Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jeszcze dziwna sprawa, ze nie moge obliczyc Super PI, nawet na stocku wywala mi w programie okienko "NOT EXACT IN ROUND" wiecie cos o tym?

 

A co sadzicie o tym...

Ustawialem pamieci na 580MHz raczej niestabilnie, w windowsie wszystko ok ale testy sie sypaly po jakims czasie, dalem napiecie nawet 3.2v, nie wiem czy sprawdzic czy po zmianie lini na 5V cos to da, troche sie boje o pamieci bo w sumie nigdzie nie widzialem tak mocnego o/c na kosciach microna...

1409416[/snapback]

musisz dovoltować troche procka.

Rozumiem że nie wywala błędu na standardzieL->

 

 

Co do microna to czego sie bać :? bo nie kojarzę .. .

Ja na wszystkie pamięci oprócz ostatnich tccd dawałem ponad 3.3v i zawsze było ok, nic sie nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne ze w innych programach/benchmarkach dziala ladnie a tutaj nie, na asusie mialem to samo...

 

teraz jade 8x320 1.568v (wg. CPU-Z), pcmark2004 - 4951

moze zaraz przebije te 5k :)

 

no juz kiedys i tak mialem 5.5k w pcmarku ale to na platformie dwuprocesorowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VCore to zarówno CPU-Z jak i ITE Smart Guardian pokazują bardzo zbliżone wartości to tych co pokazuje miernik. Natomiast gorzej jest już z +12v, cholera wie skąd ITE Smart Guardian bierze takie wartości bo miernik jest innego zdania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udalo sie 5023 w PCMark2004 :) 325x8 1.616v co daje 2600MHz, temperatura na boxie 38* w spoczynku ;) Ale myslalem nad woda, jak narazie to chyba tylko CPU bo na NB niedostane nic :( A z niemiec nie ma jak sprowadzic tego fajnego bloczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binek

No całkiem całkiem... Ja mam za słabe pamięci na takie 325x8 i podobne, mój max to 245x9... Jak puścić te zabawki osobno, pamięci zostawić na poziomie 245, a proca kręcić dalej, bo jak narazie to ciągle mi wychodzi tylko synchro.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszcze dziwna sprawa, ze nie moge obliczyc Super PI, nawet na stocku wywala mi w programie okienko "NOT EXACT IN ROUND" wiecie cos o tym?

1409416[/snapback]

Sam sobie dałes odpowiedź... Jesli na stocku daje ci taki komunkikat to chyba jasne , ze sprawę walą pamięci, tudziez za niskie timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ultra-d i te same objawy...,grrr,ciekawe co to moze byc

1406759[/snapback]

"Stawiam na Tolka Banana" - oczywiście żartuję .

To co wiem napewno , to po obniżeniu temperatury na chipsecie , kłopoty ustąpiły . Czy wymiana biosu na inny miała jakikolwiek na to wpływ , mogę się tylko domyślać . Pozostają jeszcze ustawienia biosu , które również nie są bez znaczenia w tym konkretnym wypadku .

Jutro zakładam "komin" ( to już przesądzone , innej alternatywy nie widzę ), bo i tak przy zamkniętej obudowie jest zbyt ciepło wewnątrz komputera . W planach mam jeszcze wymianę radiatora na chipsecie - opisywany wcześniej Zalman po modyfikacjach . Po tych zmianach spodziewam się dalszego obniżenia temperatury w środku obudowy do jakichś znośnych 30 - 33 stopni . I dopiero wtedy mogę zacząć jakiekolwiek testy wydajnościowe i OC . Ustawienia temperatury w biosie dla chipsetu , od których wentylator powinien kręcić szybciej , są moim zdaniem lekko przesadzone ( 55 stopni ) . Radiator na chipsecie jest delikatnie mówiąc mocno niedopracowany - nierówna powierzchnia , wręcz powiedziałbym strugana , a nie szlifowana . No chyba , że to ja otrzymałem od producenta taką niedoróbkę .

To co zauważyłem , to w momencie wzrostu temperatury wewnątrz obudowy i na chipsecie zaczynają się niestabilności systemu . Winę za to moga też ponosić podgrzane mosfety . Wowczas i odczyt z pamięci będzie się " pitolił " - delikatnie mówiąc . Zwiększenie chłodzenia może przynieść pożądane efekty , choć nie rozumiem dlaczego Twinmosy , które miałem założone poprzednio , nie wprowadzały żadnych zawirowań .

" Czarna Magia " z tymi Hynix - ami D8J D43 ( DT ) i DFI UT NF4 Ultra-D .

Pozdrawiam .

 

P.S. Test Hynix-ów w Everest :

Odczyt : 5521 MB/s

Zapis : 1839 MB/s

Czas oczekiwania : 52,6 ns

Timingi : 3-3-3-8 2,6V

Pamięć nieprzetaktowana - by SPD , szyna 200MHz , domyślne ustawienia pamięci w biosie .

Tak to wygląda dziś .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BIGOLSEN

Ja mam właśnie TwinMOS-y i stabilny max mam przy szynie 240, dalej restarty...

Test w EVEREST:

Odczyt: 6747 MB/s

Zapis: 2580 MB/s

Czas oczekiwania: 46.8 ns

Timingi: 2.5-5-5-7 2.9V

 

Jakieś uwagi i wskazówki mile widziane...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie puscilem pamieci na 290MHz i dalem wentylatorek (60mm vantec stealth) nad ten radiator, bo wczoraj bez niego jak puscilem z lini 5v to normalnie parzyl :blink: zobaczymy czy stabilnie bedzie dzialac na 290, moze nawet 300 ;) hehe ale na TCCD chyba i tak wymienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BIGOLSEN

Ja mam właśnie TwinMOS-y i stabilny max mam przy szynie 240, dalej restarty...

Test w EVEREST:

Odczyt: 6747 MB/s

Zapis: 2580 MB/s

Czas oczekiwania: 46.8 ns

Timingi: 2.5-5-5-7 2.9V

 

Jakieś uwagi i wskazówki mile widziane...

1409963[/snapback]

Moja wskazówka: zmien pamieci bo widze ze sa beznadziejne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie puscilem pamieci na 290MHz i dalem wentylatorek (60mm vantec stealth) nad ten radiator, bo wczoraj bez niego jak puscilem z lini 5v to normalnie parzyl :blink: zobaczymy czy stabilnie bedzie dzialac na 290, moze nawet 300 ;) hehe ale na TCCD chyba i tak wymienie :P

1410000[/snapback]

Jak będziesz sprzedawał to daj znać... :wink:

 

Boxter na jakim biosie jedziesz ?

1410020[/snapback]

414-2

 

Moja wskazówka: zmien pamieci bo widze ze sa beznadziejne :)

1410096[/snapback]

Pamięci straszna kaszana, ale i tak jest lepiej niż było, moje poprzednie HYNIXy to była już jakaś zupełna patologia - zero porozumienia DFI.

Co masz za TwinMOS-a, na jakich kościach? Jakaś selekcja?

 

 

Generalnie może mi ktoś polecić dobre pamięci do DFI, oczywiście niech stosunek cena/możliwości będzie w granicach rozsądku - nie chce pójść z torbami :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec 14 maja bym mial nowe, te pamieci moge puscic za kolo 280$ kosztowaly mnie wiecej :)

 

Jak narazie nie udalo mi sie ustabilizowac ich na 580MHz, system sie nie sypie ale w tescie w pcmarku w spadajacych klockach zatrzymuje sie na moment, a czasem wywala program z bledem, no i cos dziwnego jeszcze ekran robi sie na moment czarny i powraca spowrotem obraz w sekunde... nie wiem ktorymi timingami sie zabrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wiem napewno , to po obniżeniu temperatury na chipsecie , kłopoty ustąpiły .

1409708[/snapback]

hmm, nie sadze, wlaczam sobie dzisiaj kompa i przy ladowaniu sie windy bach, zwis, wiec w budzie nie moglo byc goraco (apropo, na chipsecie mam niebieskiego zalmana - srednia temp.51 stopni,bez wiatraka wyprowadzajacego powietrze z budy)

 

myslalem wczesniej ze mam za male timinigi,ale teraz przy 2,5;3;3;7 mial ten zwis wiec chyba nie to, chyba ze trzeba ustawic na 3;3;3;8 :/

mysle ze to moze byc cos z ustawianiami, moze napiecie 2,6 (automatyczne) jest za male :|...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luka_w

...albo po prostu dają o sobie znać HYNIX-y, miałem z nimi różniste cyrki, nawet coś podobnego... Co do temp. na NB, to na tym coolerku od DFI mam max 51`C w stresie, a na dodatek jestem w szoku bo jest bardzo cichy, ale oczywiście nie lata na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli np. Hanu w sygnaturce w danych o memorkach ma: 2,5-4-3-7 1T

 

To które wartości są przyporządkowane do których skrótów w opcjach konfiguracji pamięci? Pytam pod kątem MSI, która opcji w konfiguracji pamięci ma multum.

 

Dołączona grafika

 

Po przesiadce z A7N8X mam jeszcze problemy .... ;)

 

A do wątku o tej MSI to chyba nawet pies z kulawą nogą nie zagląda :(

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli np. Hanu w sygnaturce w danych o memorkach ma: 2,5-4-3-7 1T

 

To które wartości są przyporządkowane do których skrótów w opcjach konfiguracji pamięci? Pytam pod kątem MSI, która opcji w konfiguracji pamięci ma multum.

 

 

1410918[/snapback]

2,5 - tcl

4 - trcd

3 - trp

7 - tras

1T - command per clock

jak sie pomyliłem poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2400mhz *8x300 1.63v 2-3-3-7 vdimm 3.3v temp. NB maks. 61C wentyl idzie na 3500obr.

ja jade na oficjalnym najnowszym.... probuje dobic do 2.5ghz ale za bardzo nie idzie? jakies porady? czy jest tam cos w biosie abym mógł to ustawic i dojechac wyzej?wieksza vcore nic nie daje, ale i tak juz 1.63v to juz jest duze!

jaki bios polecacie?

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka a u mnie pojawil sie problem z dzwiekiem po reinstalacji xpeka traz nie mam glosu na 2 przednich glosnikach(mam 5.1 creativa dt2200)a na tylnych i na subie jest komibnowalem ze sterami i nic przegladalem ustawieni niby ok raltek 850 ale najwazniejsze jest to ze wszystko dzialalo wczesniej. Przeciez nie bede nowej windy stawial przez to help :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2400mhz *8x300  1.63v    2-3-3-7          vdimm 3.3v        temp. NB maks. 61C wentyl idzie na 3500obr.

ja jade na  oficjalnym najnowszym.... probuje dobic do 2.5ghz ale za bardzo nie idzie? jakies porady? czy jest tam cos w biosie abym mógł to ustawic i dojechac wyzej?wieksza vcore nic nie daje, ale i tak juz 1.63v to juz jest duze!

jaki bios polecacie?

 

pozdRo

1411066[/snapback]

Blue u ciebie pamiątki chodzą na 300MHz 2-3-3-7 :blink: :blink: czy 300 to jest htt :D

A co do temp. NB 61C :blink: :blink: to komp chodzi ci stabilnie, bo nie wierze że tak <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2400mhz *8x300  1.63v    2-3-3-7          vdimm 3.3v        temp. NB maks. 61C wentyl idzie na 3500obr.

ja jade na  oficjalnym najnowszym.... probuje dobic do 2.5ghz ale za bardzo nie idzie? jakies porady? czy jest tam cos w biosie abym mógł to ustawic i dojechac wyzej?wieksza vcore nic nie daje, ale i tak juz 1.63v to juz jest duze!

jaki bios polecacie?

 

pozdRo

1411066[/snapback]

Polecam bios 414-2, po wymianie powinna spaść Ci o kilka st. temp na NB, w miarę możliwości zakup niebieskiego Zalmana i podnieś napięcie na 1.6V - tylko lookaj na temp., bo jeśli masz takie jaja to może w końcu baaardzo zaboleć... Spróbuj ustawienia 9x280 (1.6V Core dla pewności) u mnie A64 "NewCastle" 0.13u (kupiony przypadkowo, miał być Wini) idzie 2520MHz na 1.55V z palcem w ..... . Jutro spróbuje powalczyć 2.6 i 2.7GHz, bo jak narazie niby wszystko "ok", ale pod koniec wywala mi SuperPI 16M. Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy puszczał któryś z was jednocześnie SuperPI oraz Prime95? Oba testery przechodzę z osobna bez problemu. Jak zapodam oba z czego SuperPI 1/4M to łapie zwisa.

 

Drugie pytanie dotyczy napięcia na procu. Obecnie mam 2600MHz przy 237*11 i napięciu 1,550. Wczoraj zapodałem na procku max. 1,610 i komp wstawał przy 2700MHz co dla tego egzemplarza jest chyba granicą zachowania świadomości o swoim istnieniu :D . Był cholernie niestabilny, ale widać było, że wzrost napięcia mu służył. Stąd moje pytanie... jakie zapodawaliście max. napięcie? Wiem, że 1,550 jest granicą bezpieczeństwa. Może podpowiecie co może być jeszcze powodem niestabilności. Raczej nie pamiątki. Teraz chodzą na 2;3;3;7;1T. Zresztą to już nastepna kwestia by znaleść dla nich optymalne ustawienia.

 

Dodam, że temperatury mam bajecznie niskie. W stresie na procku przy 1,550V 27 stopni, a na chipsecie przy 1,6V 31 stopni (pomiar smartguardianem).

 

PS. Która opcja jest odpowiedzialna za HTT?

Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy puszczał któryś z was jednocześnie SuperPI oraz Prime95? Oba testery przechodzę z osobna bez problemu. Jak zapodam oba z czego SuperPI 1/4M to łapie zwisa.

[ciach]

1411338[/snapback]

Chodzi Ci konkretnie na tej płycie czy ktoś to robił czy ogólnie? Bo jeśli ogólnie, to u mnie stress test zazwyczaj wygląda tak: SuperPI 8M, Prime95 Max FPU Heat, S&M Stress Test :) wszystko chodzi w tym samym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 1,550 jest granicą bezpieczeństwa.

 

Dodam, że temperatury mam bajecznie niskie. W stresie na procku przy 1,550V 27 stopni, a na chipsecie przy 1,6V 31 stopni (pomiar smartguardianem).

 

1411338[/snapback]

W/g AMD max napięcie to 1,65V a skąd takie tempy wytrzasnąłeś :blink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad zassac tego biosa 414??

tak full stable 7h blend test prime95 ,temp. proca 58C , pwm 54C NB 61C

HTT 4x , a jeszcze co idzie zmienic zeby poszło z 2.5ghz?

9x280 sprobuje dzisiaj....ide na mature z niemieckiego! :D :?

 

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g AMD max napięcie to 1,65V a skąd takie tempy wytrzasnąłeś  :blink: :?:

1411343[/snapback]

Wg AMD max napięcie na A64 Winchester to 1,45V, a nie 1,55V :), pomyliło Ci się coś chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luka_w

...albo po prostu dają o sobie znać HYNIX-y, miałem z nimi różniste cyrki, nawet coś podobnego... Co do temp. na NB, to na tym coolerku od DFI mam max 51`C w stresie, a na dodatek jestem w szoku bo jest bardzo cichy, ale oczywiście nie lata na maxa.

1410866[/snapback]

 

Tak jak pisałem poprzednio zwisy następowały przy podwyższonej temperaturze wewnątrz obudowy . Nie zagłębiając się zbytnio w czym , lub w jakim zakresie ma to związek z zawieszeniami , czy wstrzymaniem np. gry , to wzrost temperatury w moim wypadku tak się kończy . Może to tylko moja przypadłość . Co do Hynix-ów , to nadal niczego nie zmieniam , dopóki nie uruchomię dodatkowego chłodzenia . Dyski podchodzą mi pod 53 stopnie , a to zbyt wiele . Może i cieplejszy chipset nie ma aż takiego wpływu na współpracę z pamięciam , ale ... no właśnie to ale . Niby takie pamięci i taka super płyta , a tu taka paranoja . Wniosek z tego taki , że albo dopasuje się w miarę stabilny bios , albo napiszą bios zoptymalizowany do Hynix-ów i dopiero wtedy skończą się bolączki .

Ad . Twinmosy - właśnie wczoraj konfigurowałem znajomemu Epox - a EP-8RDA3I i Twinmosy 2x256 zwykłe i 2x256 Twistery . Co się okazało . Pomimo , że płyta obsługuje Dual , to za cholerę nie chciała ruszyć na żadnych z tych pamięci w DUAL - u . Były różne kombinacje i ustawienia biosu , różne tryby pracy i różne napięcia i klops . Kiedy wkładałem pamięci bez DUAL - a , to chodziły i komputer startował normalnie . Po wielu próbach nastąpiły wymiany biosów na inne i dalej nic - nie startował . Tylko te upierdliwe piski . Minęło kilka godzin bezoowocnej pracy , wkładam drugą kość do slotu do pracy w DUAL i co się okazuje , nastąpił normalny start komputera . Jakby mnie piorun strzelił , co to za barachło . Ni stąd ni zowąd startuje sobie , jakby nigdy nic się nie stało . Na tym skończyłem , bo mógłby znów odmówić posłuszeństwa . Dał się nawet podciągnąć bezproblemowo na szynie FSB - zbyt wiele nie mogłem dać , bo chłodzenie średnio - standard .

No i jaki z tego morał ? Sam już nie wiem , co na to odpowiedzieć .

P.S. Ja nie ustąpię , skoro wydałem kasę na te Hynixy , to te Hynixy muszą działać , choćbym miał je wykończyć na amen .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...