Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

beznadziejna ta gra (jak dla mnie to 10 zł nie warta)kupilem kase w bloto wywalilem nie jestem jakims tam fanatykiem jak co niektórzy , ale ta gra to szmelc w porównaniu np do cod2 . Dziękuje wolny kraj jest więc bez krytyki mojej opinii ,pa

opinia jest jak du*a - kazdy ma wlasna. dla mnie z kolei COD2 to kaszanka roku. w ta gre gralem na PS2 rok temu i nazywala sie COD:Finest Hour czy jakos tak. praktycznie niesmiertelny zolnierz na polu chwaly ;)

QIV tez mnie nie powalil - jak dla mnie za szybki, za stary sie zrobilem jak na takie gry ;)

ale jesli mialbym porownywac, to QIv jest ZNACZNIE ciekawszy i lepiej zrobiony (plynnosc do jakosci grafiki np.) niz COD2 ze spierniczonym na maxa kodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dorwalem i zaczalem grac. Gra jest swietna, grywalna bardzo dla mnie, dynamiczna akcja, ladnie wyglada i swietnie plynnie dziala na 6600GT. Podoba mi sie bardziej niz fear,cod2 i wszelkie ostatnie fps jakie wyszly.

 

SamoDobro - szybkosc rozrywki jest najwieksza zaleta tej gry dla mnie;)

BTW ma ktos karte X-Fi i moze napisac jakiej jakosci jest dzwiek? faktycznie taki swietny jak pisza na soundblaster.com? Ja poczytalem i zamowilem karte i czekam na kuriera ;) Wiecie taki onanizm sprzetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Dla mnie Q4 to jedna z moich ulubionych fpsow na singla na peceta.Co prawda gorsza od Feara i HL2,ale np oceniam ja jakby wyzej niz CoD2,ktory tez mi sie podobal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dorwalem i zaczalem grac. Gra jest swietna, grywalna bardzo dla mnie, dynamiczna akcja, ladnie wyglada i swietnie plynnie dziala na 6600GT. Podoba mi sie bardziej niz fear,cod2 i wszelkie ostatnie fps jakie wyszly.

 

SamoDobro - szybkosc rozrywki jest najwieksza zaleta tej gry dla mnie;)

BTW ma ktos karte X-Fi i moze napisac jakiej jakosci jest dzwiek? faktycznie taki swietny jak pisza na soundblaster.com? Ja poczytalem i zamowilem karte i czekam na kuriera ;) Wiecie taki onanizm sprzetowy.

To jeszcze sie poonanizuj przy modzie ktory zmienia grafe na szokmastajeb po oczach na jedynie slusznych kartach do tej gry - Geforce sie nazywaja :)

http://www.skenegroup.net/fornvidiots/quak4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

to ja tak z ciekawosci (i z braku netu, wiec nie moge kuknac pod tego linka): co to daje (w rzeczywistosci)?

jakies dodatkowe efekty, lepsze tekstury, miekkie cienie? jakis log czy cus sie znajdzie do wklejenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak z ciekawosci (i z braku netu, wiec nie moge kuknac pod tego linka): co to daje (w rzeczywistosci)?

jakies dodatkowe efekty, lepsze tekstury, miekkie cienie? jakis log czy cus sie znajdzie do wklejenia?

Wkleje ktorys raz z rzedu :mur:

Po prostu daja extra efekty bump mappingu.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Wkleje ktorys raz z rzedu :mur:

Po prostu daja extra efekty bump mappingu.

to ja cierpliwie napisze po raz kolejny: nie posiadam pelnego dostepu do netu (tylko tweak.pl i wp.pl) wiec nie mam zielonego pojecia co sie znajduje na "user posted image" i dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm widzę, że mess dominuje w poradach itp :D, niektórzy pewnie nie wiedzą kim jest więc mała reklama nie zaszkodzi :D

wystarczy zajrzeć tu :

http://www.team-pentagram.pl

http://www.team-pentagram.pl/index.php?tp=profil&id=1556

http://www.esports.pl

http://www.esports.pl/?id=user&user=profile&profile_id=879 (w tym spis sukcesów :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm widzę, że mess dominuje w poradach itp :D, niektórzy pewnie nie wiedzą kim jest więc mała reklama nie zaszkodzi :D

wystarczy zajrzeć tu :

http://www.team-pentagram.pl

http://www.team-pentagram.pl/index.php?tp=profil&id=1556

http://www.esports.pl

http://www.esports.pl/?id=user&user=profile&profile_id=879 (w tym spis sukcesów :D)

Wiemy, wiemy :) I cieszymy się, że jest wsórd tłikowców :D

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z grą. Ustawiam w samej grze rozdzielczość 1024x768 zmienam detale z high na medium. Gra pokazuje że zmiany będą aktywne po restarcir gry. Więc ją restartuje. Ale po ponownym uruchomieniu gra wraca niestety do swoich poprzednich ustawień czyli detale high. Denerwuje mnie i to dosyć mocno bo sprzętu nie mam mocnego a bym chciał pograć sobie w miare komfortowo. Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z grą. Ustawiam w samej grze rozdzielczość 1024x768 zmienam detale z high na medium. Gra pokazuje że zmiany będą aktywne po restarcir gry. Więc ją restartuje. Ale po ponownym uruchomieniu gra wraca niestety do swoich poprzednich ustawień czyli detale high. Denerwuje mnie i to dosyć mocno bo sprzętu nie mam mocnego a bym chciał pograć sobie w miare komfortowo. Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu??

Zalezy jak restartujesz gre.

Jezeli wychodzisz z gry do windowsa to gra sobie odpala niestety swoj standardowy konfig i Twoje ustawienia sa olewane.

Po ustawieniu grafiki jaka sobie zyczysz w konsoli wpisz

/vid_restart i enter

Wtedy na 100% masz ustawienia jakie przed chwila wprowadziles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak restartujesz gre.

Jezeli wychodzisz z gry do windowsa to gra sobie odpala niestety swoj standardowy konfig i Twoje ustawienia sa olewane.

Po ustawieniu grafiki jaka sobie zyczysz w konsoli wpisz

/vid_restart i enter

Wtedy na 100% masz ustawienia jakie przed chwila wprowadziles.

Tak też zrobiłem. Zmieniłem w grze detale na medium. Odpaliłem konsole wpisałem /vid_restart wcisnąłem enter i nic. Chyba że coś nie tak zrobiłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ustawic sobie grafike, ustawienia itp

wpisac w konsoli "writeconfig <nazwa>" (np. writeconfig singleplayer)

pozniej w linijce skrotu dopisujemy +exec singleplayer.cfg (np. "X:\Quake 4\quake4.exe" +exec singleplayer.cfg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie w faq nie pisalo nic o tym wiec pytam, czy jest mozliwosc sprawdzenia ile q4 robi fps ,tak jak bylo to np. w d3??

czy trzeba z jakiegos dema skorzystac i dopiero wtedy?, chodzi mi o takie cos jak np.testuje wydajnosc graf w roznych recenzjach.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadko pisze takie posty ale zawiesilem sie w Q4 :D Doszedlem do jakiegos typa , ktorego nie moge przejsc , obejsc ani zabic.. posyla mi ze 2 strzaly i leze mimo ze mam full prawie healthu :( Taki wielki stwor , ktory najpierw jest widoczny przez szybe a potem sie wchodzi do niego.. moze kojazycie? Jak bede w domu to moge napisac jaka lokacja.. Jest na niego jakis haczyk ?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadko pisze takie posty ale zawiesilem sie w Q4 :D Doszedlem do jakiegos typa , ktorego nie moge przejsc , obejsc ani zabic.. posyla mi ze 2 strzaly i leze mimo ze mam full prawie healthu :( Taki wielki stwor , ktory najpierw jest widoczny przez szybe a potem sie wchodzi do niego.. moze kojazycie? Jak bede w domu to moge napisac jaka lokacja.. Jest na niego jakis haczyk ?

:)

Kolesia nie można kill za pmocą broni. Trzeba go obejść ale właśnie ramiona przeszkadzają. On wykonuje atak typu "one/two" czyli raz jednym ramieniem i zaraz drugim. Później chwilka przerwy i znowu. Gdy do niego wyjdziesz chowaj się za kolumną. Koleś w nią uderzy i ją zniszczy ale Tobie nic nie powinno się stać. Później lecisz do drugej kolumny i powtarzasz operację. W końcu przejdziesz na drugą stronę. Tam jest konsola i trzeba cośtam aktywować. Następnie mini cut-scenka, "robi się" nowe przejście którym idziesz piętro wyżej i znowu coś przełączasz. Teraz gościu jest już DEAD. Powodzenia i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymusić w Q4 odświeżanie na poziomie 75Hz?

 

Przy szybkim obrotach ekran lekko pływa na ekranie w niektórych miejscach obraz robi się lekko schodkowaty, nie wiem jak to opisać... Dodatkowo przy strach 81.98 w pewnych miejscach (głównie drzwi) teksturki lubią sobie pomigać, poznikać itd. Pomyślałem przekręcaona grafika, ale nie... na wszystkich testowanych zegarach jest to samo. Czy ten Q4 jak jak taki himeryczny, czy to tylko mój odosobniony problem?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taką konfigurację :

 

Pentium M 2.0GHz , grafika ATI Radeon X700 128MB , 2GB RAM . Ustawiam jakość na Ultra Quality a rozdzielczość na 1024x768 . I niestety podczas gry dosyć często gra mi się doczytuj z twardego dysku mimo że mam 2GB RAM . No chyba że 2GB to za mało . Rozumiem że mam słabą kartę graficzną ale to chyba nie powinno rzutować na doczytywanie danych z twardego dysku . Co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , no nie wiem . Pentium M 2.0GHz w laptopie jest podobno jak Pentium 4 3.6GHz w stacjonarnym więc powinien starczyć .

 

Co z tego, ze ram nie doczyta jak grafa i proc nie potrafia nadrobic ?

 

No ale u mnie karta wyrabia . Jak stoję w miejscu i obracam głową lub poruszam się po niewielkim obszarze to gra nic nie zwalnia , wszystko płynnie chodzi . Wieć to nie wina procka ani grafy . Kłopot w tym że jak idę gdzieś dalej lub otwieram drzwi to gra doczytuje dane z dysku mimo że mam 2GB . I właśnie nie wiem czemu tak robi . Może 2GB to za mało dal trybu Ultra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...