Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze zastosowałem sie do waszych porad i nadal to samo czyli qpa :( zastanawia mnie jedno....dlaczego nie zmieniając timingów to efekt czy to przy 600MHz czy 560MHz albo 540MHz jest zawsze taki sam czyli zonk. Pamięć jest raczej sprawna bo na domyslnych timingach i 400MHz jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w chłodzeniu & podstawowych takich info. Oraz użyj tej nieszczęsnej szukajki... :evil:

 

O samej płycie dużo powiedzieć nie mogę, ale sam radiator, który pokazałeś jest dobry, mocny i niedrogi, sam mam go na wielu komponentach w komputerze - m.in. GF 2 Ti. I daje radę. Jest chyba najlepszych radiatorem w swojej klasie cenowej - jeśli nie w ogóle...

 

Ale powtarzam - nie wiem jak chipset DFI sie grzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten bedzie sie nadawal

 

1602647[/snapback]

Na DFI bez dodatkowego nawiewu będzie za ciepło (chyba że masz dobry przewiew w budzie) od tego będzie trzeba wyciąć kilka żeberek z Zalmana bo będzie zahaczał o grafikę lub dać grafikę do dolnego slotu. Tyle było ot już pisane 10 razy jak nie więcej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda ma 2 wentyle wciagajace i 2 wyciagajace wiec powinno byc ok a grafe dam w drugi slot :)

 

w koncu musze zamowic ta plyte bo chyba wypytalem juz o wszystkie rzeczy ktore mnie dreczyly :) a jak mi sie jeszcze cos przypomni to zapytam :)

 

Dzieki za wszelkie informacje !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej plyta jest chyba w pcprojekt.pl bo za 560 zl ale ja czekam 2 tygodnie i kazalem im oddac kase... mowili ze nie ma ciagle i zwodzili w d.. takie cos mam. zamowilem w 4speed 575 zl + kurier w sumie 592 ale bede mial w poniedzialek =) Tobie radze tez tak zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda ma 2 wentyle wciagajace i 2 wyciagajace wiec powinno byc ok a grafe dam w drugi slot  :)

 

Dzieki za wszelkie informacje !!!!!!!!!!!!!

1603040[/snapback]

Istotny jest wentylator z boku budy, który da nawiew bezpośrednio na radiator Zalmana. Ja mam taki 92 mm na 1000 obrotów. Jeżeli go nie masz w obudowie to lepiej zainstaluj dodatkowy wentyl przy płycie wewnątrz kompa przy Zalmanie. Przepływ powietrza musi być intensywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten bedzie sie nadawal

 

1602647[/snapback]

Daruj sobie tgo Zalmana i kup miedziaka od Spire- temp. max stress 44° przy 3800RPM.

Allegro - TU

 

TU masz pełno różnych alternatyw - zdjęcia opisy itd.

 

Zreszta BYŁO, szukaj!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie mały problem. Mianowicie zakładałem wc z blokiem na NB i po tym wszystkim jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa to nie mam obrazu. dioda w monitorze mryga jakby sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ł a się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> i nie wiem dla czego. Po kliknięciu power słychac że talerze się w dysku kręcą oraz święcą 3 czerwone diody na płycie. Nie mam przy sobie instrukcji więc nie mogę sprawdzić co znaczą te 3 diody ;/ pomóżcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz_sc

Trzy zapalone diody to: CPU detected.

1604038[/snapback]

teraz spojrzałem że na początku są 3 i 4 raz mryga i gaśnie... nie mam pojęcia co może być :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz spojrzałem że na początku są 3 i 4 raz mryga i gaśnie... nie mam pojęcia co może być :/

1604052[/snapback]

Dokladnie takie same objawy co u mnie byly " 3 i 4 raz mryga i gaśnie", kurde jak pamieci padly to cos widze, ze nasze plyty bardzo czesto uwalaja pamieci :rolleyes:

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z inną kością pamięci też nie chodzi :/ najpierw świecą tak jak poprzednio a po chwili palą się tylko 2 diody :|

 

edit. włączył się po wyjęciu wszystkiego i po ponownym włozeniu. Wszedłem do biosu, wszystko ok, reset i znów nie wchodzi :/

 

edit2. na karcie PCI na początku też sie nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ł a potem ruszył. Mam nadzieje ze to nie wina mojego x800xl :(

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszedłem do biosu, wszystko ok, reset i znów nie wchodzi :/"

 

To mi wygląda na klasyczny (na XS) problem DFI i ramu zwłaszcza z workom na linii +5v. W takich przypadku (nie chce straszyć) najczęściej się okazywało że ram padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na klasyczny (na XS) problem DFI i ramu zwłaszcza z workom na linii +5v. W takich przypadku (nie chce straszyć) najczęściej się okazywało że ram padł.

Matiz_sc z którego raila masz pamięci zasilane?

 

Jak rozumiem masz zmontowane WC? Chipset? Grafa? Masz pewność, że zakładając bloczki albo montując węże nie ukruszyłeś któregoś z rdzeni? Ani X800 ani chipset nie mają żadnych zabezpieczeń, jak się bloczek za mocno przekrzywi ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ustawiłem w mobo wszystki tak jak sie ją kupuje, z zasilaniem z 3,3V, włożyłem karte PCI i na początku nie działało a potem ruszyło i rusza za każdym razem. Nie wiem tylko jak tam X800xl bo z nim sie monit nie włonncza ;/ A tak poza tym to x800xl ma zabezpiueczenie przed ukruszeniem :)

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko kaprysy plyty -ale takze wplyw ma niewatpilwe dosc ostre oc na tych mobo - w koncu duzo osob mocno na nich kreci -wiec i padow musi byc wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  nie tylko kaprysy plyty -ale takze wplyw ma niewatpilwe dosc ostre oc na tych mobo - w koncu duzo osob mocno na nich kreci -wiec i padow musi byc wiecej

1604165[/snapback]

Ja wiem moja mobo już miała kilka swoich kaprysów, w skrócie „udawała martwą” nic nie pomagało C-Cmos/S-Boot/Insert/itp. zostawiłem ją poszedłem na piwo wracam wciskam Power i tak jak by się nic nie stało działa do tej pory. Podobne sytuacje miałem na DFI NF2 więc to chyba dziedziczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mojej mobo kaprysy nie przeszły i dalej nie mogę odpalić kompa z HOTKEY-a. uda robiłem i d... . Wydaje mi się, że u mnie to raczej nie kaprys, a raczej to, że ta funkcja padła już na amen.

Mam tylko nadzieje, że to już koniec problemów z moim SLI-DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...