliwe, ale nie widze w im niczego co by mialo przyczynic sie do padania kart, na których jest założony.

 

Jak napisał wcześniej MIRO80 karta nie ma przebarwien ani przepaleń na GPU....

 

Jezeli wziąśc pod uwage "wyginanie" pcb przez zapinke od silentera to świadczy to tylko o za mocnym przykreceniu, a wiec o zlym montazu........

1435200[/snapback]

 

Od wygięcia PCB karta by w ogóle nie wstała po montarzu (o ile na tyle byłaby wygięta) i mógłby też pójść slot AGP na płycie. Poza tym padały też radki z dość lekko przykręconym silencerem...

 

Jak dla mnie to jednak coś jest z tym chłodzeniem nie tak, nie wiem co i pewnie się nie dowiem, ale jakoś zbyt wiele kart w zbyt wielu odmiennych okolicznościach padało, żeby to był przypadek czy błąd w montarzu (a jeżeli to błąd w montarzu-bo jest "strasznie" trudny-w końcu trzeba przykręcić 2 śrubki). Wszekiego rodzaju przegrzania też odpadają bo przecież ludzie mają 'kanapki" w stylu zalmana czy CoolVivy pasywnie i jakoś grafy nie padają...

 

Ja mogę tylko powiedzieć od siebie, że silencera już nie założe...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Jednak nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi od czego sie to dzieje..eh..w sumie jakby przez za mocny docisk silencera do rdzenia karty padaly to moja juz powinna 10x umrzec,bo mam tak mocno dokrecone sruby ze na drugiej stronie rdzenia na pcb powstalo male wglebienie zrobione przez plastikowe mocowanie, srubki sa na full wkrecone.

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No to teraz poczekaj az Ci padnie karta :) BTW: mozliwe, ze wynaleziony zostal nowy sposob uwalania grafik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chociaż byś przeczytał tą stronę...

lol a mi on spalił gf 3 titanium

także nie tylko 9800se@pro padały, ale też gf3ti, 9500@pro, 9500pro, 9700, 9600 itp. niezależnie od montarzu i zamontowanego lub nie dodatkowego chłodzenia. Niektórym padało kilka pod rząd, kręcone i nie kręcone, z pastą ze srebrem i bez... Zresztą przeczytaj ten temat i sam pomyśl.

 

Ostatnio przyszło mi do głowy coś takiego: może po prostu grafy padają przez to,że silencer zaczyna się odginać od PCB w tej części w pobliżu śledzia? po prostu po pewnym czasie w zależności od siły dokręcenia zaczyna opadać przez co jedna część gpu jest bardziej doviskana a druga mniej i karta pada? Wcześniej myślałem,że to mogą być opiłki powstałe podczas dokręcania śrubek ale przecież silencer jest pod spodem więc podczas montażu grafy ewentualne opiłki spadłyby...

 

Aha i powiedzcie mi co można spierniczyć przy montarzu tego kawałka aluminium? Bo jakoś miałem zalmana i działało wszystko ok przez kilka miesięcy (a wydaje mi się że jest "trochę"trudniejszy w montarzu niż silencer). Poza tym wydaje mi się śmieszne,że to przez błąd w montarzu padło tylko na Tweaku kilkadziesiąt kart, przecież samo to świadczy o wadzie konstrukcyjnej...

pozdr

1434626[/snapback]

no to LOL. To, że jednemu ziomkowi padł G3 ti, nie znaczy, że silencer ją zabił(szczerze mówiąc, nie wiem czemu, ale nie wierzę temu gościowi).

Miałem dzisiaj w łapkach silenca 1, obejrzałem dokładnie i jedyne co mo do głowy przychodzi, to to, że cały cooler opiera się na rdzeniu i działa jak dźwignia - delikatnie naciskając go np tuż przy wylocie, działamy dużą siłą na rdzeń, a dokładniej jego brzeg.

 

H2o destroyer : "bo mam tak mocno dokrecone sruby ze na drugiej stronie rdzenia na pcb powstalo male wglebienie zrobione przez plastikowe mocowanie, srubki sa na full wkrecone." - a może właśnie to jest przyczyną śmierci. To plastikowe mocowanie może uszkadzać ścieżki. I to by się zgadzało, bo u niektórych po poluzowaniu śrubek karta odzyskiwała przytomność. Nawet jest duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest.

Edytowane przez AK47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa. Sprawa z moimi 9800 wygląda następująco. Pierwszy Radeon jakiego miałem to Xpertvision 9800se 256Bit/128ram. Po założeniu na niego Silencera i radiatorów na pamięci zabrałem się za odblokowanie dodatkowych 4 potoków. Proces się udał, karta działała wyśmienicie przez 6 miesięcy. Była na rdzeniu R350. W obudowie prawie zimno (bezpośredni nadmuch na kartę za pośrednictwem wentylatora 120mm założonego na wycięcie z boku obudowy), pasta między rdzeniem a radiatorem standardowa silikonowa. Nadszedł czas na kilkudniowe granie w HalfLife2 i skończyła się idylla. Po zakończeniu gry wyłączyłem kompa, a na drugi dzień już się nie włączył - monitor zimny, system cisza. Demontaż, zakładanie starego chłodzenia usuwanie śladów kombinacji i do reklamacji. Dwa tygodnie bez grafy i dostałem nowego Xpertvision tylko ze rdzeniu R360. Proces taki jak wcześniej tylko pasta artic ceramique. Pochodziło 5 tygodni i koniec zabawy. Tym razem straszne przekłamania w aplikacjach 3d "słupy, krechy i czarne dziury" - nawet na 4 potokach, tylko pod windowsem w miarę ok - chociaż też paski i kropki, ale tylko po uruchomieniu 3d, po restarcie kompa winda bez zarzutu. Wymiana na oryginale chłodzenie - dużo roboty bo było na kleju termoprzewodzącym i musiałem czyścić. Znowu reklamacja i znowu wymiana na Xpertvision R360. Tym razem dałem sobie spokój, kartę sprzedałem i kupiłem pełnego Pro Sapphire (R360) i Zalmana ZM80D-HP zamiast silencera. Od tej wymiany odmłodniałem o 5 lat, można grać w co się chce nic się nie dzieje. Tak więc nie wiem co jest albo Xpertvison mnie nie lubiał albo faktycznie coś nie tak z tym silencerem.

Aha - kart nigdy nie podkręcałem, tej nowej też nie ruszam wystarczy jak jest.

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wczoraj i mnie to spotkalo.

Sapphire Radeon 9800 Pro (hynixy) z biosem zmienionym na XT, Silencer Rev.3 oraz radiatory na pamieciach. Grafika po zaladowaniu biosa byla tylko w celach testowych podkrecana, a pozniej wrocila do ustawien XT. Kupilem ja chyba we wrzesniu/pazdzierniku zeszlego roku. Silencer byl lekko przykrecany, by sie nie ruszal i nie bylaby wygieta PCB. Smarowany pasta silikonowa z pudelka z wentylatorem.

W piatek jak co jakis czas (ok. pol roku) czyscilem procesor, grafike i nakladalem nowe pasty. Caly weekend gralem i korzystalem z kompa w roznych celach. W niedziele po zakonczeniu korzystania wylaczylem. Po powrocie z pracy uruchamiam i czarny ekran. Nawet bzyczek nie informowal o tym ze grafika nie wyswietla. Zawiozlem do kolegi to samo. Dzisiaj juz spakowany i przygotowany do serwisu, po pracy zawioze.

Teraz dwa tygodnie siedziec bede na Radeonie 9250 :( a wczoraj wyszla nowa wersja Americas Army.

 

ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają sprawy z innymi produktami arctic cooling, jak na przykład trochę "odmiennej" ATI 1 silencer rev.1 lub rev.2 (przy okazji ktory jest lepszy ;) ).?? Bo zamierzam sobie takową kupić (nie biore pod uwagi silencera rev.3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ati silencer 1 rev. 2 jest super i bedize pasowal na Twojego przyszlego radka 9800 PRO :) Sam teraz czekam na to chlodzenie i sie doczekac nie moge :P

nigdzie chyba taniej nie kupisz niz tutaj LINK

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj dołączyłem do grona osób, którym padła karta z rev.3. U mnie jest to radek 9600Pro Gigabyta. Z silencerem działał idealnie przez chyba 3 lub 4 miesiące. Komputer został normalnie wyłączony i niestety już się więcej nie włączył. Oczywiście zero śladów uszkodzeń, przepaleń itp. Karta na szczęście jeszcze ma gware 13 miesięcy, ale się boję, czy nie będą się czepiać w serwisie, że radiator był ściągany. Sprawdziłem rdzeń, krawędzie ma idealne. Cały czas sceptycznie podchodziłem do stwierdzenia, że to chłodzenie zabija karty, ale gdy dotknęło mnie to osobiście, to sam już nie wiem co o tym sądzić. Tak naprawdę to nikt nie może stwierdzić na 100% że karta nie padła by również na fabrycznym chłodzeniu. A było tak chłodniutko i cichutko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety  wczoraj dołączyłem do grona osób, którym padła karta z rev.3. U mnie jest to radek 9600Pro Gigabyta. Z silencerem działał idealnie przez chyba 3 lub 4  miesiące. Komputer został normalnie wyłączony i niestety już się więcej nie włączył. Oczywiście zero śladów uszkodzeń, przepaleń itp. Karta na szczęście jeszcze ma gware 13 miesięcy, ale się boję, czy nie będą się czepiać w serwisie, że radiator był ściągany. Sprawdziłem rdzeń, krawędzie ma idealne. Cały czas sceptycznie podchodziłem do stwierdzenia, że to chłodzenie zabija karty, ale gdy dotknęło mnie to osobiście, to sam już nie wiem co o tym sądzić. Tak naprawdę to nikt nie może stwierdzić na 100% że karta nie padła by również na fabrycznym chłodzeniu. A było tak chłodniutko i cichutko ...

1501536[/snapback]

 

No co Ty zaraz pewnie posypią się głosy, że to wina tego, że źle założyłeś silencera i on po 4 miesiącach przypomniał sobie, że jest źle założony i postanowił pokazać, że go źle założyłeś. Dodam od siebie, że mnie już nie interesuje czy to wina silencera czy nie (chociaż coś dużo graf z nim padło), ale ja już więcej takich wynalazków na żadną grafę nie założę...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzecz 2005

kupiłem radeona 9800pro

marzecz 2005

poszedłem na batorego kupic silencera

czerwiec 2005

przeklinam to, że poszedłem na batorego kupic silencera

 

szczerze, to karta ma uwalony rdzeń po sesji w san andreas...

shit :mur:

 

nie kupujcie tego chłodzenia !!! jest spoko na początku a potem... tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - coraz bardziej mnie stresujecie wszyscy - mój radeon 9800pro chodzi już od prawie 5 miesięcy na silencerze.

 

Ale tak czytając te nowo pojawiające sie posty coraz więcej myśle o założeniu podstawowego chłodzenia, w którym kołeczki mocujące nie przeżyły zdejmowania :/

 

Strach się bać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj padl silencer a nie grafa, ale jakbym nie mial atitoola w trayu ze wskazaniami temperatury to moze i grafe by trafilo :mur: Po prostu przestał się kręcić, myslalem ze regulacja obrotow na karcie padla w pierwszym momencie, ale po zalozeniu orginalnego chlodzenia wszystko jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek proponuję uziemić silencera. Operacja trwa kilka sekund a napewno zwiększa bezpieczeństwo. Łączymy sam radiator lub zapinke silencera z dowolną masą (molex, złącze 12v, obudowa zasilacza itp.)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę dołączyć do grona tych, którym "padła grafa"

 

U mnie był to R9600XT Fireblade od Szafirka.

 

Nie montowałem samodzielnie tego chłodzenia - zleciłem to pracownikom sklepu komputerowego u których zakupiłem zarówno kartę jak i to "chłodzenie" także upada argument o złym montażu.

 

Coby było smieszniej karta była kręcona tylko na oryginalnym chłodzeniu - działała pięknie, potem oryginalny wentylek zaczął hałasować i należało go wymienić.

 

Wybór padł na ...... ACS rev3.

 

Po miesiącu (od zamontowania), podczas oglądania filmu coś się zacięło, na ekranie zaczął panować czarny kolor a z głośników dobiegało przyjemne bzyczenie. Po tym wszystkim komp juz nie wstał a ja oddałem grafę do serwisu.

 

Oczywiście zostałem posadzony o podkręcanie karty ;) a to już popawiło mi humor bo co jak co ale na tym chłodzeniu karta chodziła tylko na defaultowych ustawieniach ;)

 

Na szczęście mój sklep kolejny raz udowodnił, że warto u nich robić zakupy - dostałem na czas naprawy R9250 ;) A tu kurna wyszło juz GTA SA !!! Chyba pogram sobie dopiero jak kartę odbiorę. Jedno jest pewne - rev 3 już chyba nie założę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi padly dwa radeony 9800pro sapphire i na obu byl zakladany silencer. obie karty dzialaly ok miesiaca. pierwszy egz. byl na r360 i pcb od xt i myslalem ze padla od podkrecania, ale kiedy padla druga karta ktorej nie podkrecalem padlo podejzenie wlasnie na silencera. trzecia karta ktora dostalem chodzila juz na seryjnym chlodzeniu bo balem sie zakladac ten diabelski wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...