Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

no i właśnie nie wiem o co chodzi. W tygodni skontaktuję się z gościem u którego kupowałem kompa. Zainstalowałem kodek Realteka i w Winampie ustawiłem w Output na DirectSoundHardware accelerate (czy jakoś tak) dzwięk mam we wszystkich czterech satelitach, ale w testach całego zestawu tylnych nie widzi :(

Wychodzę już z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio kupilem glosniki Logitecha X-530 :)

Problem w tym za slysze trzaski nawet gdy komputer jest wylaczony :( Sprawdzalem styki i wszysto ok. Trzaski nasilaja sie gdy wlaczy badz wylaczy sie jakies urzadzenie domowe... Kabel od subwoofera nie ma uziemienia :( Co radzicie zrobic :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy potrzebnu jest tu jakiś specjalny kodek? Wcześniej zainstalowany miałem oryginalny od nVidii i (z płyty ze sterownikami nForce2) razem z nim zainstalowałem uGURU, w którym jest z kolei kilka innych rzeczy. Miedzi innymi jest panel nazwany Audio EQ - nie instalował się z tymi sterownikami. Dopiero kiedy zainstalowałem Realteka audio EQ się pojawiło. Ale on też nie widzi tylnych satelit. Płyta główna jest nowa i nie wiem czy jest sens (czy to pomoże) wgrywać nowy bios-badź co bądź X530 jest nowym zestawem. Nie mam pojęcia. Gierki też niby widzą eaxa i dzwięk mam w 4 satelitach ale to są dublowane przednie i to napewno nie jest dzwięk przestrzenny. Co jest z nimi nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy potrzebnu jest tu jakiś specjalny kodek? Wcześniej zainstalowany miałem oryginalny od nVidii i (z płyty ze sterownikami nForce2) razem z nim zainstalowałem uGURU, w którym jest z kolei kilka innych rzeczy. Miedzi innymi jest panel nazwany Audio EQ - nie instalował się z tymi sterownikami. Dopiero kiedy zainstalowałem Realteka audio EQ się pojawiło. Ale on też nie widzi tylnych satelit. Płyta główna jest nowa i nie wiem czy jest sens (czy to pomoże) wgrywać nowy bios-badź co bądź X530 jest nowym zestawem. Nie mam pojęcia. Gierki też niby widzą eaxa i dzwięk mam w 4 satelitach ale to są dublowane przednie i to napewno nie jest dzwięk przestrzenny. Co jest z nimi nie tak?

Jeżeli w teście głośników grają wszystkie to nie wina sprzętu że nie zawsze graja, tylko oprogramowania :D

Pokombinujcie i zacznie chodzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kombinowałem już na wszystkie sposoby. Różne kodeki, różne połączenia. Mam ten sprzęt już dwa tygodnie i przez ten czas nie doszedłem o co chodzi. Na początku myślałem, że potrzebny jest Servicepack 1 (nie miałem). Zainstalowałem i nie pomogło. Drugiego nie chcę, bo podobno nie działa Alcohol 120%, a często i gęsto go używam. i nie sądzę, żeby instalka drugiego SP-aka coś dała. Nie mam siły na ten problem. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to konflikt z płytą (Pinki też ma płytę Abita), może to Abit ma coś do Logitecha? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi byc jakas opcja co je wlacza jeszzce sie nie spotkalem aby byl problem z jakimis glosnikami tzn. konflikt tu nie ma sowtware ani nic tylko sam hardware sprobujcie od kogos wziaz kompa i zobaczyc jak u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy przeszukać wszystkie opcje sterów od kart dźwiękowych :)

 

Można zobaczyc czy w filmie na DVD odtwarzanym np. i najlepiej powerdvd graja wszystkie głośniki :)

 

PS Ponawiam pytanie: jaką karte muzyczną do x-530? Ten mint kosztuje jedynie 40zł i podobno jest bardzo dobry :) a te nowe sb live są jakieś takie EGHM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez starego LIVA z Allegro tylko poszukaj w Tweak bo byla seria cos takiego jak Audigy Ls były problemy ze sterami pod XP nie pamiętam serii ale coś takiego naprawdę było. Jak ktoś twierdzi że mint jest b .dobry to go przeproś i odejdź. Albo ajk z nm będziesz rozmawiał to krzycz do niego (ma problemy ze słuchem) Mint jest do niczego kumpel kupił to bo jego płytka główna nie obsługiwała sterów z windowsa XP. Sprzedał jak najszybciej mógł nie jest melomanem ale to co sie wydobywało pod 5.1 Creative jakie mial się nienadawało. W grach nie chiało EAXA włączyć. Ja Ci radzę Kodziu poszukaj na Allegro może ES znajdziesz albo Playera Audigy mi się udało z kosztami przesyłki za 129 zł. Jeżeli budżet masz naprawdę ograniczony do tej 100 to ten Live 5.1 bedzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez starego LIVA z Allegro tylko poszukaj w Tweak bo byla seria cos takiego jak Audigy Ls były problemy ze sterami pod XP nie pamiętam serii ale coś takiego naprawdę było. Jak ktoś twierdzi że mint jest b .dobry to go przeproś i odejdź. Albo ajk z nm będziesz rozmawiał to krzycz do niego (ma problemy ze słuchem) Mint jest do niczego kumpel kupił to bo jego płytka główna nie obsługiwała sterów z windowsa XP. Sprzedał jak najszybciej mógł nie jest melomanem ale to co sie wydobywało pod 5.1 Creative jakie mial się nienadawało. W grach nie chiało EAXA włączyć. Ja Ci radzę Kodziu poszukaj na Allegro może ES znajdziesz albo Playera Audigy mi się udało z kosztami przesyłki za 129 zł. Jeżeli budżet masz naprawdę ograniczony do tej 100 to ten Live 5.1 bedzie dobry.

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno sb uadigy es ale to niemożliwe bo nigdzie tego u mnie nie ma :( Jedyne na co moge liczyć to sb live digital albo ten nowy jakiś 24bit ale wydaje mi sie syfiasty :( I oczywiście ten mint.... Kolega ma razem z logitch z-640 i mówi że gra b. dobrze. Musiał tylko zmienić w ustawieniach z 5.1 na 4.1 czy jakoś tak, bo lekkie szumy były.... A allegro nie ufam :D chociaz tego playera 129zł to sam bym wziąl ^_^

 

 

 

EDIT:

Co myślisz o tym? http://allegro.pl/show_item.php?item=37527747

I co to jest audigy 2 value?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale syf mam :(

 

Kupiłem sobie nowego audigy player i głośniki szumią i to potwornie jeżeli głośnośc nie jest ustawiona na połowie!! Wy też tak macie?

Myśłałem ze szumienie to była wina sb 128 pci ale również po zmianie karty jest to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E u mnie nie ma grama szumu. Zamień kartę (inny PCI) wycisz CD-audio Line in microfon. Gdzieś pisali o ustawieniachw biosie - przerywanaich poszukaj tematu o szumach w AUDIGY 2. tam było coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E u mnie nie ma grama szumu. Zamień kartę (inny PCI) wycisz CD-audio Line in microfon. Gdzieś pisali o ustawieniachw biosie - przerywanaich poszukaj tematu o szumach w AUDIGY 2. tam było coś na ten temat.

Problem znikł po wymianie zasiłki :D

 

Wszystko przez codegena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Lewy przód - podłączane do subwoofera – 1.6 m

D-sub – Podłączenie prawego przodu z subwooferem – 1,7 m

Prawy przód – podłączenie prawego głośnika z kartą dźwiękową 3 wyjścia – 1.7 m

Centralny – podłączenie centralnego z subwooferem 2.25m

Tył – podłączenie tyłu z subwooferem - 4.35 m

 

Do każdego można doliczyć jakieś 5 cm, (ale nie więcej) gdyż nie naciągałem. Tył mierzyłem tylko, 1 ale chyba są identyczne. Na rysunku chodzi oczywiście o metry ale mi już nie chiało się zmieniać.

 

Ps. Wszelkie prawa do rysunku zastzreżone :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha HA CIESZĘ SIĘ :-) wiedzę że długośc kabli pasowała.(trochę sie chrzaniłem z wyciąganiem ich spod biórka;-) A masz problem z tylnimi? Jaką masz kartę. Zmień w pnaelu sterowanai w ustawieniach dźwięku na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna przedluzke kupic z pozłacanymi wejsciami  nie powinno duzo $$$ kosztować i problem rozwiązany

Zeby to był jedyny problem..... :(

 

Głośnki mi szumiały, teraz pykają czasem i wogle wszystko czego nie powinno być i weś tu sie domyśl dlaczego...

Niby zmieniłem zasiłke i nie było szumu ale nasiliły się trzaski, więc wróciłem do szumiącego codegena :( i teraz musze jakas metoda naprawić to wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JFK - mam zintegrowana 6 kanałowa na nf72.0, wlaczam w panelu ster. 5.1, potem uruchamiam nvmixer i robie test - wszystkie glosniki sie odzywaja rownoczescie (pierwszy test), potem lewy przod OK, prawy przod OK, srodek OK, tyl prawy - odzywa sie soobwofer, soobwofer - odzywa sie tyl prayw, tyl lewy - nic, co jest nie tak? podlaczylem kolorami

 

 

edit:

 

zamienilem kabel pomaranczowy w wyjscie czarne a nie pomaranczowe a czarny w wyj pomaranczowe a nie czarne i gra tak jak ma grac, jakby kto mial problem na nf7 to neich tak sprawdzi :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak OMNADREN napisał. Mnie się jdnak wydaje iż Logi ciut lepsze byly. Słuchałem T5900 nie mam się do czego przyczepić. Jednak u mnie stoi głosnik centralny na monitorze. i jest ponad pozimem głowy a centralny w logitechu można regulować. W creativie dźwięk płynol by w górę, a tak leci prosto do moich uszku. No i logitechy ładnie wyglądją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...