Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

@ _Vip_ "zreszta co to za 5.1 jesli kazdy kanal idzie po analogu :]

?????

W kompie, sygnal cyfrowy jest dekodowany za pomoca karty dzwiekowej (np. audigy) na kazdy kanal przod L/P, tyl L/P, central/sub. i idzie do wzmacniacza, a z wzm. do glosnikow.

Gdy masz amplituner, to amp. dekoduje syg. daje go do swojego wzm. i wysyla do glosnikow.

Jedno i to samo, nie wynaleziono jeszcze cyfrowych glosnikow :lol:

 

@Mr_Gizmo ja nie mialem problemu z rozlozniem glosnikow w moim pokoju (10m2), ba nawet z moja kobieta sobie ogladamy filmy we dwoje i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_VIP_ gościu się pytał o recenzję X-530 napisałem co i jak proste pytanie prosta odpowiedź. ma 300 zł. TWÓJ temat tutaj jest NIEPOTZREBNY. Jak by temat był taki: Potrzebuję głośników pomóżcie. Wtedy masz pole do popisu. A tak twój głos jest praktycznie bezużyteczny w tym przypadku. A tak wogóle to zapraszam do mnie. włącze ci 5.1 HL2 lub THIEF i daj tym swoim zestawem leszpy dźwięk i pozycjonowanie. ERRROR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny,niepotrzebny...wyrazam swoje zdanie na temat tego zestawu ...potrafisz to zrozumiec ?

 

skrytobojca...amplituner DD5.1 otrzymuje sygnal w postaci cyfrowej poprzez wejcie optyczne badz tez SPDIF z zrodla (np.odtwarzacz dvd) i dopiero pozniej nastepuje rozdzielenie tego wszystkiego na kazdy kanal...to co robi karta dzwiekowa to nic innego jak poprosty 5cio kanalowy analog...myslisz ze sciezka audio w takim np.HL2 jest napisana cyfrowo ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wyrazam swoje zdanie na temat tego zestawu ...potrafisz to zrozumiec ? "

Twój pierwszy post:

"jak juz tak odbiegacie od tematu to ja powiem ze dla mnie to kolejne zwykle komputerowe pierdziele za 300zl :]" To ja myślałem że masz może co innego do zaoferowania. Jakiś inny zestaw w przybiżonej cenie. Ale nie. ty dajesz zesatw za cene 4 razy wyższą.

[/b] Tak na przyszłość to trochę przemyśl swoje przyszłe wypowiedzi. Facet wyraźnie napisał że go nie stać na nic lepszego. Mnie też. Więc wypowiedzi takie jak twoja są niesmaczne. Mogą kogoś urazić. Cały czas powtarzałem gdybyś to inaczej sformułował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezusicku :]...boze bron nie mialem na celu kogokolwiek tu urazic :]

 

ile razu juz pisalem ze za 300zl nic lepszego nie ma ?...ile razu juz zaznaczalem ze mi poprostu ten zestawik nie odpowiada ?o jezusicku :]...boze bron nie mialem na celu kogokolwiek tu urazic :]

 

ile razu juz pisalem ze za 300zl nic lepszego nie ma ?...ile razu juz zaznaczalem ze mi poprostu ten zestawik nie odpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wetne i podenerwuje

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuI...=0&vSubPage=147

 

dwie takie to 230zl + 100zl na jakis polski wzmak i za 330zl mamy zestaw ktory zagra duzo lepiej jak logitech, mimo ze to nie 5.1 to wolalbym to stereo

 

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuI...=0&vSubPage=161

 

z takimi kolumnami rowno 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnie "Fitzgeraldzie" Kennedy :)

 

długość kabli :) hm :) pokój w którym stoi komputer ma 6x4 m i nie wiem czy wystarczyłoby mi tych kabli :) ale jeśli tobie starcza to okiej - co będę sie czepiał :) dla mnie musiałyby one mieć z 9 m kazdy :)

 

załóżmy ze oglądasz film ze swą lubą .. np. siedząc na kanapce przed telewizorkiem do którego podłączyłeś kompa :) to czy tylko ty masz świadomośc istnienia efektów przestrzennych czy i ona też? przecież przy tak małych satelitkach dżwięk pozycjonuje się na bardzo małej przestrzeni i każda zmiana pozycji praktycznie powoduje wyjście z optimum :) piszesz, ze dżwięk płynie prosto do twych uszu więc jest tak, że po przesunięciu w bok o pół metra już masz zaburzenia rozkładu dżwięku - gdyż efekt przestrzenny najlepszy jest w miejscu krzyżowania się strumieni dźwięku ....

 

z tego powodu właśnie, ze przy tak małych głośniczkach nie da się uzyskać zbyt duzej i wygodnej strefy przestrzennośc idźwięku kupiłem do komputera zwykłe Creative MegaWorksy 2.1 THX 250D nie żadne 5.1 :) był jeszcze drugi powód kupna tych głośniczków - poprostu nie widać po nich nadmiaru plastiku jak np. w Logitechach :) no ale każdy ma swoje priorytety - dla mnie był to wygląd :) logitechy analogiczne sątroszkędroższe i lepiej grają jednak do muzyki i filmów mam osobny sprzęt w innym pomieszczeniu więc kompoterowe głosniczki jak dla mnie mają ładnie wyglądać, nie powodować zaplątywania sięw kable i dawać wyrażny i czysty w miarę dżwięk :) nie muszą być cudowne :)

 

co do tego czy wiem co to dźwięk przestrzenny :) zawsze szkoda mi było kasy na kiepskie 5.1 jeśli za to samo mogłem miec w miarę wypasione stereo na razie mam zestaw odsłuchowy na 2 kolumnach i soobwooferze B&W no i mam dylemat :) czy dokupić kolejne 2 + central i wzmacniacz 5.1 czy też pozostać przy starym wzmacniaczu i kupiś lepsze kolumny stereo :)

 

P.S. co myślicie o kolumnach Totem Acoustic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamień

Zgadzam się ale widzę że wam wątek uciekł. Wróćcie do 1 strony i zobaczcie pierwszy post. CHODZI O 5.1 nie o 2.1 nie o 2.0 I o to tu chodzi . Niedługo ktoś wejdzie i powie gościu kup lepiej myszkę albo dokup ramu.:-)

Ps te pierwsze troszkę duze ja akurat nie miał bym gdzie je postawić.

 

Mr_Gizmo Poprawnie napisane ludzie często zonki robią w Fitzgerald :-)

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Do typowego oglądania filmów to nie polecam takiego zestawu. No chyba że ktoś siedzi i ogląda przed kompem to jak najbardziej. Nie da się pogodzić żeby głośniki jednocześnie przed TV i kompem były ustawione trzeba by było ciągle je przestawiać. No i masz rację wtedy nagłośnienie nie będzie szałowe. Ja zakładam że jak ktos kupuje głośniki komputerowe tej klasy to będą stały przed kompem. Do nagłośnienia całego pokoju gdzie jedna para będzie stała w jednym a druga para po drugiej stronie takie głośniki nie bardzo się nadają. Co innego Logitechy Z-680 lub te nowe z THX 500 Watowe lub Odpowiedniki Creativa. Te by się nadały. Słyszałem je w akcji. No po prostu odlot. A jezeli ktos chce słuchac muzyki to 2.1 jak najbardziej pauja bo MP3 i tak nie mają soround.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ewentualnie dorzucic jeszcze Creativy T5900 ale to juz drozej o jakies 50zl nawet :) ale o tym juz bylo w paru innych watkach na forum :)

Właśnie odebrałem x-530 ale nie martwcie się, rozpakuje dopiero po wigili :P

 

Dałem za nie 289 zł, a creativy t5900 w sklepie obok (tak ze 200metrów na oko :D) kosztowały 273zł.

 

Więc co ty tu piszesz.....

 

PS X-530 wygrały test PCWK :)

 

EDIT

Poprawiłem 20metrów na 200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja wre :)

 

Panowie sprzet porownujemy biorac pod uwage mozliwosci, wykonanie oraz cene !!!

 

Pisanie za sprzet harman /kardon jest lepszy od X-530 to troche nie na miejscu i w ogole nie podlega watpliwosci :) To tak jakbym wyjechal nissanem micra na tor F1 i udawal ze, mam szanse na wygrana w wyscigu ;)

 

Mozna przywalic w ten sam ton wypowiedzi, ze Harman / Kardon to sprzet dla ubogich audifili o gumowych uszach przy takiej Wadii, Audio Note, czy Mark Levinson brzmiacy jak pierdzace Logitechy X-530 ;P

 

W cenie 279 zl, bo juz tyle kosztuja te glosniki sa absolutnie tip top.

Sprzetu high end audio z kompa nie zrobie i zamiaru takowego tez nia mam, chocby na szumiace wiatraki, zaklocenia elektromagnetne, wiec pierdziawy za 279 zl jak najbardziej do niego pasuja, zwlaszcza jesli ma sie male pomieszczenie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamień

napięcie udało Ci sie podtrzymać :-]

 

POZDROWIENIA

 

SKRYTOBÓJCA ma generalnie rację. Generalnie T5900 są droższe kosztują około 340 -350 złoty, jak Tobie Kodziu udało się znaleźć za 273 to wypasik :-) Fajny sklep. Kodziu który numer PCWK.

 

limerro dobrze prawisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBÓJCA ma generalnie rację. Generalnie T5900 są droższe kosztują około 340 -350 złoty, jak Tobie Kodziu udało się znaleźć za 273 to wypasik :-) Fajny sklep. Kodziu który numer PCWK.

PCWK chyba najnowszy, nie wiem bo czytałem w sklepie :P

U mnie w mieście prawie wszędzie t5900 kosztują poniżej 300zł !! W jednym 290 w innym 280 a tam akurat 273. Wg mnie to normalka jeśli w komputroniku kosztują 299 :D

Poważnie się zastanawiałem, które ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo creative ma pilota..... ale postawiłem na jakość dźwięku i wzięłem logitecha.Jutro się przekonam czy dobrze postąpiłem, choć na razie w standardzie 2.1 :( bo jeszcze nie mam karty 6 kanałowej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ...

 

Kupiłem sobie zestaw X-530, podłączyłem i dźwięki idzie mi tylko z Subufera i glośnika regulacyjnego, pozostałe milczą. Co zrobić, żeby zaczęły działać ??

Po pierwsze musisz mieć karte 4 lub 6 kanałową :)

Po drugie ustaw w windowsie na ustawienie głośników 5.1, a dalej w sterach od dźwiękówki żeby było 5.1 :)

Powinno pomóc, a jak nie to sie zobaczy....

 

PS Mam już x-530 i są super!! Myślałem że będą ciach!ianie wykonane, a nawet nie wyobrażacie sobie jak sie zdziwiłem kiedy wzięłem do rąk sataelitki!! Pełen wypas, a jak grają :D

 

PS2 Na razie grają tylko 3 głośniki :( bo mam karte 2.1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia karty i komputera już zmieniłem. Kartę mam 6kanałową, podłączyłem dobrze.

Sprawa jest o tyle dziwna, że:

 

1.) Kiedy w ekranie kart dźwiękowej robie test to każdy głośnik kolejno się odzywa (cóż z tego, że klikając na subufer odzywa się głośnik :D )

2.) Słuchając muzyki raz działają 3 głośniki, raz 4, ale ani razu nie działaly wszystkie, Jeden ciągle milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien w ustawienaich windowsa w panelu sterowania w ustawinuach glosnikow na 5.,1 lub 4.1 uzywasz winampa? Ps na pewno dobrze podlaczyles kabelki w kompie? Ja jak podlaczalem pierwszy raz pod zintegrowaną to pomyliłe i były takie objawy jak u ciebie. Polecam kupno AUDIGy no ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami :-( ALE dźwięk jest krystalicznie czysty. JAk ktoś jest zainteresowany polecam Allegro ja kupiłem po 129 z kosztami wysyłki wersje Player z pozłacanymi wtykami. UNIKAĆ jak ognia wersji LS -KASZANA. Ściągnij nowe sterowniki z neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z x530. Kupiłem razem z nowym kompem Athlon XP 3200+ 333 na AN7 z nForce2Ultra400 512DDR Sepphire Radeonem 9600Pro 128 dysk 80gbSamsungSATA. Karta na tej płycie to nVidia Soundstorm na kodeku ALC 658, która podobno daje niesamowity dzwięk. Co z tego skoro nie mam dzwięku przestrzennego. Próbowałem wszystkiego i nic. Nowe stery, inne podłączenie (miałem nadzieję, że oni coś pomylili. System nie widzi tylnych satelit (tak jakby ich nie było. Czy to może konflikt między płytą a głośnikami? Nie wiem już co mam zrobić. Pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...