Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką płytkę Abit Nf7,i nie wiem co z nią jest nie tak,na chwilkę się uruchomi i potem niestety już nic.Czy to może być bios czy niekoniecznie.

HELP!

Ps dostałem ją od znajomego i nie wiem w jakich okolicznościach tak się z nią porobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za free nie za przysłowiową "flaszkę"

Zapytałem się tylko co może być przyczyną.

Bo z innymi płytami jak pada bios to wentylki od procka

chodzą,a w tm przypadku chodzi może 1 sek i koniec :mur:

Jakieś sugestje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Mialem identycznie z moja NF7 i zworka byla zle ustawiona! U Ciebie na 99% jest to samo! ustaw zworke normalnie na piny 1i2 tak jak mówi gura16!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to przyszła mi na mysl taka o oto aluzja

Chyba co było do zrobienia w związku z ta płyta zostało zrobione:)

Teraz tylko jest to wszystko odswieżane i jest coraz więcej "leniwych" kolesi którzy nie umieja/nie chce im sie uzyć opcji"SZUKAJ"

Jak dla mnie zamkną bym temat i tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, a ja mam taki problem siostrzeniec kupił dysk 160gb segate ma abita nf7 (v1.0). istaluje windowsa xp i po pierwszym uruchomieniu (chodzi mi tu o tą część nie graficzna po kopiowaniu plików) komp uruchamia się ponownie i lipa wyświetla się komunikat żebym włożył dysk bootujacy, ma jeszcze jeden dysk 80gb i na nim wszystko smiga. Ale systemu nie można na dysku 160gb postawić. Dodam ze próby z odłączaniem urządzeń różnymi konfiguracjami zworek zawodzą, bios normalnie wykrywa dysk, ale mnie zastanawia że win xp sp2 podczas instalacji na tej płycie i usunięciu partycji pokazuje dysk jako 130 pare gb. Jeżeli utworze partyjce w win w menadzerze to mam pełne 160gb. Dysk sprawny bo na moim sprzęcie instaluje się bez problemu partycje tez się normalne tworzą ale na NF7 cos się kaszani. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy naprawdze jest tak kiepsko z configiem 2x512 na nf2.Kurcze mialem juz twiny UTT teraz mam buffalo na micronach -5BC i lipa.biosy byly juz prawie wszystkie(Merilna,Tratsa)z C i bez C,a ile konfigow juz przeszedlem i nic plyta max robi na 2x512 230Mhz i ani rusz dalej(byl juz 3in1 mod)jak mialem te twiny UTT i nic.Szkoda mi 12MHz bo wiem na 100% ze moj proc ciagnie 11x242Mhz.czy nic juz sie nie da zrobic z tym bo presiadka na 2x256 zeby miec kilka Mhz wiecej to sie nie oplaca.pozdrawiam wszystkich.aha jak o tym bylo to sorry ale na ten temat bznalazlem tylko kilka malo interesujacych postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc @qura16 i @BarTweak po przełóżeniu zworki od clear cmos płyta żyje !!

Także ma fajną płytkę za 20 zł :)

Mam jeszce pytanko czy zawsze po zmianie parametrów biosu jest komunikat "by nie wyłączać zasilania"po angielsku of corse :razz:

taki czerwony napis na monitorku.

Jaki można wgrać bios do NF7v1.2 oprócz orginalnego ze strony abita ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat się wyświetla z tego co ja zauważyłem tylko podczas zmiany fsb. Przecież to w niczym nie przeszkadza to więc w czym problem?

O zmianie biosu poczytaj tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=81124&hl=

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Teraz ja mam pytanie w biosie opcja: CPU thermal-throtting do czego służy? Domyślnie jest ustawiona na 50% jakie są zalecenia?

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponując dobrą kostką pamięci która poleci na 250 Mhz ( 500 ) i tą płytą którą zamierzam kupić osiągne fsb 250 Mhz na procu .. ?? ile da sie max wycisnąć FSB z tej płyty .. czy zasilanie na proca bierze z lini 12 czy 5 voltów .??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponując dobrą kostką pamięci która poleci na 250 Mhz ( 500 ) i tą płytą którą zamierzam kupić osiągne fsb 250 Mhz na procu .. ?? ile da sie max wycisnąć FSB z tej płyty .. czy zasilanie na proca bierze z lini 12 czy 5 voltów .??

Jeśli masz odblokowany mnożnik to raczej tak. A co do napięcia to :mur: i :lol: for u. Musiałem to napisać

12V

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie w biosie opcja: CPU thermal-throtting do czego służy? Domyślnie jest ustawiona na 50% jakie są zalecenia?

Było już kiedyś na forum. http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...8&var1=0&var2=7

A w skrócie to istotne jest, że ta opcja mimo takiej samej nazwy ma inne znaczenie u AMD i Intela.

Opis o co biega jest w linku.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam takie pytanie. Duzo ludzi pisze ze ma problemy z kosciami 2x512. Ja w najblizszym czasie chce dokupic jeszcze 512 zeby miec te 1gb pamieci. Dokladnie takie same 400 mhz i CL2.5.

 

W czym sa problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są jak się ich szuka. Kiedyś do tej płyty kupowałem 2 x 512 Hyniksy i noby one powodowalły masę problemów z płytą itp a ja jak dotąd nie zaobserwowałęm żadnych. Oczywiście nie podkręcam ich ponieważ nie potrzebuje . Myślę więc że miałbyś vużego pecha jak po zakupie okazało by się żę nie działają. Oczywiście polecam nie zamykać sobie wachlarzu możliwości i w sklepei uprzecdzić że możesz je oddać na drugi dzień lub wymienić na inne.

Kiedyś już dobre kilka miesięcy temu o ile mnie pamięć nie myli pamięci z pamięciami Twinmos był największe problemy - tylko sygnalizuje ale nie mam w tym temacie praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już kiedyś na forum. http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...8&var1=0&var2=7

A w skrócie to istotne jest, że ta opcja mimo takiej samej nazwy ma inne znaczenie u AMD i Intela.

Opis o co biega jest w linku.

Pozdrawiam!

 

Rozumiem że u Intela chodzi o zmniejszenie taktowania proca jak przekroczy jakąś tam temp. a u AMD o oszczędzenie energii w trybie STR ale tak dokładniej co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki wielkie. Kupie identycznie ja te:]. Mam zamiar wlasnie powiedzec w sklepie ze jak nie beda dziala t wymienie. Dzieki wileki. Czytel tez ze goodram-y chodza good. Jak kupie i bedzie dziala to napisze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki wielkie. Kupie identycznie ja te:]. Mam zamiar wlasnie powiedzec w sklepie ze jak nie beda dziala t wymienie. Dzieki wileki. Czytel tez ze goodram-y chodza good. Jak kupie i bedzie dziala to napisze:D

pamiętaj zmienić bios na najnowysz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz problem z tą płytką NF7v1.2 otóż dzwięk ma tylko na jednym kanale dlaczego czyżby płytka była uszkodzona czy może to kwestja jakiś sterowników.

Help!

Edytowane przez arturjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kręcić i chcesz wykręcić więcej to oczywiście zabawa BIOSami ma sens. W innym przypadku podnoszenie wydajności na standardowych ustawieniach sensu nie ma. Chociaż jak wolisz. W sumie modyfikowane BIOSy są robione, aby na nich się lepiej kręciło od wersji dostarczanych przez Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam takie pytanie mianowicie jak ustawie 10x230, fsb to wszystko jest git, ale po jakimś czasie klawiatura przestaj emi reagowac, komp nie wisa tylko klawiatura wysiada co to może się dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktos czy do tej plyty podlacze jakikolwiek dysk serial ata 2?? proszę o konkretne odpowiedzi

Dyski SATA2 powinny i są zgodne w dół, ale był przypadki że na niektórych płytach (nie wiem czy NF7 bo nie pamiętam) byłz tym problem. Część producentów (np. Samsung) w swoich konstrukcjach daje zworkę która wymusza SATA1 i poprawia kompatybilność. Wniosek: podłączyć sie da i będzie działać, tylko słowo "jakikolwiek" należy ubrać w cudzysłów.

 

Witam, a ja mam takie pytanie mianowicie jak ustawie 10x230, fsb to wszystko jest git, ale po jakimś czasie klawiatura przestaj emi reagowac, komp nie wisa tylko klawiatura wysiada co to może się dziać?

Masz kompa za mocno przetaktowanego i coś nie wyrabia. Zjedź z FSB o 5MHz i sprawdz czy będzie lepiej. Klawa PS/2 czy USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...