Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

a przepioles zworke na mobo zeby brala Vdim z 5V ?? bo jak nie to sie nie dziwe ze ci wariuje mobo

1382543[/snapback]

Jesli to do mnie no to pewnie, ze przepiolem (jakbym tego nie zrobil to bym nie mogl ustawic 3,3, nie mowiac juz o wyzszych) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze coś sli sobie nieradzi czy cos niewszsytkie grafy pod nia chodza ;/ x800 saphire chodzi?

1382562[/snapback]

skad ty sie tu ogule urwales ?? wez sobie poczytaj podstawy a nie pisz bzdur , SLI tylko dla nVidi , a ATI ma mutirendering i kart ati w SLI teoretycznym (2 karty spiete mostkiem) nie beda chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekumam zabardzo ale jak mam dfi lanparty nf4 sli-dr i do tego ati saphire x800 256mb to bedzei chodzi ? niezamierzam dokladac 2 karty , w sli niechodiz tzn ze dwie karty ati niemoge yc zesoba polaczone a jak bedzie jedna to wszystko bedzei smigać tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze PCB pamiatek nie wytrzymuje takiego napiecia , jesli masz chlodzenie na nich to temp nie jest tego wina , sprobuj moze innego biosa

1382560[/snapback]

Zmiana biosu nic nie daje, probowalem trzech innych i to samo. Zauwazylem, ze mimo, iz ten radiatorek na mosfecie od pamieci jest chlodny nawet jak zapodam 3,7V to mobo w jego okolicy jest bardzo gorace (oparzylem sie). Nic z tego nie czaje, moze jest zle zalozony i nie odbiera dobrze ciepla. Ktos probowal sie bawic tymi radiatorami, moze zmieniac czy cos?? Moze chociaz pasty nalozyc. Jak je zdjac?

 

Co to jest za temperatura PWMIC???

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siuwar:

Raptor ma MSI nie DFI.

 

@YANAS:

Ty weź edytuj posty bo za taki syf jak rozbiłeś łatwo bana możesz dostać…

 

@binek:

Jest parę osób z blokami na NF4 na DFI ale to albo samoróbki albo grafika w 2 slocie.

 

 

A teraz coś od siebie chyba mój zasilacz ma już dość, napięcia strasznie latają powyżej 1,6v Real, chyba pora pomyśleć o czymś mocniejszym…

 

EDIT:

 

1,525v + 110% i koniec, stawiam że zasilacz aż się komp wyłączył :/ Eh chyba pora wsadzić smoka Elsa 2MB PCI ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binek, możesz spokojnie dać grafę w drugi slot. Wczoraj dla experience przełożyłem do drugiego i sprawdziłem wydajnośc. Wniosek? Różnica błędu pomiarowego.

 

YANAS, jeszcze jeden post nie na temat DFI, albo jakieś pytanie o banały i lądujesz na tapecie u Modera.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Raptor ma MSI a nie DFI :) A chcialem zobaczyc na DFI jak to wyglada.

 

Myslalem zeby kupic DFI, sprzedac ASUSA i kupic WC na CPU, NB i ew. VGA, tylko chlodniczka jakas mala na jeden 120mm wentylator bo mi sie do budy nie zmiesci, oraz rezerwuar do 5,25", sadzicie te taki zestaw da rade? ;)

 

Jeszcze mam pomysl by zakupic jakies inne pamiatki na newegg.com na TCCD myslalem o G.skill albo mushkin 3200 LEVEL II V2 (tez na TCCD), ale to dopiero molgbym je dostac kolo 14 maja, wiec zdarze na DFI sprawdzic czy warto, czy moze wycisne cos wiecej ze swoich crucial ballistix jeszcze

 

Pytanie o dodatkowe zasilanie z molexa do mobo, czy moge podlaczyc wtyczke do plyty jesli nie uzywam SLI? Cos gdzies widzialem o wyrownaniu napiec ale juz nie wiem gdzie i czy to byla prawda.

 

Ale ten watek sie szybko rozwija :D

 

>> Hanu wiec czemu jej tam nie zostawiles? :lol:

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 4Vmem:

Po co zmieniac raiatorki, sa super cool i pasuja do design. Sprawuja sie doskonale. U mnie do 3.7Vmem wystarczy 80x80@5V i cala okolica jest chlodna...a wogle, to w trybie 4V bardziej po [gluteus maximus] bedzie dawac 3.3-3.5 niz 3.7. W kazdym razie nadmuch na ten rejon plyty to podstawa!!

 

Odnosnie zasilaczy:

Panowie zapraszam do lektory!! Byli tacy(ja przyklad ja) co krecili na tej plycie do 2650 na zasilaczu 400W firmy "2N" z 6600GT na pokladzie i pamieciami @3.7Vmem. Po wlozeniu X800XL pradu braklo, z wiadomych przyczyn.

 

Odnosnie LDT:

Nie wiem co to jest ;) Mardok pisze ze jak dzwignol, to mu sie OC zwiekszylo...U mnie to samo... mam 1.3 i od razu 50mhz wiecej mam :)

THX Mardok!

 

Odnosnie grafy w dolnym PCI-X:

Niema problemu!! Ale jesli nie zmienisz zworek, dostaniesz mniejsza wydajnosc(nieznacznie). Zreszta, zapraszam do lektory - sprawa byla dawno temu poruszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles od razu napisac ktorch zworek i by bylo po sprawie :P a tak to mam ponad 60 stron szukania :blink:

1383482[/snapback]

Albo zior do instruckcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co z tym "sound"-em? Jaki w końcu jest ten chip na tym mobo, ALC850, czy ALC880? Też chce zainwestować w SLI-DR z Allegro, ale lekko się boję że przyjdzie z tym dziwnym "880", może te mobo są takie tanie (520 zł; 550 zł) bo z błędem produkcyjnym? Czy ktoś zmusił ALC880 (SLI-DR) do wydania z siebie dźwięku, ew. w jaki sposób? :huh:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dszywala ,przesadzasz z ta moca zasilacza, owszem 480W by sie przydalo ale jak sie ktos bawi w SLI.

Mi ciagnie caly zestaw Tagan 380W.

Z tym ze colorsit to shit ;]

1382501[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127297

 

nic więcej mówic nie trzeba, jakiego koles ma sprzęta... gdzie tu do SLI i podkrconego A64..... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ten link mial niby udowadniac ? Ze Potrzeba zasilacza powyzej 450W ?

Nie, potrzeba poprostu zasilacza ktory nieudaje tylko daje odpowiedni watarz :).

Popatrz na moj podpis, nawet jak na procka zarzucam 1.7v to mi niespada 12v ponizej 11.98.A ogolnie sprzetu jest duzo i pradozernego, przypominam-> 380W.

A co do SLI, to przeciez pisalem ze jak ktos zamierza sie w to bawic to tak ,trzeba porzadny markowy 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...