Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde już mam dosć tych głośników. Cały dzień siedzie i zawsze któryś nie gra :/

 

Tym razem w Nvidia mixer przy teście każdy głośnik gra jak powienien ale poza testem w grach, filmach i winampie cały czas nie gra ten środkowy i teraz nie gra jeszcze subwoofer :/

 

Na Mixerze to wygląda tak

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do subwofera - po prawej masz taka zakladke "Ust. dźwięku przestrz. Wejdz tam i zaznazc LFE i klon. W tym momencie sub bedzie normalnie grac. Co do muzyki z winampa -> http://winamp.com/plugins/details.php?id=147013 tu masz plugina do winampa. Tak to ma być ustawione:

 

Dołączona grafika

 

Co do filmów - muszą być kodowane w standardzie AC3, inaczej lipa. Z grami nie wiem jak to jest - nie wszystkie wykorzystują standard 3D. Jak zapuścisz muzykę w winampie z tym pluginem to będzie wszystko ok.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem inaczej, wydaje się że prościej troszkę, miałem identyczny problem, ale muzyka gra ci tylko w winampie z centrala i suba, a ja pobrałem ze strony Realtek'a najnowsze stery do tego układu AC650 z któregoś kwietnia 2006, wywaliłem stery nvidii i zainstalowałem te, i nie tylko wydają na tych sterach czystszy dźwięk, ale i wszczędzie chodzi teraz jak nalezy centralny i sub.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam do Was pytanie. Gdzies to przeczytalem i chcialbym sie poradzic, czy wypchanie tylnych scianek wata w satelitkach moze troszke poprawic jakosc dziweku ?? Zredukowac troszke jego plastikowosc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poki co udalo mi sie sciagnac przedniego "grilla" (plastik z siatka maskujaca) z centrala. :) Pod nim jest bialy plastik i cztery sruby. :) Trzeba strasznie z "grillem" uwazac bo jest delikatny. :) Rozbierac bede jednak jutro. Porobie fotki i wystawie tutaj. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niechciałem zakładać nowego tematu więc napisze tutaj , dużo czytając na ich temat większość opini jest Za kupnem tego zestawu więc właśnie postanowiłem że kupie te głośniki ale dużo czytałem że kable są za krótkie i że koniecznie trzeba kupić przedłużacze żeby rozmieścić głośniki po pokoju , więc napewno będe potrzebował takich przedłużaczy do 2 głośników po 2 m kabelu wystarczy a do tylnich potrzebowałbym ok 5 m więc moje pytanie takie czy jak kupie jakieś najtańsze przedłużacze czy głośniki stracą na jakości dzwięku ? albo coś w tym stylu czy koniecznie żeby mieć dobry dzwięk trzeba mieć przedłużacze pozłacane i jakieś droższe .... mam karte zintegrowaną 8.1 na płycie więc wiem żę zestaw napewno nei bedzie wykorzystywał 100% swoich umiejętności ale napewno przesiadka z Creative SBS 350 mi się opłaci. Bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niechciałem zakładać nowego tematu więc napisze tutaj , dużo czytając na ich temat większość opini jest Za kupnem tego zestawu więc właśnie postanowiłem że kupie te głośniki ale dużo czytałem że kable są za krótkie i że koniecznie trzeba kupić przedłużacze żeby rozmieścić głośniki po pokoju , więc napewno będe potrzebował takich przedłużaczy do 2 głośników po 2 m kabelu wystarczy a do tylnich potrzebowałbym ok 5 m więc moje pytanie takie czy jak kupie jakieś najtańsze przedłużacze czy głośniki stracą na jakości dzwięku ? albo coś w tym stylu czy koniecznie żeby mieć dobry dzwięk trzeba mieć przedłużacze pozłacane i jakieś droższe .... mam karte zintegrowaną 8.1 na płycie więc wiem żę zestaw napewno nei bedzie wykorzystywał 100% swoich umiejętności ale napewno przesiadka z Creative SBS 350 mi się opłaci. Bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam

-> bunioslaw1 - właśnie tak się robi; nie zakłada się nowego tematu :rolleyes:

 

Zdecydowanie wystarczą najzwyklejsze przedłużacze do chinch. Nie przeceniaj tych głośników - to nie sprzęt audiofilski - nie usłyszysz na nich różnicy przy kablach za 10000zł. Nie mają tyle mocy żeby drut w kablu musiałbyć odpowiednio grubszy.

 

Swoją drogą po ponad rocznym ich użytkowaniu mam ich deczko dość choć na początku byłem zachwycony.

 

@Abidzi - w tych głośnikach czasem coś strzela raz na jakiś czas. Częściej im dłużej bez wyłączania są aktywne. I mają tendencje zbierania audycji radiowych na falach długich. Na szczęście dość cicho.

 

Ale i tak są najlepsze z pośród konkurencji w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te głośniki 3 dni temu i jak najbardziej jestem ZADOWOLONY grają rewelacyjnie i to na zintegrowanej karcie !

 

@rafa

kupiłem na targu podwójne przedłużacze chinch białe i czerwone oddzieliłem je od siebie popodłączałem głośniki tymi przedłużaczami oprócz oczywiśćie prawego przedniego głośnika i co usłyszałem że właśnie ten głośnik gra najgłośniej ze wszystkich ! posprawdzałem wszystkie ustawienia w systemie i było wszystko OK więc odłączyłem pierwszy lepszy głośnik od tego przedłużacza i podłączyłem normalnie bez przedłużacza i co usłyszałem ? bardziej czysty i głośniejszy dzwięk ! więć poodpinałem te przedłużacze i wszystkie grały na tym samym poziomie ! więc zrezygnowałem z przedłużeniem tych kabli i podłączyłem normalnie i wszystkie grają tak samo !

 

a głośniki jak dla mnie BOMBA przynajmniej narazie zobaczymy co będzie później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam do Was pytanie. Gdzies to przeczytalem i chcialbym sie poradzic, czy wypchanie tylnych scianek wata w satelitkach moze troszke poprawic jakosc dziweku ?? Zredukowac troszke jego plastikowosc. :)

 

Z tego co slyszalem to ludzie tylko suba wypychaja wata/gabka/welna tylna scianke dol i czasem gore

co do sateltek to nie sadze zeby cokolwiek to dalo ale daj znac jak graja tylko bez autosugesti :D

Sczegolnie mnie interesuje czy sub gra glebiej po wylozeniu gabka/wata/welna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

JA w głośnikach X230 wkładałem gąbke i za wielkiej różnicy nie było więc myśle że nie ma sensu tego robić. Dodam że robiłem test ma szybkiego i nie miałem czasu w słuchiwanie się. A ha w ogrinalem sub w środku niczego nie miał. Jeżeli wieczorami siedzisz i nudzisz się to możesz się zrelaksować wkładając jakąś goąbkę i mieć satysfakcje że masz "lepszego" suba od innych seryjnych logi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Niedawno kupiłem sobie właśnie głośniki Logitech X-530 ! grają na zintegrowanej karcie AC'97 i grają według mnie bardzo dobrze ! i mam pytanko czy miał ktoś okazje porównywać jak te głośniki grają na zintegrowanej karcie lub na zwykłym Audigy ? czy jest jakaś kolosalna różnica ? czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Niedawno kupiłem sobie właśnie głośniki Logitech X-530 ! grają na zintegrowanej karcie AC'97 i grają według mnie bardzo dobrze ! i mam pytanko czy miał ktoś okazje porównywać jak te głośniki grają na zintegrowanej karcie lub na zwykłym Audigy ? czy jest jakaś kolosalna różnica ? czy nie ?

 

Różnica powinna być dosyć wyraźna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniczki extra ale mam problem zeby wszystkie na raz ladnie dzialaly. mianowicie niezle lupia w foobarze tylko ze tam nie dziala center :/ a w winampie jak zainstalowalem ATSurround Processor to dziala center ladnie ale inne kolumny sa bardzo cicho! chcialbym zeby niezaleznie od playera dzialaly wszystkie glosniczki zawsze (w grach tez). pomyslalem ze sciagne kx-y ale jak je instaluje to nie ma zadnej ikonki zeby to wlaczyc a jak wchodze w pliki tam gdzie zainstalowalem to jak chce to wlaczyc to wyskakuje blad ze nie ma jakiegos pliku (cos ze skinem) a ten plik jest tam! poradzcie cos w sprawie tych kx-ow, a moze jakies inne sterowniki od dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do subwofera - po prawej masz taka zakladke "Ust. dźwięku przestrz. Wejdz tam i zaznazc LFE i klon. W tym momencie sub bedzie normalnie grac. Co do muzyki z winampa -> Tak to ma być ustawione:

 

Dołączona grafika

Bass redirection na 10 HZ ?!? Może wytłumaczysz sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo :) przymierzam sie do kupienia tych ligitechow :) ostatnio mialem 4 zestawy creative p5800 (wsazystkie sie popsuly :/ ) Zastanawiam sie czy kupic x-530 czy moze lepsze bedzie jakies 2.1 za podobna cene? np. z4?? Albo wogole czy nie kupic dwoch niedrogich kolumn i podpiac je do wierzy? Co polecicie? max. 320zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...