Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Idziesz na łatwiznę :kijem:

 

Trzebabyło nie kupować DFI  :wink: :razz:

@HANU: moja żona mi nie zaśmieca compa ale sam zrobiłem taki burdel, że musiałem nową winde po 2 tyg od kupna płyty postawić  :lol:

1329340[/snapback]

 

Zwykle staram się pomagać innym , ale widzę że trafiłem na niewłaściwe forum i pomocy tu nie uzyskam . Czyżby to było forum dla bałwochwalców .

Czytam te wasze posty i dochodzę do wniosku , że o rodzinie moglibyście rozprawiać na np. GG , Tlenie , czy czacie . Nie ma to nic wspólnego z tytułem tematu . Tworzycie tylko bezproduktywne posty . Pewno co niektórych obrażę , ale mówi sie trudno . Zaryzykuję .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie przyzwyczaic :wink:

 

Gorzej jak ja pisze FAQ o DFI NF2, jestem dopiero na 20 stronie i w zasadzie zero konkretow :wink:

 

Najlepszy jest poczatek <_< 10 stron o uwage. Gdzie kupic mobo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN, to o co poprosiłeś w swoim poście to zwykły przejaw lenistwa. Myślisz ,że wróżkami jesteśmy i podamy ci dokładne ustawienia do Twojego konfigu? A myślisz , że jak my dochodzimy do swoich ustawień? Z nieba przyleciały? Każdy z Nas spędził sporo czasu i pewnie nie pamięta ile razy przyszło restartowac kompa i mieszac mozolnie w ustawieniach. Trochę inwencji chłopie, a nie jak na talerzu....

 

Może i czasem zdarzy się walnąć Offtopa, ale przynajmniej staramy się COŚ robić dla innych. Choćby FAQ...

 

Aurora001, żebym Ci nie przypomniał czasami o Twoich idiotycznych wymianach zdań z bratem. Po drugie nie masz działającego kompa z DFI a najbardziej szumisz. Zastanów się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem linux i dfi i a64 fajnie by dzilalao i simgalo jak by sie doszukac stroe poszczegolnie ale mysle ze warto i tak chyba zrobie w pierwszej koilejnosci jak bende miec caly sprzent :wink: a wy co myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN, to o co poprosiłeś w swoim poście to zwykły przejaw lenistwa. Myślisz ,że wróżkami jesteśmy i podamy ci dokładne ustawienia do Twojego konfigu? A myślisz , że jak my dochodzimy do swoich ustawień? Z nieba przyleciały? Każdy z Nas spędził sporo czasu i pewnie nie pamięta ile razy przyszło restartowac kompa i mieszac mozolnie w ustawieniach. Trochę inwencji chłopie, a nie jak na talerzu....

 

Może i czasem zdarzy się walnąć Offtopa, ale przynajmniej staramy się COŚ robić dla innych. Choćby FAQ...

 

Aurora001, żebym Ci nie przypomniał czasami o Twoich idiotycznych wymianach zdań z bratem. Po drugie nie masz działającego kompa z DFI a najbardziej szumisz. Zastanów się....

1333922[/snapback]

Chyba się nie zrozumieliśmy . Konfigurację podałem tylko w celach orientacyjnych , abyś nie pomyślał , że coś kręcę . Mnie chodzi o np. twoją konfigurację w biosie . Swoją dostroję dla swojego osprzętu sam . Twojej użyłbym tylko jako bazy wyjściowej , ale skoro wymagam zbyt wiele , to już więcej nie będę prosił i wykonam ja osobiście , tak jak robiłem to do tej pory , bez względu na producenta płyty - żaden producent i jego płyta mi nie straszna !!!

To prawda , że chcę na skróty , ale widzę że to tak jakbym ci chciał wykraść jakąś niezmiernie ważną tajemnicę . To tylko ustawienia biosu nic więcej !

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN, to o co poprosiłeś w swoim poście to zwykły przejaw lenistwa. Myślisz ,że wróżkami jesteśmy i podamy ci dokładne ustawienia do Twojego konfigu? A myślisz , że jak my dochodzimy do swoich ustawień? Z nieba przyleciały? Każdy z Nas spędził sporo czasu i pewnie nie pamięta ile razy przyszło restartowac kompa i mieszac mozolnie w ustawieniach. Trochę inwencji chłopie, a nie jak na talerzu....

 

Może i czasem zdarzy się walnąć Offtopa, ale przynajmniej staramy się COŚ robić dla innych. Choćby FAQ...

 

Aurora001, żebym Ci nie przypomniał czasami o Twoich idiotycznych wymianach zdań z bratem. Po drugie nie masz działającego kompa z DFI a najbardziej szumisz. Zastanów się....

1333922[/snapback]

Kto powiedzial ze nie mam :o Ja wyciskam juz od dawna 7 poty z tego co mam ale sprzet juz za bardzo sie poci na tym AC przy 230x11 :wink: To gelok9 nie ma. Pisze cos do brata? Cos Ci sie chyba przewidzialo.

Poluzuj tam gdzie Cie cisnieee HeeeeJ :lol:

 

BTW. Jak piszecie tutaj FAQ to ja jakos go nie widze. Za duzo syfu. Jak zrobisz to bedziesz miec z tego FAQ ...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem linux i dfi i a64 fajnie by dzilalao i simgalo jak by sie doszukac stroe poszczegolnie ale mysle ze warto i tak chyba zrobie w pierwszej koilejnosci jak bende miec caly sprzent  :wink: a wy co myslicie

1333927[/snapback]

Jak bedziesz stawial linuksa, to tylko gentoo, zaden linux nie da Ci wiekszej wydajnosci, no a jak bedziesz stawial gentoo to tylko ze stage'a 1 ;-)

 

Jak bedziesz mial jakies inne pytania to wal, jak bede mogl to pomoge :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: W jakim trybie bedzie mi chodzila grafa w drugim slocie pciex (tym nizej) jesli bedzie to jedyna grafa na plycie x8, czy x16??? Pytam bo mam zamiar na chipsecie zamontowac tego niebieskiego zalmana a wtedy grafa nie miesci sie do gornego slotu? A i czy wogole mozna odczuc jakas roznice miedzy x8 a x16? Mam FX 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy . Konfigurację podałem tylko w celach orientacyjnych , abyś nie pomyślał , że coś kręcę . Mnie chodzi o np. twoją konfigurację w biosie . Swoją dostroję dla swojego osprzętu sam . Twojej użyłbym tylko jako bazy wyjściowej , ale skoro wymagam zbyt wiele , to już więcej nie będę prosił i wykonam ja osobiście , tak jak robiłem to do tej pory , bez względu na producenta płyty - żaden producent i jego płyta mi nie straszna !!!

To prawda , że chcę na skróty , ale widzę że to tak jakbym ci chciał wykraść jakąś niezmiernie ważną tajemnicę . To tylko ustawienia biosu nic więcej !

Pozdrawiam .

1333953[/snapback]

to zrob tak - daj Hanu spokoj, a jako bazy wyjsciowej uzyj 'optimized settings z BIOSa' :) - bedziesz mial wieksza frajde z osiagnietego wyniku..... poza tym wszystko jest do znalezienia :)

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BIGOLSEN:

Proszę bardzo na początek MOJE ustawienia ramu:

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/tymingi.jpg

 

A teraz MOJE napięcia/dzielniki/mnożniki i tak dalej:

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/prime95.png

 

…masz już swoją beze wyjściową…cokolwiek to znaczy...

 

@Aurora001:

Weź mnie już nie dobijaj……

 

@boryna:

Jak tak będzie Ustawiona mobo to grafa może być w 2 slocie i będzie ok…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o np. twoją konfigurację w biosie.

Ale to bez sensu jest - Mardok zapodał swoją i przy takiej komp Ci najprawdopodobniej nie wstanie nawet, więc co to za baza? To już lepszy byłby link do poradnika z łopatologicznym wyjaśnieniem jakie ustawienie na co wpływa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bez sensu jest - Mardok zapodał swoją i przy takiej komp Ci najprawdopodobniej nie wstanie nawet, więc co to za baza? To już lepszy byłby link do poradnika z łopatologicznym wyjaśnieniem jakie ustawienie na co wpływa :)

1334576[/snapback]

Teraz kolego BIGOLSEN rozumiesz czemu podawanie czyichś konfigów jest bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Jak piszecie tutaj FAQ to ja jakos go nie widze. Za duzo syfu. Jak zrobisz to bedziesz miec z tego FAQ ...

1334002[/snapback]

Za mało snu kolego, za mało. FAQ jest od jakiegoś czasu, tyle, że trzeba wiedzieć gdzie szukać :wink: Może zaproponujesz od siebie COŚ konstruktywnego....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi napieciami na DFI.... ustawiam 1,475 a bios pokazuje 1,44, smart guardian 1,43 a cpu-z tez 1,44.... to jakie napieci plyta podaje na procesor...? 1,475 czy 1,44??? a tak przy okazji to jakiej wartosci nie przekraczac na boxowym coolerku? (jest wypolerowany i przesmarowany arctic ceramique:P)....?

 

proc 33st przy fsb250 i napieciu jak wyzej, stres od rana:P....

chipset 31st napiecie 1,5 czyli smartguardian 1,47 pokazuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V_i_c_t_o_r:

 

Ja na BOX „leciałem” bez problemów na 1,550v (w biosie) a to co CPU-Z podaje wydaje się być „realnym” napięciem na jakim pracuje CPU ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie i panie zaktualizowali swoje drivery do płyty ??

 

Jeśłi nie to zapraszam do zassania Windows XP/2000 - nForce4 Standalone Kit (6.53) LINK

 

Release Notes

 

WHQL certified kit

Standalone drivers with support for nForce4 products, including support for dual-processor systems.

Added support for NVIDIA Disk Alert System

General compatibility fixes.

Windows XP Driver Versions

 

Audio driver 4.60 (WHQL)

Audio utilities 4.51

Ethernet driver 4.75 (WHQL)

SMBus driver 4.45 (WHQL)

Installer 4.60

IDE NVIDIA driver 5.18 (WHQL)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok , Hanu

Kurka ja juz nic nie rozumiem...????

Pamiętacie pytałem się was jaką macie temp. na mosfetach bo miałem wysoką no i troszkę grzebałem w ustawieniach podniosłem napięcie na pamiątkach z 2,6 na 2,9 no i wydaje mi śię że temp. mosfetów powinna się podnieść a tu spadła o 3 stopnie ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok , Hanu

Kurka ja juz nic nie rozumiem...????

Pamiętacie pytałem się was jaką macie temp. na mosfetach bo miałem wysoką no i troszkę grzebałem w ustawieniach podniosłem napięcie na pamiątkach z 2,6 na 2,9 no i wydaje mi śię że temp. mosfetów powinna się podnieść a tu spadła o 3 stopnie ???????

1335489[/snapback]

U mnie jak sie da 3,2- 3,4 V to nawiew musze robic tylko na 1 mosfet, na ten znajdujacy sie na samej gorze obok slotow pamieci. Nawet proponowalem zeby to jako rade wpisac do faq ale hanu mnie olal. Jak on sie robi goracy to wszystko jest niestabilne i full bledow w memtescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno czy jak chce sobie odpalic 64bit to musze miec winzgroze pod 64bitowe proce ??? czy po prostu pojdze mi winda ale niebendzie wykorzystywac 64bit tak ?? :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: czyli jak bedne chcial zeby system pracowal w 64'bitach to musze miec windziore pod 64bity ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sie da 3,2- 3,4 V to nawiew musze robic tylko na 1 mosfet, na ten znajdujacy sie na samej gorze obok slotow pamieci. Nawet proponowalem zeby to jako rade wpisac do faq ale hanu mnie olal. Jak on sie robi goracy to wszystko jest niestabilne i full bledow w memtescie

1335531[/snapback]

Hola, hola...! Nie olał, tylko czasu nie miał. Czytałem Twoje PW do mnie i jest to istotne info. Oczywiście dodane... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...