Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz kilku zestawów w tej klasie cenowej (Creative P580,5800,T5900) a teraz logitechów X530 potwierdzam iż te logitechy są poprostu najlepsze w tej klasie :wink:

 

Basior jest nie do pobicia, głęboki pełny i bardzo mocny. Ogólnie wypas.

 

Natomiast widze ze problem trzasków i piardnięc co jakiś czas wystepuje nie tylko u mnie :/

Czasem to jednak dość wkur.wia i psuje piękny efekt. <_<

Aby zniwelować ten problem proponujecie zakup ups'a a mnie nie bardzo sie to jednak widzi :-|

 

Jak myślicie czy w przypadku jakieś dobrej listwy z filtrami itd problem by ustąpił ?

mam na myśli coś takiego :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2074

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2071

 

Co do radia, posiadam te głośniki od czwartku i jak narazie tylko raz udało mi sie je złapać :wink: nie jest to tak denerwujące jak trzaski i spokojnie da sie to przeboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śledzę ten temat z dużym zainteresowaniem. Początkiem lutego zakupiłem zestaw Logitech Z-5500. Stukanie, pykanie, trzaski jakie wydobywają się z głośników były dla mnie nie do przyjęcia, wobec czego wysłałem zestaw do gwaranta - aby coś z tym zrobił. I co? Ano nic. Niepotrzebnie straciłem prawie 100 zeta - musiałem pokryć koszty przesyłki w obie strony, ponieważ gwarant nie stwierdził najmniejszego uszkodzenia

Moje spostrzeżenia:

- darujcie sobie wszelkie listwy (oczywiście do PC jak najbardziej potrzebne, w głośnikach nie pomogą),

- podłączenie poprzez UPS-a (wypróbowałem 3 sztuki do 700 zł) nic nie daje,

- trzaski występują po wyłączeniu PC-a (więc lepiej kartę dźwiękową zostawić w spokoju).

 

Wydaje mi się, iż problem leży w jakości zestawów Logitech-a. Może ktoś mógłby (w imieniu forumowiczów) zadać parę pytań firmie Logitech (język). Zestaw, który posiadam ma certyfikat THX - to już grube nieporozumienie.

 

PS

Mój zestaw leży obecnie spakowany pod stołem. Po podłączeniu do wieży Technics-a nie stwirdziłem najmniejszych problemów z dźwiękiem (w serwisie twierdzili, że mam zły prąd !!??). Zakupiłem amplituner Denon-a + niezły komplet głośników i cieszę się swoim PC bez trzasków i pyknięć. Prąd w gniazdku mam jednak nie taki zły. Denerwuje mnie jednak to pudło pod stołem - coś z tym problemem należy zrobić - dotyczy on większej liczby użytkowników zestawów głośnikowych Logitech-a.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jednym z nielicznych u których nie wystepują żadne problemy z tymi głosnikami. Posiadam je od 2 miesięcy i muszę przyznać, że jak narazie głosniki spisują się rewelacyjnie. Nie wystepuja żadne trzaski ani pierdnięcia, nie usłyszałem tez żadnego radia. Wydaje mi się że problemy które u was występuja to jakaś wada seryjna i powinienniście to zgłośić do Logitecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nie mam zadnych zaklocen w X-530 podlaczonych do SS. Zdaza sie sporadycznie ze radio zlapie ale nic wiecej. Raz zdazylo sie ze mialem potezne trzaski i zaklocenia ale wtedy okazalo sie ze wystapil u mnie blad sterownikow, wystarczylo odinstalowac i zainstalowac na nowo. Jedyne do czego bym sie przyczepil to to ze mam wrazenie ze tylne satelitki sa delikatnie slabsze, czy wy tez macie takie wrazenie? zastanawialem sie czy to moze nie jest przypadkiem wina przedluzacza bo przedluzylem kable od nich o 5 metrow ale nie wydaje mi sie. Czy ktos z was zna jakis dobry plug-in do winampa aby gral centralny? sprawdzalem juz kilka ale niestety zaden mi nie odpowiadal bo niby wszystko gralo ale jakos tak nie do konca jak powinno. Przed reinstalka systemu uzywalem bodajze 5.1 channel output ale na nowym systemie nie wiedziec czemu na tym plug-in`ie tylne satelitki maja znieksztalcony dzwiek, tak ze nie da sie go sluchac. Czy generalnie ktos z was spotkal sie ze znieksztalceniami w tylnych satelitkach podczas odtwarzania muzyki badz filmow? nie mowie o dvd bo tu gra swietnie ale przy divx znieksztalcaja choc zapewne to kwestia samego filmu.

 

Edit: zastanawiam sie tez nad przesiadka na SB audigy2. Czy ktos z Was potrafi mi powiedziec jaka bedzie faktycznie roznica w brzmieniu? pytam tych ktorzy mieli okazje sluchac na obydwu kartach przy zachowanej reszcie sprzetu

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lcs napisał:

"Jedyne do czego bym sie przyczepil to to ze mam wrazenie ze tylne satelitki sa delikatnie slabsze, czy wy tez macie takie wrazenie? zastanawialem sie czy to moze nie jest przypadkiem wina przedluzacza bo przedluzylem kable od nich o 5 metrow ale nie wydaje mi sie"

 

 

 

 

 

Jeżeli przedłużyłeś sobie tylne satelitki tymi tanimi kabelkami to na 100% jest to powód że tylne satelitki graja ci ciszej. Zrób sobie test podłącz tylne satelitki bez przedłużaczy i powinieneś usłyszeć róznice. Ja kiedyś do głośników creativa kupiłem sobie takie tanie przedłużki i tył grał zdecydowanie ciszej!!! Sam chce sobie teraz kupić przedłużacze ale juz jakieś lepsze aby nie było róznicy w dźwięku. Zastanawiam się na tymi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49421146.

Ma ktoś może taki przedłuzki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lcs napisał:

"Jedyne do czego bym sie przyczepil to to ze mam wrazenie ze tylne satelitki sa delikatnie slabsze, czy wy tez macie takie wrazenie? zastanawialem sie czy to moze nie jest przypadkiem wina przedluzacza bo przedluzylem kable od nich o 5 metrow ale nie wydaje mi sie"

Jeżeli przedłużyłeś sobie tylne satelitki tymi tanimi kabelkami to na 100% jest to powód że tylne satelitki graja ci ciszej. Zrób sobie test podłącz tylne satelitki bez przedłużaczy i powinieneś usłyszeć róznice. Ja kiedyś do głośników creativa kupiłem sobie takie tanie przedłużki i tył grał zdecydowanie ciszej!!! Sam chce sobie teraz kupić przedłużacze ale juz jakieś lepsze aby nie było róznicy w dźwięku. Zastanawiam się na tymi 1418587[/snapback]

ja wlasnie takie mam ale z meskimi koncowkami, lacze je beczkami. wiec jak widzisz nie mam jakis tam tanich kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylne glosniki wsadzilem do gniazda ktore odpowiada za wejscie do kompa i w opcjach dzwieku w "regulatorze Głośności" ustawilem ze do tego wyjscia sa podlaczone tylne i wszystko gra :)

u mnie nie ma nigdzie mozliwosci ustawienia tego moglbys lopatologicznie napisac gdzie znalazles? tzn wiem ze w regulatorze glosnosci (tym windowsowym? zreszta w mixerze creativa tez sprawdzalem) ale ja tego tam nie mam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch zestawów 5.1, a mianowicie:

Creative T5900

lub Logitech x530

 

Prosił bym by ktoś kto słyszał oba te zestawy napisał mi wady i zalety tych sprzętów. Wydaje mi się że to Logitechy grają lepiej, tylko nie pokoi mnie że różni ludzie słyszą w nich jakieś trzaski, czy jest ktoś kto tak nie ma czy to jest wada seryjna tego modelu? Bardzo pilnie proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch zestawów 5.1, a mianowicie:

Creative T5900

lub Logitech x530

 

Prosił bym by ktoś kto słyszał oba te zestawy napisał mi wady i zalety tych sprzętów. Wydaje mi się że to Logitechy grają lepiej, tylko nie pokoi mnie że różni ludzie słyszą w nich jakieś trzaski, czy jest ktoś kto tak nie ma czy to jest wada seryjna tego modelu? Bardzo pilnie proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.

1446683[/snapback]

ja u siebie na x-530 nie mam zadnych trzaskow chyba ze cos wlacze badz wylacze, np. swiatlo to wtedy w danym momencie uslysze trzask a pozatym graja malinowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a może osoby które słyszą częste trzaski mieszkają w bloku i gdy w innym mieszkaniu ktoś włącza światło to osoba ta słyszy trzask :) . A osoby mające pojedyńcze mieszkania słyszą je żadziej? czy ktoś potwierdzi moją teorię?

Wciąż zastanawiam się czy x530 czy T5900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam te Logitechy x530. Dzwięk miodzio ... mmm....

Trzaski u mnie nie występują, a radio gra jak ścisze do końca ale tylko po ok. 22:00 i nie za bardzo przeszkadza. Jestem z nich bardzo zadowolony. Za tę cene tylko Logitechy x530! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jak komuś gra radyjko to niech spróbuje zaekranować moduł elektroniki

umieszczony w wooferze stalową siateczką o drobniutkich oczkach

(taka prosta klatka Faraday'a połączona z masą całego systemu).

Może pomoże. W końcu wzmacniacze audio są umieszczane w metalowych obudowach,

nieprawdaż?

 

Mam jeszcze pytanko. Czy plastykowa obudowa woofera wytrzyma nacisk monitora CRT, 17 calowego? Chcę wykorzystać położonego na bok woofera jako podstawkę, a satelitki przykleić na rzepy do boków monitora.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

PS: Jeśli chodzi o dudniące woofery, to każdy normalny woofer powinien być wyściełany od wewnątrz cienką watoliną (wszystkie wewnętrzne ścianki). Radzę rozkrecić

skrzyneczki i sprawdzić.

Edytowane przez Soundtrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jak komuś gra radyjko to niech spróbuje zaekranować moduł elektroniki

umieszczony w wooferze stalową siateczką o drobniutkich oczkach

(taka prosta klatka Faraday'a połączona z masą całego systemu).

Może pomoże. W końcu wzmacniacze audio są umieszczane w metalowych obudowach,

nieprawdaż?

 

Mam jeszcze pytanko. Czy plastykowa obudowa woofera wytrzyma nacisk monitora CRT, 17 calowego?  Chcę wykorzystać położonego na bok woofera jako podstawkę, a satelitki przykleić na rzepy do boków monitora.

Pozdrawiam.

1459366[/snapback]

jak na moje oko i "stukanie kostkami" ;) to woofer jest drewniany a nie plastikowy, wiec napewno wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Tylne głośniczki mojego X530 po wlaczeniu EAX grają znacznie ciszej od przednich. W ustawieniach jest na 5.1. Filmy w AC3 działają normalnie. Mam SB Audigy LS. A przy muzyce tył gra znaaaacznie ciszej. Czy to jest normalne? Nie da sie ustawić tak ,zeby grało z taką samą głośnością? Balans nie podaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Tylne głośniczki mojego X530 po wlaczeniu EAX grają znacznie ciszej od przednich.  W ustawieniach jest na  5.1. Filmy w AC3 działają normalnie. Mam SB Audigy LS. A przy muzyce tył gra znaaaacznie ciszej. Czy to jest normalne? Nie da sie ustawić tak ,zeby grało z taką samą głośnością? Balans nie podaga.

1469476[/snapback]

szczerze to nawet nie wiem, przy czym puszczasz po eax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć słuchajcie mam problem z tymi glosnikami x-530 , gra mi dobrze tylko przód , tył cicho a środek wogóole ?!?!?!?!?!? prosze o POMOC !!!!!

1471944[/snapback]

opisz dokladnie w czym jak ci gra, tzn czego uzywasz do filmow i jakich (dvd, divx) oraz czego do muzyki i przy czym tyl chodzi gorzej i brak cetralnego. podaj rowniez ustawienia na jakich odtwarzasz. Ja po wielu poszukiwaniach (mialem podobne problemy) wywalilem wszystkie kodeki jakie mialem, zainstalowalem k-lite codec pack, uzywam media player classic i jak reka wszystkie problemy odjal... polecam. DVD chodzi tak jak powinno a divx zalezy od kompresji. muzyka chodzi na czterech przez directsound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy muzyce bez EAX dzialaja tylko 2 przednie. I ok. Po włączeniu EAX działają wszystke ale tylne maja brzydką barwę dźwięku i dużo ciszej niż przednie. Przy DVD 5.1 odkodowywanym w AC3 i filmach w DiviX AC3 wszystko działa ładnie. Oprogramowanie do SB Audigy LS mam najnowsze ( z sieci ) . Codeki juz byly wymieniane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy muzyce bez EAX dzialaja tylko 2 przednie. I ok. Po włączeniu EAX działają wszystke ale tylne maja brzydką barwę dźwięku i  dużo ciszej niż przednie. Przy DVD 5.1 odkodowywanym w AC3 i filmach w DiviX AC3 wszystko działa ładnie. Oprogramowanie do SB Audigy LS mam najnowsze ( z sieci ) . Codeki juz byly wymieniane .

1472352[/snapback]

w czym odtwarzasz muzyke? jesli w winamp to wejdz w preferences i poprzestawiaj wszystko na 5.1 albo na sb audigy z domyslnego

sprobuj tez wlaczyc w output directsound i tam sb audigy.

ja mialem tak ze gralo mi dobrze w winampie na 4 satelitach, potem znalazlem plug-in dzieki ktoremu gral tez kanal centralny ale po reinstalce systemu ten sam plug-in powodowal znieksztalcenia w tylnych satelitkach wiec zostalem przy czterech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te głośniki, wszystko lux, żadnych trzasków, tylko szkoda, że tylne i centralny mi nie grają :angry:, karta: soundblaster live value, sterowniki zaktualizowałem,chyba wszędzie gdzie się dało ustawiłem dżwięk na 5.1 i dalej nic. POMOCY !

 

 

edit: dobra, pomodziłem i tylne chodzą.

ale co z centralnym?

Edytowane przez sznaps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te głośniki, wszystko lux, żadnych trzasków, tylko szkoda, że tylne i centralny mi nie grają :angry:, karta: soundblaster live value, sterowniki zaktualizowałem,chyba wszędzie gdzie się dało ustawiłem dżwięk na 5.1 i dalej nic. POMOCY !

edit: dobra, pomodziłem i tylne chodzą.

ale co z centralnym?

1489299[/snapback]

ale w czym chcesz miec centralny glosnik dzialajacy? jesli w filmach to polecam najlepszy moim zdaniem player media player classic ktory masz razem z zestawem kodekow k-lite mega coded pack na ktorym napewno ci wszystko pojdzie tylko wyrzuc przedtem wszystkie kodeki ktore masz. ja tak zrobilem i nie mam z niczym problemow. jesli zas chodzi o winamp np to musisz znalezcz dobry plug-in, jest ich kilka ale nie wszystki dobrze chodza. ja uzywalem kb 5ch output ale cos sie schrzanil jak na nowo zainstalowalem winde i znieksztalcony dzwiek mam w tylnych satelitach, wiec musisz probowac. a tak w ramach offtopic`u to ostatnio mialem okazje testowac z-5500 i zachorowalem na nie, sa poprostu genialne :) jak zapuscilem na pelnym volume z max basem to falowaly mi spodnie razem z wlosami hahaha

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam do grona posiadaczy X-530 ;] Do kupna, nie powiem, zachęcił mnie bardzo wygląd, stylistyka. Ale brzmionko dla anty-melomana, czyli mnie, jest i tak cudowne ;) Jedyne, co mnie lekko dziwi, to ruskie radio :mrgreen: i pierdyknięcia. Ale sie kufa namęczyłem ;) Zanim to wszystko ruszyło...na początku dzialy tylko przednie satelitki, potem tylko central, potez zadne :> a na koncu ruszył caly zestawik, pogrzebac było troche we wtyczkach, ustawic w panelu itp. Co mnie martwi, CS:Source nie umie korzystac z 5.1 albo jeszcze cos mam niepodefiniowane, gra tylko central. Tak samo ze sluchawkami, podtykam pod przednią satelitke słuchawki, a dzwiek daje z glosnikow...:<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...też dziś dołączyłem do grona posiadaczy X-530 :)

 

jak dla mnie (czyt - niezbyt wybredny użytkownik korzystający wcześniej ze zwykłych badziewnych głośników/czasami słuchawek podpiętych pod AC97 :P ) to sprzęcik pierwsza klasa :)...

 

co do radia - na razie nie odnotowałem :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... Mam wrażenie, że prawy tylny głośnik gra mi troszkę ciszej... Karta dźwiękowa to SB Audigy 2 OEM. Próbowałem zamieniać wtyczki tylnych głośników na subie i dźwięk jest cichszy tylko na tym jednym wejściu...

Różnica nie jest duża, gdy muzyka gra głośno nie idzie tego odróżnić, ale przy małej głośności da się to wyczuć.

Jakieś pomysły?

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...