Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

Gość freddy9

Moj sprzet sklecilem sobie sam.

Glosniki przednie to z super marketu takie potrojne kolumny obszyte materialem. Z tylu jakies stare drewniane kolumny. Jako wzmacniacze wykorzystalem stare samochodowe odtwarzacze kasetowe. czyli jeden napedza przednie glosniki , a drugi tylne.

 

Gra to dobrze, wogole nie ma co porownywac z typowymi glosnikami komputerowymi.

 

Ale mysle nad rozbudowa o suba i glosnik centralny. No i musialbym do nich dokupywac jakis silny wzmacniacz, w sumie calosc wyjdzie troche kasy i sie zastanawiam czy nie kupic sobie takiego gotowego 'komputerowego' zestawu? Caly komplet i na dodatek ze wzmacniaczem.

 

Mysle nad modelem:

Genius SW 5.1 Home Theater (recenzja na dzikie.net). Boje sie tylko czy nie bedzie gorzej grac od mojego dotychczasowego naglosnienia.

 

Ten Genius jest drozszy od tytulowego X530 o niecale 300 zl. Kable mozna sobie pociagnac o dowolnej dlugosci, co dla mnie jest dodatkowa zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-530 sa super, śraja swietnie jak na tą klase, może te zaczynające się od 600-700 byłyby lepsze ale nie sądzę żeby to 90% ludzi zauwazyło przy graniu czy filmach. No chyba że wymagają większej mocy.

 

Mam AN7, podłaczenie - zero problemów, drivery oczywiście nvidii, w panelu nvmizer odpala się wizarda i wszystko można ustawić. Abit zamienił dwa kolory w gniazdach więc nie pasują kolorystycznie do wtyczek Logitecha, trzeba zwrócić na to uwagę.

 

Jedyna wada, dość irytująca dla mnie to bardzo gruby kabel który idzie od prawego głośnika (z potencjometrem) do subwoofera. Satalita jest mała i kabel "ściąga" mi ją z biurka.X-530 sa super, śraja swietnie jak na tą klase, może te zaczynające się od 600-700 byłyby lepsze ale nie sądzę żeby to 90% ludzi zauwazyło przy graniu czy filmach. No chyba że wymagają większej mocy.

 

Mam AN7, podłaczenie - zero problemów, drivery oczywiście nvidii, w panelu nvmizer odpala się wizarda i wszystko można ustawić. Abit zamienił dwa kolory w gniazdach więc nie pasują kolorystycznie do wtyczek Logitecha, trzeba zwrócić na to uwagę.

 

Jedyna wada, dość irytująca dla mnie to bardzo gruby kabel który idzie od prawego głośnika (z potencjometrem) do subwoofera. Satalita jest mała i kabel "ściąga" mi ją z biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sklepie wczoraj i sprzedawca gorąco namawiał mnie na Creativy Inspire T5900, mówił że lepsze,a dodam że w sklepie mają i Logitechy i Creativy.W piątek się umówiłem na testowanaie,podłączą mi do kompa i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie wytrzymałem i kupiłem X-530.Dźwięk miażdży!!! Jakbym się z malucha na mercedesa przesiadł.Polecam.Nie działa mi tylko centralny głośnik :(.Ja włączyć np. w winampie żeby centralny też grał? I w filmach divix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w żadnym odtwarzaczu nie mogę ustawić dżwięku 5.1.Wszystko mi wykrywa jako 2.1.Podajcie linka do sobrych i sprawdzonych sterów please!

 

P.S Ściągnąłem stery KXProject najnowsze i to samo.Np. w winDVD mi pokazuje w ustawieniach 2 głośniki Dolby Sorround i inne opcje są nieaktywne.

 

P.S 2 Działa,ufff już się przestraszyłem że nie działa centralny głośnik.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś te Logitechy X-530. Poprzednio miałem Creative SBS560.

Grają wyraźnie lepiej, dynamika dźwięku jest nieporównywalna.

Basowy w creativie miałem postawiony obok monitora i było dobrze. Od basowego Logitecha obraz zrobił się fioletowy na połowie monitora, więc stoi pod biurkiem i też jest dobrze. Z jednej strony gorsze ekranowanie, z drugiej dużo porządniejszy głośnik.

Siateczka na satelitach jest niemal przeźroczysta, lecz mimo to solidna. Wyjście na słuchawki jest również miłym dodatkiem, umieszczone jest niestety na prawym przednim głośniku razem z potencjometrem głośności. Pilot w creative był zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Satelity mają ciekawie pomyślone podstawki, które wystarczy obrócić aby przymocować głośnik do ściany, co jest niewątpliwym plusem. Kable są grube i solidne, aczkolwiek mogły by być trochę dłuższe, szczególnie do przednich satelit. Wtyczki do karty dźwiękowej w kształcie litery L to pomyłka. Zasilacz wbudowany w subwooferze. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Przy maksymalnej głośności problemów nie stwierdzono.

Podsumowując jak za te pieniądze to bardzo dobre głośniki pod warunkiem posiadania czegoś lepszego niż AC97.

Z danych producenta: Stosunek sygnału do szumu: >99dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Teac-a to ze specyfikacji wydaje się b. dobre. Wygląd kwestia gustu mi się nie podobają. A jak grają nie mam pojęcia ale od mediatechów pewnie lepsze. Ciekawe jak z wykonaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie gdzies wyczytałem że te teac-ki mają jedynie głęboki bas nic pozatym, pisałem do kolesia który wystawił im bardzo dobrą recenzje i odpisał mi żeby jednak brać logitecha, a na koniec jego cytat:

 

"Tak czy inaczej kupuj Logitecha, Teac moze konkurowac z Creative, ale nie z Logitechem"

 

Dzięki pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cichutko. A jakie dźwiękówki panowie macie? Moim zdaniem to nie wina głośników. Podociskajcie końcówki do dźwiękówki i do woofera. Może to być wina zasilacza jakieś przebicia. Zamieńcie sloty PCI jeżeli macie na tym złączu dźwiękówke. Odłączcie modem LAN jakaś przyczyna musi być a wątpie żeby to była wina speakerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...ja pod dlugich rozwazaniach "creative czy logitech" kupilem logitechy i nie mam zadnych trzaskow ani szumow wiec tak jak pisze JFK winy trzeba szukac gdzies indziej...

maly OT : JFK jakie osiedle...? ..Bocianowo pozdrawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i ja mam trzaski, ale to nie wina glosnikow, a elektryki w budynku, czytalem ze to dos czasta przypadlosc, wiec sie tym nie zrazajcie bo nie my jedyni tak mamy, podobno moze to zalatwic UPS wkoncu filtruje napiecie. Ciekawe czy da sie jakos inaczej to minac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten UPS to jest bardzo dobry kierunek. Wczoraj zdarzyły się takie trzaski raz czy dwa, ale wczoraj też parę razy prąd wyłączyli więc chyba były jakieś problemy w energetyce. Dziś jest wszysko OK i nic nie trzaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są jakieś problemy energetycze coś jest chwilowo nie tak, coś remontują lepiej kompao dłączyć z prądu. 4 moich znajomych straciło płyte procka i akrty po takich właśnie działanaich. 3 z nich miało listwę. A wczorajsze problemy z prądem to może przez wichurę która szalała w Polsce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżwiękówkę mam Live 5.1,stara co prawda ale jara :).Dzisiaj potestuję jeszcze ale mnie też się wydaje że to wina energetyki chyba,jak starsza kuchenkę podpala na przykład to słyszę to w głośnikach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do elektryki to przyznam że jest skopana, ale nie robią akurat żadnych prac remontowych, a pyqnięcia i "strzały" zdażają sie dość często, narazie mam zintegrowanego SS, potem sie coś upatrzy z audigy narazie brak funduszy, zasiłka chieftec 360-302 DF, mówiąc "tani sposób" miałem na myśli że UPS odpada, kolega mieszka w podobnym bloku co ja (podobna elektryka) ma creativy i żadnych trzasków, ktoś napisał że logitechy tak mają (mam na myśli trzaski), no cóż narazie musze sie z tym pogodzić, zobaczymy jak długo wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tu wystarczy że ktoś z sąsiadów coś włączy czy wyłączy a mnie o tym informują głośniki swoimi popierdywaniami

hheheh BIGBROTHER. Ja mieszkam w bloku i na szczęście nie mam tego problemu bo chyba bym się :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...