Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś nie umie wyszukać sobie info o mobo u producenta to chyba jest noobem...

tez sie nie znam, bo jak przyjdzie mi sie połapać w rodzinie dfi nf4 to gine, ...narazie nie potrzebuje tego wiec nie wnikam

 

EOT!

 

a weź odpowiedz sobie na pytanie jakie oc chcesz mieć i ile na to wydasz...

mobo podałem Ci w kolejności nie bez powodu

IDE :| producentowi widać spodobało sie w ten sposób to se zaszalał...

 

edit:

no i znalazłem sobie całe family ...z nudów....

pewnie jeszcze 30postów i znikam, moze nowy user...

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta temeratura, to nie że mi sie widzi ze zawsze na 1 jest CPU, tylko w biosie jasno pisze, SYSTEM - 36 CPU-45 <---- a te temp. na starek płycie były odwrotnie czyli że CPU-36 SYSTEM- 45 :huh:

której płycie wierzyc, i czy moge podkręć np. FSB200 x 10 (czy komp nie zapłonie :P) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez piknie :)

36`C na cpu :> imo mało coś

mozna by zapalniczką/palnikiem pojechać po termistorze SYSTEM z NF7 i zbadać czy działa :D ale po co...

 

jezeli masz wc to nawet duze masz te tempy teraz :/

ocuj sobie powoli i badaj tempy, ustaw sobie tez ochrone w biosie na 65`C i warn na np 60`C i kombinuj :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz te tempy? Swoją drogą to pomiar temp na Abicie to temat rzeka i prawdę mówiąc nie mozna wierzyć w żaden pomiar softowy. To co opisujesz moze wynikać z zamienionych oznczeń czujników w programie (ale i tak trudno mi uwierzyć że pomiar na Abicie zgadza się z jakąś inną płytą :D ).

Ja do pomiarów softowych używam Winbond Hardware Doctor w wersji 2.70, był on dołączony do rev1,2 tego Abita. Przy rev 2.0 Abit dawał już jakiś swój kolorowy programik. Miałem go kiedyś zainstalowanego ale nie umywa się możliwościami do WHD i jest mało czytelny (czyt. kolorowy jak cholera i ciężko jednym spojrzeniem przeczytać wszystkie informacje).

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego napiecia jest zasilany chipset,ram i które napięcie jest odpowiedzialne za wyższe FSB ?

Podkręcałem swojego szefa 12V i 5V i teraz z 227 na 230 idzie prim kilka godzin i jest ok zastanawiam się dzięki któremu napięciu to zawdzięczam.(wykluczjąc OC proca bo mnożnik zmniejszyłem 0,5 w dół żeby sprawdzić max FSB)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a więc chipset mnie ogranicza i on mósi być zasilany z któregoś z tych napięć (5V,12V).Mam nadzieje że z 5V bo jeszcze moge podkręcić bo 12V na max.

 

EDIT:Jakie jest mniej więcej max FSB bez modów ale z biosem np. Merlina ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krucza fuks, co mam zrobić żeby można było uruchamiać kompa z klawiatury (Hot key), bo jakoś mi to nie działa :(

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eclip

na oryginalnych biosach ludzie bez modow czasami mieli >250 ... bios daje co najwyzej pare mhz chociaz i pewnie tak znajda sie wyjatki ...

@dru

jak klawa ?

@all

ostatnio mialem szczescie porownac troche starsze mobo od mojego wlasnie z moim skarbem ( czarne sloty itd ), roznica ok pol roku okazalo sie ze moje ma wycieta czesc zasilania dla sata (chyba bo wiekszosc znajdowala sie w jego okolicy - ogolem brak kilkunastu elementow mosa, diod troche tranzystorow ... w sekcji zasialania narazie zbyt wiele nie zmienili ...

to na wypadek jak by ktos pisal prace doktorska na temat tego mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB/SB posysa chyba wszystkie napiecia... teoretycznie jego master to to z przetwornicy czyli def 1.4V - 1.7V i ono jest produkowane z 5V rail, nie probojcie tam dawać bezośrednio 5V... ale wchodzi tez do nb napiecie Vcore, +5V -> te na bank bo zucają sie w oczy... a czy 12 jest do czegoś potrzebne to nie wiem... w sumie podnosiłem sobie tylko linie 3.3V do 4.8V ale z tego co pamietam to bez roznicy... ale nie probowałem po updejtach konfigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży ten temat trochę... Jakoś nie chce mi sie czytać wszystkiego żeby zobaczyć czy padła odpowiedź na moje pytanie.

 

Czy na tym abicie normalne jest skakanie obrotów wentylatora w programach typu speedfan od normalnej wartości (2000 RPM) do <100? Co sekundę mam inną wartość w speedfanie i nie mogę normalnie zrobić wykresu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mam ustawione i kombinacja CTRL + któryś z F..., czyli np. CTRL+F1 nie działa włączanie, a jak ustawię na ANY KEY to działa włączanie jakimkolwiek klawiszem, nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym abicie normalne jest skakanie obrotów wentylatora w programach typu speedfan od normalnej wartości (2000 RPM) do <100?

1583920[/snapback]

nie jest normalne, ktoś to już miał całkiem niedawno [sector?], nie wiem czemu tak sie dzieje. o

statnio mam zajeb1sty metlik w głowie i nie idzie sie ze mna dogadać... a juz tymbardziej zebym wymyślił jakieś rozwiazanie... :-|

 

Dru,

jestem bez sprawnego mobo, nie sprawdze nie pomoge :|

 

btw, wydymiam jutro do czestochowy, 14 bede spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mam ustawione i kombinacja CTRL + któryś z F..., czyli np. CTRL+F1 nie działa włączanie, a jak ustawię na ANY KEY to działa włączanie jakimkolwiek klawiszem, nie wiem co jest grane

1584221[/snapback]

Daleko masz do przycisku, że ustawiasz sobie na klawiature? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadłem się na NF7-SL v2.0. Potestowałem biosy i najlepszy okazał się u mnie D26 MantrayXT ale ma on w sobie biosa do SATA 4.2.47 a na nim dzieją mi się jaja z danymi! :/ Mogę wgrać sam bios do SATA v4250 nie zmieniając biosa mobo? Ew. jak wsadzić tego biosa do mobo bo już nic nie mogę wymysleć. Chciałem to zrobić HexEdytorem ale ten bios wygląda jakby był spakowany czy coś. Nie mogę znaleść bloków odpowiedzialnych za SATA. :sad:

 

Szukam od 3godzin na necie i szukajką na tweaku ale nic pomocnego nie znalazłem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna "wsadzić" nowszy bios od sałaty, jednak jak juz zauwzyłeś trzeba edytować... hex edit jest na to zdaje sie za mądry... poprobuj cbrom`em, on powinien chyba pokazać kolejno bloki biosu i w jednym z nich jest osobny "pod bios" do sałaty ...luknij tutaj

e topie o biosach do nf7 kiedyś ktoś [pinki chyba] sobie podmieniał juz sate i kilka innych [ciach!]ł, merlin tez mówił chyab jak to zrobić.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kosci 2x256 MB i planuje zakup jednej 512(Hynix D43). I mam do was takie pytanie, czy na plycie Abita NF7 ta konfiguracja pojdzie ?? A w szegolnosci na takim taktowaniu jak w podpisie ??

W specyfikacji plyty wyczytalem ze obsluguje ona 2x DDR400 i 3x DDR333. Wiec z tad moja niepewnosc czy nie bede musial wyjac jednej 256.

 

Z gory dzieki za jak najszybsza odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest nowszy BIOS sałaty od tego z D27??? => no widzę, że jest

to teraz nich mi ktoś opowie krok po kroku co robić żeby wsadzić do BIOSika normalnego i co zmienia ten nowy BIOS w sałacie.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kosci 2x256 MB i planuje zakup jednej 512(Hynix D43). I mam do was takie pytanie, czy na plycie Abita NF7 ta konfiguracja pojdzie ?? A w szegolnosci na takim taktowaniu jak w podpisie ??

W specyfikacji plyty wyczytalem ze obsluguje ona 2x DDR400 i 3x DDR333. Wiec z tad moja niepewnosc czy nie bede musial wyjac jednej 256.

 

Z gory dzieki za jak najszybsza odpowiedz.

 

Pozdrawiam

1585789[/snapback]

bedzie dzialac...

mam 2x256 w dualu i w srodkowym slocie 512 i wsio dziala na 216mhz [wiem ze slabo ale to elixry :-P ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...