Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak zmiezyc napiecie VTT bo w poscie na ten temat jest opis ze pin3,pin5 i pin6 ale zdjecia juz nie ma i nie wiem o co chodzi.Najlepiej jak by jakies zdjecie bylo gdzie koncowki miernika przylozyc albo jakis dokladny opis.Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic dzis ewentualnie jutro ABITA NF7 lub NF7-S2G która z tych obu płyt polecacie? wiadomo ze S2G jest lepsza ale moze jednak sa jakies problemy z nia i lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zwykla NF7 ? a moze inna mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2G to szmelc pod względem OC!!! Poczytaj choćby ostatnie kilka stron to będziesz wiedział dlaczego. Bierz NF7 a jeśli masz trochę więcej kasy to NF7-S.

Pozdrawiam!

1498954[/snapback]

mam 220zl przeznaczone na mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz spokojnie NF7, sprawdzona konstrukcja, nie zawiedziesz się.

Pozdrawiam!

1499082[/snapback]

 

nie wiem czy zle czy dobrze zrobilem ;) al nei chcialo mi sie juz po sklepach chodzic i kupilem NF7-S2 za 220zł :P co stracilem ? :) w czym ta plyta jest gorsza od nf7 ? ok biore sie za instalcjie jej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zle czy dobrze zrobilem ;) al nei chcialo mi sie juz po sklepach chodzic i kupilem NF7-S2 za 220zł :P co stracilem ? :) w czym ta plyta jest gorsza od nf7 ? ok biore sie za instalcjie jej ;]

1499562[/snapback]

lol, dałeś ciała na całej linii, kupiłeś bardzo przeciętną płytę niewartą tyle kasy, bo za tyle samo, albo i mniej masz płytę która obok DFI na socket A nie miała sobie w OC równych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, dałeś ciała na całej linii, kupiłeś bardzo przeciętną płytę niewartą tyle kasy, bo za tyle samo, albo i mniej masz płytę która obok DFI na socket A nie miała sobie w OC równych...

1499575[/snapback]

trudno sie mowi :) nie chce szalec z ta plyta, FSB 200MHz i wydajny chipset mi wystarczy, poza tym potrzebowalem plyty z sata, ta mi sie podoba bo ma porzadne radiatory naobuchipsetach ibrak tego cholernego wentylatora, poza tym poodba mi sie tez gniazdo atx ;) wykonane z lepszego plastiku:) a czy bede na nia bluzgal to sie okaze za 2 godz jak ja wloze do kompa i postawie system :) napewno jest lepsza od mojej kt 400 ;)

 

czekam na dalsze bluzgi od was :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, myślałem, że na FSB 200 to pójda na CL2 i 1T. To jakich pamięci 2 x 512 do 400 zł poszukać? Kingmax? TwinMOS, tylko, że normalnie w sklepie to raczej Bh-5, BH-6 nie dostanę, co najwyżej jakieś inne na kościach M-Tec, bo tych na kosciach TwinMOS wykluczam. Może Corsair Value ? Mają timigi 8-3-3-2.5.

1494203[/snapback]

Moje śmigają bez problemu na cl2 :D zwykle twinmosy cl 2,5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno sie mowi :) nie chce szalec z ta plyta, FSB 200MHz i wydajny chipset mi wystarczy, poza tym potrzebowalem plyty z sata, ta mi sie podoba bo ma porzadne radiatory naobuchipsetach ibrak tego cholernego wentylatora, poza tym poodba mi sie tez gniazdo atx ;) wykonane z lepszego plastiku:) a czy bede na nia bluzgal to sie okaze za 2 godz  jak ja wloze do kompa i postawie system :) napewno jest lepsza od mojej kt 400 ;)

 

czekam na dalsze bluzgi od was :D

1499589[/snapback]

Bedziesz pewnie autorem (kolejnego) tematu o rozczarowanym uzytkowniku tej plyty... a wystarczylo poczytac 2-3 stron wstecz w "platforma amd" :mur: IMHO stracona kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno sie mowi :) nie chce szalec z ta plyta, FSB 200MHz i wydajny chipset mi wystarczy, poza tym potrzebowalem plyty z sata, ta mi sie podoba bo ma porzadne radiatory naobuchipsetach ibrak tego cholernego wentylatora, poza tym poodba mi sie tez gniazdo atx ;) wykonane z lepszego plastiku:) a czy bede na nia bluzgal to sie okaze za 2 godz  jak ja wloze do kompa i postawie system :) napewno jest lepsza od mojej kt 400 ;)

 

czekam na dalsze bluzgi od was :D

1499589[/snapback]

Idz do sklepu może ci ja wymienia na NF7 jezeli sa dobrzy ludzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie jestem zadowolony z plytki :) jestem na etapie instalowani oprogramowani i sterow do pierwszego z systemow zaraz instalcji drugiego systemu for me ;)

 

w biosie ma wszystk oczego trzeba, zmiana wszystkich napiec, parametry pracy pamieci, ustawiania fsb dla procka i oddzielnie szyny dla ramow, jedynie narazie nei widze zmiany mnoznika pewnie tu tkwi problem tej plyty bo jak narazie od wasnic sie nei dowiedzialem ;) mzoe w nowym biosie jest? zreszta mi nie trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zmiany mnożnika i nie będzie, inne rzeczy to jest wykastrowana jedna faza zasilania (spróbuj porządnie pogonić proca to się przekonasz co to znaczy tylko 2 fazy), i o ile pamiętam to zakresy i sposób regulacji napięć są inne (czytaj gorsze) niż na NF7. Jedyną zaletą w stosunku do NF7S to nowsze SB z obsługą SATA, no i cena, ale ona nie rekompensuje tego co wycieli. To jast taka całkiem niezła płyta do biura, ale nie dla overclockera. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to wystarczy poszukać w tym temacie, szkoda że nie zrobiłeś tego przed kupnem, ale może Tobie wystarczy to co oferuje ta płyta.

Nie wiem gdzie Ty masz tam oddzielnie szynę dla RAMów, ale domyślam się że chodziło Ci o dzielniki FSB/RAM.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno sie mowi :) nie chce szalec z ta plyta, FSB 200MHz i wydajny chipset mi wystarczy, poza tym potrzebowalem plyty z sata, ta mi sie podoba bo ma porzadne radiatory naobuchipsetach ibrak tego cholernego wentylatora, poza tym poodba mi sie tez gniazdo atx ;) wykonane z lepszego plastiku:) a czy bede na nia bluzgal to sie okaze za 2 godz  jak ja wloze do kompa i postawie system :) napewno jest lepsza od mojej kt 400 ;)

 

czekam na dalsze bluzgi od was :D

1499589[/snapback]

Oj oj oj :mur: :mur: :mur: costy zrobil przeciez to najwieksz kicha 2 Fazy zasilanie... brak regulacji mnoznika... ble fe i wogoel iz adne ladne radiatory nie pomoga :).

 

IDZ TO WYMIEN JAKNAJSZYBCIEJ...a sata to nic nie aje w porownaniu do Pata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty masz tam oddzielnie szynę dla RAMów, ale domyślam się że chodziło Ci o dzielniki FSB/RAM.

 

1499801[/snapback]

no co ty :) jest... na NF7 tego nie ma... przynajmniej wg intrukcji, w biosie oddzielnie moge wbic FSB dla ramów, niezaleznie od fsb procka, poza tym reszta biosu to tosamo co nf7 no poza tym mnoznikiem ;) poza tym ta plytka wyglada zdeka inaczej jak NF7-S2 ze strony abita...

 

przypomni mi ktos do czego sluzylo thermal throting ?:D (sory za pisownie;) )

 

nie kupilem tej plyty zeby katowac ja kreceniem :) kupilem ja po to by miec wydajny chipset :]

 

P.S "Linoge" 210MHz na KT 400 gwoli scislosci jest niemozliwe ;)

 

plyta jest dal mnei wystarczajca:P moj gigabyte juz sie rozsypywal ;) wtajemniczeni wieza o co chodzi :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog powiedzialby, ze w osobie lukasrz'a mamy swietny przyklad efektu "slodkich cytryn" - kupujacy na sile szuka argumentow "za", aby uzasadnic swoj zly zakup... model idealny ;)

 

Posluchaj wczesnieszych rad i wymien to chlopie czym predzej na chocby NF7 albo NF7-S, bo bedziesz sobie plul sobie w brode jeszcze w tym tygodniu za ten zakup (jestem czarodziejem i przewidzialem w tym momencie przyszlosc :idea: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S "Linoge" 210MHz na KT 400 gwoli scislosci jest niemozliwe ;)

Gwoli ścisłości to bodajrze Berkut jeszcze na starym KT266A miał przeszło 200 na FSB. To co jest niemożliwe my wykonujemy w standardzie, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu :D

A poważnie, KT400 nie ma dzielnika 6 i można usmarzyć dyski, ale da sie go pogonić na FSB400. Oczywiście nie jest to takie proste jak na Nforce2 ale jednak możliwe.

 

Sorki za OT, może już sobie darujmy, kolega kupił to co kupił, jak nie będzie kręcił to może nie będzie narzekał na to mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie dołować luksarz`a - interesuje go FSB 200 i będzie to miał na tej płycie bez problemów - przecież pewnie mnożnik i tak zablokowany, więc i tak drut(y) - jest cisza, a @@@ nie trzeba.

 

Nie rozumiem tylko po jaką cholere to ustawianie "szyny ramu" (jeśli istnieje) skoro wiadomo, że 1:1 to jedyna wyjście na tej platformie.

 

EDIT:

lukasrz

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie max fsb 1:1 na rev.2 na 2-2-2-11 bez mod'ów ? Myśle o wymianie pamięci teraz mam 227 2.5-3-3-11 w singlu, zastanawiam się jkiego wzrostu moge oczekiwać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu nie rozumiem w czym ta plyta jest taka kiepska ? nikt z was nie potrafil tego napisac....

 

a mnoznik odblokoany ;)

 

i czemu mam pluc sobei w brode ? plyta chodzi b ładnie.... poza tym 3 lata gwary ;)

 

jak mi ktos konkretnie uargumentuje moj zly i fatalny zakup i mnie przekona to przedzwonie do sklepu i spytam czy maja zwyle NF7 bo wymienic raczej wymienia, ale w czym ta plyta jest beznadziejna? wiesza sie ? peiprzy sie cos? prosze konkrety bo nikt nic nie napisal...

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to bodajrze Berkut jeszcze na starym KT266A miał przeszło 200 na FSB. To co jest niemożliwe my wykonujemy w standardzie, tylko cuda zajmują nam trochę więcej czasu  :D

A poważnie, KT400 nie ma dzielnika 6 i można usmarzyć dyski, ale da sie go pogonić na FSB400. Oczywiście nie jest to takie proste jak na Nforce2 ale jednak możliwe.

 

Sorki za OT, może już sobie darujmy, kolega kupił to co kupił, jak nie będzie kręcił to może nie będzie narzekał na to mobo.

1500130[/snapback]

 

Prawda prawda ja na Kt2666A Tez mialem 210mhz i smigalo... co hardcore to hardcore :).

 

Epox wtedy dobre plytki robil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500364[/snapback]

 

wiesz jak trafisz na lepszy egzemplarz to pujdzie ale niektore nie łykaja 180MHz, zalezy od plyty, ale powiedz jakei pci wtedy bylo ? :D ;)

 

czy ktos powie wkoncu czemu ta moja plyta jest tak hu..owa? kazdy mowi ze jest totalnie zlomem ale czemu??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsze zasilanie (2 fazowe)

Slabszy bios (mniejsze mozliwosci ustawien V)

Brak mozliwosci zmiany mnoznika

Problemy z procami mobile

 

To wszystko bylo wymienione na tej stronie - a w "szukajce" znajdziesz teksty na poparcie tych "zalet"

 

Jesli kolorowe radiatorki i zintegrowane SATA byly kryteriami wyboru, to mogles kupic cos innego za mniejsza kase... ale to w sumie twoja kasa, twoj komp, twoje problemy (oby nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsze zasilanie (2 fazowe)

Slabszy bios (mniejsze mozliwosci ustawien V)

Brak mozliwosci zmiany mnoznika

Problemy z procami mobile

 

To wszystko bylo wymienione na tej stronie - a w "szukajce" znajdziesz teksty na poparcie tych "zalet"

 

Jesli kolorowe radiatorki i zintegrowane SATA byly kryteriami wyboru, to mogles kupic cos innego za mniejsza kase... ale to w sumie twoja kasa, twoj komp, twoje problemy (oby nie)

1500461[/snapback]

 

dzieki, raczej sie nei skusze jzu na wymiane bo mi sie nei chce ;) co do regulacji napiecia to widze ze jest toamo z w NF7 jedynei ten mnoznik moze byc minusem... nie chce mi sie wymieniac bo system trzeba by stwiac od nowa ;) a dla mnnoznika mi sie nie chce :)

 

jak narazie plytka chodzi jedwabiscie...

 

EDIT:

 

jakies konkretne stery nF polecasz? z paczki sterownikow wszystkie instalowac czy moze cos wywalic?

 

dzieks;)

pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy NF7-S v 2.0 spotkał się z takim przypadkiem, że czasem podczas pracy w Win XP słychać pojedyncze "piknięcie" takie jak beep przy uruchamianiu kompa, po teście POST ? Nie wiem dokadnie, czy to na 100% z płyty, bo słyszałem to w głośnikach, jak się powtórzy przy wyłączonych głośnikach będę miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz niejeden uzytownik z czyms takim sie spotkal jednak do konca sie nie udalo ustalic od czego to moze pochodzic i czym byc spowodowane.

 

Co do kolegi z jedwabista mobo wydawalo mi sie ze na tym "nowy" abicie napiecie regulowane sa procentowo no chyba ze cos zmienili ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...